BOKSERSKI HIT: WALKA ADAM KOWNACKI VS CHARLES MARTIN TYLKO W CANAL+ SPORT
BOKSERSKI HIT: WALKA ADAM KOWNACKI VS CHARLES MARTIN TYLKO W CANAL+ SPORT

BOKSERSKI HIT: WALKA ADAM KOWNACKI VS CHARLES MARTIN TYLKO W CANAL+ SPORT

W nocy z soboty na niedzielę (8/9 września) Adam Kownacki zmierzy się z Charlesem Martinem podczas gali boksu zawodowego w Barclays Center na Brooklynie. W pojedynku wieczoru Danny Garcia będzie walczył z Shawnem Porterem o tytuł mistrza świata WBC. Transmisja o godzinie 03:00 w CANAL+ SPORT.

29-letni Adam „Baby Face” Kownacki to najlepszy obecnie polski bokser w wadze ciężkiej. W siedemnastu walkach zanotował same zwycięstwa, w tym czternaście przez KO. W ostatnim występie w styczniu tego roku Kownacki znokautował w szóstej rundzie Gruzina Iago Kiladze. Wcześniej w lipcu 2017 roku polski bokser posłał na deski Artura Szpilkę. Tym razem zmierzy się z byłym mistrzem świata IBF w wadze ciężkiej Charlesem Martinem. Wysoki, leworęczny Amerykanin na 25 walk wygrał 23. W styczniu 2016 roku został mistrzem świata IBF po tym jak jego rywal Wiaczesław Głazkow doznał kontuzji. Pas mistrzowski stracił dość szybko przegrywając z Anthonym Joshuą. Dla Kownackiego występ na tak prestiżowej gali i pojedynek z Martinem będą z pewnością największym wyzwaniem w karierze. – Jestem podekscytowany powrotem na ring, gdzie będę mógł pokazać swoje umiejętności. To będzie kolejny krok na drodze do pierwszego polskiego mistrzostwa świata w wadze ciężkiej. Trenuję ciężko, to będzie niesamowita noc w Barclays Center. Mam nadzieję, że w hali będzie biało-czerwono – powiedział Kownacki.

W walce wieczoru gali na Brooklynie zmierzą się Danny Garcia i Shawn Porter. Pojedynek o mistrzowski pas WBC w wadze półśredniej dojdzie do skutku ze względu na kontuzję Keitha Thurmana, która wyeliminowała go z obowiązkowej obrony tytułu. Garcia i Porter mają po 30 lat i prezentują zupełnie odmienny styl boksowania. Porter to typ ringowego zabijaki, którego cechuje niezłomność i destrukcyjna siła. Z kolei Garcia jest niezwykle niebezpieczny w akcjach kontrujących, często kończonych lewym sierpowym.

Transmisja gali w Nowym Jorku rozpocznie się w CANAL+ SPORT w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 03:00. Komentatorami będą Edward Durda i Grzegorz Proksa. Retransmisja gali w niedzielę o godzinie 09:00.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.