Nominowany do nagrody BAFTA brytyjski serial „Doktor Foster” po raz pierwszy w polskiej telewizji, tylko w Ale Kino+

Nominowany do nagrody BAFTA brytyjski serial „Doktor Foster” po raz pierwszy w polskiej telewizji, tylko w Ale Kino+

Opublikowany

W sierpniu Ale kino+ zaprasza na serial „Doktor Foster” - wciągający i pełen napięcia dramat, który ogląda się jak wytrawny thriller. Produkcja, zrealizowana przez twórców „Uczciwej kobiety”, biła w Wielkiej Brytanii rekordy popularności. W roli głównej – nagrodzona BAFTA TV Award 2016 Suranne Jones. Premierowe emisje w każdą środę od 3 sierpnia o godz. 20:10. Tylko w Ale kino+.

„Doktor Foster” zachwyca pierwszorzędnym aktorstwem oraz pełnym niepokoju klimatem. Historia zdradzonej i doprowadzonej do ostateczności „kobiety doskonałej” to wciągający dramat psychologiczny, który trzyma w napięciu niczym prawdziwy thriller. „Doktor Foster” to również fascynujące studium rozpadającej się relacji, przypowieść o tym, jak łatwo zburzyć budowane przez lata zaufanie.

Mocną stroną serialu jest wyrazista postać kobieca. Pełen sprzeczności, zniuansowany portret kobiety na krawędzi to popisowa rola doświadczonej brytyjskiej aktorki Suranne Jones, znanej m.in. z seriali „Coronation Street” i „Scott & Bailey”.

Produkcja „Doktor Foster” doczekała się wielu nagród: oprócz nominacji do BAFTA TV Award 2016 w kategorii najlepszy miniserial i wyróżnienia dla Suranne Jones, otrzymała również Broadcast Award dla najlepszego serialu dramatycznego, a także Krajową Nagrodę Telewizyjną Wysp Brytyjskich (NTA).

Gemma Foster to atrakcyjna, odnosząca sukcesy pani doktor, szczęśliwa żona i doskonała matka. Pewnego dnia odkrywa, że jej życie zbudowane jest na kłamstwie. Długi blond włos znaleziony przez nią na szaliku męża nie pozostawia wątpliwości i zmienia jej życie w niepokojące pasmo tajemnic i nieufności. Gemma za wszelką cenę będzie chciała dotrzeć do prawdy, choć na jej drodze staną rozliczne i zaskakujące przeciwności. Sprawy nie będą ułatwiać także znajomi lekarki, w których interesie leży zatuszowanie prawdy o małżeńskiej niewierności. Pani doktor wie jednak, że zemsta najlepiej smakuje na zimno…

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Doktor_Foster_1_lipiec.jpg

grafika | 544 KB

Pobierz

Od Ulricha Seidla po Pablo Larraína. Cykl „Kino Mówi: namiętności” tylko w Ale Kino+

W sierpniowym cyklu „Kino Mówi: Namiętności” Ale kino+ pokaże cztery filmy poruszające tematykę głęboko skrywanych namiętności, często wstydliwych i potępianych przez społeczeństwo. Będą to: głośny, prezentowany na MFF w Wenecji dokument Ulricha Seidla „W piwnicy”, nominowany do Złotego Globu 2016 w kategorii najlepszy film zagraniczny „El club” Pablo Larraine’a, prezentowany na Berlinale 2015 w sekcji Panorama szwajcarski dramat „Dora, czyli seksualne neurozy naszych rodziców” oraz „Kim jest Michael” z popisową rolą Jamesa Franco. Cykl „Kino Mówi: Namiętności” (czwartki od 4 do 25 sierpnia, po 20:10). Wszystkie filmy po raz pierwszy w polskiej telewizji. Tylko w Ale kino+.