Wyniki Grupy Vivendi po I półroczu 2016: Polska niezmiennie najbardziej dochodowym rynkiem w portfolio grupy
Kopiuj tekst

Wyniki Grupy Vivendi po I półroczu 2016: Polska niezmiennie najbardziej dochodowym rynkiem w portfolio grupy

Lead

Platforma nc+, na koniec czerwca br. miała 2,115 mln abonentów i odnotowała spadek
o 14 tys. i 0,7 proc. odbiorców rok do roku. Pomimo tego wypracowała przychody na poziomie 246 mln euro (CANAL+ w Afryce generuje 215 mln euro przychodów przy portfolio liczącym 2,2 mln abonentów). Przy zastosowaniu sztywnego przelicznika kursowego, eliminującego efekty różnic kursowych, wynik ten jest zaliczany jako wzrost o 2,7 proc.
w stosunku do roku ubiegłego (250 mln euro na dzień 30 czerwca 2015 roku).
Jak pokazują najnowsze wyniki finansowe Grupy Vivendi, liczba subskrybentów CANAL+ na rynkach zagranicznych jest większa niż w samej Francji. Spółka posiada łącznie 5,7 mln abonentów wszystkich platform poza rynkiem macierzystym, co oznacza wzrost o 749 tys.
w stosunku do roku ubiegłego (raport z 30 czerwca 2015 roku). Wzrost zagranicznego portfolio klientów pozwolił na wypracowanie w segmencie płatnej telewizji 709 mln euro zysku Grupy Vivendi i odnotowanie wzrostu o 5,8 proc. w porównaniu do 680 mln euro w czerwcu roku ubiegłego. Platforma nc+ w Polsce osiąga na tym tle najlepsze wyniki finansowe, co daje jej miano najbardziej zyskownej spółki w zagranicznym portfolio grupy.  

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.