„Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”, „Pionek”, „Everest” i „Strategia mistrza” - 1 superprodukcja, 3 znakomite filmy fabularne i 4 szokujące dokumenty w listopadzie tylko w CANAL+ i CANAL+ DISCOVERY

„Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”, „Pionek”, „Everest” i „Strategia mistrza” - 1 superprodukcja, 3 znakomite filmy fabularne i 4 szokujące dokumenty w listopadzie tylko w CANAL+ i CANAL+ DISCOVERY

Pobicie rekordu świata o 12 dni przez Andrzeja Bargiela, 71 zwycięstw Sereny Williams, 7 straconych triumfów Lance’a Armstronga i jeden fatalny dzień Oscara Pistoriusa – sportowy listopad tylko w CANAL+ i CANAL+ DISCOVERY. 14 listopada premiera oryginalnej superprodukcji CANAL+ DISCOVERY „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”. W CANAL+ sobotni cykl „Dwie strony medalu”, czyli dokumenty i filmy fabularne w jednym unikatowym paśmie. W programie: 5 listopada – „Pionek” z Tobey’em Maguire’em w roli głównej oraz sportsmenki portret prawdziwy, „Serena Williams – Mistrzyni inna niż wszystkie”. 12 listopada – oparty na faktach „Everest” wraz z opowiadającym o gigantach polskiego sportu „110%”. 19 listopada historia Lance’a Armstronga w „Strategii mistrza” Stephena Frearsa, twórcy nagrodzonej Oscarem® 2007 „Królowej”, w parze z wstrząsającym dokumentem „Wywiad z Oscarem Pistoriusem”. 26 listopada premiera filmu o legendarnym klubie piłkarskim „Barca. Prawdziwa historia FC Barcelony”. Wszystkie tytuły po raz pierwszy w polskiej telewizji.

Już od 14 listopada w każdy poniedziałek, o godzinie 21:00, premierowe odcinki długo wyczekiwanej produkcji własnej CANAL+ DISCOVERY „Andrzej Bargiel – Śnieżna pantera”, dokumentującej przygotowania i przebieg ekspedycji, która zakończyła się zdobyciem wszystkich szczytów Śnieżnej Pantery i pobiciem rekordu świata z 1999 roku aż o 12 dni. W programie: heroiczne wręcz zmagania nieugiętego Polaka z mrozem, z chorobą, z naturą i przede wszystkim z samym sobą.

CANAL+ przygotowało dla swoich widzów równie intensywne doznania – cykl fabularno-dokumentalny „Dwie strony medalu”. W listopadzie, w ekstremalny klimat górskich wypraw w stylu Andrzeja Bargiela, wprowadzi widzów film „Everest” (2015), czyli spektakularne kino oparte na prawdziwych wydarzeniach w reżyserii Baltasara Kormákura. W rolach głównych Jake Gyllenhal („Tajemnica Brokeback Mountain”, „Wolny strzelec”), Jason Clarke („Gangster”, „Wróg numer jeden”), Robin Wright („Dziewczyna z tatuażem”, „House of cards”), Josh Brolin („To nie jest kraj dla starych ludzi”, „Sicario”) i Emily Watson („Przełamując fale”). Film opowiada historię tragicznej wyprawy grupy ośmiorga himalaistów, która próbuje zmierzyć się
z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. To walka ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami śnieżnymi i własnymi słabościami. Walka o tlen i przede wszystkim walka o przetrwanie. Plus Mount Everest i Himalaje, najpotężniejsze góry świata.
PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI: CANAL+, sobota, 12 listopada, godz. 21.00

W PROGRAMIE CYKLU „DWIE STRONY MEDALU” RÓWNIEŻ:

„Serena Williams – Mistrzyni inna niż wszystkie” (Serena, 2016, USA)

Ostra, naturalna, ludzka. Sereny Williams portret prawdziwy.

„Serena Williams – Mistrzyni inna niż wszystkie” to pełnometrażowy dokument, którego twórcy za cel postawili sobie pokazanie supergwiazdy tenisa Sereny Williams w codziennym świetle – bez upiększeń i bez pudru. Żaden ze światów, w których żyje Williams, nie zna litości. Jeśli sportsmenka chce pozostać numerem jeden, musi zawsze być najlepsza. Oko kamery śledzi Serenę w każdym jej wcieleniu: sportowca, projektantki i businesswoman, próbując dotrzeć do najważniejszego – do prawdy kim tak naprawdę jest Serena Williams?
PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI: CANAL+, sobota, 5 listopada, godz. 19:25

„Pionek” (Pawn Sacrifice, 2014, USA/Kanada)

Zimna wojna i mistrzowski pojedynek na szczycie. Trzymający w napięciu dramat biograficzny w reżyserii twórcy „Ostatniego samuraja” i „Krwawego diamentu” Edwarda Zwicka. W rolach głównych Tobey Maguire („Spider-Man”, „Wielki Gatsby”) i Liev Schreiber („Salt”, „Omen”). Opowieść o tym jak rozgrywka szachowa może zmienić się w najprawdziwszą walkę o przetrwanie, a człowiek – stać się tylko pionkiem w grze.

Jest rok 1972, środek zimnej wojny. Amerykański mistrz szachów, cudowne dziecko Bobby Fischer (Tobey Maguire) dostaje zgodę na udział w mistrzostwach  świata. Będzie musiał się zmierzyć z obrońcą tytułu – Rosjaninem Borisem Spasskim (Liev Schreiber). Mistrzowski pojedynek to w tamtym czasie bój o coś więcej niż tylko szachową dominację. Przygotowania do rozgrywki, która ma się odbyć w Reykjaviku są prawdziwym polem do popisu dla propagandy obu stron. Tymczasem znany z trudnego charakteru Fischer, ma coraz większe wymagania i stawia przed organizatorami coraz dziwniejsze wyzwania...
PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI: CANAL+, sobota, 5 listopada, godz. 21:00

„110%” (2016, Polska)

Giganci polskiego sportu w życiu codziennym. Na ekranie Robert Lewandowski, Anita Włodarczyk, Adam Małysz, Mateusz Kusznierewicz i inni. Zobacz prawdziwe oblicze sportu.

„110%” to filmowa opowieść o marzeniach, pasji, odwadze sięgania do gwiazd i smaku zwycięstwa. Kulisy wyczynowego sportu w relacji tych, którzy na naszych oczach stają się legendą. Twórcy filmu przejechali tysiące kilometrów, odwiedzili kilkadziesiąt miejsc, wszystko po to, by pokazać inną stronę życia sportowców.
PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI: CANAL+, sobota, 12 listopada, godz. 19:45


„Wywiad z Oscarem Pistoriusem” (Oscar Pistorius: The Interviev, 2016, Wlk. Brytania)

Historia lekkoatlety oskarżonego o zabójstwo własnej dziewczyny wstrząsnęła całym światem. Przedstawiamy pierwszy wywiad z Pistoriusem po zabójstwie Reevy Steenkamp!

Ta historia zaszokowała wszystkich. Proces Oscara Pistoriusa rozpoczął się na początku marca 2014. Lekkoatleta został oskarżony o to, że w walentynki 2013 roku zamordował swoją dziewczynę, Reevę Steenkamp. Groził mu za to nawet wyrok dożywocia! Wiemy już, że Pistorius w momencie oddawania strzałów doskonale wiedział, co robi. Teraz niepełnosprawny sportowiec postanowił udzielić pierwszego - po tragicznych wydarzeniach - wywiadu. „Odebrałem Reevie życie i muszę z tym teraz żyć. Wciąż czuję jej krew. Czuję jej ciepło w moich dłoniach. Wiem, że to moja wina, że to właśnie ja uczyniłem” – mówi podczas rozmowy.
PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI: CANAL+, sobota, 19 listopada, godz. 20.10

„Strategia mistrza” (The Program, 2015, Wlk. Brytania/Francja)

Lance Armstrong, sportowiec, który w milionach ludzi budził podziw i szacunek, a potem stał się bohaterem największego skandalu dopingowego w historii sportu. Fascynująca, niejednoznaczna postać w obrazie mistrza portretu: Stephena Frearsa („Boska Florence”, „Królowa”).

Był bohaterem milionów ludzi na całym świecie. Wszyscy z zapartym tchem śledził jego kolejne, niezwykłe zwycięstwa podczas Tour de France. Wzbudzał podziw i szacunek nie tylko jako sportowiec, ale także człowiek, który pokonał raka i wrócił do wyczynowego kolarstwa. Pewnego dnia okazało się jednak, że cała ta piękna historia była tylko wielkim oszustwem. Lance Armstrong znowu stał się bohaterem, tym razem jednak największego skandalu dopingowego w historii sportu.
PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI: CANAL+, sobota, 19 listopada, godz. 21.00

„Barca. Prawdziwa historia FC Barcelony” (Barca Dreams, 2015, Hiszpania)

Więcej, niż klub. Od Joana Gampera po Leo Messiego, czyli 115 lat pasji, emocji i marzeń. Fragmenty meczów, wywiady, zdjęcia oraz niepublikowane wcześniej materiały archiwalne.

Bogato ilustrowany film dokumentalny poświęcony 115-letniej historii katalońskiego klubu FC Barcelona – jednej z najlepszych drużyn piłkarskich na świecie. Produkcja wyczerpująco zgłębia i przedstawia najważniejsze wydarzenia i postacie, które udowadniają, że Barca to "więcej niż klub" (oficjalne motto drużyny). Na ekranie ludzie, którzy ukształtowali wiekopomną historię FC Barcelony – od Joana Gampera po Leo Messiego. Historia legendarnego piłkarskiego zespołu uzupełniona została unikatowymi materiałami, wśród których znalazły się fragmenty meczów, zdjęcia, wywiady, atrakcyjne efekty wizualne, animacje 3D oraz niepublikowane wcześniej ekskluzywne materiały archiwalne.
PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI: CANAL+, sobota, 26 listopada, godz. 16.00

LISTOPAD W CANAL+:

CYKL „DWIE STRONY MEDALU:

sobota 5 listopada, godz. 19:25 – „Serena Williams – Mistrzyni inna niż wszystkie”, godz. 21:00 – „Pionek”
sobota, 12 listopada, godz. 19:45 – „110%”, godz. 21:00 – „Everest”
sobota, 19 listopada, godz. 20:10 – „Wywiad  z Oscarem Pistoriusem”, godz. 21:00 – „Strategia mistrza”
sobota, 26 listopada, godz. 16.00 – „Barca. Prawdziwa historia FC Barcelony”

LISTOPAD W CANAL+ DISCOVERY:

poniedziałki, od 14 listopada, godz. 21:00 – „Andrzej Bargiel – Śnieżna pantera”

Załączniki

Pobierz wszystkie

StrategiaMistrza_materia_y_Monolith__2_.jpg

grafika | 16,1 MB

Pobierz
Pionek_materia_y_Monolith__1_.jpg

grafika | 4,25 MB

Pobierz
Pionek_materia_y_Monolith__9_.jpg

grafika | 1,77 MB

Pobierz
StrategiaMistrza_materia_y_Monolith__3_.jpg

grafika | 1,54 MB

Pobierz
copy_Everest__2_.jpg

grafika | 27,7 MB

Pobierz
copy_Everest__1_.jpg

grafika | 7,66 MB

Pobierz
copy_Everest__1_.txt

txt | 54 bajty

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.