Speedway w nc+: Wielka walka o finał PGE Ekstraligi

Speedway w nc+: Wielka walka o finał PGE Ekstraligi

Walka o finał PGE Ekstraligi, czyli faza play-off najlepszej żużlowej ligi świata już w niedzielę na antenie nSport+. W pierwszym półfinale zmierzą się zespoły BETARD Sparty Wrocław i Stali Gorzów (16:00, nSport+). W drugim starciu Get Well Toruń będzie rywalizował z Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra. (18:30, nSport+). Podsumowanie półfinałowych spotkań w Magazynie PGE Ekstraligi (21:00, nSport+).

Po czternastu emocjonujących rundach najlepszej ligi żużlowej świata już tylko cztery drużyny pozostały w walce o tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Fanów czarnego sportu czeka bardzo emocjonujący wrzesień, bowiem co tydzień na antenie nSport+ kolejna odsłona fazy play-off. 4 i 11 września odbędą się półfinały, a mecze finałowe oraz starcie o trzecie miejsce zaplanowane są na 18 i 25 września.

Walka o miejsce wśród finałowych drużyn trwała do samego końca rundy zasadniczej. O awansie z czwartego miejsca zadecydowała ostatnia kolejka, w której MRGARDEN GKM Grudziądz przegrał w Toruniu, zaś BETARD Sparta zwyciężyła w Lesznie uzyskując niezbędne punkty do tego, by dalej liczyć się w walce o mistrzostwo. Na drużynę z Wrocławia w półfinale czeka zwycięzca rundy zasadniczej - Stal Gorzów (niedziela, 16:00, nSport+).

W przypadku pary Betard Sparta Wrocław - Stal Gorzów, wbrew pozorom znaków zapytania jest dużo, zaś gospodarze pierwszego meczu - Wrocławianie, wcale nie są bez szans na awans do finału. Spartanie znaleźli "to coś" w odpowiednim momencie. Maciej Janowski w Polsce i w Szwecji znalazł swój rytm i zaczął solidnie punktować. Vaclav Milik jest klasą samą w sobie, zaś Tai Woffinden to Tai Woffinden. Języczkiem u wagi będzie na pewno Tomasz Jędrzejak, który w ostatnich spotkaniach, zwłaszcza "u siebie" imponuje formą. Ponadto Wrocławianie, w tym sezonie będący na gościnnych występach w Poznaniu nie mają nic do stracenia. Stal Gorzów, to lider sezonu zasadniczego, ale wrzucając kamyczek do ogródka liderów, można powiedzieć, że pierwsza pozycja została przez Gorzowian "dowieziona". Wciąż mocny teoretycznie skład, nazwiska zawodników gwarantujące wysoką jakość i wynik - tak, zgadza się, ale czy na pewno na tym etapie sezonu? – analizuje dziennikarz nc+, Michał Łopaciński.

O mistrzostwo nadal walczy także trzecia drużyna w tabeli – Get Well Toruń. Toruńskie „Anioły” w niedzielę na swojej „Motoarenie” podejmą Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra. Do składu wicelidera po blisko rocznej nieobecności spowodowanej kontuzją wrócił Jarosław Hampel. Transmisja drugiego półfinału również na antenie nSport+. Początek studia o godzinie 18:30.

Faworytem i głównym kandydatem do złota jest Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra. Niemniej mecz wiceliderów sezonu zasadniczego z Get Well Toruń zapowiada się bardzo interesująco. Torunianie w sezonie zasadniczym - zwłaszcza w końcówce pokazali, że potrafią, mogą i są groźni - zwłaszcza na Motoarenie, gdzie odbędzie się pierwszy mecz półfinałowy. Do składu Zielonogórzan w wielkim stylu wrócił Jarosław Hampel, stanowiąc w zasadzie uzupełnienie potężnej siły ofensywnej jaką dysponuje drużyna trenera Marka Cieślaka - wystarczy wymienić Patryka Dudka, Jasona Doyle`a czy Piotra Protasiewicz – mówi Michał Łopaciński.

Tuż przed rozpoczęciem walki o finał, na antenie nSport+ premiera kolejnego odcinka „Motogamii” – najbardziej dynamicznego magazynu w historii polskich magazynów motoryzacyjnych. Tomasz Dryła po raz kolejny zaskoczy widzów swoją kreatywnością w niedzielę o 15:30 w nSport+. Podsumowanie wieczoru o godzinie 21:00 w Magazynie PGE Ekstraligi.

Unikając wszelkich zbędnych dywagacji, można uciec w stwierdzenie, że playoffy rządzą się swoimi prawami. Mimo, że te wszystkie cztery zespoły spotkały się ze sobą w sezonie zasadniczym, w fazie finałowej, rywalizacja może wyglądać zupełnie inaczej. Tutaj nie ma miejsca na błędy i odpuszczanie. Czeka nas naprawdę niezła jazda! – zapowiada Michał Łopaciński.


Plan transmisji półfinałów PGE Ekstraligi w nc+:

niedziela, 4 września
15:30 Motogamia, nSport+

Prowadzący: Tomasz Dryła
16:00 BETARD SPARTA Wrocław - Stal Gorzów, nSport+
Studio: Jakub Zborowski, Sławomir Kryjom; Komentarz: Michał Łopaciński, Marek Hućko; Reporter: Sergiusz Ryczel
18:30 Get Well Toruń - Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra, nSport+
Studio: Gabriel Waliszko, Grzegorz Zengota; Komentarz: Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski; Reporterzy: Joanna Cedrych, Łukasz Benz
21:00 Magazyn PGE Ekstraligi, nSport+
Prowadzący: Marcin Majewski; Goście: Jacek Frątczak, Robert Wardzała, Leszek Demski

Załączniki

Pobierz wszystkie

nSport_web.png

grafika | 6,41 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.