Wyniki Grupy Vivendi po III kwartale 2016: Nieznaczny ale stabilny wzrost liczby abonentów  

Wyniki Grupy Vivendi po III kwartale 2016: Nieznaczny ale stabilny wzrost liczby abonentów  

Opublikowany

Podczas konferencji w dniu 9 listopada 2016, prezes zarządu Arnaud de Puyfontaine oraz dyrektor finansowy Hervé Philippe przekazali wyniki finansowe Grupy Vivendi po 3 kwartale 2016r.

Podczas konferencji w dniu 9 listopada 2016, prezes zarządu Arnaud de Puyfontaine oraz dyrektor finansowy Hervé Philippe przekazali wyniki finansowe Grupy Vivendi po 3 kwartale 2016r. 

Działający w ramach Grupy Vivendi, działający w Polsce operator platformy nc+ zakończył trzeci kwartał 2016 roku z liczbą 2,093 mln abonentów, odnotowując tym samym wzrost portfolio klientów o 9 tys. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wzrost liczby subskrybentów przełożył się na wzrost przychodów polskiego operatora i w analizowanym okresie wyniósł 366 mln euro. Przy zastosowaniu sztywnego przelicznika kursowego, eliminującego efekty różnic kursowych, wynik ten oznaczany jest jako wzrost o 2 proc. w porównaniu do wyników za trzeci kwartał roku poprzedniego (376 mln na dzień 30 września 2015 r.). Dla porównania, najdynamiczniej rozwijający się rynek afrykański, przyniósł Grupie 327 mln euro przychodu przy 2,25 mln abonentów.

Dochody Grupy CANAL + wyniosły 3,902 mln euro, co przy zastosowaniu sztywnego przelicznika kursowego oznacza spadek o 2,7 proc. w porównaniu do wyników za 3 kwartał 2015. Ponadto, portfolio subskrybentów CANAL+  spadło rok do roku o 19 tys. i wynosi 11 milionów. 

Jednocześnie, wyniki finansowe Grupy CANAL + pokazują, że rozwój portfolio klientów CANAL + ma wciąż największy potencjał na rynkach zagranicznych, przede wszystkim w Afryce. Na dzień 30 września 2016 r. portfolio subskrybentów wyniosło 5,621 mln na rynkach zagranicznych, a na rynku macierzystym 5,384 mln. W porównaniu do ubiegłego roku, we Francji zanotowano spadek liczy abonentów o 542 tys., podczas gdy rynki zagraniczne powiększyły swoje portfolio o 523 tys. subskrybentów.

W segmencie płatnej telewizji, po 3 kwartale 2016 r. Grupa CANAL + odnotowała dochód w wysokości 2,400 mln euro na rynku macierzystym, co stanowi o 5,6 proc.  mniej niż w roku ubiegłym. Inaczej jest na rynkach zagranicznych, gdzie dochód wyniósł 1,068 mln euro, z 6,7 proc. wzrostem w porównaniu do ubiegłego roku.

Kopiuj tekst

Udostępnij

CANAL+ nabył prawa do ekranizacji serii szpiegowskiej Vincenta V. Severskiego. Trwają prace nad scenariuszem serialu

CANAL+ zakupił prawa do przeniesienia na ekran ukazującej się w wydawnictwie Czarna Owca bestsellerowej serii szpiegowskiej Vincenta V. Severskiego. W skład cyklu wchodzą powieści: „Nielegalni”, „Niewierni” i „Nieśmiertelni”. Trwają już prace nad adaptacją książek. 9 listopada natomiast premierę swoją miała najnowsza powieść autora pt. „Niepokorni”.