Wyniki Grupy Vivendi po I półroczu 2016: Polska niezmiennie najbardziej dochodowym rynkiem w portfolio grupy

Wyniki Grupy Vivendi po I półroczu 2016: Polska niezmiennie najbardziej dochodowym rynkiem w portfolio grupy

Opublikowany

Lead

Platforma nc+, na koniec czerwca br. miała 2,115 mln abonentów i odnotowała spadek
o 14 tys. i 0,7 proc. odbiorców rok do roku. Pomimo tego wypracowała przychody na poziomie 246 mln euro (CANAL+ w Afryce generuje 215 mln euro przychodów przy portfolio liczącym 2,2 mln abonentów). Przy zastosowaniu sztywnego przelicznika kursowego, eliminującego efekty różnic kursowych, wynik ten jest zaliczany jako wzrost o 2,7 proc.
w stosunku do roku ubiegłego (250 mln euro na dzień 30 czerwca 2015 roku).
Jak pokazują najnowsze wyniki finansowe Grupy Vivendi, liczba subskrybentów CANAL+ na rynkach zagranicznych jest większa niż w samej Francji. Spółka posiada łącznie 5,7 mln abonentów wszystkich platform poza rynkiem macierzystym, co oznacza wzrost o 749 tys.
w stosunku do roku ubiegłego (raport z 30 czerwca 2015 roku). Wzrost zagranicznego portfolio klientów pozwolił na wypracowanie w segmencie płatnej telewizji 709 mln euro zysku Grupy Vivendi i odnotowanie wzrostu o 5,8 proc. w porównaniu do 680 mln euro w czerwcu roku ubiegłego. Platforma nc+ w Polsce osiąga na tym tle najlepsze wyniki finansowe, co daje jej miano najbardziej zyskownej spółki w zagranicznym portfolio grupy.  

Kopiuj tekst

Udostępnij

Unlimited TV i kozoodporny internet od nc+ 

Najbogatsza oferta programowa w pakietach telewizyjnych, telefonia komórkowa oraz szybki internet 4G LTE ULTRA. Teraz platforma nc+ uzupełnia swoją ofertę triple play o unikalna usługę Unlimited TV, która umożliwia oglądanie telewizji przez aplikację nc+ GO lub przez stronę ncplusgo.pl bez zużywania limitu transferu danych. Usługi nc+ INTERNET i nc+ TELEFON są ważnym komponentem uzupełniającym ofertę nc+ i Orange, która jest częścią długoterminowej współpracy z tym partnerem.