Speedway Grand Prix w CANAL+: Wielkie ściganie w Cardiff

Speedway Grand Prix w CANAL+: Wielkie ściganie w Cardiff

Widzów nc+ czeka pasjonująca sobota w towarzystwie najlepszych żużlowców świata. Grand Prix Wielkiej Brytanii, którego transmisję zobaczyć będzie można w CANAL+, zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. Początek relacji z Millenium Stadium o 17:30.

9 lipca w Cardiff na specjalnie zbudowanym na te zawody torze „jednodniowym” odbędzie się piąta runda Indywidualnych Mistrzostw Świata. Walijskie zawody są zazwyczaj jednymi z najciekawszych w sezonie i gromadzą liczną widownię na Millenium Stadium oraz przed telewizorami.

Rywalizacja w Grand Prix Czech przyniosła przełamanie w bardzo wyrównanej do tej pory klasyfikacji generalnej. Na praskim Stadionie Markéta Taiowi Woffindenowi nie udało się wygrać po raz czwarty w karierze i dorównać tym samym Tomaszowi Gollobowi. Ostatecznie eks-lider tabeli odpadł w półfinale i zajmując w turnieju siódmą lokatę oddał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Gregowi Hancockowi. Amerykanin ma obecnie 56 punktów, a jego przewaga wynosi 8 „oczek”. Trzeci z 44 punktami jest Chris Holder, a na czwarte miejsce awansował zwycięzca z Markety - Jason Doyle.

Polscy fani speedwaya będą z pewnością mocno ściskać kciuki za dobry występ biało-czerwonych na czele z Maciejem Janowskim i Bartoszem Zmarzlikiem, którzy zajmują obecnie miejsca 5 i 6, ale mają apetyty na znacznie wyższe lokaty na koniec tegorocznego cyklu. Obecna strata do czołówki nie jest zbyt duża i pozwala realnie myśleć o podium.

Transmisja z emocjonującego Grand Prix Wielkiej Brytanii rozpocznie się w sobotę w CANAL+ o 17:30. Studio przed zawodami poprowadzi Marcin Majewski, a w roli eksperta towarzyszyć mu będzie Sławomir Kryjom. Na stanowiskach komentatorskich zasiądą Tomasz Dryła i Dawid Stachyra, a w parku maszyn pracować będzie reporter nc+ Łukasz Benz.   

Załączniki

Pobierz wszystkie

2016_07_07_Speedway_w_nc__informacja_prasowa.pdf

pdf | 146 KB

Pobierz
2016_07_07_Speedway_w_nc__informacja_prasowa.docx

docx | 140 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.