Prawdziwe i fikcyjne zbrodnie w sierpniu w Ale Kino+Seriale kryminalne „Kod Zbrodni” i drugi sezon „Grantchester” po raz pierwszy w polskiej telewizji, tylko w Ale Kino+

Prawdziwe i fikcyjne zbrodnie w sierpniu w Ale Kino+Seriale kryminalne „Kod Zbrodni” i drugi sezon „Grantchester” po raz pierwszy w polskiej telewizji, tylko w Ale Kino+

W sierpniu Ale kino+ zaprasza na drugi sezon serialu kryminalnego „Grantchester” o perypetiach pastora-detektywa. Premiera już w niedzielę 7 sierpnia o godz. 20.10. Na antenie zagości również oparty na faktach brytyjski miniserial „Kod zbrodni” – premiera w środę 24 sierpnia, o godz. 20.10. Po raz pierwszy w polskiej telewizji, tylko w Ale kino+.

Oparty na popularnych kryminałach Jamesa Runcie, rozgrywający się
w latach 50. XX wieku serial „Grantchester” to wciągająca historia młodego, obdarzonego detektywistyczną smykałką pastora Sidneya Chambersa. Duchownemu, któremu daleko do świętości, nie straszne są żadne, nawet najbardziej zawiłe, zagadki kryminalne. Zdecydowanie groźniejsze okazują się jego własne demony – miłosne pokusy, uzależnienie od alkoholu i chorobliwe wręcz zamiłowanie do...jazzu.

W drugim sezonie popularnej serii, na pastora czeka jeszcze więcej tajemniczych zagadek i osobistych wyzwań. W nowych odcinkach przyjdzie mu się mierzyć nie tylko z przestępcami, ale i z wysuwanymi przeciw niemu oskarżeniami. Ojciec nastoletniej Abigail będzie twierdził, że duchowny molestował jego córkę, przez co Chambers trafi do aresztu. Jak pastor poradzi sobie z tak poważnymi zarzutami i czy naprawdę mógł dopuścić się takiego czynu? W roli głównej ponownie zobaczymy, znanego z roli psychopatycznego mordercy w serialu „Happy Valley”, Jamesa Nortona.

Dla spragnionych kryminalnych łamigłówek widzów Ale kino+ przygotowało jeszcze jedną wciągającą pozycję. Oparty na faktach policyjny miniserial „Kod zbrodni” to historia pierwszego brytyjskiego śledztwa, w którym wykorzystano badania DNA. Głośna sprawa z lat 80. dotyczyła dwóch młodych dziewczyn z angielskiego Leicestershire, Lindy Mann i Dawn Ashworth, które zostały zgwałcone, pobite i w brutalny sposób zamordowane w odstępie trzech lat. Policja od początku podejrzewała, że za zabójstwem obu kobiet stoi jedna osoba. Dzięki użyciu innowacyjnej wówczas technologii badania kodu genetycznego, udało się wykluczyć kilkoro podejrzanych i postawić w stan oskarżenia prawdziwego mordercę – Colina Pitchforka. Był to pierwszy skazany, któremu winę udowodniono w ten sposób, a śledztwo okazało się kamieniem milowym całej kryminalistyki. Miniserial „Kod zbrodni” przeprowadza nas przez to słynne dochodzenie. Na czele grupy tropiącej mordercę, tak jak w rzeczywistości, stoi nieugięty oficer David Baker. W jego postać wcielił się popularny na Wyspach Brytyjskich aktor David Threlfall, znany m.in. z serialu „Shameless”, a także z takich filmów, jak „Pan i władca na krańcu świata” czy „John Lennon. Chłopak znikąd”. W obsadzie znajdziemy również znakomitego Johna Simma, znanego przede wszystkim z pamiętnej roli w „Human Traffic”.

Załączniki

Pobierz wszystkie

Kod_zbrodni_1_sierpien.jpg

grafika | 202 KB

Pobierz
Grantchester2_2_sierpien.jpg

grafika | 124 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.