Andrzej Bargiel i CANAL+ DISCOVERY kontra Śnieżna Pantera.Walka już za kilka dni

Andrzej Bargiel i CANAL+ DISCOVERY kontra Śnieżna Pantera.Walka już za kilka dni

Już tylko kilka dni zostało do rozpoczęcia wyprawy Andrzeja Bargiela, wybitnego skialpinisty i rekordzisty świata, po prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery. Ambasador CANAL+ DISCOVERY 29 czerwca wylatuje z Warszawy do Kirgistanu, by tam od zdobycia Szczytu Lenina (7134 m) rozpocząć jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego himalaizmu ostatnich lat. Towarzyszyć mu będzie ekipa filmowa CANAL+ DISCOVERY, która zrealizuje niezwykłą serię dokumentalną „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”. Widzowie obejrzą ją już jesienią na antenie stacji.

Andrzej Bargiel to trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie, rekordzista świata w biegu na Elbrus, pierwszy Polak, który zdobył ośmiotysięcznik Shishapangma na nartach i zjechał z jego wierzchołka.  To także pierwszy człowiek na świecie, który zjechał na nartach z osławionego szczytu Broad Peak.

Już 29 czerwca wylatuje najpierw do Kirgistanu, a potem do Tadżykistanuby dokonać największego wyczynu w polskim himalaizmie i skialpinizmie ostatnich lat: pobić rekord „Śnieżnej Pantery”. „Śnieżna Pantera” to prestiżowe wyróżnienie przyznawane za zdobycie pięciu siedmiotysięczników leżących na terenie dawnego ZSRR. Do grona tych szczytów zalicza się: szczyt Zwycięstwa (Pik Pobiedy, Dżengisz czokusu) – 7439 m n.p.m., Chan Tengri – 7010 m n.p.m., szczyt Ismaila Samaniego (d. Pik Komunizma) – 7495 m n.p.m., szczyt Korżeniewskiej – 7105 m n.p.m., szczyt Lenina (Szczyt Awicenny) – 7134 m n.p.m.

Andrzej Bargiel planuje skompletować Śnieżną Panterą w 30 dni, czyli tym samym pobić rekord słynnego Denisa Urubki aż o 12 dni. Co więcej, polski himalaista planuje zjechać na nartach z każdego z wierzchołków,  w tym z dwóch, jako pierwszy człowiek na świecie. Wyczyn ten będzie jednym z najważniejszych wydarzeń wysokogórskich nie tylko w Polsce, ale także na świecie.

- Za mną już wszystkie badania oraz seria ciężkich i wykańczających treningów. Teraz skupienie i wylot. Zaczynamy od Bishkeku, by stamtąd przedostać się do pierwszego kluczowego punktu, czyli szczytu Lenina, który planuję zaatakować na początku lipca. Trzymajcie za mnie kciuki! Śnieżna Pantera czeka– mówi Andrzej Bargiel.

Andrzej Bargiel i ekipa CANAL+ DISCOVERY wylatują do Kirgistanu w środę, 29 czerwca o 14:55. Jednak już od 12:00 będzie można ich spotkać na lotnisku, życzyć im powodzenia i zdobyć autograf himalaisty.  Chętni mogą wziąć udział w wydarzeniu na Facecbooku: www.facebook.com/events/293993084277293/

Samą wyprawę będzie można śledzić na stronie www.andrzejbargiel.canalplus.pl. Internauci zobaczą tam jej szczegóły i dodatkowe materiały fotograficzne i wideo dostarczane na bieżąco przez Andrzeja Bargiela. Himalaistę będzie można wspierać także na profilu CANAL+ DISCOVERY na Facebooku www.facebook.com/CANALplusDISCOVERY

Efektem ekspedycji będzie unikatowa seria dokumentalna, składająca się z ośmiu godzinnych odcinków. Widzowie zobaczą przygotowania i przebieg ekspedycji: próby pobicia rekordów, zjazdy ze szczytów i emocje, towarzyszące skialpiniście. Premierę produkcji zaplanowano na jesień.

Załączniki

Pobierz wszystkie

Andrzej_Bargiel__nie_na_Pantera_2_czerwiec.jpg

grafika | 945 KB

Pobierz
Andrzej_Bargiel__nie_na_Pantera_1_czerwiec.jpg

grafika | 571 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.