Filmy z poprzednich edycji American Film Festival tylko w Ale kino+

Filmy z poprzednich edycji American Film Festival tylko w Ale kino+

Już po raz kolejny Ale kino+ jest partnerem American Film Festival we Wrocławiu (25-30.10). Z tej okazji w ramach cyklu „American Film Festival” Ale kino+ pokazuje na antenie cztery oryginalne produkcje z poprzednich edycji wrocławskiej imprezy. Są to: „Ned Rifle” Hala Hartleya, „Na kwaśne jabłko” Onura Tukela, „Bachor” Sebastiána Silvy oraz „Przechowalnia nr 12” Destina Daniela Crettona. Premiery w każdy wtorek października, o 20:10. Tylko w Ale kino+. Podczas tegorocznej edycji festiwalu pojawi się sekcja „Odkrycia Ale kino+”. Pod patronatem kanału filmowego Ale kino+ będzie można obejrzeć 11 amerykańskich produkcji niezależnych. W większości są to pierwsze lub drugie filmy reżyserów szukających autorskiego sposobu wypowiedzi w kinie, zaskakujące ciekawą formą lub tematyką.

„American Film Festival” w Ale kino+

„Ned Rifle” (Ned Rifle, 2014)
reż. Hal Hartley
•    MFF Berlin 2015 – Nagroda Jury Ekumenicznego w sekcji „Panorama”

Najnowszy film laureata Złotej Palmy, Hala Hartleya („Henry Fool”, „Fay Grim”).
Reżyser po raz kolejny sięga po motyw przemijania i zmian pokoleniowych. Ned Rifle (Liam Aiken) to osiemnastoletni syn Henry’ego Foola i Fay Grim, pary bohaterów z poprzednich filmów reżysera. Młody chłopak, uzbrojony w Biblię, strzelbę i mocne postanowienie zachowania czystości, wyrusza właśnie w wielką podróż śladami ojca.
Premiera: wtorek, 4 października, godz. 20:10
Najbliższa powtórka: niedziela, 9 października, godz. 23:55


„Na kwaśne jabłko” (Applesauce, 2015)
reż. Onur Tukel

Przewrotna komedia romantyczna Onura Tukela, twórcy głośnego filmu
z gatunku horror comedy „Krew nocy letniej”.  

W jednej z pierwszych scen filmu radiowy DJ zadaje słuchaczom pytanie: Jaka jest najgorsza rzecz, którą zrobiłeś w życiu? Jak można było się spodziewać, Onur Tukel przygotował całą serię wymyślnych odpowiedzi..
Premiera: wtorek, 11 października 20:10

„Bachor” (Nasty Baby, 2015)
reż. Sebastian Silva
•    MFF Berlin 2015 – Nagroda Teddy Award dla najlepszego filmu o tematyce LGBTQ

Komediodramat Sebastiana Silvy („Służąca”) to wnikliwy portret pokolenia targanych sprzecznościami trzydziestolatków.
Freddy i Mo to gejowska para z długim stażem. Mieszkają w Nowym Jorku i prowadzą ułożone życie. Do szczęścia brakuje im tylko dziecka. Na pomoc przychodzi im Polly, najlepsza przyjaciółka Freddy’ego, która postanawia zostać matka zastępczą dla ich potomka. Niespodziewanie spokój trójki przyjaciół i całej okolicy zakłóca tajemniczy, chory psychicznie mężczyzna.
Premiera: wtorek, 18 października, godz. 20:10

„Przechowalnia nr 12” (Short Term 12, 2013)
reż. Destin Daniel Cretton
•    MFF Locarno 2013 – Nagroda dla najlepszej aktorki dla Brie Larson, Nagroda Jury Ekumenicznego, Wyróżnienie Specjalne, Nagroda Jury Młodych

Wyróżniony 4 nagrodami na MFF Locarno 2013 dramat o rozliczaniu się z przeszłością. W roli głównej laureatka Oscara® za film „Pokój” Brie Larson.
Młoda Grace nadzoruje pracowników w zakładzie dla nieletniej, trudnej młodzieży. Ciągle wracają do niej jednak jej własne demony, z którymi nie może się uporać. Niespodziewane wydarzenia sprawią, że będzie musiała stawić czoła swojej traumatycznej przeszłości.
Premiera: wtorek, 25 października, godz. 20:10


 

Załączniki

Pobierz wszystkie

copy_NedRifle.txt

txt | 34 bajty

Pobierz
PrzechowalniaNr12_materia_y_Memento__8_.jpg

grafika | 2,02 MB

Pobierz
PrzechowalniaNr12_materia_y_Memento__1_.jpg

grafika | 2,11 MB

Pobierz
NedRifle__5_.jpg

grafika | 72,9 KB

Pobierz
NedRifle__1_.jpg

grafika | 108 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.