Andrzej Bargiel pokonał Śnieżną Panterę. Polak pobił dotychczasowy rekord świata!

Andrzej Bargiel pokonał Śnieżną Panterę. Polak pobił dotychczasowy rekord świata!

14 sierpnia o godzinie 8:35 rano czasu polskiego Andrzej Bargiel stanął na szczycie Pobiedy, ostatnim z pięciu wierzchołków Śnieżnej Pantery. Tym samym pobił dotychczasowy rekord w szybkości zdobycia tego prestiżowego wyróżnienia, zdobywając je w czasie poniżej 30 dni. Całej wyprawie towarzyszyła ekipa filmowa głównego partnera wyprawy – kanału CANAL+ DISCOVERY. Już jesienią na antenie stacji będzie można obejrzeć serię dokumentalną „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”, prezentującą blisko miesięczne zmagania polskiego skialpinisty.

Z pięciu szczytów zaliczanych do Śnieżnej Pantery, Pik Pobiedy jest górą najtrudniejszą i najbardziej niebezpieczną. Decyzja o ataku na szczyt zapadła niedługo przed atakiem, gdyż wstępne prognozy przewidywały złe warunki pogodowe przez kolejne dwa tygodnie. Było to jedyne możliwe okno do ataku na szczyt.

Młody zakopiańczyk pobił rekord z 1999 roku ustanowiony przez Denisa Urubkę i Andrieja Mołotowa, którzy tego samego wyczynu dokonali w 42 dni, co oznacza, że Polak poprawił wynik aż o 12 dni. Jest to jedno z najważniejszych osiągnięć polskiego himalaizmu ostatnich lat.

Głównym partnerem wyprawy jest kanał CANAL+ DISCOVERY, którego ekipa towarzyszyła Andrzejowi od samego początku, czyli już od trudnych i żmudnych przygotowań i treningów, aż po kolejne zdobywane szczyty. Dzięki zebranym w ten sposób materiałom widzowie stacji już jesienią obejrzą wyjątkową serię dokumentalną „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”. Będzie to unikalna szansa na zobaczenie z bliska jak wyglądała jedna z najważniejszych wypraw wysokogórskich ostatnich lat z udziałem Polaka.

Już teraz wybrane szczegóły wyprawy można zobaczyć na stronie www.andrzejbargiel.canalplus.pl. Internauci mogą znaleźć tam materiały fotograficzne i wideo dostarczane na bieżąco przez Andrzeja Bargiela. Himalaistę można wspierać także na profilu CANAL+ DISCOVERY na Facebooku www.facebook.com/CANALplusDISCOVERY.
Producentem serii jest Discovery Networks.

Andrzej Bargiel to trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie, rekordzista świata w biegu na Elbrus, pierwszy Polak, który zdobył ośmiotysięcznik Shishapangma na nartach i zjechał z jego wierzchołka.  To także pierwszy człowiek na świecie, który zjechał na nartach z osławionego szczytu Broad Peak.

Załączniki

Pobierz wszystkie

fot._M.Kin.jpg

grafika | 431 KB

Pobierz
fot._M._Kin_3.jpg

grafika | 487 KB

Pobierz
fot.M._Kin_2.jpg

grafika | 390 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.