Oparty na powieści Jamesa Franco „Palo Alto” w listopadowym cyklu „Kino Mówi: Młodzi”. Tylko w Ale kino+
Oparty na powieści Jamesa Franco „Palo Alto” w listopadowym cyklu „Kino Mówi: Młodzi”. Tylko w Ale kino+

Oparty na powieści Jamesa Franco „Palo Alto” w listopadowym cyklu „Kino Mówi: Młodzi”. Tylko w Ale kino+

W listopadowym cyklu „Kino Mówi: Młodzi” Ale kino+ pokaże cztery filmy opowiadające o trudach dojrzewania, pułapkach młodości i radzeniu sobie z wyzwaniami na drodze ku dorosłości. W programie: komedia „Najlepsze najgorsze wakacje” ze Steve’em Carellem i Toni Collette, laureat nagrody Label Europa Cinemas na MFF w Cannes 2013, dramat „Olbrzym-samolub”, zdobywca Nagrody Alfreda Bauera w Berlinie 2015 - gwatemalski „Ixcanul. W cieniu wulkanu” (po raz pierwszy w polskiej telewizji) oraz pokazywany na American Film Festival 2014 w sekcji „Ale kino+” „Palo Alto” – film oparty na książce Jamesa Franco, który zagrał również jedną z głównych ról. Cykl „Kino Mówi: Młodzi” – czwartki od 3 do 24 listopada, o 20:10. Tylko w Ale kino+.

„Najlepsze najgorsze wakacje” (The Way Way Back, 2013)
reż. Nat Faxon, Jim Rash
W rolach głównych laureaci Złotego Globu: Steve Carell („Bruce Wszechmogący”, „Foxcatcher”) i Toni Collette („Szósty zmysł”, „Godziny”).
Nieśmiały nastolatek Duncan (Liam James) jedzie na pierwsze rodzinne wakacje z Trentem (Steve Carell) – nowym partnerem swojej mamy (Toni Collette). Zapowiada się najgorsze lato w jego życiu. Nie dość, że Duncan sam o sobie nie myśli zbyt dobrze, to jeszcze Trent wyraźnie daje mu do zrozumienia, że jest totalnym zerem. Z dna rozpaczy wyciąga go nowo poznany przyjaciel Owen (Sam Rockwell), któremu czasem brak rozsądku, ale na pewno nie brak optymizmu. Owen uczyni z Duncana „króla aquaparku” i sprawi, że będą to jego najlepsze wakacje.
Premiera: czwartek, 3 listopada, 20:10

„Olbrzym-samolub” (The Selfish Giant, 2013)
reż. Clio Barnard
MFF Cannes 2013 (Nagroda Label Europa Cinemas)
London FF (Best British Newcomer - Jury Commendation)

Obsypany nagrodami dramat o chłopięcej przyjaźni, która pewnego dnia zostaje wystawiona na próbę.
Trzynastoletni Arbor (Conner Chapman) pochodzi z rozbitej rodziny, która z trudem wiąże koniec z końcem. Chłopak cierpi na ADHD, przez co uważany jest za odmieńca. Pewnego dnia Arbor i jego przyjaciel Swifty (Shaun Thomas) zostają usunięci dyscyplinarnie ze szkoły. Od tej pory nastolatkowie nie wiedzą, co ze sobą zrobić i włóczą się bez celu po osiedlu. Wszystko zmienia się, kiedy poznają handlarza złomem Kittena (Sean Gilder). Mężczyzna zatrudnia ich do pracy.
Premiera: czwartek, 10 listopada, 20:10

„Ixcanul. W cieniu wulkanu” (Ixcanul, 2015) – po raz pierwszy w polskiej telewizji
reż. Jayro Bustamante
MFF Berlin 2015 (Nagroda Alfreda Bauera)
Gwatemalski kandydat do Oscara®2016 w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”.
W cieniu budzącego się wulkanu w Gwatemali aranżowane jest małżeństwo między 17-letnią Marią (María Mercedes Croy) a starszym przyjacielem jej rodziców, właścicielem plantacji. Dziewczyna jednak nie cieszy się z takiego planu na swoje życie. Zamiast tego marzy o ucieczce do Stanów Zjednoczonych.
Premiera: czwartek, 17 listopada, 20:10

„Palo Alto” (Palo Alto, 2013)
reż. Gia Coppola
MFF Wenecja 2013 – światowa premiera
American Film Festival 2014 – sekcja „Ale kino+”

Niepokoje wychowanków amerykańskich przedmieść w przebojowej adaptacji młodzieżowych opowiadań Jamesa Franco, który pojawia się również na ekranie w towarzystwie między innymi Emmy Roberts („Kim jest Michael”). Ta czuła opowieść o dorastaniu swoim nieśpiesznym tempem i melancholijną atmosferą mimowolnie odsyła do „Przekleństw niewinności” Sofii Coppoli. Nic dziwnego, reżyserką obrazu jest bowiem Gia Coppola, artystka należąca do słynnej włoskiej rodziny filmowców – jej dziadkiem jest Francis Ford Coppola, a  Sofia jest jej ciotką.
Premiera: czwartek, 24 listopada, 20:10

Załączniki

Pobierz wszystkie

najlepsze_najgorsze_wakacje_zdjecie_5.jpg

grafika | 4,81 MB

Pobierz
najlepsze_najgorsze_wakacje_zdjecie_2.jpg

grafika | 884 KB

Pobierz
copy.txt

txt | 57 bajty

Pobierz
Olbrzym-Samolub__10_.jpg

grafika | 737 KB

Pobierz
copy_Olbrzym-samolub.txt

txt | 67 bajty

Pobierz
Ixcanul.WCieniuWulkanu_materia_y_Film_Factory_Entertainment__1_.jpeg

grafika | 245 KB

Pobierz
copy_Ixcanul.txt

txt | 38 bajty

Pobierz
PaloAlto_materia_y_Pathe__3_.jpg

grafika | 114 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.