„KOBIETY W MUNDURACH” Z DODAJĄCĄ SKRZYDEŁ NAGRODĄ„FLY FILM FESTIVAL 2016”

„KOBIETY W MUNDURACH” Z DODAJĄCĄ SKRZYDEŁ NAGRODĄ„FLY FILM FESTIVAL 2016”

Opublikowany

Odcinek serii dokumentalnej CANAL+ DISCOVERY „Kobiety w mundurach” z udziałem pilotki MiG-29 sięgnął po nagrodę tegorocznego „Fly Film Festival” w kategorii najlepszego filmu dokumentalnego. 

Ważący jedenaście ton, wielozadaniowy myśliwiec, przekraczający podczas lotu prędkość dźwięku – tę mechaniczną, podniebną bestię każdego dnia ujarzmia w swojej pracy porucznik Katarzyna Tomiak. Ta odważna i charyzmatyczna kobieta została bohaterką jednego z odcinków serii dokumentalnej CANAL+ DISCOVERY „Kobiety w mundurach”, która w fascynujący sposób opowiada o Polkach, które wybrały pracę w służbach mundurowych.
Pierwsza w naszym kraju kobieta pilotująca, uzbrojony w pociski i stworzony do walk powietrznych, MIG-29 ukończyła Wyższą Szkolę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie, a swoją pasję realizuje obecnie w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Jak sama mówi: "Im trudniejszy lot, tym większa ekscytacja. Im ciężej, tym bardziej mnie to motywuje". 
To właśnie odcinek serii dokumentalnej „Kobiety w mundurach” z udziałem porucznik Katarzyny Tomiak został wyróżniony tytułem najlepszego filmu dokumentalnego przez Jury „Fly Film Festival 2016”. Nagroda przyznawana jest na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Lotniczych, na którym swoją twórczość prezentują producenci i autorzy filmów z całego świata. „Fly Film Festival” to pionierskie, prestiżowe wydarzenie łączące sztukę filmową z pasją do lotnictwa.
Statuetkę na uroczystej Gali Wręczenia Nagród VII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Lotniczych „Fly Film Festival” odebrali Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Rzecznik Prasowy, Dyrektor ds. Komunikacji i PR nc+, Paweł Kuwik, producent z ramienia Discovery Networks oraz Mikołaj Lizut, producent programu.
CANAL+ DISCOVERY, na którym emitowana jest seria „Kobiety w mundurach” to unikalny na polskim rynku dokumentalny kanał premium bez reklam. Opowiada o wyjątkowych ludziach, ich pasjach i osiągnięciach. Inspiruje do działania i pozytywnych zmian, pokazując Polaków, którzy odważyli się realizować swoje niekiedy szalone marzenia. To kanał stworzony dla ludzi odważnych, poszukujących wciąż nowych wrażeń i inspiracji. Prezentuje premierowe filmy i serie dokumentalne, w tym polskie programy wyprodukowane specjalnie dla CANAL+ DISCOVERY.

Producentem wszystkich polskich formatów, które można oglądać w CANAL+ DISCOVERY jest Discovery Networks.  

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.