Życie polskich żołnierzy w Afganistanie, skrywająca sekrety społeczność australijskiego pustkowia i wymykająca się stereotypom detektyw – wrześniowe premiery serialowe w Ale kino+

Życie polskich żołnierzy w Afganistanie, skrywająca sekrety społeczność australijskiego pustkowia i wymykająca się stereotypom detektyw – wrześniowe premiery serialowe w Ale kino+

We wrześniu miłośnicy kryminalnych zagadek mogą liczyć na podwójną dawkę emocji. Na antenę Ale kino+ z ósmym już sezonem powraca serial „Vera”. Swą premierę będzie miała także pierwsza telewizyjna odsłona losów australijskiego detektywa Jaya Swana wykreowanego przez Aarona Pedersena. Dla spragnionych jeszcze większych wrażeń, inspirowana prawdziwymi zdarzeniami polska produkcja „Misja Afganistan”. Tylko we wrześniu w Ale kino+.

"Misja Afganistan" to opowieść o żołnierzach II plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna. Serial ukazuje losy ludzi o różnych przekonaniach, wartościach i doświadczeniach, których połączyły dramatyczne wydarzenia w Afganistanie. Produkcja przedstawia pół roku z życia polskiego kontyngentu pod dowództwem porucznika Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński). Młody oficer stara się udowodnić, że swojej pozycji nie zawdzięcza ojcu, emerytowanemu generałowi. O jego rodzinnych konotacjach przypomina mu stale jego główny antagonista, porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt), rywalizujący z nim nie tylko o wpływy, lecz także o kobietę – porucznik Justynę Winnicką (Ilona Ostrowska).
Premierowe odcinki w Ale kino+ od środy 5 września o godz. 20:10 

Kolejną propozycją jest serial „Vera” („Vera”) oparty na motywach powieści Ann Cleeves. Do głównych atutów produkcji należy protagonistka - detektyw Vera Stanhope - w niczym nie przypominająca uporządkowanych bohaterek skandynawskich kryminałów. Nie można przypisać jej takich atrybutów jak smukłość, młodość i seksapil. Vera jest wiecznie potargana i nie przywiązuje wagi do stroju, wrodzona wnikliwość pozwala jej jednak rozwiązać nawet najbardziej zagmatwane zagadki. A tych w fikcyjnym okręgu Northumberland nie brakuje, czego dowodem jest ósmy już sezon jednej z ulubionych produkcji Brytyjczyków. W roli tytułowej występuje wybitna brytyjska aktorka Brenda Blethyn  („Duma i uprzedzenie”, „Pokuta”).
Premierowe odcinki w Ale kino+ od środy 5 września ok. godz. 22:10  

Wprost z Wielkiej Brytanii widzowie przeniosą się do gorącej Australii. Najnowsza produkcja „Mystery Road” („Mystery Road”) to spin-off filmu o tym samym tytule. Tym razem detektyw Jay Swan (Aaron Pedersen) otrzymuje misję udania się na outback – piekielną pustynię zamieszkałą przez nielicznych śmiałków. Zbada tam sprawę tajemniczego zniknięcia na farmie bydła. Wkrótce dochodzenie Swana ujawnia niewygodne dla lokalnej społeczności zdarzenie sprzed lat. Wspomnienie aktu niesprawiedliwości wciąż prześladuje mieszkańców regionu, jednak, choć to nie będzie przyjemne -  będą musieli się z nim zmierzyć. Pedersenowi partneruje wybitna aktorka australijskiego pochodzenia, dwukrotnie nominowana do Oscara®, Judy Davis.
Premierowe odcinki w Ale kino+ od niedzieli 16 września godz. 20:10

Wszystkie premierowe seriale można zobaczyć również w player+ na dowolnym urządzeniu oraz za pośrednictwem dekodera player+ BOX.

Ponadto, we wrześniu w Ale kino+ finał serialu „Dzień” („De Dag”). Emisja dwóch ostatnich odcinków już w niedzielę 9 września od godz. 20:10.
Załączniki

Pobierz wszystkie

MisjaAfganistan_werk_3_fotRobertPałka_ (17).jpg

grafika | 13,4 MB

Pobierz
MisjaAfganistan_werk_3_fotRobertPałka_ (104).jpg

grafika | 11,4 MB

Pobierz
MisjaAfganistan_werk_2_fotRobertPałka (133).jpg

grafika | 11,1 MB

Pobierz
MisjaAfganistan_werk_3_fotRobertPałka_ (129).jpg

grafika | 9,95 MB

Pobierz
MisjaAfganistan_werk_10_fotRobertPałka (50).jpg

grafika | 9,08 MB

Pobierz
MisjaAfganistan_werk_5_fotRobertPałka (18).jpg

grafika | 11,4 MB

Pobierz
MisjaAfganistan_werk_2_fotRobertPałka (104).jpg

grafika | 7,75 MB

Pobierz
MisjaAfganistan_werk_3_fotRobertPałka_ (41).jpg

grafika | 15,7 MB

Pobierz
Mystery road.jpeg

grafika | 54,8 KB

Pobierz
VeraS8.jpg

grafika | 973 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
„Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” w grudniowym cyklu Ale kino+ „Kino Mówi: Forma”

W grudniu Ale kino+ zachęca kinomanów do refleksji nad tym, jakie znaczenie dziełu filmowemu nadaje forma. W cyklu „Kino Mówi: Forma” jeden z największych przebojów włoskich kin 2016 roku „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” („Perfetti sconosciuti”), ekstrawagancki e
„Snowden”, „Planetarium” i „Zagubieni” w listopadzie w cyklu „Miesiąc z historią” w Ale kino+

W listopadzie stacja Ale kino+ zaprasza na filmowy cykl przybliżający widzom nietuzinkowe epizody z historii – te powszechnie znane i te, które mogą zaskoczyć polską publiczność. Na ekranach telewizorów pojawi się biografia Karola Marksa („Młody Karol Marks”), opowieść o
„Czas mroku” i „Donbas” w cyklu „Wolność zagrożona” tylko w CANAL+

W listopadzie CANAL+ zaprasza widzów do refleksji nad tym, w jaki sposób człowiek odnajduje się w sytuacji destabilizacji i zagrożenia wolności. Zaprezentowane na antenie filmy dokumentalne i fabularne ukażą przypadki z historii XX wieku i tej najnowszej, gdy ludzie musieli walczyć o zachowanie swej niezależności w najmniej sprzyjających okolicznościach. W ramach cyklu wyemitowany zostanie film o staraniach Reagana, aby zapobiec nuklearnej katastrofie („The Reagan Show”), dokument poświęcony pierwszym damom PRL („Pierwsze damy PRLu”), zapis śledztwa dziennikarza rozpracowującego środowiska ultraprawicowe („Undercover in the Alt-Right”) i dokument odsłaniający kulisy powstawania fake newsów („Fabryka trolli”). Ponadto, po raz pierwszy w telewizji uhonorowane prestiżowymi nagrodami, prosto z kina „Czas mroku” i „Donbas”. [GA1]Czekamy jeszcze na polski tytuł
„Listy do M. 3” oraz „Fernando” w listopadzie w CANAL+

W listopadzie w CANAL+ nominowany do Oscara® film animowany „Fernando”, przerażający horror „Piła: Dziedzictwo”, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale 2017 obraz Małgorzaty Szumowskiej „Twarz” i trzecia część uwielbianej przez Polaków komediowej serii „Listy do M.”. Kinowe hity po raz pierwszy w telewizji, tylko w CANAL+.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.