Żużlowy weekend w nc+: Walka o finał PGE Ekstraligi oraz Grand Prix Niemiec

Żużlowy weekend w nc+: Walka o finał PGE Ekstraligi oraz Grand Prix Niemiec

W niedzielę odbędą się drugie mecze półfinałowe PGE Ekstraligi. W pierwszym starciu, niemal pewna awansu Stal Gorzów, która posiada dużą przewagę punktową oraz atut własnego toru zmierzy się z BETARD Spartą Wrocław (16:00, nSport+). Następnie Get Well Toruń spróbuje utrzymać prowadzenie nad Ekantor.pl Falubazem Zieloną Górą (16:00, nSport+). W sobotę, prosto z Niemieckiego Teterowa fani żużla będą mogli śledzić kolejną odsłonę cyklu Grand Prix (18:30, CANAL+).

Już tylko dwa niedzielne spotkania dzielą nas od zaplanowanych na 18 i 25 września finałów oraz meczów o trzecie miejsce PGE Ekstraligi. Które drużyny zmierzą się w walce o tytuł Drużynowego Mistrza Polski, a które rywalizować będą o najniższy stopień podium? Czy ostatnie starcia o tytuł Drużynowego Mistrza Polski przybiorą oblicze Derbów Ziemi Lubuskiej? Te pytania od wielu dni zadają sobie wszyscy fani „czarnego sportu”.

W niedzielę na własny tor wyjadą w pełni zmobilizowani zawodnicy Stali Gorzów, którzy po pierwszym spotkaniu - przerwanym po 13. wyścigu, mają aż 20 punktów przewagi. W rewanżowym meczu na „Jancarzu” z BETARD Spartą Wrocław gorzowianie mogą potwierdzić swoją dominację. W sporcie jednak wszystko jest możliwe. Początek transmisji w niedzielę o 16:00 w nSport+. Studio poprowadzi Daria Kabała-Malarz. O gorące opinie z okolic toru zadba Łukasz Benz, a na stanowiskach komentatorskich zameldują się Tomasz Dryła i Krzysztof Cegielski.

W Gorzowie spartanie pojadą głównie o honor, ale nie można odbierać im szans na ambitną walkę do końca rywalizacji. Ciekawe jak wrocławska drużyna zareaguje na brak trenera Piotra Barona, który dla kilku zawodników był opiekunem i przyjacielem. Gospodarze, jak na facetów ze Stali przystało, powinni pewnie wjechać do finału –
mówi dziennikarz nc+, Gabriel Waliszko.

Znacznie więcej znaków zapytania można postawić przed drugim półfinałem. Toruńskie „Anioły” co prawda przed tygodniem na „Motoarenie” pokonały Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra, ale czy dziesięciopunktowa „zaliczka” okaże się wystarczająca przed meczem wyjazdowym? „Myszy” u siebie to bardzo niewygodny przeciwnik z wieloma klasowymi zawodnikami. Czy zielonogórzanie zdołają odrobić stratę do Get Well Toruń i awansują do finału po raz pierwszy od trzech lat? Początek studia prowadzonego przez Marcina Majewskiego o godzinie 18:30 w nSport+. Spotkanie skomentuje Michał Łopaciński, a reporterami będą Joanna Cedrych i Sergiusz Ryczel.

Rewanż zielonogórsko-toruński zapowiada się fascynująco. 10-punktowa zaliczka z pierwszego meczu pozwala „Aniołom” myśleć o finale, tyle że „Myszy” na swoim stadionie potrafią pogonić każdego rywala. Sprawa awansu może rozstrzygnąć się w nominowanych biegach, co byłoby fantastycznym zwieńczeniem tego arcyciekawego półfinału. To koniecznie trzeba zobaczyć! – zapowiada Gabriel Waliszko.

Podsumowanie emocjonującej niedzieli o 21:00 w Magazynie PGE Ekstraligi. Gabriel Waliszko wraz ze swoimi gośćmi, którymi będą Władysław Komornicki, Ryszard Korościel, Robert Wardzała oraz Leszek Demski przeanalizują najważniejsze wydarzenia oraz kontrowersje półfinałów PGE Ekstraligi.

Zanim poznamy finałowe drużyny PGE Ekstraligi, w sobotę odbędzie się 200. w historii turniej Grand Prix na żużlu. W 8. rundzie walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata w niemieckim Teterowie o kolejne punkty walczyć będą najlepsi żużlowcy świata. Prawdopodobnie w turnieju  wystąpi Tai Woffinden, który – wbrew obawom - nie odniósł poważnej kontuzji po poniedziałkowym upadku.  Aktualny mistrz zrobi wszystko, aby zmniejszyć stratę do zajmujących dwie czołowe lokaty, Grega Hancocka i Jasona Doyla. Transmisja w CANAL+ z Teterowa od 18:30, kiedy widzów powita ze studia Daria Kabała-Malarz. W parku maszyn pracować będzie Łukasz Benz, a zawody skomentują Tomasz Dryła i Krzysztof Cegielski.

Plan transmisji żużla w nc+:

sobota, 10 września
18:30 Grand Prix Niemiec, CANAL+
studio: Daria Kabała-Malarz; gość: Grzegorz Zengota; komentarz: Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski; reporter: Łukasz Benz

niedziela, 11 września
16:00 Stal Gorzów - BETARD SPARTA Wrocław, nSport+
studio: Daria Kabała-Malarz; gość: Sławomir Kryjom; komentarz: Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski; reporter: Łukasz Benz
18:30 Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - Get Well Toruń, nSport+
studio: Marcin Majewski; gość: Grzegorz Zengota; komentarz: Michał Łopaciński, Paweł Ruszkiewicz; reporterzy: Joanna Cedrych, Sergiusz Ryczel
21:00 Magazyn PGE Ekstraligi, nSport+
Prowadzący: Gabriel Waliszko; goście: Władysław Komornicki, Ryszard Korościel, Robert Wardzała, Leszek DemskiZałączniki

Pobierz wszystkie

CANAL_.jpg

grafika | 45,8 KB

Pobierz
nSport_web.png

grafika | 6,41 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.