Speedway w nc+: Walka o drużynowy puchar świata, 11. kolejka PGE Ekstraligi 
Kopiuj tekst

Speedway w nc+: Walka o drużynowy puchar świata, 11. kolejka PGE Ekstraligi 

Widzów nc+ czeka pasjonujący tydzień w towarzystwie najlepszych żużlowców świata. W piątek odbędzie się baraż o czwarte miejsce w finale Drużynowego Pucharu Świata. Pewne występu w sobotę są już reprezentacje Polski, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Mecze o Trofeum Ove Fundina oraz baraż kibice będą mogli śledzić żywo w kanałach nc+. Nie zabraknie także transmisji z najlepszej żużlowej ligi świata – PGE Ekstraligi.

W sobotnim półfinale żużlowego Drużynowego Pucharu Świata na duńskim torze w Vojens Polacy pewnie zajęli miejsce na najwyższym stopniu podium eliminując z dalszej rozgrywki Czechów. Biało–Czerwoni prowadzili od pierwszej serii startów i – nie bez dramaturgii – utrzymali pozycję do samego końca. Bardzo dobry występ Patryka Dudka, Macieja Janowskiego, Bartosza Zmarzlika oraz debiutującego na torze w Vojens Piotra Pawlickiego uczynił z Polaków faworytów w sobotnim finale, który odbędzie się Manchesterze.

We wtorek na torze w Vastervik w półfinale nr 2, bilet do finałowego turnieju wywalczyli także obrońcy mistrzowskiego tytułu i jednocześnie gospodarze – reprezentacja Szwecji. Tuż za nimi sklasyfikowane zostały drużyny Australii oraz USA. Poza podium znaleźli się Niemcy, kończąc tym samym swój udział w Pucharze Świata.
 
W sobotnim finale w Manchesterze oprócz zwycięzców z Vojens oraz Vastervik wystąpi także reprezentacja Wielkiej Brytanii, która ma zagwarantowany udział jako gospodarz zawodów. Czwartego pretendenta wyłoni piątkowy baraż, w którym będą rywalizować reprezentacje Danii, Rosji, Australii oraz USA, co gwarantuje zaciekłą walkę i olbrzymie emocje także w przededniu finału. Transmisja barażu rozpocznie się w piątek o godzinie 19:30 (CANAL+ SPORT2). Sobotnia walka o miano najlepszej drużyny żużlowej świata oraz przechodnie Trofeum Ove Fundina z udziałem Polaków na żywo w CANAL+ od godziny 19:30.

W niedzielę na widzów czeka kolejna dawka czarnego sportu – tym razem prosto z torów PGE Ekstraligi. Na antenie nSport+ kibice będą mogli zobaczyć dwa spotkania 11. kolejki najlepszej żużlowej ligi świata. Mająca coraz mniejsze szanse na uniknięcie spadku UNIA Tarnów zmierzy się z Get Well Toruń (16:30),a żużlowcy FOGO Unii Leszno podejmą na swoim obiekcie drugi zespół w tabeli -  Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra (19:00).


Plan transmisji żużla w nc+:

piątek, 29 lipca

19:30 Drużynowy Puchar Świata, baraż. Manchester; Canal+ SPORT2
Komentarz: Tomasz Dryła, Studio: Marcin Majewski, Gość: Dawid Stachyra

sobota, 30 lipca
19:30 Drużynowy Puchar Świata, Finał. Manchester; Canal+
Komentarz: Tomasz Dryła, Studio: Marcin Majewski, Gość: Dawid Stachyra

niedziela, 31 lipca
16:30 PGE Ekstraliga: UNIA Tarnów - Get Well Toruń; nSport+
Studio: Gabriel Waliszko, Komentarz: Michał Łopaciński, Reporterzy: Sergiusz Ryczel, Joanna Cedrych,
19:00 PGE Ekstraliga: FOGO Unia Leszno - Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra; nSport+
Studio: Daria Kabała-Malarz, Komentarz: Tomasz Dryła, Reporterzy: Łukasz Benz, Jakub Zborowski

21:30 Magazyn PGE Ekstraligi; nSport+
Prowadzący: Marcin Majewski


 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.