Nowe seriale kryminalne – islandzki „W pułapce” (Ófærð aka Trapped) i argentyński „Cromo”, cykle tematyczne i wieczory specjalne. Jesień w Ale kino+

Nowe seriale kryminalne – islandzki „W pułapce” (Ófærð aka Trapped) i argentyński „Cromo”, cykle tematyczne i wieczory specjalne. Jesień w Ale kino+

Opublikowany

Jesienią ramówka Ale kino+ będzie kipieć od emocji. W ramach wrześniowego cyklu „Kino Mówi: Polityka” Ale kino+ zaprezentuje pięć zaangażowanych produkcji z różnych zakątków świata. Będą to: „Lewiatan”, „Timbuktu”, „Czarny węgiel, kruchy lód”, „Syriana” oraz „Śruba”. Wielbiciele klimatycznych skandynawskich kryminałów znajdą dla siebie islandzki serial „W pułapce” (Ófærð aka Trapped). Fanów Dzikiego Zachodu ucieszy wieczór specjalny „Western inaczej”, a w jego ramach premiera filmów „Mroczna dolina” i „Żar”. Październik rozpocznie cykl „Kino Mówi: Horror”, w ramach którego zobaczymy filmy: „Babadook”, „Duże złe wilki”, „Szepty” oraz „Jesteśmy tym, co jemy”. Na antenie Ale kino+ zagości również inspirowany prawdziwymi wydarzeniami argentyński serial kryminalny „Cromo”.

WRZESIEŃ W ALE KINO+:
   
  • Cykl „KINO MÓWI: POLITYKA”

„Lewiatan” (Leviatan, 2014)
reż. Andriej Zwiagincew

Nominowany do Oscara® i nagrodzony za scenariusz w Cannes, najnowszy film reżysera „Powrotu”, „Wygnania” i „Eleny”. Morze korupcji, bezprawia i… rosyjskiej wódki.
Kola mieszka z żoną Lilą i synem Romą w miasteczku nad morzem w północnej Rosji. Ma stary drewniany dom, który odziedziczył jeszcze po ojcu. Mer miasteczka, w którego gabinecie wisi na ścianie portret Władimira Putina, wygrał z Kolą sprawę sądową i zamierza pozbawić go dachu nad głową. Rozpoczyna się walka o przetrwanie ze skorumpowaną strukturą władzy, która zaczyna sięgać po coraz brutalniejsze metody.
Premiera: czwartek, 1 września, 20:10

„Timbuktu” (Timbuktu, 2014)
reż. Abderrahmane Sissako

Triumfator francuskich Cezarów 2015. Wyróżniony Nagrodą Jury Ekumenicznego Festiwalu w Cannes i nominowany do Oscara® wstrząsający obraz społeczności zniewolonej przez radykalny reżim.

Akcja filmu rozgrywa się w mieście Mali, nad rzeką Niger. Władzę przejęli tu dżihadyści narzucający mieszkańcom bezlitosny reżim. Najbardziej poszkodowane są tamtejsze kobiety, które zostają całkowicie wyłączone z życia społecznego i są zmuszone do przestrzegania absurdalnych zakazów i nakazów.
Premiera: czwartek, 8 września, 20:10

„Czarny węgiel, kruchy lód” (Bai ri yan huo, 2014)
reż. Yi'nan Diao

Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem dla najlepszego filmu i Srebrnym Niedźwiedziem dla najlepszego aktora kryminał made in China. Humor i krytyczna refleksja nad współczesnymi Chinami. Kino najwyższej próby.
W kilkunastu fabrykach, rozproszonych po całej prowincji, w transporcie węgla odnalezione zostają fragmenty ludzkiego ciała. Prowadzący akcję Zhang Zili (nagrodzony w Berlinie Liao Fan) zostaje odsunięty od obowiązków. Pięć lat później, pogrążony w nałogu alkoholowym, trafia przypadkiem na dawnego współpracownika. Okazuje się, że w sprawie pojawiło się kilka nowych tropów, prowadzących do jednej kobiety. Prześladowanej czy chronionej?
Premiera: czwartek, 15 września, 20:10

„Syriana” (Syriana, 2005)
reż. Stephen Gaghan

Thriller, którego akcja rozgrywa się na szczytach władzy. W rolach głównych CIA i korupcja na światową skalę oraz George Clooney, któremu „Syriana” przyniosła Oscara® oraz Złoty Glob.
Oparta na skandalizujących wspomnieniach byłego agenta CIA opowieść o politycznych i wywiadowczych intrygach związanych ze współczesnym przemysłem naftowym. W sprawę, świadomie lub przypadkiem, zamieszanych jest mnóstwo osób: od szeregowego agenta CIA Boba Barnesa (nagrodzony George Clooney), przez wysoko postawionych amerykańskich polityków, po pakistańskich robotników pracujących w Zatoce Perskiej.
Premiera: czwartek, 22 września, 20:10

„Śruba” (Boreg, 2014)
reż. Shira Geffen

Prezentowany na MFF w Cannes 2014 komediodramat autorki filmu „Meduzy”.
Film Shiry Geffen, izraelskiej aktorki i scenarzystki, którego bohaterkami są Żydówka i Palestynka. Pierwsza z nich jest znaną artystką, która nie chce zajść w ciążę, wbrew oczekiwaniom męża. Druga – uroczą pracownicą sklepu, marzącą o dziecku. Pewnego dnia bohaterki zamieniają się rolami.
Premiera: czwartek, 29 września, 20:10

  • WRZEŚNIOWY HIT SERIALOWY – „W PUŁAPCE”

„W pułapce” (Trapped aka Ófærð, 2015)
reż. Baltasar Kormákur

Największa produkcja telewizyjna w historii Islandii. Serial kryminalny Baltasara Kormákura, twórcy filmów „Everest” oraz „Na głębinie”. Zachwycająca śnieżna scenografia, znakomita gra aktorów i niepowtarzalny klimat.
Prezentowana na MFF w Toronto 2015 i nagrodzona przez Islandzką Akademię Filmową i Telewizyjną „W pułapce” to rozgrywająca się w zimowej scenerii, wciągająca seria, której akcja osadzona jest w mroźnym i odległym islandzkim miasteczku rybackim. Z wody wyłowiono zwłoki zamordowanego mężczyzny. Policja ogłasza alarm. Nikt nie może opuścić wyspy, dopóki morderca pozostaje na wolności. Mieszkańcy są więc uwięzieni, a wraz z nimi - zabójca…
Premiera: środa, 7 września, 20:10

  • WIECZÓR SPECJALNY – „WESTERN INACZEJ”

„Mroczna dolina” (Das finstere Tal, 2014)
reż. Andreas Prochaska

Alpejska wioska, nieznajomy przybysz i makabryczne morderstwa. W roli głównej znany z roli Iana Curtisa w filmie „Control” Sam Riley.
Koniec XIX wieku i alpejska wioska u progu zimy. Na miejsce przybywa tajemniczy nieznajomy (Sam Riley) który podaje się za fotografa, jednak nikt nie wie, jaki jest prawdziwy powód jego wizyty. Chłodno przyjęty przez mieszkańców, zatrzymuje się w domu należącym do miejscowej wdowy (Carmen Gratl) i jej córki Luzi (Paula Beer). Szybko okazuje się, że przyjazd tajemniczego jeźdźca to nie był przypadek.
Premiera: poniedziałek, 26 września, 20:10

„Żar” (El Ardor, 2014)
reż. Pablo Fendrik

Argentyński las i walka o ziemię. Prezentowany na MFF w Cannes 2014 thriller z Gaelem Garcíą Bernalem („Babel”, „Dzienniki motocyklowe”) w roli głównej.
Kaí (Gael García Bernal) to tajemniczy mężczyzna, który przychodzi z pomocą ubogiemu farmerowi i jego córce (Alice Braga), mieszkającym w argentyńskim lesie deszczowym. Dręczeni przez bandę najemników, z pomocą nieznajomego, mają szansę ocalić swoją ziemię.
Premiera: poniedziałek, 26 września, 20:10
 
PAŹDZIERNIK W ALE KINO+

  • Cykl „KINO MÓWI: HORROR”

„Babadook” (The Babadook, 2014)
reż. Jennifer Kent

Wielokrotnie nagradzany wyjątkowy horror psychologiczny Jennifer Kent. W roli głównej Essie Davis, aktorka znana widzom Ale kino+ jako serialowa panna Fisher.
Doskonale zrealizowany, oryginalny horror psychologiczny, który nawiązuje do takich arcydzieł gatunku jak „Wstręt”, „Dziecko Rosemary”, „Psychoza” czy niedawne „Musimy porozmawiać o Kevinie”. Do końca nie wiadomo, czy zjawisko nawiedzające pogrążoną w depresji matkę i jej syna jest realne, czy może jest wynikiem pogłębiającej się psychozy bohaterów. Schizofreniczną atmosferę filmu podsycają mistrzowskie zdjęcia polskiego operatora Radka Ładczuka, znanego z takich filmów, jak „Jesteś Bogiem” czy „Sala samobójców”.
Premiera: czwartek, 6 października, 20:10

„Duże złe wilki” (Big Bad Wolves, 2013)
reż. Aharon Keshales, Navot Papushado

Izraelski thriller, który zachwycił Quentina Tarantino.
Pewnym spokojnym miasteczkiem wstrząsa seria okrutnych morderstw. Podejrzenie pada na nieśmiałego nauczyciela. Jednak nie ma wystarczających dowodów przeciw niemu. Jeden z policjantów decyduje się samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość. Nieoczekiwanie powstrzymuje go ojciec jednej z ofiar, który ma własny plan. Przestaje być jednak jasne, kto w tej sprawie jest mordercą, kto ofiarą, a kto mścicielem.
Premiera: czwartek, 13 października, 23:00

„Szepty” (The Awakening, 2011)
reż. Nick Murphy

Pełen niespodzianek i grozy thriller o siłach nadprzyrodzonych, który zabiera widza w podróż do mrocznego, nawiedzonego świata.
Anglia, rok 1921. Florence Cathcart (Rebecca Hall) nie wierzy w zjawiska nadprzyrodzone. Uważa, że są efektem działalności człowieka. Przy wsparciu policji i najnowszych zdobyczy techniki od lat demaskuje oszustów podających się za spirytystów, a swoje doświadczenia opisuje w książkach. Jak mówi David M. Thompson, producent filmu: „Jest to jednocześnie psychologiczna opowieść o duchach i przerażająca historia o młodej kobiecie, wkraczającej do strasznej sfery i zabierającej nas tam ze sobą”
Premiera: czwartek, 20 października, 20:10

„Jesteśmy tym, co jemy” (We Are What We Are, 2013)
reż. Jim Mickle

Remake hiszpańskiego przeboju w reżyserii Jorge Michela Grau z 2010 roku. Film prezentowany był na MFF w Cannes w 2013 w sekcji Directors' Fortnight.
Frank (Bill Sage) przestrzega tradycyjnych, starych zasad swoich przodków i bezwzględnie rządzi swoją rodziną. Jego córki Iris (Ambyr Childers) i Rose (Julia Garner) wykonują obowiązki nieprzypominające tych, które spełniają dzieci w zwykłych rodzinach. Gdy pewnego dnia miasto zalewa gwałtowna ulewa, na jaw wychodzą fakty prowadzące do skrywanej od lat tajemnicy. Policja zaczyna dochodzenie.
Premiera: czwartek, 27 października, 23:00

  • PAŹDZIERNIKOWY HIT SERIALOWY: „CROMO”

„Cromo” (Cromo, 2015)
reż. Lucía Puenzo

Argentyński serial kryminalny, który premierę miał na MFF w Toronto w 2015 roku. Jego autorką jest Lucía Puenzo, autorka nagrodzonego na MFF w Cannes dramatu „XXY” oraz thrillera „Anioł śmierci”, również pokazywanego w Cannes.
Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami eko-thriller połączony z love story. Akcja serialu toczy się na wiejskich rubieżach Argentyny. Valentina, idealistka i ekolożka, ujawnia skażenie wody, które ma śmiertelny wpływ na życie okolicznych mieszkańców. Za swoje odkrycie ginie, a zagadkę jej śmierci próbują rozwiązać – mąż oraz ich najbliższy przyjaciel i współpracownik, a zarazem… kochanek Valentiny.
Premiera: czwartek, 12 października, 20:10

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

copy_W_pu_apce.txt

txt | 25 bajty

Pobierz
Cromo_materia_y_PyramideFilms.jpg

grafika | 327 KB

Pobierz
Syriana__2_.txt

txt | 282 bajty

Pobierz
W_pu_apce.jpg

grafika | 236 KB

Pobierz
Syriana__2_.jpg

grafika | 855 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.