CANAL+ DISCOVERY prezentuje historie wielkich polskich sportowców w nowej produkcji „Życie na podium”

CANAL+ DISCOVERY prezentuje historie wielkich polskich sportowców w nowej produkcji „Życie na podium”

Opublikowany

Michalczewski, Piasecki, Czerkawski, Korzeniowski, Jędrzejczak, Kusznierewicz – największe nazwiska polskiego sportu pojawią się w  nowej produkcji CANAL+ DISCOVERY „Życie na podium”. W szczerych wywiadach słynni sportsmeni opowiedzą o swoim życiu, nie tuszując przy tym swoich pozasportowych wyskoków i upadków.

Dariusz „Tiger” Michalczewski – bokserski mistrz bliski pobicia rekordu wszech czasów w liczbie wygranych walk; Lech Piasecki –  wybitny kolarz, który na następców czekał prawie 20 lat; Mariusz Czerkawski – człowiek, który w National Hockey League zdobył ponad 400 punktów i jest najwybitniejszym polskim hokeistą; Mateusz Kusznierewicz – słynny żeglarz, mistrz świata, mistrz olimpijski oraz biznesmen; Otylia Jędrzejczak – mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata i Europy, trzykrotna rekordzistka świata, rekordzistka Europy, trzykrotnie wybierana najlepszym sportowcem Polski oraz chodziarz Robert Korzeniowski, który jest najbardziej utytułowanym polskim sportowcem pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego. Wszystkie te nazwiska tworzą panteon polskiego sportu i stanowią punkty odniesienia dla kolejnych pokoleń.

Serial dokumentalny „Życie na podium”, emitowany od wtorku, 5 lipca o 21:00 na antenie CANAL+ DISCOVERY, będzie jednym z pierwszych przedstawień wielkich polskich sportowców nie jako monumentalnych postaci, ale jako ludzi z krwi i kości. Historie opowiadane przez bohaterów, ich bliskich i przyjaciół, a nawet największych sportowych rywali będą dopełniane bogatymi archiwaliami oraz wizytami w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami w karierach sportowców.

Widzowie zobaczą m.in. Dariusza Michalczewskiego w Centrum Manhattan, w którym przyszły mistrz jako dziecko mył szyby w samochodach, Lecha Piaseckiego w miejscu, w którym jako 26-letni wtedy chłopak wziął udział  w Tour de France 1987 czy Mariusza Czerkawskiego w kawiarni przy stadionie szwedzkiego zespołu Hammarby IF, w którym sportowiec czekał na swoją szansę w „Niedźwiadkach” z Bostonu.

Seria będzie też wyjątkową okazją do zobaczenia wypowiedzi znanych rywali naszych sportowych idoli. Będzie można posłuchać chodziarza Ilji Markowa i Grzegorza Sudoła opowiadających o Robercie Korzeniowskim, pływaczki Pauliny Barzyckiej mówiącej o Otylii Jędrzejczak czy Szweda Mikaela Tellqvista zdradzającego tajemnice Mariusza Czerkawskiego.

Słynni sportowcy biorący udział w projekcie CANAL+ DISCOVERY zyskają okazję, by spojrzeć na siebie z dystansem i krytycznie ocenić swoje niektóre wybory. Widzowie natomiast przekonają się, że osoby będące ikonami współczesnego sportu są przede wszystkim ludźmi jak każdy.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

_ycie_na_podium_1_lipiec.JPG

grafika | 637 KB

Pobierz
_ycie_na_podium_2_lipiec.jpeg

grafika | 723 KB

Pobierz

Sportowy tydzień w nc+: Czwarta kolejka LOTTO Ekstraklasy, dwunasta runda PGE Ekstraligi oraz turniej Paul Lawrie Match Play z cyklu Golf European Tour

Rozgrywki LOTTO Ekstraklasy przyspieszają z tygodnia na tydzień. Już od piątku w kanałach nc+ kibice będą mogli śledzić rywalizację w ramach 4. kolejki ligowych zmagań. Na fanów żużla, którym apetyt rozbudziło zwycięstwo reprezentacji Polski w Drużynowym Pucharze Świata, czekają aż trzy weekendowe mecze PGE Ekstraligi. Od czwartku także transmisje golfowego turnieju Paul Lawrie Match Play.