Dla fanów niezwykłych opowieści i entuzjastów czarnego humoru. „Wieczór z dzikimi historiami” tylko w Ale kino+

Dla fanów niezwykłych opowieści i entuzjastów czarnego humoru. „Wieczór z dzikimi historiami” tylko w Ale kino+

Opublikowany

Już we wtorek 8 listopada Ale kino+ zaprasza na wyjątkowy i wielowątkowy „Wieczór z dzikimi historiami”. W programie wyróżnione Nagrodą Specjalną Jury i Nagrodą dla najlepszego reżysera na MFF w Karlowych Warach węgierskie „Swobodne opadanie” oraz nominowana do Oscara® 2015 w kategorii najlepszy  film nieanglojęzyczny produkcja Pedro Almodovara i Damiána Szifrona – „Dzikie historie”. Początek o godzinie 20.10. Tylko w Ale kino+

Wieczór rozpocznie „Swobodne opadanie”, czyli przepełniona absurdalnym humorem i zaskakującymi zwrotami akcji opowieść o osobliwościach kryjących się w, z pozoru szarej i ponurej, rzeczywistości. Film zaczyna się od niewinnego pytania, żyjącej wraz z apatycznym mężem w zagraconym mieszkaniu starszej kobiety: „Jaką chcesz herbatę? Mamy miętową”. W kolejnej scenie staruszka wstaje i wychodzi na dach bloku, gdzie chwilę przygląda się wieczornemu niebu nad Budapesztem. A potem skacze. W czasie jej spadania, spoglądać możemy w okna innych mieszkań, które wraz z dociekliwym okiem kamery odwiedzać będziemy w następnej kolejności. Cała historia ani na moment nie przestanie być absurdalna i niepokojąca.

Siedem pięter, siedem identycznie zaprojektowanych mieszkań w bloku z wielkiej płyty, siedem surrealistycznych historii i tysiące powiązań łączących z pozoru nieprzystające do siebie opowieści w jedną całość. „Swobodne opadanie” to nieco fantastyczne, nieco groteskowe i trochę tajemnicze obrazy współczesnej rzeczywistości widzianej w krzywym zwierciadle. Film wyreżyserował twórca nagrodzonej Europejską Nagrodą Filmową „Czkawki”, György Pálfi.

Drugą niebanalną propozycją będą nominowane do Oscara® 2015 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, „Dzikie historie”. Modelka, kierowca, kelnerka, milioner, specjalista od materiałów wybuchowych i panna młoda - każda z tych osób pochodzi z zupełnie innego świata, ale łączy ich to, że docierają do skraju załamania nerwowego. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, tych sześcioro postanawia zawalczyć o siebie. Nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością, a szaleństwem.

Obraz Damiána Szifrona to nieprzewidywalna komedia o złości, zemście
i tłumionych emocjach, które wybuchają w najmniej odpowiednich momentach. Mocną stroną produkcji są przede wszystkim świetne aktorskie kreacje  Na ekranie zobaczymy m.in. gwiazdę argentyńskiego kina, znanego z nagrodzonej Oscarem® 2010 produkcji „Sekret jej oczu” Ricardo Darína, laureata EMMY 2012 Darío Grandinettiego („Porozmawiaj z nią”, „Julieta”) czy znaną z ostatniego filmu Francisa Forda Coppoli „Tetro” Ericę Rivas. Oprócz nominacji do Oscara®, film zdobył również nagrodę BAFTA 2016.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

copy.txt

txt | 28 bajty

Pobierz
DzikieHistorie_materia_y_Gutek_Film__2_.jpg

grafika | 962 KB

Pobierz
SwobodneOpadanie_materia_y_Aurora__3_.jpg

grafika | 1,76 MB

Pobierz
DzikieHistorie_materia_y_Gutek_Film__13_.jpg

grafika | 16,5 MB

Pobierz
SwobodneOpadanie_materia_y_Aurora__4_.jpg

grafika | 2,14 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.