„Jakubiak – z miłości do lokalności”.Rozkochaj się w polskich smakach z Kuchnią+

„Jakubiak – z miłości do lokalności”.Rozkochaj się w polskich smakach z Kuchnią+

Opublikowany

Jak powstaje kapusta kiszona z Charsznicy, sok z czarnego bzu, konfitury z zielonych pomidorów, kartacze czy bliny żmudzkie? Co niezwykłego mają w sobie kabanosy z Andrychowa i kamiennogórski ser pleśniowy? W kulinarną podróż po Polsce z nowym programem Tomka Jakubiaka „Jakubiak – z miłości do lokalności” widzowie Kuchni+ wyruszą już 24 września.

Tomasz Jakubiak gotowaniem jest zafascynowany od najmłodszych lat. Kulinaria to jego żywioł, miłość i ogromna pasja. O jedzeniu potrafi opowiadać godzinami, okraszając historie właściwym sobie poczuciem humoru.

W nowym autorskim programie Kuchni+ „Jakubiak – z miłości do lokalności” szef kuchni zabierze widzów w niezwykłą kulinarną podróż po Polsce i przedstawi im cały wachlarz produktów i smaków zakorzenionych w naszej kulturze.Prowadzący odkryje na nowo polskie produkty, które zainspirują go do stworzenia ciekawych dań. Każdy z czternastu odcinków poświęcony będzie wybranemu, regionalnemu specjałowi – prowadzący przygotuje autorskie danie z jego wykorzystaniem, wykona potrawę na bazie lokalnego przepisu oraz udoskonali tradycyjne danie o autorskie dodatki. Bohaterami odcinków zostaną m.in. karp milicki, kiszka ziemniaczana czy chleb z Kaszub.

Program nie skupia się jednak wyłącznie na jedzeniu, ale również na historiach ludzi, którzy je tworzą. Tomasz Jakubiak spotka się z osobami od lat specjalizującymi się w przygotowywaniu regionalnych specjałów lub produkują wybrane składniki.

Premierowe odcinki emitowane będą na antenie Kuchni+ w każdą sobotę o godz. 16.30.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Kuchnia_web.png

grafika | 7,77 KB

Pobierz
Jakubiak-z_mi_o_ci_do_lokalno_ci_wrzesie__1.jpg

grafika | 789 KB

Pobierz
Jakubiak-z_mi_o_ci_do_lokalno_ci_wrzesie__2.jpg

grafika | 957 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.