Dla wielbicieli gatunku i nie tylko. Wieczór specjalny „Western inaczej” w Ale kino+.

Dla wielbicieli gatunku i nie tylko. Wieczór specjalny „Western inaczej” w Ale kino+.

Opublikowany

Fani Dzikiego Zachodu przekonają się, że western niejedno ma imię. W poniedziałek 26 września Ale kino+ zaprasza na wieczór specjalny „Western inaczej”. W programie dwa filmy inspirowane gatunkiem – niepokojący, utrzymany w klimacie thrillera obraz „Mroczna dolina” oraz argentyński dramat „Żar” z Gaelem Garcíą Bernalem w roli głównej. Początek o godz. 20:10. Po raz pierwszy w polskiej telewizji, tylko w Ale kino+.

Wieczór w Ale kino+ rozpocznie klimatyczna „Mroczna dolina” w reżyserii Austriaka Andreasa Prochaski. Akcja westernu rozgrywa się pod koniec XIX wieku w alpejskiej wiosce u progu zimy. Na miejsce przybywa tajemniczy nieznajomy (znany z roli Iana Curtisa w filmie „Control” Sam Riley), który podaje się za fotografa, jednak nikt nie wie, jaki jest prawdziwy powód jego wizyty. Chłodno przyjęty przez mieszkańców, zatrzymuje się w domu należącym do miejscowej wdowy (Carmen Gratl) i jej córki Luzi (Paula Beer). Wkrótce miasteczkiem wstrząsa seria makabrycznych morderstw. Okazuje się, że przyjazd tajemniczego jeźdźca to nie był przypadek…
Obraz został nagrodzony dwiema statuetkami Europejskiej Nagrody Filmowej za scenografię i kostiumy. Triumfował również podczas rozdania Austriackich Nagród Filmowych, zdobywając aż 8 statuetek, w tym również tę najważniejszą za najlepszy film.
Premiera: poniedziałek, 26 września, godz. 20:10

Drugim tytułem wieczoru będzie rozgrywający się w dusznych sceneriach argentyńskiego lasu deszczowego dramat „Żar”. Obraz Pabla Fendrika, twórcy dobrze przyjętego przez publiczność Warszawskiego Festiwalu Filmowego dramatu „Bandyta”, był prezentowany w Konkursie Głównym na MFF w Cannes. Osią fabuły jest tocząca się w tamtych rejonach mordercza walka o terytorium. Kaí (Gael García Bernal) to tajemniczy mężczyzna, który przychodzi z pomocą ubogiemu farmerowi i jego córce (Alice Braga). Dręczeni przez bandę najemników, z pomocą nieznajomego, mają szansę ocalić siebie i należącą do nich ziemię.
Siłą filmu jest przede wszystkim wspaniałe aktorstwo. Imponującą, złożoną kreację stworzył występujący w głównej roli Gael García Bernal, znany wcześniej z takich filmów jak „Dzienniki motocyklowe” czy „Babel”. Nie mniej interesującą postać wykreowała na ekranie partnerująca mu argentyńska aktorka Alice Braga („Miasto Boga”, „Jestem legendą”).
Premiera: poniedziałek, 26 września, godz. 22:15Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Mroczna_Dolina_materia_y_Films_Distribution__1_.jpg

grafika | 58 KB

Pobierz
Zar__1_.jpg

grafika | 1,05 MB

Pobierz
copy_Zar.txt

txt | 102 bajty

Pobierz
Zar__2_.jpg

grafika | 1,06 MB

Pobierz
Mroczna_Dolina_materia_y_Films_Distribution.jpg

grafika | 50,7 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.