„Listy do M. 3” oraz „Fernando” w listopadzie w CANAL+

„Listy do M. 3” oraz „Fernando” w listopadzie w CANAL+

W listopadzie w CANAL+ nominowany do Oscara® film animowany „Fernando”, przerażający horror „Piła: Dziedzictwo”, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale 2017 obraz Małgorzaty Szumowskiej „Twarz” i trzecia część uwielbianej przez Polaków komediowej serii „Listy do M.”. Kinowe hity po raz pierwszy w telewizji, tylko w CANAL+.

W listopadzie CANAL+ zaprasza przed ekrany całą rodzinę. Pierwszą z listopadowych premier będzie „Fernando” („Ferdinand”) – nominowany do Oscara® i Złotego Globu film animowany reżysera Carlosa Saldanha, twórcy takich hitów jak „Epoka lodowcowa”, „Rio”, „Roboty”.

Carlos Saldanha tworzy niezwykle barwną i energetyczną bajkę o sile miłości i przyjaźni, ale przede wszystkim o podążaniu za głosem własnego serca. Pokochacie tych bohaterów od pierwszego wejrzenia!

Małgorzata Czop, Movieway

„Fernando” to animowana opowieść zabierająca głos w doniosłym współczesnym konflikcie o niezbywalne prawo do bycia sobą niezależnie od przypisanych ról płciowych czy społecznych. Tytułowy Fernando pod względem charakteru różni się od innych byczków. Nie lubi walczyć, za to uwielbia spędzać czas na leżeniu pod drzewem i wąchaniu kwiatków. Pewnego dnia byczek pada ofiarą pomyłki pięciu mężczyzn, którzy poszukują najwaleczniejszego i najodważniejszego byka, aby zaangażować go w walki w Madrycie. W wyniku nieporozumienia grupa wybiera Fernanda.
PREMIERA: CANAL+, sobota 10 listopada godz. 19:10 

Dla spragnionych dreszczyku emocji, CANAL+ przygotowało premierę kolejnej części kultowego horroru – „Piła: Dziedzictwo” („Jigsaw”). Twórcy takich filmów grozy jak „Winchester. Dom duchów” czy „Daybreakers - Świt”, bracia Michael i Peter Spierig, tym razem na warsztat wzięli znaną amerykańską produkcję i zaproponowali jej nową interpretację – stylistycznie różniącą się od poprzednich części.

Gdy policja odkrywa kolejne zmasakrowane zwłoki, mieszkańcy miasta zaczynają obwiać się o swoje bezpieczeństwo. Wśród społeczności rodzi się nieokiełznana panika. Media tworzą teorię o seryjnym mordercy, jednak zatrudnionym przez rząd detektywom nie udaje się ustalić sprawcy. Mimo to funkcjonariusze nie przestają badać sprawy. Pewnego dnia na jaw wychodzi jeden makabryczny szczegół, który idealnie wpisuje się w styl działania dobrze znanego policji mordercy – Johna Kramera (Tobin Bell). Problem w tym, że Kramer nie żyje...
PREMIERA: CANAL+, piątek 16 listopada godz. 23:20

Kolejną propozycją dla wymagających kinomanów jest „Twarz” – najnowszy film cenionej polskiej reżyserki Małgorzaty Szumowskiej, twórczyni takich obrazów, jak „Body/Ciało”, „Sponsoring” czy „W imię…”. „Twarz” wygrała w tym roku Konkurs Polskich Filmów Fabularnych – Netia OFF CAMERA oraz Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale.

Mocny obraz mającej spory problem z tolerancją, wewnętrznie skłóconej prowincjonalnej Polski. Pełny ironii, ale zarazem celny i bolesny.

Jakub Armata, WP

Film utrzymany w baśniowej stylistyce przedstawia historię człowieka, który w wyniku wypadku stracił twarz. Lekarze, chcąc uratować mu życie, podjęli wyzwanie i przeprowadzili nowatorską operację, dzięki której mężczyzna może normalnie funkcjonować. Gdy Jacek (Mateusz Kościukiewicz) wraca do rodzinnej miejscowości, ludzie nie wiedzą, jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.
PREMIERA: CANAL+, sobota 17 listopada godz. 21:00 

Choć to wciąż listopad, wielkimi krokami zbliża się ulubiony czas w roku większości ludzi – święta Bożego Narodzenia. W świąteczny nastrój widzów wprowadzi trzecia część jednej z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich komediowych serii – „Listy do M”. W jeden, wyjątkowy dzień w roku, pięć kobiet i pięciu mężczyzn przekona się, że przed miłością i świętami nie da się uciec.

Uwielbiany przez widzów Mel (Tomasz Karolak) stanie przed nie lada wyzwaniem – będzie musiał odnaleźć swojego rezolutnego syna. Chłopak ruszył w ślad za swoim zaginionym przed laty dziadkiem. Piękna prezenterka Karolina (Magdalena Różczka), która na co dzień uwodzi w radiu swoim głosem, w zaskakujących okolicznościach odnajdzie miłość swojego życia, a Wojciech (Wojciech Malajkat) postara się poukładać swoje życie po śmierci ukochanej żony.
PREMIERA: CANAL+, sobota 24 listopada godz. 21:00

Wszystkie filmy można zobaczyć również w player+ na dowolnym urządzeniu oraz za pośrednictwem dekodera player+ BOX.

Ponadto, w listopadzie w cyklu „Wolność zagrożona” 10 listopada o godz. 21:00 wyemitowany zostanie film „Czas mroku” z nagrodzonym Oscarem® Garym Oldmanem w roli Winstona Churchilla.
Załączniki

Pobierz wszystkie

ListyDoM3_11_foto_Marcin Makowski_TVN.jpg

grafika | 18,8 MB

Pobierz
ListyDoM3_16_foto_Marcin Makowski_TVN.jpg

grafika | 18,8 MB

Pobierz
ListyDoM3_12_foto_Marcin Makowski_TVN.jpg

grafika | 13,9 MB

Pobierz
ListyDoM3_17_foto_Marcin Makowski_TVN.jpg

grafika | 13,8 MB

Pobierz
ListyDoM3_10_foto_Marcin Makowski_TVN.jpg

grafika | 16,3 MB

Pobierz
ListyDoM3_15_foto_Marcin Makowski_TVN.jpg

grafika | 17,8 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
„Snowden”, „Planetarium” i „Zagubieni” w listopadzie w cyklu „Miesiąc z historią” w Ale kino+

W listopadzie stacja Ale kino+ zaprasza na filmowy cykl przybliżający widzom nietuzinkowe epizody z historii – te powszechnie znane i te, które mogą zaskoczyć polską publiczność. Na ekranach telewizorów pojawi się biografia Karola Marksa („Młody Karol Marks”), opowieść o
„Czas mroku” i „Donbas” w cyklu „Wolność zagrożona” tylko w CANAL+

W listopadzie CANAL+ zaprasza widzów do refleksji nad tym, w jaki sposób człowiek odnajduje się w sytuacji destabilizacji i zagrożenia wolności. Zaprezentowane na antenie filmy dokumentalne i fabularne ukażą przypadki z historii XX wieku i tej najnowszej, gdy ludzie musieli walczyć o zachowanie swej niezależności w najmniej sprzyjających okolicznościach. W ramach cyklu wyemitowany zostanie film o staraniach Reagana, aby zapobiec nuklearnej katastrofie („The Reagan Show”), dokument poświęcony pierwszym damom PRL („Pierwsze damy PRLu”), zapis śledztwa dziennikarza rozpracowującego środowiska ultraprawicowe („Undercover in the Alt-Right”) i dokument odsłaniający kulisy powstawania fake newsów („Fabryka trolli”). Ponadto, po raz pierwszy w telewizji uhonorowane prestiżowymi nagrodami, prosto z kina „Czas mroku” i „Donbas”. [GA1]Czekamy jeszcze na polski tytuł
„Nieznajoma dziewczyna” i „Fikser” w listopadzie. Cykl „Kino Mówi” tylko w Ale kino+

Czasami krótkie chwile determinują całe życie. Filmowcy w swoich kinowych narracjach często zastanawiają się, jak radzić sobie z traumami. W październiku w cyklu „Kino Mówi: Trauma” zaprezentowane zostaną filmy przedstawiające sytuacje kryzysowe, które prześladują przez
Weekend z American Film Festival w Ale kino+

Ale kino+ już po raz kolejny jest partnerem wrocławskiego American Film Festival (23-28.10). Z tej okazji stacja przygotowała „Weekend z American Film Festival”, w ramach którego odbędzie się „Wieczór z Aleksem Rossem Perrym” oraz „Wieczór z filmami prezentowanymi w sekcji „Ale kino+” w poprzednich edycjach American Film Festival”. W piątek, 19 października, na antenie zaprezentowane zostaną dwa dzieła niezależnego amerykańskiego reżysera Alexa Rossa Perry’ego: „Do ciebie, Philipie” oraz „Królowa Ziemi”. Natomiast w sobotę, 20 października, wielbiciele amerykańskich filmów będą mieli okazję, by zobaczyć oryginalną produkcję z poprzednich edycji wrocławskiej imprezy: „Love & Mercy” w reżyserii Billa Pohlada.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.