Polska górą – dosłownie i w przenośni -  czyli lokalne produkcje na jesień od CANAL+ DISCOVERY

Polska górą – dosłownie i w przenośni -  czyli lokalne produkcje na jesień od CANAL+ DISCOVERY

Opublikowany

Andrzej Bargiel - rekordzista i zdobywca prestiżowego wyróżnienia „Śnieżnej Pantery”, Polacy, którzy wyjechali z kraju i realizują się poza jego granicami, kobiety pracujące w zawodach zdominowanych przez mężczyzn oraz  prawdziwi pasjonaci rekonstrukcji największych bitew w historii. Wśród jesiennych hitów CANAL+ DISCOVERY na pewno nie zabraknie inspirujących historii niezwykłych ludzi!

Jesienna ramówka CANAL+ DISCOVERY to kilkadziesiąt premier filmów
i seriali dokumentalnych prezentowanych na najważniejszych światowych festiwalach filmowych i co ważniejsze, nigdy wcześniej nieemitowanych w polskiej telewizji. Jesień z CANAL+ DISCOVERY to jednak przede wszystkich cztery niezwykle angażujące i inspirujące produkcje własne stacji – „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”, „Sukces nie zna granic”, „Kobiety w mundurach 2” oraz „Powrót do przeszłości 2”.

Już w listopadzie na antenie stacji będzie można obejrzeć serię dokumentalną „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”, prezentującą blisko miesięczne zmagania polskiego skialpinisty w celu zdobycia prestiżowego wyróżnienia „Śnieżnej Pantery”. Młody zakopiańczyk pobił czasowy rekord z 1999 roku ustanowiony przez Denisa Urubkę i Andrieja Mołotowa, którzy tego samego wyczynu dokonali w 42 dni. Oznacza to, że Polak poprawił wynik aż o 12 dni. To jedno z najważniejszych osiągnięć polskiego himalaizmu ostatnich lat. Seria zrealizowana z ogromnym rozmachem pokaże nam nie tylko zmagania Andrzeja w górach Tadżykistanu i Kirgistanu oraz trudności, jakie ekipa napotkała na miejscu, ale również jego żmudne, ciężkie treningi i logistykę wyprawy. Wejdziemy w ciało i umysł głównego bohatera, poczujemy lodowaty wiatr na twarzy. Zaprezentujemy temat górski w zupełnie nowy sposób.- O sukcesie wyprawy zadecydowało zaangażowanie całej ekipy. Każdy dał
z siebie 150%. Było wiele momentów kryzysowych, które jednak udało się zażegnać – mówi Andrzej Bargiel.

- Każdy z 8 odcinków będzie miał swój charakter. Pierwsze odcinki to przygotowania ekipy, logistyka, dokumentacja w Biszkeku. Kolejny odcinek będzie dotyczył psyche człowieka, jak funkcjonuje na wysokościach. Serial pokaże nie tylko Andrzeja i góry, ale wiele różnych aspektów. To projekt wielowarstwowy – dodaje Tomasz Gaj, uczestnik ekipy i producent serii dokumentalnej „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera.

Kolejna produkcja własna emitowana jesienią w CANAL+ DISCOVERY  to program „Sukces nie zna granic”, którego gospodarzem jest Tomasz Kin. Prowadzący odwiedza Polaków m.in. w Kambodży, Tajlandii, Gruzji, Hiszpanii czy USA i przekonuje, że na emigracji też można odnieść sukces. Czasami jest on rozumiany jako sukces finansowy, a innym razem  polega na zrealizowaniu wielkich marzeń. Bohaterowie programu opowiadają o tym, dlaczego wyjechali, jak wyglądały niekiedy ciężkie początki ich życia na obczyźnie, mówią o swoich porażkach i zwycięstwach w drodze do życiowego spełnienia.„Kobiety w mundurach 2” to produkcja o kobietach, które wybrały zawody nietypowe dla płci pięknej. Bohaterkami drugiego sezonu programu będą panie pracujące m.in. w Straży Ochrony Kolei, w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym czy w policji. Te kobiety nie stosują wobec siebie taryfy ulgowej, a swoje obowiązki wykonują równie sumiennie jak ich koledzy.W drugim sezonie superprodukcji „Powrotu do przeszłości” widzowie CANAL+ DISCOVERY zobaczą rekonstrukcje najsłynniejszych historycznych bitew.
To niezwykła lekcja historii, która zadzieje się na naszych oczach. Nieustraszony prowadzący Krzysztof Unrug ponownie stanie w szeregach wojska i na własnej skórze poczuje trud żołnierskiego fachu. Odkryje dla nas sekrety przygotowań do rekonstrukcji największych bitew z różnych epok. Przybliży nam życie i pasję ludzi, którzy je tworzą. Tego nie zobaczysz nigdzie indziej.

Wraz z Krzysztofem przeżyjemy bój o twierdzę Boyen, oblężenie Malborka, najazd barbarzyńców w Ogrodzieńcu. Odbędziemy niezwykłą podróż w czasie przez wieki. Poznamy dawne obyczaje wojskowe,  uzbrojenie, dowiemy się, co jedli i jak żyli żołnierze wieki temu. A wszystko to odtworzone z mistrzowską dbałością o szczegóły.

Producentem polskich produkcji CANAL+ DISOCVERY jest Discovery Networks.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.