Oscarowy® „Most Szpiegów” (reż. Steven Spielberg) z Tomem Hanksem. Po raz pierwszy w telewizji. Tylko w Canal+.

Oscarowy® „Most Szpiegów” (reż. Steven Spielberg) z Tomem Hanksem. Po raz pierwszy w telewizji. Tylko w Canal+.

Opublikowany

Zimna wojna i mrożący krew w żyłach szpiegowski pojedynek, a na ekranie Tom Hanks oraz Mark Rylance, uhonorowany za swoją rolę statuetką Oscara® dla najlepszego aktora drugoplanowego. CANAL+ zaprasza na „Most szpiegów” Stevena Spielberga. Premiera telewizyjna tylko w CANAL+ w sobotę 22 października, o godzinie 21:00 w cyklu „Kontrowersyjne biografie”. W ramach cyklu znalazły się również: portretująca walkę o prawa kobiet „Sufrażystka”, rozgrywający się w Londynie połowy XX wieku kryminał „Legenda” oraz „Steve Jobs” - fascynująca historia geniusza, w reżyserii Danny’ego Boyle’a, autora przeboju „Slumdog. Milioner z ulicy”. Po raz pierwszy w telewizji. Tylko w CANAL+.

„Most Szpiegów” (Bridge of Spies, 2015, USA)

Film Stevena Spielberga, reżysera „Szeregowca Ryana” czy „Listy Schindlera”. Rozgrywający się w czasach zimnej wojny thriller szpiegowski z Tomem Hanksem („Forrest Gump”, „Kod da Vinci”) w roli głównej. Obraz był nominowany w 6 kategoriach do Oscara® 2016 (m.in. za najlepszy film i scenariusz), a statuetkę odebrał Mark Rylance jako najlepszy aktor drugoplanowy. Za swoją rolę otrzymał również Nagrodę BAFTA oraz nominację do Złotego Globu.

Rok 1957, trwa zimna wojna. Amerykański prawnik James B. Donovan (Tom Hanks) broni oskarżonego o szpiegostwo na rzecz Związku Radzieckiego niejakiego Rudolfa Abla (Mark Rylance). Udaje mu się wywalczyć - zamiast kary śmierci - wyrok 30 lat więzienia. Tymczasem Sowieci aresztują amerykańskiego pilota (Austin Stowell), który fotografował terytorium ZSRR. CIA planuje doprowadzić do wymiany więźniów między USA a ZSRR, a udział w operacji ma wziąć Donovan. Miejsce akcji: Berlin Wschodni.
PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI: CANAL+, sobota, 22 października, godz. 21:00

POZOSTAŁE FILMY W CYKLU „KONTROWERSYJNE BIOGRAFIE”:

„Sufrażystka” (Suffragette, 2015, Wlk. Brytania)

Meryl Streep („Boska Florence”), Helena Bonham Carter („Alicja w Krainie Czarów”) i Carey Mulligan („Była sobie dziewczyna”) w rolach silnych kobiet, które zmieniły bieg historii.

Bez nich historia potoczyłaby się inaczej. Sufrażystki. Wyzwolone i pewne siebie kobiety, które domagały się praw - wyborczych, moralnych, obywatelskich. Najpierw publicznie lekceważone i wyśmiewane, później uznane za zagrożenie dla świętości rodziny, honoru mężczyzn i porządku świata, a nawet praw boskich. Aresztowane, napiętnowane, więzione. To ich niezłomna walka w końcu XIX i na początku XX wieku doprowadziła do przyznania kobietom praw wyborczych, a także rozpoczęła ruchy emancypacyjne i przemiany społeczne, zmieniając historię XX wieku.
PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI: CANAL+, sobota, 8 października, 21:00

„Legenda” (Legend, 2015, Wlk. Brytania/USA)

Kryminał. Londyn połowy XX wieku i Tom Hardy w podwójnej roli gangsterów-bliźniaków. Aktorski pojedynek na najwyższym poziomie.

Oparta na faktach opowieść o narodzinach i upadku gangsterskiego imperium braci bliźniaków Rona i Reggie’ego Kray, którzy w barwnych latach 60. terroryzowali Londyn.
W walce o miejsce na szczycie byli zawsze bezlitośni i nierozłączni, ich brutalność przeszła do legendy. Jednak gdy pojawiły się wielkie pieniądze, władza i kobiety, drogi braci zaczęły się rozchodzić. Pojawiły się odmienne pomysły na prowadzenie „biznesu”, a w konsekwencji konflikty, na które tylko czekali ich wrogowie.
PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI: CANAL+, sobota, 15 października, godz. 21:00

„Steve Jobs” (Steve Jobs, 2015, Wlk. Brytania/USA)

Michael Fassbender („Wstyd”, „Głód”) jako Steve Jobs. Fascynująca historia geniusza w reżyserii Danny’ego Boyle’a. Aktorski duet: Michael Fassbender oraz Kate Winslet doceniła Amerykańska Akademia Filmowa®, przyznając obojgu aktorom nominacje do Oscara®.


Walka o przetrwanie, wyścig z czasem, genialny umysł i pomysły, które zrewolucjonizowały XX i XXI wiek. „Steve Jobs” to portret ojca rewolucji technologicznej i prawdziwego geniusza. Za reżyserię filmu odpowiada Danny Boyle, laureat Oscara® 2009 za film „Slumdog. Milioner z ulicy”. Scenariusz: Aaron Sorkin, zdobywca Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej® za „The Social Network”.
PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI: CANAL+, sobota, 29 października, godz. 21.00

CYKL „KONTROWERSYJNE BIOGRAFIE” W CANAL+:

„Sufrażystka” – CANAL+, sobota 8 października, godz. 21:00
„Legenda” – CANAL+, sobota, 15 października, godz. 21:00
„Most Szpiegów” – CANAL+, sobota, 22 października, godz. 21:00
„Steve Jobs” – CANAL+, sobota, 29 października, godz. 21.00


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

MostSzpiegow__5_.jpg

grafika | 20,1 MB

Pobierz
Sufra_ystka__9_.JPG

grafika | 897 KB

Pobierz
Steve_Jobs__1_.jpg

grafika | 2,01 MB

Pobierz
MostSzpiegow__3_.jpg

grafika | 17,5 MB

Pobierz
copy_Sufrazystka.txt

txt | 62 bajty

Pobierz
Steve_Jobs__5_.jpg

grafika | 1,55 MB

Pobierz
Copy_MostSzpieg_w.txt

txt | 107 bajty

Pobierz
MostSzpiegow__8_.jpg

grafika | 13,2 MB

Pobierz
copy_SteveJobs.txt

txt | 51 bajty

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.