RYBKA MINIMINI ZAPRASZA DO ŚWIĘTOWANIA 12. URODZIN PEPPY!

RYBKA MINIMINI ZAPRASZA DO ŚWIĘTOWANIA 12. URODZIN PEPPY!

Opublikowany

Świnka Peppa, którą pokochały dzieci na całym świecie obchodzi swoje 12. urodziny. Mali widzowie w Polsce mogą śledzić jej losy, dzięki stacji MiniMini+, która 9 lat temu wyemitowała pierwszy sezon tej kultowej bajki. Z okazji urodzin Peppy MiniMini+ zaprezentuje w lipcu odcinek specjalny pt. „Peppa i złote kalosze”.

Słynny serial o wesołej śwince został wymyślony w 2000 roku przez trójkę przyjaciół. Pierwszy odcinek przygód Peppy wyemitowano w Wielkiej Brytanii pod koniec maja 2004 roku. Na ekranach polskich telewizorów animacja pojawiła się 9 lat temu w MiniMini+, dokładnie 26 czerwca 2007 roku. Obecnie bajka liczy sześć sezonów, wyświetlana jest w 180 krajach w 40 wersjach językowych.
Na antenie stacji MiniMini+ przygody Peppy można śledzić w ponad dwustu odcinkach podzielonych na cztery serie. Każdy z epizodów trwa około pięciu minut.
„Świnka Peppa” bardzo szybko podbiła serca najmłodszych widzów i stała się klasykiem gatunku. Dziś, po dwunastu latach od emisji pierwszego odcinka, bohaterka animacji dla najmłodszych stała się rozpoznawalną marką wartą 2 mln dolarów. Peppa doczekała się m.in. własnego parku rozrywki „Paulton’s Park”
w Wielkiej Brytanii, a także stała się inspiracją dla wielu gier, stref zabaw, licznych gadżetów oraz książek. Jedną z nich napisano specjalnie na okazję Diamentowego Jubileuszu angielskiej królowej.
Animacja wyróżniana była wieloma nagrodami. Na jej koncie znajdują się
m.in. nagrody BAFTA w kategorii Najlepsza Animacja, Najlepszy Serial Animowany Dla Przedszkolaków oraz Najlepszy Wykonawca za głos Harley Bird,
a także Grand Prix festiwalu w Annecy dla Najlepszej Telewizyjnej Produkcji. W oryginalnej wersji bajki głosu tytułowej bohaterce użyczyły trzy różne osoby – Lily Snowden-Fine, Cecily Bloom i Harley Bird. Dziewięcioletnia Harley została tym samym najmłodszym w historii zdobywcą nagrody BAFTA za pracę przy serialu.
Z okazji 12. urodzin uroczej świnki Rybka MiniMini przygotowała pokaz animacji „Peppa i złote kalosze”.
W odcinku specjalnym Peppa wyruszy w daleką podróż w poszukiwaniu swoich złotych kaloszy, skradzionych przez Panią Kaczkę. Czy uda jej się odzyskać buty oraz wystartować w „Wielkim Konkursie Skoków do Kałuży”? Kogo tym razem spotka na swojej drodze? Odpowiedzi na te pytania widzowie poznają w dniu premiery specjalnego odcinka.
Świnka Peppa uczy dzieci jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, a także podkreśla jak ważna jest wzajemna współpraca, pomoc i wsparcie. Właśnie dlatego to idealna propozycja dla najmłodszych widzów dziecięcej stacji MiniMini+, która w swoim programie oferuje wartościowe bajki dbając przy tym
o rozwój i edukację wszystkich dzieci.
Na wspólne świętowanie urodzin Peppy stacja MiniMini+ zaprasza podczas emisji odcinka „Peppa i złote kalosze” 16 lipca o 14:30 i 17 lipca o 7:15.


MiniMini+
Z malucha zrobi zucha!
                                                         
MiniMini+ jest jedyną polską stacją skierowaną do dzieci w wieku przedszkolnym. To telewizja dziecięca najczęściej rekomendowana przez polskich rodziców, która edukuje przez zabawę i jest całkowicie pozbawiona przemocy. Świat Rybki MiniMini pobudza wyobraźnię oraz przekazuje pozytywne wzorce i wartości. Stacja prezentuje wartościowe produkcje z największych światowych wytwórni, klasykę polskiej animacji oraz edukacyjne programy własne. Jej celem jest wspieranie najmłodszych w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym i społecznym, a rodziców w procesie wychowawczym. Telewizja MiniMini+ jest laureatem licznych nagród: w roku 2014 zdobyła Telekamerę za to, że od lat promuje pozytywne wartości i mądrze wychowuje najmłodszych, w 2013 w tym samym plebiscycie została uznane przez widzów za najlepszą telewizję dziecięcą, w tym samym roku otrzymała prestiżową nagrodę Promax BDA za najlepszą oprawę antenową w Europie. W międzynarodowym konkursie Hot Bird TV Awards w 2007 roku MiniMini+ zdobyło nagrodę jury dla najlepszego kanału dziecięcego w Europie, a w 2011 r. nagrodę publiczności dla najlepszej stacji telewizyjnej. MiniMini+ zostało również czterokrotnie uznane za „Superprodukt" w plebiscycie organizowanym przez miesięcznik „Mam Dziecko", a także uhonorowane tytułem Superbrands 2012. Kanał jest nadawany w jakości HD od 4:00 do 21:00. Spośród platform cyfrowych jest dostępny wyłącznie w nc+ oraz w najlepszych sieciach kablowych w całej Polsce. Zasięg techniczny stacji wg Nielsen Audience Measurement to ponad 5,5 mln gospodarstw domowych. MiniMini+ istnieje od 2003 roku.
Więcej informacji: www.miniminiplus.pl i www.facebook.com/MiniMiniplus


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

SP1_STILL_07.jpg

grafika | 177 KB

Pobierz
SP1_STILL_08.jpg

grafika | 225 KB

Pobierz
SP1_STILL_09.jpg

grafika | 154 KB

Pobierz
SP1_STILL_06.jpg

grafika | 104 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.