Speedway w nc+: Rywalizacja najlepszych z najlepszych, czyli PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi oraz 13. runda PGE Ekstraligi  

Speedway w nc+: Rywalizacja najlepszych z najlepszych, czyli PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi oraz 13. runda PGE Ekstraligi  

W tym roku Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa PGE Ekstraligi odbędą się w Gdańsku. Obsada turnieju jest niezwykle silna. Tu nie ma miejsca na błędy – mówi dziennikarz nc+, Michał Łopaciński. Trzecia edycja turnieju na żywo na antenie nSport+.

Po raz trzeci w historii najlepsi z najlepszych będą rywalizować o tytuł Indywidualnego Międzynarodowego Mistrza PGE Ekstraligi. Poprzednie edycje odbyły się Tarnowie i Lesznie. Jak do tej pory triumfowali Rosjanie - Emil Sajfutdinow oraz Grigorij Łaguta.

W turnieju weźmie udział 16. zawodników: 15. najlepszych żużlowców po 10. rundzie spotkań PGE Ekstraligi według średniej punktowej w lidze oraz jeden jeździec, któremu przyznawana jest dzika karta. Przebieg zawodów odbywa się według schematu i regulaminu znanego kibicom z turniejów Grand Prix. Po rozegraniu 20. wyścigów odbędą się dwa wyścigi półfinałowe i finał.

Zapowiada się fantastyczne widowisko. Zawody zostaną rozegrane na terenie obcym dla wszystkich żużlowców, bowiem zespół z Gdańska nie występuje na co dzień w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Kto ma największe szanse na zwycięstwo? Wśród faworytów nie może zabraknąć triumfatora sprzed roku – Grigorija Łaguty. Jego najgroźniejszymi rywalami będą zapewne Indywidualny Mistrz Polski, Patryk Dudek oraz najlepszy zawodnik PGE Ekstraligi w tym sezonie – Bartosz Zmarzlik. Do wyścigu o zwycięstwo powinien włączyć się także Indywidualny Mistrz Świata – Tai Woffinden. Niektórzy eksperci twierdzą, że obsada IMME jest mocniejsza niż w turniejach z cyklu Grand Prix. Całkowicie się z nimi zgadzam – mówi dziennikarz nc+, Michał Łopaciński.

Lista startowa gwarantuje naprawdę wysoki i wyrównany poziom. Liderem klasyfikacji indywidualnej PGE Ekstraligi jest Bartosz Zmarzlik, do którego po ostatniej kolejce zbliżył się Tai Woffinden. „Czarnym koniem” zawodów według ekspertów może być Jason Doyle lub Vaclav Milik.

Zawody na żywo transmitowane będą od godziny 18:30 na antenie nSport+. Turniej będzie komentował Michał Łopaciński.

Pełna lista startowa:

1. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów)
2. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław)
3. Grigorij Łaguta (ROW Rybnik)
4. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów)
5. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów)
6. Chris Holder (Get Well Toruń)
7. Nicki Pedersen (Fogo Unia Leszno)
8. Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
9. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
10. Jason Doyle (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
11. Vaclav Milik (Betard Sparta Wrocław)
12. Greg Hancock (Get Well Toruń)
13. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno)
14. Niels Kristian Iversen (Stal Gorzów)
15. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów)
16. Krystian Pieszczek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) - dzika karta

Zawodnicy oczekujący:
17. Tomasz Gollob (MRGARDEN GKM Grudziądz)
18. Antonio Lindbaeck (MRGARDEN GKM Grudziądz)
19. Paweł Przedpełski (Get Well Toruń)

Zawodnicy rezerwowi:
rez. Marcin Nowak (MRGARDEN GKM Grudziądz)
rez. Kacper Woryna (ROW Rybnik)

Ze względu na PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi, 13. runda PGE Ekstraligi odbędzie się w poniedziałek. Na antenie nSport+ kibice będą mogli zobaczyć dwa spotkania: MRGARDEN GKM Grudziądz – Fogo Unia Leszno oraz Stal Gorzów – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra. Wydarzenia 13. rundy w Magazynie PGE Ekstraligi podsumuje Daria Kabała Malarz.

Plan transmisji żużla w nc+:

niedziela, 14 sierpnia
18:30 PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi, nSport+
Komentarz: Michał Łopaciński, Studio: Gabriel Waliszko, Reporterzy: Sergiusz Ryczel, Jakub Zborowski

poniedziałek, 15 sierpnia
16:30 MRGARDEN GKM Grudziądz – Fogo Unia Leszno, nSport+
Komentarz: Michał Łopaciński, Studio: Jakub Zborowski, Reporterzy: Sergiusz Ryczel, Joanna Cedrych
19:00 Stal Gorzów – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra, nSport+
Komentarz: Tomasz Dryła, Studio: Gabriel Waliszko, Reporter: Łukasz Benz
21:30 Magazyn PGE Ekstraligi, nSport+
Prowadzący: Daria Kabała-Malarz

Załączniki

Pobierz wszystkie

2016_08_11_RYWALIZACJA_NAJLEPSZYCH_Z_NAJLEPSZYCH__CZYLI_PGE_INDYWIDUALNE_MI_DZYNARODOWE_MISTRZOSTWA_EKSTRALIGI_ORAZ_13._RUNDA_PGE_EKSTRALIGI-_informacja_prasowa.docx

docx | 144 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.