„Papież, to jest firma!” – sekrety jednego z najpotężniejszych ludzi na ziemi już w październiku w CANAL+

„Papież, to jest firma!” – sekrety jednego z najpotężniejszych ludzi na ziemi już w październiku w CANAL+

Opublikowany

Ojciec Święty – katolikom wydaje się bliski i dobrze znany. Za pośrednictwem kilku kliknięć można dowiedzieć się, co jada na śniadanie, a mimo to od niemal dwóch tysięcy lat Watykan pieczołowicie strzeże tajemnic papieży. Większość informacji na ich temat nigdy nie ujrzała światła dziennego. Najnowsza seria dokumentalna „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła” („Pope: The Most Powerful Man In History”) dociera do tajnych dotychczas źródeł i przybliża widzom najważniejsze okresy w historii papiestwa. Premierowe odcinki już od 1 października tylko w CANAL+.

Zwierzchnik Kościoła Katolickiego jest jednym z najbardziej wpływowych światowych przywódców. Jego decyzje i głoszone dogmaty oddziałują nie tylko na duchową sferę człowieka, lecz także na politykę.

Widzowie 6-odcinkowej serii dokumentalnej „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła” znajdą odpowiedź na pytanie, w jaki sposób pierwszy papież zyskał władzę wśród wyznawców Chrystusa? Dowiedzą się również, co zadecydowało o ostatecznym sukcesie religii chrześcijańskiej, której po śmierci Apostołów groziło całkowite zaniknięcie. Program opowie historię korupcji wewnątrz Kościoła i degeneracji jego struktur w przeddzień wielkiego rozłamu za sprawą Marcina Lutra oraz wyjawi nowe, zaskakujące fakty na temat zdemoralizowanego domu Borgiów przez dekady rządzącego Watykanem. Nie zabraknie również odwołania do współczesności, ponieważ dokumenty pokażą, jak Jan Paweł II odmienił oblicze papiestwa, stając się bliską ludzi ikoną kultury masowej i niebezpiecznym graczem na scenie politycznej.  Dociekliwi poznają kulisy wyboru kardynała na papieża i odkryją, jakie konsekwencje niesie za sobą rezygnacja z dożywotniego przecież stanowiska.

W bezprecedensowej produkcji dostępna do tej pory wiedza zostanie wzbogacona o najnowsze ustalenia. Wśród wykorzystanych materiałów znajdują się wywiady z ekspertami i przedstawicielami Kościoła, którzy na co dzień współpracują z papieżem oraz niepublikowane dotąd, świeżo odtajnione dokumenty archiwalne.

Premierowe odcinki: od poniedziałku 1 października o godz. 21:00 w CANAL+:
1.10 godz. 21:00 „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła odc. 1: Narodziny papiestwa”
1.10 godz. 21:45 „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła odc. 2: Rezygnacja Benedykta XVI”
8.10 godz. 21:00 „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła odc. 3: Cena postępu”
15.10 godz. 21:00 „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła odc. 4: Rewolucja: Kościół podzielony”
22.10 godz. 21:00 „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła odc. 5: Papieże okresu wojennego”
29.10 godz. 21:00 „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła odc. 6: Odwaga, zmiany i nowoczesne papiestwo”.

Premierowe odcinki serii dokumentalnej można zobaczyć również w player+ na dowolnym urządzeniu oraz za pośrednictwem dekodera player+ BOX.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Pope The Most Powerful Man in History (3).jpg

grafika | 4,84 MB

Pobierz
Pope The Most Powerful Man in History (1).jpg

grafika | 2,63 MB

Pobierz
Pope The Most Powerful Man in History (4).jpg

grafika | 1,59 MB

Pobierz
Pope The Most Powerful Man in History (2).jpg

grafika | 1,98 MB

Pobierz
Pope The Most Powerful Man in History (8).jpg

grafika | 4,63 MB

Pobierz
Pope The Most Powerful Man in History (5).jpg

grafika | 2,93 MB

Pobierz
Pope The Most Powerful Man in History (9).jpg

grafika | 3,45 MB

Pobierz
Pope The Most Powerful Man in History (6).jpg

grafika | 1,79 MB

Pobierz
Pope The Most Powerful Man in History (7).jpg

grafika | 1,16 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Weekend z American Film Festival w Ale kino+

temu

Ale kino+ już po raz kolejny jest partnerem wrocławskiego American Film Festival (23-28.10). Z tej okazji stacja przygotowała „Weekend z American Film Festival”, w ramach którego odbędzie się „Wieczór z Aleksem Rossem Perrym” oraz „Wieczór z filmami prezentowanymi w sekcji „Ale kino+” w poprzednich edycjach American Film Festival”. W piątek, 19 października, na antenie zaprezentowane zostaną dwa dzieła niezależnego amerykańskiego reżysera Alexa Rossa Perry’ego: „Do ciebie, Philipie” oraz „Królowa Ziemi”. Natomiast w sobotę, 20 października, wielbiciele amerykańskich filmów będą mieli okazję, by zobaczyć oryginalną produkcję z poprzednich edycji wrocławskiej imprezy: „Love & Mercy” w reżyserii Billa Pohlada.
Juliusz Machulski znów na planie! CANAL+ rozpoczął zdjęcia do pierwszego kryminalnego serialu komediowego w karierze twórcy

temu

Padł pierwszy klaps na planie kolejnego serialu premium produkowanego przez CANAL+. "Mały Zgon" to porywająca, trzymająca w napięciu i pełna czarnego humoru komedia kryminalna. Wśród twórców serialu uznani twórcy m.in. Juliusz Machulski, Piotr Domalewski czy Jagna Janicka.
„Pitbull. Ostatni pies” i wiele innych hitów w październiku w CANAL+

temu

W październiku wieczory stają się coraz dłuższe, stwarzając doskonałą atmosferę dla pełnych emocji seansów. W tym miesiącu na antenie CANAL+ poruszający dramat („Pomiędzy nami góry”), prawdziwa historia gwiazd tenisa („Wojna płci”), wyczekiwany polski film sensacyjny („Pitbull. Ostatni pies”), kino familijne („My Little Pony. Film”, „Potworna rodzinka”) i uwielbiany przez rzeszę fanów na całym świecie musical („Pitch Perfect 3”). Kinowe hity po raz pierwszy w telewizji, tylko w CANAL+.
Jak wysoka jest cena sukcesu i szczęścia? Odpowiedzi w cyklu „Kino Mówi: Ekonomia” w październiku w Ale kino+

temu

Wszystko, czego pragniemy w życiu ma swoją cenę. Doskonale rozumieją to filmowcy i w swych dziełach stawiają pytania o koszty, które ponosi człowiek, stąpając po drodze prowadzącej do osiągnięcia założonych celów. W październiku w cyklu „Kino Mówi: Ekonomia” zaprezentowane zostaną filmy badające ludzką gospodarkę emocjonalną. Na antenie: nagrodzony Złotą Palmą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes dramat „Ja, Daniel Blake” („I, Daniel Blake”), sentymentalna podróż do Czechosłowacji w filmie „Nauczycielka” („Ucitelka”), nominowana do Oscara® przewrotna tragikomedia „Toni Erdmann” („Toni Erdmann”) oraz poruszające studium gasnącego uczucia w obrazie „Inwestycja w małżeństwo” („L'économie du couple”). Filmy z cyklu „Kino Mówi: Ekonomia” w czwartki od 4 do 25 października, o godz. 20:10 w Ale Kino+.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.