1 listopada w Ale kino+ inny niż zwykle. W programie wieczoru: „Kwartet” oraz „Późny kwartet”

1 listopada w Ale kino+ inny niż zwykle. W programie wieczoru: „Kwartet” oraz „Późny kwartet”

Opublikowany

We wtorek 1 listopada Ale kino+ zaprasza na wieczór o odchodzeniu i niezgodzie na śmierć, starość, zapomnienie. W programie dwa filmy o wyjątkowych muzykach, którzy mimo podeszłego wieku starają się żyć pełnią życia. W obsadzie m.in. znana z filmu "Hotel Marigold" Maggie Smith, Philip Seymour Hoffman oraz Christopher Walken.

Wieczór w Ale kino+ rozpocznie brytyjski „Kwartet” (Quartet) w reżyserii Dustina Hoffmana. W obsadzie filmu znaleźli się: Maggie Smith (nominacja za rolę do Złotego Globu), Michael Gambon, Billy Connolly, Tom Courtenay i Pauline Collins.
Trwają przygotowania do niepowtarzalnego koncertu, w którym światowej sławy kwartet wokalny znów zaśpiewa razem. Na scenie spotkają się Jean – ekscentryczna diva, jej pierwszy mąż – Reggie, lubieżny Wilfred oraz roztrzepana Cissy, przedmiot pożądania Wilfreda. Tego wieczoru wyjdą na jaw ich sekrety.
Premiera: wtorek, 1 listopada, godz. 20:10

Bohaterami filmu „Późny kwartet” (A Late Quartet) są członkowie  światowej sławy kwartetu smyczkowego. Obchodzą 25-lecie istnienia, ale na wspólnym świętowaniu cieniem kładzie się kryzys. Peter, wiolonczelista oraz najstarszy członek zespołu, postanawia przejść na emeryturę w związku ze zdiagnozowaniem u niego choroby Parkinsona. Wydarzenie to stanie się katalizatorem dla głęboko skrywanych żali i nieporozumień, z którymi przyjdzie się zmierzyć bohaterom.
W rolach głównych występują: Philip Seymour Hoffman, Christopher Walken, Catherine Keener, Mark Ivanir oraz Imogen Poots.
Premiera: wtorek, 1 listopada, godz. 22:00

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

kwartet_zdjecie_6.jpg

grafika | 6,58 MB

Pobierz
kwartet_zdjecie_8.jpg

grafika | 5,3 MB

Pobierz
copy.txt

txt | 58 bajty

Pobierz
kwartet_zdjecie_2.jpg

grafika | 7,06 MB

Pobierz

Oparty na powieści Jamesa Franco „Palo Alto” w listopadowym cyklu „Kino Mówi: Młodzi”. Tylko w Ale kino+

W listopadowym cyklu „Kino Mówi: Młodzi” Ale kino+ pokaże cztery filmy opowiadające o trudach dojrzewania, pułapkach młodości i radzeniu sobie z wyzwaniami na drodze ku dorosłości. W programie: komedia „Najlepsze najgorsze wakacje” ze Steve’em Carellem i Toni Collette, laureat nagrody Label Europa Cinemas na MFF w Cannes 2013, dramat „Olbrzym-samolub”, zdobywca Nagrody Alfreda Bauera w Berlinie 2015 - gwatemalski „Ixcanul. W cieniu wulkanu” (po raz pierwszy w polskiej telewizji) oraz pokazywany na American Film Festival 2014 w sekcji „Ale kino+” „Palo Alto” – film oparty na książce Jamesa Franco, który zagrał również jedną z głównych ról. Cykl „Kino Mówi: Młodzi” – czwartki od 3 do 24 listopada, o 20:10. Tylko w Ale kino+.