Żużel w nc+: Emocje Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz zaległej rundy PGE Ekstraligi

Żużel w nc+: Emocje Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz zaległej rundy PGE Ekstraligi

Opublikowany

W piątek poznamy Indywidualnego Mistrza Polski, który dostąpi zaszczytu założenia słynnej Czapki Kadyrowa. Dwa dni później – w niedzielę, rozegrana zostanie zaległa 7. runda PGE Ekstraligi. Transmisje z tych emocjonujących wydarzeń na żywo będzie można obejrzeć w nSport+.

1 lipca w Lesznie odbędzie się finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Obsada walki o tytuł najlepszego żużlowca została zdominowana przez zawodników gospodarzy. FOGO Unię Leszno reprezentować będzie aż trzech jeźdźców. Zdobytego przed rokiem w Gorzowie Wielkopolskim tytułu bronić będzie Maciej Jankowski z BETARD Sparta Wrocław. W zawodach nie wystąpi czołowy polski żużlowiec i były wicemistrz świata - Jarosław Hampel, który nadal zmaga się ze skutkami ubiegłorocznej kontuzji. Zastąpi go Marcin Nowak z MRGARDEN GKM-u Grudziądz. Wśród faworytów do tytułu mistrzowskiego wymienia się: Piotra Pawlickiego i Grzegorza Zengotę (FOGO Unia Leszno). Szyki będą starali się im pokrzyżować Maciej Jankowski, Bartosz Zmarzlik, Janusz Kołodziej i Patryk Dudek.

Który z zawodników stanie na najwyższym stopniu podium? Kto będzie mógł wygrawerować swoje nazwisko na kultowej Czapce Kadyrowa i cieszyć się tym przechodnim trofeum przez cały rok? Odpowiedzi na te pytania poznają widzowie nSport+. Transmisja ze Stadionu im. Alfreda Smoczyka w Lesznie rozpocznie się w piątek o 18:00.

Dwa dni później obędzie się zaległa i dwukrotnie przekładana 7. kolejka Najlepszej Żużlowej Ligi Świata – PGE Ekstraligi. W  niedzielę nSport+ pokaże dwa spotkania: Unia Tarnów - Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra oraz MRGARDEN GKM Grudziądz - Get Well Toruń.

Bardzo ciężkie chwile przeżywają tarnowskie Jaskółki. Zeszłoroczny brązowy medalista obecnie walczy o utrzymanie się w PGE Ekstralidze mając zaledwie cztery punkty w tabeli. Decydujące o losach zespołu mogą okazać się mecze w domu, wśród nich – zbliżające się starcie z zielonogórskimi gryzoniami, które wygrały dwa ostatnie spotkania. Oczy fanów zespołu z pewnością zwrócone będą w stronę Janusza Kołodzieja, doskonale radzącego sobie na własnym torze. Kolejnym transmitowanym spotkaniem będzie pierwsze starcie w sezonie pomiędzy MRGARDEN GKM Grudziądz - Get Well Toruń. Oba zespoły spotkały już się w tym roku na treningu punktowanym remisując 45:45. Liderem marcowego spotkania ze strony gospodarzy był Peter Ljung, a w zespole Aniołów najlepiej spisał się Greg Hancock. Jak tym razem potoczy się spotkanie na torach grudziądzkiego stadionu? Transmisja z torów PGE Ekstraligi w nSport+ rozpocznie się w niedzielę o 16:30.    


Podsumowanie kolejki jak zawsze w Magazynie PGE Ekstraligi o 21:30.

Plan transmisji żużla w nc+:

piątek, 1 lipca,

18:00 Indywidualne Mistrzostwa Polski na żużlu; nSport +
komentarz: Michał Łopaciński, studio: Daria Kabała-Malarz, reporterzy: Joanna Cedrych, Gabriel Waliszko


niedziela, 19 czerwca
16:30 UNIA Tarnów - Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra; nSport+
komentarz: Tomasz Dryła, studio: Gabriel Waliszko, reporterzy: Joanna Cedrych, Jakub Zborowski

19:00 MRGARDEN GKM Grudziądz - Get Well Toruń; nSport+
komentarz: Michał Łopaciński, studio: Daria Kabała-Malarz,
 
21:30 Magazyn PGE Ekstraligi; nSport+

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.