Życie polskich żołnierzy w Afganistanie, skrywająca sekrety społeczność australijskiego pustkowia i wymykająca się stereotypom detektyw – wrześniowe premiery serialowe w Ale kino+

Życie polskich żołnierzy w Afganistanie, skrywająca sekrety społeczność australijskiego pustkowia i wymykająca się stereotypom detektyw – wrześniowe premiery serialowe w Ale kino+

Opublikowany

We wrześniu miłośnicy kryminalnych zagadek mogą liczyć na podwójną dawkę emocji. Na antenę Ale kino+ z ósmym już sezonem powraca serial „Vera”. Swą premierę będzie miała także pierwsza telewizyjna odsłona losów australijskiego detektywa Jaya Swana wykreowanego przez Aarona Pedersena. Dla spragnionych jeszcze większych wrażeń, inspirowana prawdziwymi zdarzeniami polska produkcja „Misja Afganistan”. Tylko we wrześniu w Ale kino+.

"Misja Afganistan" to opowieść o żołnierzach II plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna. Serial ukazuje losy ludzi o różnych przekonaniach, wartościach i doświadczeniach, których połączyły dramatyczne wydarzenia w Afganistanie. Produkcja przedstawia pół roku z życia polskiego kontyngentu pod dowództwem porucznika Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński). Młody oficer stara się udowodnić, że swojej pozycji nie zawdzięcza ojcu, emerytowanemu generałowi. O jego rodzinnych konotacjach przypomina mu stale jego główny antagonista, porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt), rywalizujący z nim nie tylko o wpływy, lecz także o kobietę – porucznik Justynę Winnicką (Ilona Ostrowska).
Premierowe odcinki w Ale kino+ od środy 5 września o godz. 20:10 

Kolejną propozycją jest serial „Vera” („Vera”) oparty na motywach powieści Ann Cleeves. Do głównych atutów produkcji należy protagonistka - detektyw Vera Stanhope - w niczym nie przypominająca uporządkowanych bohaterek skandynawskich kryminałów. Nie można przypisać jej takich atrybutów jak smukłość, młodość i seksapil. Vera jest wiecznie potargana i nie przywiązuje wagi do stroju, wrodzona wnikliwość pozwala jej jednak rozwiązać nawet najbardziej zagmatwane zagadki. A tych w fikcyjnym okręgu Northumberland nie brakuje, czego dowodem jest ósmy już sezon jednej z ulubionych produkcji Brytyjczyków. W roli tytułowej występuje wybitna brytyjska aktorka Brenda Blethyn  („Duma i uprzedzenie”, „Pokuta”).
Premierowe odcinki w Ale kino+ od środy 5 września ok. godz. 22:10  

Wprost z Wielkiej Brytanii widzowie przeniosą się do gorącej Australii. Najnowsza produkcja „Mystery Road” („Mystery Road”) to spin-off filmu o tym samym tytule. Tym razem detektyw Jay Swan (Aaron Pedersen) otrzymuje misję udania się na outback – piekielną pustynię zamieszkałą przez nielicznych śmiałków. Zbada tam sprawę tajemniczego zniknięcia na farmie bydła. Wkrótce dochodzenie Swana ujawnia niewygodne dla lokalnej społeczności zdarzenie sprzed lat. Wspomnienie aktu niesprawiedliwości wciąż prześladuje mieszkańców regionu, jednak, choć to nie będzie przyjemne -  będą musieli się z nim zmierzyć. Pedersenowi partneruje wybitna aktorka australijskiego pochodzenia, dwukrotnie nominowana do Oscara®, Judy Davis.
Premierowe odcinki w Ale kino+ od niedzieli 16 września godz. 20:10

Wszystkie premierowe seriale można zobaczyć również w player+ na dowolnym urządzeniu oraz za pośrednictwem dekodera player+ BOX.

Ponadto, we wrześniu w Ale kino+ finał serialu „Dzień” („De Dag”). Emisja dwóch ostatnich odcinków już w niedzielę 9 września od godz. 20:10.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Mystery road.jpeg

grafika | 54,8 KB

Pobierz
VeraS8.jpg

grafika | 973 KB

Pobierz
MisjaAfganistan_werk_3_fotRobertPałka_ (17).jpg

grafika | 13,4 MB

Pobierz
MisjaAfganistan_werk_3_fotRobertPałka_ (104).jpg

grafika | 11,4 MB

Pobierz
MisjaAfganistan_werk_2_fotRobertPałka (133).jpg

grafika | 11,1 MB

Pobierz
MisjaAfganistan_werk_3_fotRobertPałka_ (129).jpg

grafika | 9,95 MB

Pobierz
MisjaAfganistan_werk_10_fotRobertPałka (50).jpg

grafika | 9,08 MB

Pobierz
MisjaAfganistan_werk_5_fotRobertPałka (18).jpg

grafika | 11,4 MB

Pobierz
MisjaAfganistan_werk_2_fotRobertPałka (104).jpg

grafika | 7,75 MB

Pobierz
MisjaAfganistan_werk_3_fotRobertPałka_ (41).jpg

grafika | 15,7 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
„Papież, to jest firma!” – sekrety jednego z najpotężniejszych ludzi na ziemi już w październiku w CANAL+

temu

Ojciec Święty – katolikom wydaje się bliski i dobrze znany. Za pośrednictwem kilku kliknięć można dowiedzieć się, co jada na śniadanie, a mimo to od niemal dwóch tysięcy lat Watykan pieczołowicie strzeże tajemnic papieży. Większość informacji na ich temat nigdy nie ujrzała światła dziennego. Najnowsza seria dokumentalna „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła” („Pope: The Most Powerful Man In History”) dociera do tajnych dotychczas źródeł i przybliża widzom najważniejsze okresy w historii papiestwa. Premierowe odcinki już od 1 października tylko w CANAL+.
Weekend z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w CANAL+

temu

Wrzesień to miesiąc polskiego kina - co roku najważniejsze osobistości filmowego świata zjeżdżają się nad malownicze morze, aby świętować tryumfy rodzimej kinematografii. Na zakończenie 43. edycji Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni CANAL+ wyemituje wybrane produkcje wyróżnione w poprzednim roku. Na entuzjastów ambitnego, festiwalowego kina czeka weekend pełen filmowych uniesień.
Plan filmowy na zboczach ośmiotysięcznika w Karakorum – trwają zdjęcia do wyjątkowej koprodukcji CANAL+

temu

Jak się kręci film fabularny na wysokości 5600 m n.p.m.? Jednym z niewielu reżyserów znających odpowiedź na to pytanie jest Leszek Dawid, który w górach Karakorum realizował pierwszą część zdjęć do filmu pt. „Broad Peak”. Kolejny etap prac nad opowieścią o polskim himalaiście, Macieju Berbece, ruszył z początkiem września.
Tajemnice przestępczego świata największych metropolii po dwóch stronach oceanu. Już we wrześniu w CANAL+ i CANAL+ SERIALE

temu

Po wakacyjnej beztrosce czas na sensacyjne serialowe produkcje, które skutecznie podniosą poziom adrenaliny we krwi wszystkim fanom mocnego kina. Brutalność ulic Los Angeles, wstrząsające tajemnice skrywane przed najbliższymi oraz zmagania londyńskiej policji – to wszystko w trzech premierowych hitach na antenie CANAL+ i CANAL+ SERIALE.