2016 pełen niesamowitych emocji w nc+

2016 pełen niesamowitych emocji w nc+

Opublikowany

Rekord oglądalności CANAL+, szeroko komentowane 10. urodziny Kuchni+, relacja z ustanowienia czasowego rekordu świata Śnieżnej Pantery na antenie CANAL+ DISCOVERY, premiera „Ludzi morza” – najchętniej oglądanej produkcji w Planete+, a także wprowadzenie najatrakcyjniejszej cenowo oferty 3P na rynku. To tylko kilka istotnych wydarzeń dla nc+ w 2016 roku. Wyzwań i sukcesów było jeszcze więcej.

Platforma telewizyjna nc+ w 2016 roku postawiła na własne produkcje oraz rozwój oferty technologicznej. Łącznie w CANAL+, CANAL+ DISCOVERY, CANAL+ SPORT, nSport+, Ale kino+, Kuchni+, Domo+, MiniMini+ i teleTOON+, wyemitowanych zostało kilkanaście autorskich realizacji, w tym całkowicie nowe formaty takie jak m.in. serial kryminalny „BELFER” czy seria dokumentalna „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”.

Serial „BELFER” okazał się największym sukcesem polskiego CANAL+ od początków jego działalności na polskim rynku filmowym. Oglądalność oryginalnej produkcji rosła z odcinka na odcinek. Finał serii na żywo śledziła rekordowa liczba widzów – blisko 462 000 (408 000 – CANAL+ i 54 000 – CANAL+1). W czasie emisji premierowych odcinków serialu CANAL+ był trzecią najchętniej oglądaną stacją TV w Polsce.  

Pozostając w tematyce rekordów, nie sposób nie wspomnieć o produkcji „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”, czyli autorskiej serii CANAL+ DISCOVERY. Program dał widzom stacji niepowtarzalną okazję podejrzenia, jak wyglądało z bliska ustanowienie nowego czasowego rekordu świata w zdobywaniu tzw. Śnieżnej Pantery, czyli wyróżnienia przyznawanego za wejście na 5 siedmiotysięczników na terenie byłego ZSRR.  

„Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera” to jednak nie jedyna produkcja własna  przygotowana z myślą o fanach dokumentów. W ramówce kanału Planete+ najchętniej oglądaną pozycją była uderzająca realizmem produkcja „Ludzie morza” przedstawiająca historię niezłomnych rybaków – członków załóg trzech usteckich kutrów – Ust 24, Ust 121 i Ust 204. Program w całości pochłonął nie tylko widzów, ale również pracującą nad nim ekipę, która przygotowując się do zdjęć musiała przejść specjalistyczne szkolenie ITR – instruktaż technik ratunkowych – gdzie poza przyswojeniem teorii, wymagane były m.in. skoki do wody w kombinezonie ratunkowym z 5 metrów.

Na brak ruchu nie mogli też narzekać mali widzowie programu „Wygibajki” emitowanego na antenie  MiniMini+. W nowym formacie wprowadzającym dzieci w świat muzyki i tańca pod okiem skrzypka Filipa Jaślara wystąpiło sześćdziesięciu czterech laureatów Wielkiego Castingu MiniMini+. W wydarzeniu udział wzięło aż dwa tysiące dzieci.

Swoich widzów zaangażowali również twórcy programu Liga+ Extra, którzy w nowej odsłonie pierwszy raz w historii do sportowego studia CANAL+ zaprosili publiczność. Program został tym samym jedynym piłkarskim magazynem w Polsce, który zdecydował się na taki zabieg.

Rok 2016 hucznie zamknęła uroczysta kolacja z okazji 10. urodzin Kuchni+, na której ekscentryczny szef kuchni Aleksander Baron dla licznie zgromadzonych celebrytów przygotował menu oparte na produktach, które w polskich domach niesłusznie goszczą zazwyczaj w koszach na śmieci, a nie na talerzach. Akcja, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mediów została wykorzystana do nagłośnienia problemu marnowania jedzenia w Polsce.  

Szeroką ofertę programową uzupełniały nowości technologiczne. W 2016 platforma nc+ rozbudowała swoją ofertę triple play o unikalna usługę Unlimited TV, która umożliwia oglądanie telewizji przez aplikację nc+ GO lub przez stronę ncplusgo.pl bez zużywania limitu transferu danych oraz przygotowała oferty nc+ INTERNET oraz nc+ TELEFON. Propozycja nc+ okazała się najatrakcyjniejszą ofertą 3P na rynku. Usługa nc+ GO umożliwiająca oglądanie kanałów platformy nc+ i korzystanie z wybranych serwisów na życzenie na urządzeniach mobilnych, zgromadziła już 1 mln zarejestrowanych urządzeń, na których 350 tys. abonentów usługi obejrzało łącznie 7 mln godzin rozrywki na najwyższym poziomie.  

W 2017 roku platforma telewizyjna nc+ w dalszym ciągu planuje poszerzać i ulepszać swoją ofertę.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Święta na 2 sposoby z Kuchnią+ i Domo+

temu

W bożonarodzeniowym okresie różnorodność zapanuje nie tylko na wigilijnych stołach, ale również na lifestyle’owych kanałach nc+. Od 24 do 26 grudnia widzowie będą mogli zobaczyć m.in. świąteczne przysmaki Jamiego Olivera w Kuchni+ oraz pomysły na własnoręczne dekoracje Kirstie Allsopp w Domo+.
Tradycjnie lub wegańsko - dwa pomysły na świąteczny bigos od Kuchni+

temu

Trudno wyobrazić sobie polskie święta bez bigosu. Jeszcze trudniej znaleźć jednak jeden przepis, który przypadnie do gustu wszystkim wigilijnym gościom. Z pomocą przychodzą Marta Dymek i Tomasz Jakubiak, prowadzący programów kulinarnych w stacji Kuchnia+.
Złóż śpiewające życzenia na Święta i Nowy Rok razem z platformą nc+

temu

Z okazji zbliżających się Świąt platforma nc+ udostępniła na stronie internetowej prezenty.ncplus.pl „Życzeniomat” - internetowe narzędzie, za pomocą którego można samodzielnie stworzyć muzyczną kompozycję z życzeniami na Święta oraz Nowy Rok. Życzenia wyśpiewuje profesjonalny chór, można również wybrać wykonawców poszczególnych fraz spośród czterech operowych głosów: barytonu, tenoru, altu i sopranu. Dedykowane życzenia nagrane są też przez aktorów znanych z kampanii nc+ Rafała Cieszyńskiego i Krzysztofa Stelmaszyka.
Premiery, emocje i wzruszenia - „Listy do M. 2”, „Zjawa”, specjalne rozgrywki Premier League, „Święta własnej roboty z Kirstie” i „Wygibajki” na święta w nc+

temu

„Listy do M. 2” z Maciejem Stuhrem, Romą Gąsiorowską i Tomaszem Karolakiem w obsadzie, oscarowa „Zjawa”, tradycyjne, rozgrywające się w drugi dzień świąt spotkanie w Premiere League, moc niezrównanych porad w programie „Święta własnej roboty z Kirstie”, wyjątkowe spotkanie z mistrzem w dokumencie „Wajda o sobie”, a dla najmłodszych widzów oryginalny program MiniMini+ „Wygibajki”. Pełna emocji i wzruszeń świąteczna ramówka nc+ nikogo nie pozostawi obojętnym.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.