Międzynarodowy sukces oryginalnej produkcji CANAL+ „KRUK. Szepty słychać po zmroku” na festiwalu Mediamixx w Salonikach

Międzynarodowy sukces oryginalnej produkcji CANAL+ „KRUK. Szepty słychać po zmroku” na festiwalu Mediamixx w Salonikach

Opublikowany

Thriller serialowy „KRUK. Szepty słychać po zmroku” podbija serca coraz szerszej rzeszy fanów, w tym także za granicą. Dobiegła końca 24. edycja prestiżowego festiwalu Mediamixx, podczas której międzynarodowe jury przyznało oryginalnej produkcji CANAL+ dwie nagrody. Serial został uhonorowany w kategoriach: najlepszy serial dramatyczny (Best Drama) oraz najlepszy scenariusz (Best Writing). Znalazł się też na finałowej liście w kategoriach najlepsze zdjęcia (Best Cinematography) oraz najlepszy reżyser (Best Director).

Festiwal Mediamixx w greckich Salonikach to jedno z najważniejszych europejskich wydarzeń branży produkcji telewizyjnej. Jest to platforma spotkań producentów telewizyjnych z całego świata, miejsce powstawania kluczowych projektów i trendów w sektorze filmowym i medialnym. Jednak głównym punktem festiwalu jest nagrodzenie wiodących projektów telewizyjnych bieżącego roku. Główną nagrodą przyznawaną przez jury jest Złoty Parasol (“Golden Umbrella TV Awards”).

Główną nagrodą przyznawaną przez jury jest Złoty Parasol (“Golden Umbrella TV Awards”). W tegorocznej edycji festiwalu znalazło się ponad 50 nominowanych z 18 krajów, w tym produkcje z Francji, Hiszpanii, Danii, Niemiec, Rosji i Włoch. Wśród 21 nominowanych w kategorii „Best Drama” znalazły się m.in. „Babylon Berlin” Toma Tykwera, hiszpańska „La Zona”, czy „Zmowa milczenia” z Julią Jentsch. Dwie statuetki: – za najlepszy serial dramatyczny oraz za najlepszy scenariusz otrzymała oryginalna produkcja CANAL+ „KRUK. Szepty słychać po zmroku”.

Nagroda dla „KRUKA” jest dla nas olbrzymim wyróżnieniem. Międzynarodowe uznanie jest dowodem na to, że lokalność serialu znakomicie przełożyła się na jego uniwersalny charakter. Jury doceniło także wysoką jakość produkcji, z której słynie CANAL+ nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Sukces nie byłby możliwy, gdyby nie talent i ciężka praca twórców serialu, w tym reżysera Macieja Pieprzycy i scenarzysty Jakuba Korolczuka wraz z ekipą produkcyjną OPUS TV pod okiem Piotra i Łukasza Dzięciołów. Podziękowania należą się także znakomitej obsadzie z Michałem Żurawskim w roli głównej oraz partnerującym mu Cezarym Łukaszewiczem.

Anna Limbach-Uryn, dyrektor programowa platformy nc+

W imieniu całej ekipy produkcyjnej nagrody w Salonikach odebrał Jakub Korolczuk, scenarzysta serialu.

KRUK. Szepty słychać po zmroku”  to serialowy thriller produkcji CANAL+. Reżyserem serialu jest Maciej Pieprzyca („Jestem mordercą”), za scenariusz odpowiada Jakub Karolczuk („Życie po życiu”) a producentem wykonawczym jest Piotr Dzięcioł z Opus Film („Ida”). W roli tytułowej występuje Michał Żurawski („Dzikie róże”, „Jestem mordercą”), obok niego można zobaczyć również Cezarego Łukaszewicza („BELFER”), Katarzynę Wajdę („Jesteś bogiem”), Andrzeja Zaborskiego („Róża”), Annę Nehrebecką („Chce się żyć”), Marcina Bosaka („W ciemności”) oraz Jerzego Schejbala („Yuma”). Za muzykę odpowiada natomiast jeden z najzdolniejszych twórców muzyki filmowej - Bartosz Chajdecki. Skomponował ścieżki dźwiękowe do filmów takich jak: „Jestem mordercą”, „Bogowie”, „Chce się żyć” czy „Najlepszy”.

Akcja serialu dzieje się na Podlasiu, gdzie dochodzi do porwania nastoletniego chłopca. Adam Kruk, inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego zostaje w tym samym czasie oddelegowany do Białegostoku. Po latach wraca do miasta, w którym dorastał, gdzie będzie musiał się zmierzyć nie tylko ze sprawą porwanego chłopca, ale także z mroczną stroną swojej przeszłości.
Wersję DVD w wydaniu Agory można kupić już od 19 września. Za dystrybucję międzynarodową odpowiada STUDIOCANAL.

Więcej informacji na temat serialu można znaleźć na oficjalnym profilu produkcji na Facebooku pod linkiem: www.facebook.com/krukcanalplus, a także na fanpage'u CANAL+ na www.facebook.com/CANALplusPolska i na Instagramie CANAL+: www.instagram.com/canalpluspolska  . Oficjalna strona serialu: kruk.canalplus.pl  

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Jakub Korolczuk.jpeg

grafika | 1,98 MB

Pobierz
Jakub Korolczuk.JPG

grafika | 102 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
WIELKIE EMOCJE PO FINALE PIERWSZEGO SEZONU SERIALU „KRUK. SZEPTY SŁYCHAĆ PO ZMROKU”

temu

Serialowy thriller oryginalnej produkcji CANAL+, „KRUK. Szepty słychać po zmroku” przez cały sezon wywoływał wielkie emocje, które sięgnęły zenitu w niedzielę, 22 kwietnia. Wyjaśnienie zagadki porwania nastoletniego Rafałka Morawskiego w każdym odcinku śledziło średnio 203 000 widzów.
Mocne otwarcie nowego serialowego thrillera produkcji CANAL+ „KRUK. Szepty słychać po zmroku”

temu

Ponad 380 tysięcy widzów – tyle osób w ciągu pięciu dni od premiery zobaczyło pierwszy odcinek serialowego thrillera „KRUK. Szepty słychać po zmroku” i wyruszyło z nami na Podlasie. W tym 225 tysięcy obejrzało niedzielną premierę na żywo bezpośrednio w CANAL+ (204 tys. – CANAL+ i 21 tys. – CANAL+1).
„KRUK. Szepty słychać po zmroku” dostępny m.in. w usługach nc+ GO TV, nc+ GO, bezpośrednio na dysku dekoderów oraz w Player+

temu

Serialowy thriller „KRUK. Szepty słychać po zmroku” emitowany w każdą niedzielę o 21:30 w CANAL+ można zobaczyć również poza anteną stacji. Premierowe odcinki będą dostępne w usługach nc+ GO TV, nc+ GO oraz bezpośrednio na dysku dekodera w kolekcjach CANAL+ VOD 4K w jakości 4K i CANAL+ VOD w jakości HD. Serial zobaczą również użytkownicy Player+.
„KRUK. Szepty słychać po zmroku” – oficjalny zwiastun oryginalnej produkcji CANAL+

temu

CANAL+ prezentuje oficjalny zwiastun swojej najnowszej produkcji „KRUK. Szepty słychać po zmroku”. Serialowy thriller zadebiutuje na antenie CANAL+ już 18 marca o godz. 21:30 i zabierze widzów na pełne mroku i tajemnic Podlasie. W roli głównej wystąpi Michał Żurawski. Reżyserem serii jest Maciej Pieprzyca.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.