Ucieczka z miejskiej dżungli w Domo+

Ucieczka z miejskiej dżungli w Domo+

Opublikowany

W powakacyjnym natłoku obowiązków i wirze codziennych zajęć nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o ucieczce poza miejską dżunglę, by obcować z naturą. Taką możliwość daje piąty sezon programu „Daleko od miasta”, którego premiera już 6 października o 18:00 w Domo+.

Wielu z nas z pewnością nieraz nuciło słowa piosenki „Raz po raz” zespołu Perfect – „Kiedy ja chcę zielonym być, dom grzać słońcem i deszczówkę z chmur pić”. Jak nie dać się zwariować, będąc częścią tego pędzącego na oślep świata? Jest wyjście – ucieczka tam, gdzie zamiast betonu otaczają nas lasy i łąki, gdzie zamiast fast foodów i smogu można delektować się naturą i jej owocami, a czas biegnie wolniej. Dzięki serii „Daleko od miasta” widzowie przeniosą się na pozamiejskie tereny bez wychodzenia z domu. W najnowszym, piątym już sezonie poznamy kolejne fascynujące historie ludzi, którzy nie dali się zwariować, rzucili wielkomiejski pęd życia i związali swoją przyszłość z naturą.

Widzowie przekonają się, jak przywrócić świetność XIX-wiecznemu dworowi,  czy jak ze zniszczonej leśniczówki stworzyć enklawę idealną do naładowania naszych wewnętrznych akumulatorów. Spróbujemy też wraz z bohaterami jednego z odcinków rozstrzygnąć, która zieleń – mazurska czy irlandzka– jest piękniejsza. Inspirująca będzie też historia niezwykłej sołtyski, która ze starej, poniemieckiej szkoły stworzyła miejsce spotkań dla okolicznych mieszkańców oraz pary, która z kolei porzuciła miejskie luksusy, by hodować alpaki i pomagać innym.

Prowadząca, Natalia Sosin-Krosnowska to dziennikarka, w mediach od ponad dekady. Była redaktor naczelna i współtwórczyni polskiej wersji językowej europejskiego magazynu internetowego cafebabel.com, była dziennikarka redakcji zagranicznej i prezenterka Polsatu ("Światowidz", "To był dzień na świecie"). Obecnie w redakcji internetowej foch.pl i gazeta.pl. Współpracowała z wieloma redakcjami zagranicznymi, w tym TV Arte i francuskim ELLE, jej artykuły były publikowane miedzy innymi w "Courrier International", "La Stampa", "Die Zeit" i "The New York Times". Stypendystka IVLP amerykańskiego Departamentu Stanu. Prywatnie - człowiek z lasu. Kocha zwierzęta, ciszę, samotność i spacery bez celu. Woli słuchać niż mówić. Odnawia meble, dając drugie życie znajdom ze śmietnika. Premiera pierwszego odcinka serii już 6 października o 18:10 w Domo+.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Natalia Sosin-Krosnowska 2018_fot. M.Ostrowska_005.jpg

grafika | 1,2 MB

Pobierz
Natalia Sosin-Krosnowska 2018_fot. M.Ostrowska_006.jpg

grafika | 818 KB

Pobierz
Natalia Sosin-Krosnowska 2018_fot. M.Ostrowska_003.jpg

grafika | 1,09 MB

Pobierz
Natalia Sosin-Krosnowska 2018_fot. M.Ostrowska_001.jpg

grafika | 442 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Świat stworzony na nowo – polskie gry komputerowe

temu

Rynek warty ponad 500 milionów dolarów. Gracze, których zmagania z kolejnymi „levelami” platformówek notują miliony odsłon w serwisie YouTube. To, co początkowo służyło zabawie, przerodziło się w część kultury, ważne ogniwo życia młodych pokoleń oraz prawdziwy biznes. W branży gier komputerowych Polska jest już prawdziwą potęgą. Zatem jak wygląda ten rynek? Które produkcje zyskały rozgłos i którzy twórcy zasłużyli na światowe uznanie? W nowym programie „Twórcy światów” w CANAL+ DISCOVERY nie tylko przyglądamy się zjawisku, analizując rys historyczny oraz sylwetki polskich twórców, lecz także stawiamy pytania o przyszłość tego biznesu. Premiera już we wtorek, 16 października.
Czy zwierzęta mają prawa? Cykl dokumentalny w Planete+

temu

Szokujące śledztwo w masarniach na całym świecie, historia modyfikowania krowich genów oraz owady jako żywność przyszłości – w październiku w ramach środowego pasma SZOK DOK widzowie poznają wstrząsające fakty na temat globalnego przemysłu spożywczego. Zwierzęta pełnią bardzo istotną rolę w naszym świecie. Jednak czy mają jakiekolwiek prawa? Premiery dokumentów w każdą środę od 3 października o godz. 22:00.
Sekrety XX-wiecznej Rosji w październiku na antenie Planete+

temu

Morderstwo człowieka-zagadki, czyli Rasputina, kreowana przez władze ZSRR polityka seksualna, walka z głodem przy pomocy naukowych faktów i kuglarskich sztuczek oraz prawdziwa historia otoczonego niezwykłym kultem radzieckiego agenta – w tym miesiącu widzowie naszej stacji odkryją nieustająco intrygujące oblicze Rosji w specjalnym cyklu historycznym. Premiery kolejnych filmów w każdy czwartek od 4 października, o godz. 22:00.
Polski design użytkowy – walka ze smogiem w ramach Domo+ Design Camp

temu

Design i promocja  innowacyjnych rozwiązań dla domu – tym charakteryzuje się i wyróżnia Domo+ już od dekady. Nadchodzące urodziny stacji to doskonały pretekst, aby zwrócić uwagę na kolejny aspekt naszej przestrzeni domowej -  problem zanieczyszczenia powietrza wewnątrz pomieszczeń. Stacja zrobi to jednak w charakterystyczny dla siebie, stylowy sposób – organizując Domo+ Design Camp dla studentów wzornictwa.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.