Speedway w nc+: Elektryzujący koniec rundy zasadniczej PGE Ekstraligi
Kopiuj tekst

Speedway w nc+: Elektryzujący koniec rundy zasadniczej PGE Ekstraligi

W niedzielę – po 14 kolejkach – zakończy się runda zasadnicza najlepszej żużlowej ligi świata. O udział w play-off walczą jeszcze dwie drużyny: MRGARDEN GKM Grudziądz oraz BETARD Sparta Wrocław. Mecze tych drużyn widzowie nSport+ zobaczą na żywo w niedzielę o 16:30 i 19:00. Magazyn PGE Ekstraligi od 21:30 poprowadzi Gabriel Waliszko.

Po miesiącach ścigania się na torach PGE Ekstraligi nadal nie znamy zwycięzcy rundy zasadniczej. Toczy się również walka o ostatnie miejsce gwarantujące udział w półfinałach. W nadchodzącej, 14. kolejce PGE Ekstraligi na fanów czarnego sportu czekają kolejne derby, które zadecydują o układzie w czołowej czwórce. W Derbach Pomorza na tor przy ulicy Pera Jonssona w Grodzie Kopernika wyjadą zawodnicy Get Well Toruń i MRGARDEN GKM Grudziądz. Faworytem są gospodarze, którzy mają już pewne miejsce w fazie play-off. Grudziądzanie jednak cały czas walczą o awans, a pomóc w tym mają im m.in. Tomasz Gollob i wybrany RAJDEREM ubiegłej kolejki Antonio Lindbaeck. Początek studia z Motoareny o 16:30 w nSport+. Spotkanie będzie komentować Michał Łopaciński.
 
W dalszym ciągu w walce o play-off liczy się BETARD Sparta Wrocław. Wrocławianie, aby myśleć o awansie muszą zdobyć punkty w meczu wyjazdowym z FOGO Unią Leszno, która walczy jeszcze o uniknięcie baraży. Jeśli podopieczni Piotra Barona zremisują to spotkanie, przy jednoczesnym braku bonusa grudziądzan, znajdą się w pierwszej czwórce. Transmisja meczu o 19:00 w nSport+. Mecze będzie komentować Tomasz Dryła.

Ostatnie starcie przed fazą play-off to dla mnie dwa wyjątkowe wydarzenia. Pierwsze to walka o czwartą pozycję w tabeli. Korespondencyjna, co nie znaczy nudna. Wprost przeciwnie! Szanse GKM-u i Sparty oceniam bardzo podobnie - tym bardziej nie mogę się doczekać ostatecznych rozstrzygnięć. Wydarzenie numer dwa to powrót na tor Jarosława Hampela. Zdążyłam się już pogodzić z faktem, ze popularnego „Małego” nie będzie nam dane zobaczyć w tym sezonie, wiec fakt iż w niedzielę pojawi się pod taśmą w Zielonej Górze traktuje jak prezent, który dostajesz bez okazji. Oczywiście w tabeli wciąż jeszcze są znaki zapytania, walka o pierwsze i czwarte miejsce też nas będzie zapewne elektryzować! – zapowiada Daria Kabała-Malarz.

Podsumowanie wydarzeń ostatniej rundy sezonu zasadniczego nastąpi w niedzielny wieczór (nSport+, 21:30) w Magazynie PGE Ekstraligi. Gospodarzem programu będzie Gabriel Waliszko.

Po zakończeniu rundy zasadniczej fanów czarnego sportu czeka bardzo emocjonujący miesiąc. 4 i 11 września odbędą się półfinały, zaś mecze finałowe oraz starcie o 3. miejsce zaplanowane są na 18 i 25 września. Transmisje z zawodów na żywo w nSport+.

Na 11. odcinek Motogamii zaprosi w niedzielę Tomasz Dryła. W programie m.in. niezwykłe spotkanie z  zespołem Perfect oraz relacja z Grand Prix Szwecji w Malilli. Początek programu o 16 w nSport+.

Zapowiedź programu na stronie:
http://www.nsportplus.pl/sport-motogamia_45285

Podczas transmisji spotkań na facebookowym profilu Speedway Ekstraligi (facebook.com/speedwayekstraliga) będzie trwało głosowanie na najlepszego zawodnika meczu. W trakcie niedzielnego „Magazynu PGE Ekstraligi” poprzez głosowanie na fanpage’u nSport+ na facebooku (https://www.facebook.com/nSportplus) kibice zadecydują, który z wyróżnionych żużlowców zostanie „RAJDEREM KOLEJKI”.

Plan żużlowych transmisji w nSport+:

niedziela, 21 sierpnia
16:00 Motogamia; nSport+
Prowadzący: Tomasz Dryła
16:30 Get Well Toruń - MRGARDEN GKM Grudziądz; nSport+
Studio: Jakub Zborowski; reporterzy: Łukasz Benz, Joanna Cedrych
komentarz: Michał Łopaciński
19:00 FOGO Unia Leszno - BETARD SPARTA Wrocław; nSport+
Studio: Daria Kabała-Malarz; reporterzy: Sergiusz Ryczel
komentarz: Tomasz Dryła
21:30 Magazyn PGE Ekstraligi; nSport+
Prowadzący: Gabriel Waliszko; gość: Leszek Demski

poniedziałek, 22 sierpnia
20:15 Czarny Charakter: Darcy Ward, nSport+
Autor: Łukasz Benz
22:00 Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – Unia Tarnów (skrót meczu), nSport+
22:30 KS ROW Rybnik – Stal Gorzów (skrót meczu), nSport+
 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.