Ucieczka od rutyny z „Lifetramp – życie na próbę 2”. Jesienią w Planete+!

Ucieczka od rutyny z „Lifetramp – życie na próbę 2”. Jesienią w Planete+!

Opublikowany

Odważne, trudne, ale też inspirujące. Jak to jest zamienić swoje życie na jeden dzień i spróbować pracy w całkiem innym zawodzie? Dla uczestników „Lifetramp – życie na próbę 2” nie ma rzeczy niemożliwych. Z nową autorską serią Planete+ jesienna rzeczywistość na pewno nie będzie szara! Premiera 23 października o godz. 12.30.

Jesienna nowość Planete+ to duża dawka unikalnych doświadczeń dla wszystkich tych, których znużyła praca w wykonywanym obecnie zawodzie i którzy marzą o spróbowaniu czegoś zupełnie nowego. W programie „Lifetramp – życie na próbę 2” widzowie Planete+ zobaczą osoby, które na jeden dzień odważyły się porzucić znaną sobie rzeczywistość i postanowiły sprawdzić się w czymś, co od zawsze je intrygowało.

- Dzięki idei „Lifetramp” mogłam przez jeden dzień uczyć się pod okiem profesjonalnego lalkarza i poznać tajniki tego zawodu. Teraz wiem, że na pewno nie będzie to mój ostatni kontakt z lalkarstwem. Można marzyć, ale można też wykonać pierwszy krok – mówi Magdalena Czucha, specjalistka ds. marketingu występująca w autorskiej serii dokumentalnej Planete+ „Lifetramp – życie na próbę 2”.

Oczywiście to nie jedyna nowość, która już jesienią zagości na antenie Planete+. We wrześniu w specjalnym cyklu tematycznym „Podbój kosmosu” emitowanym w każdy wtorek o godz. 22.00 widzowie zobaczą filmy „NASA – blaski i cienie podboju kosmosu”, „Apollo 17 - ostatnia misja na Księżyc” oraz „Program Apollo - jak wyszkolić astronautę”. W paśmie „Historia XX wieku” emitowanym w każdy czwartek o godz. 22:00 będzie można obejrzeć dokumenty polskiej produkcji o trudnych wojennych losach zwykłych Polaków: „Cztery życia Lidii Lwow”, „Los nr 129912” oraz „Śpiew Syreny”. Natomiast w cyklu tematycznym „Grecja” emitowanym w paśmie historycznym w poniedziałki o 22:00 widzowie poznają „Skarby starożytnej Grecji” oraz „Tajemnicę mechanizmu z Antykithiry”. O twórczych konfliktach, które po dziś dzień wpływają na rozwój technologiczny opowie natomiast seria dokumentalna „Pojedynki gigantów” emitowana w weekendy o godz. 17:00.

W październiku na widzów Planete+ czekają równie emocjonujące premiery. Dokument „14 Minutes From Earth” odkryje kulisy niezwykłego wydarzenia z udziałem wiceprezesa Google. Październikowe pasmo „Szok Dok” poświęcone zostanie tematyce homoseksualizmu. O odwiecznej walce religii i popędu opowie film „Faith and Gay Fear”, natomiast o życiu gejów w środowisku islamskim dowiemy się z „How Gay is Pakistan?”. W wyjątkową podróż po Hawajach, Madagaskarze i Maderze zabierze widzów przyrodniczy program naukowy „Wyspy – raj dla ewolucji”. Z kolei pasmo „Historia XX wieku” emitowane w czwartki o godz. 22:00 opowie między innymi o carskiej Rosji i drodze Stalina ku władzy.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Lifetramp__ycie_na_pr_b__1_sierpie_.jpg

grafika | 666 KB

Pobierz

„Melancholia” Larsa Von Triera na rozpoczęcie lipcowego cyklu „Kino Mówi: Nowe Horyzonty”. Festiwal Filmowy przez cały rok – tylko w Ale kino+

W lipcowym cyklu „Kino Mówi: Nowe Horyzonty” Ale kino+ pokaże cztery filmy z poprzednich edycji Międzynarodowego Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. Będą to: „Melancholia” Larsa von Triera, „Tom” Xaviera Dolana, „Płomień” Syllasa Tzoumerkasa (polska premiera telewizyjna) oraz „Cuda” Alice Rohrwacher. Premiery w czwartki od 7 do 28 lipca, po 20:10. Cykl „Kino Mówi: Nowe Horyzonty” to doskonałe uzupełnienie tegorocznej edycji T-Mobile Nowe Horyzonty (21-31 lipca, Wrocław). Ale kino+ po raz trzeci w historii festiwalu będzie miało na nim własną sekcję filmową.