Powitanie Andrzeja Bargiela na lotnisku - Polak pokonał „Śnieżną Panterę” w rekordowym tempie

Powitanie Andrzeja Bargiela na lotnisku - Polak pokonał „Śnieżną Panterę” w rekordowym tempie

Opublikowany

Do Polski wrócił z wyprawy znany skialpinista Andrzej Bargiel – od 14 sierpnia br. rekordzista w szybkości skompletowania prestiżowego wyróżnienia  „Śnieżna Pantera”. Tłum fanów przywitał młodego zakopiańczyka transparentami i gromkimi brawami. Głównym partnerem śnieżnej wyprawy był kanał CANAL+ DISCOVERY. Już jesienią na antenie stacji będzie można obejrzeć serię dokumentalną „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”, prezentującą blisko miesięczne zmagania polskiego skialpinisty.

19 sierpnia, o godzinie 14.30 w hali przylotów lotniska Chopina w Warszawie zgromadził się tłum kibiców, którzy oczekiwali przylotu Andrzeja Bargiela. Trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie 14 sierpnia br. zdobył najtrudniejszą, a zarazem najbardziej niebezpieczną górę należącą do szczytów Śnieżnej Pantery. Zrobił to dodatkowo w wielkim stylu. Wejście na szczyt zajęło ekipie jedynie 30 dni. Tym samym Bargiel pobił rekord świata z 1999 roku ustanowiony przez Denisa Urubkę i Andrieja Mołotowa, którzy tego samego wyczynu dokonali w 42 dni, co oznacza, że Polak poprawił wynik aż o 12 dni. Jest to jedno z najważniejszych osiągnięć polskiego himalaizmu ostatnich lat.

Głównym partnerem wyprawy jest kanał CANAL+ DISCOVERY, którego ekipa towarzyszyła Andrzejowi od samego początku, czyli już od trudnych i żmudnych przygotowań i treningów, aż po kolejne zdobywane szczyty. Dzięki zebranym w ten sposób materiałom widzowie stacji już jesienią obejrzą wyjątkową serię dokumentalną „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”. Będzie to unikalna szansa na zobaczenie z bliska jak wyglądała jedna z najważniejszych wypraw wysokogórskich ostatnich lat z udziałem Polaka.

Już teraz wybrane szczegóły wyprawy można zobaczyć na stronie www.andrzejbargiel.canalplus.pl. Internauci mogą znaleźć tam materiały fotograficzne
i wideo dostarczane na bieżąco przez Andrzeja Bargiela. Himalaistę można wspierać także na profilu CANAL+ DISCOVERY na Facebooku www.facebook.com/CANALplusDISCOVERY.

Producentem serii jest Discovery Networks.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Andrzej_Bargiel__nie_na_Pantera_2_sierpie_.jpg

grafika | 385 KB

Pobierz
Andrzej_Bargiel__nie_na_pantera_1_sierpie_.JPG

grafika | 858 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.