ORYGINALNE. OKRUTNE. HORRORY, KTÓRYCH NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ. W ALE KINO+ W CYKLU „KINO MÓWI: HORROR”.
ORYGINALNE. OKRUTNE. HORRORY, KTÓRYCH NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ. W ALE KINO+ W CYKLU „KINO MÓWI: HORROR”.

ORYGINALNE. OKRUTNE. HORRORY, KTÓRYCH NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ. W ALE KINO+ W CYKLU „KINO MÓWI: HORROR”.

W październiku Ale kino+ zaprasza na czwartkowe wieczory pełne grozy. W ramach cyklu „Kino Mówi: Horror” widzowie zobaczą cztery wyjątkowe pozycje. W programie: wciągający horror psychologiczny „Babadook”, izraelski thriller, który zachwycił Quentina Tarantino „Duże złe wilki”, niepokojące „Szepty”, prezentowany na MFF w Cannes w 2013 szokujący obraz „Jesteśmy tym, co jemy”. Premiera w każdy czwartek od 6 do 27 października, po godzinie 20:10. Wstęp do każdego filmu w autorskim magazynie „Kino Mówi”. Tylko w Ale kino+.

Na początek pierwszego spotkania z horrorem dokument „Twórcy horrorów: Kompleks Frankensteina”. Wśród bohaterów filmu m.in. Guillermo del Toro, który opowiada o potworach w horrorach.
Premiera: czwartek, 6 października, 18:10

„Babadook” (The Babadook, 2014)
reż. Jennifer Kent

Wielokrotnie nagradzany wyjątkowy horror psychologiczny Jennifer Kent. W roli głównej Essie Davis, aktorka znana widzom Ale kino+ jako serialowa panna Fisher.

Doskonale zrealizowany, oryginalny horror psychologiczny, który nawiązuje do takich arcydzieł gatunku jak „Wstręt”, „Dziecko Rosemary”, „Psychoza” czy niedawne „Musimy porozmawiać o Kevinie”. Do końca nie wiadomo, czy zjawisko nawiedzające pogrążoną w depresji matkę i jej syna jest realne, czy może jest wynikiem pogłębiającej się psychozy bohaterów. Schizofreniczną atmosferę filmu podsycają mistrzowskie zdjęcia polskiego operatora Radka Ładczuka, znanego z takich filmów, jak „Jesteś Bogiem” czy „Sala samobójców”.
Premiera: czwartek, 6 października, 20:10

„Duże złe wilki” (Big Bad Wolves, 2013)
reż. Aharon Keshales, Navot Papushado

Izraelski thriller, który zachwycił Quentina Tarantino.

Pewnym spokojnym miasteczkiem wstrząsa seria okrutnych morderstw. Podejrzenie pada na nieśmiałego nauczyciela. Jednak nie ma wystarczających dowodów przeciw niemu. Jeden z policjantów decyduje się samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość. Nieoczekiwanie powstrzymuje go ojciec jednej z ofiar, który ma własny plan. Przestaje być jednak jasne, kto w tej sprawie jest mordercą, kto ofiarą, a kto mścicielem.
Premiera: czwartek, 13 października, 22:45

„Szepty” (The Awakening, 2011)
reż. Nick Murphy

Pełen niespodzianek i grozy thriller o siłach nadprzyrodzonych, który zabiera widza w podróż do mrocznego, nawiedzonego świata.

Anglia, rok 1921. Florence Cathcart (Rebecca Hall) nie wierzy w zjawiska nadprzyrodzone. Uważa, że są efektem działalności człowieka. Przy wsparciu policji i najnowszych zdobyczy techniki od lat demaskuje oszustów podających się za spirytystów, a swoje doświadczenia opisuje w książkach. Jak mówi David M. Thompson, producent filmu: „Jest to jednocześnie psychologiczna opowieść o duchach i przerażająca historia o młodej kobiecie, wkraczającej do strasznej sfery i zabierającej nas tam ze sobą”
Premiera: czwartek, 20 października, 20:10

„Jesteśmy tym, co jemy” (We Are What We Are, 2013)
reż. Jim Mickle

Remake hiszpańskiego przeboju w reżyserii Jorge Michela Grau z 2010 roku. Film prezentowany był na MFF w Cannes w 2013 w sekcji Quinzaine des Réalisateurs.

Frank (Bill Sage) przestrzega tradycyjnych, starych zasad swoich przodków i bezwzględnie rządzi swoją rodziną. Jego córki Iris (Ambyr Childers) i Rose (Julia Garner) wykonują obowiązki nieprzypominające tych, które spełniają dzieci w zwykłych rodzinach. Gdy pewnego dnia miasto zalewa gwałtowna ulewa, na jaw wychodzą fakty prowadzące do skrywanej od lat tajemnicy. Policja zaczyna dochodzenie.
Premiera: czwartek, 27 października, 22:45

Załączniki

Pobierz wszystkie

DuzeZleWilki_materia_y_M2__1_.JPG

grafika | 10,4 MB

Pobierz
Szepty_materia_y_Media4Fun__5_.jpg

grafika | 149 KB

Pobierz
Babadook_materia_y_Hagi_Film.jpg

grafika | 77,5 KB

Pobierz
Szepty_materia_y_Media4Fun__2_.jpg

grafika | 154 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.