Siła jest kobietą w cyklu „Kino Mówi: Niezniszczalne”. W sierpniu w Ale kino+

Siła jest kobietą w cyklu „Kino Mówi: Niezniszczalne”. W sierpniu w Ale kino+

Opublikowany

W sierpniu w cyklu „Kino Mówi: Niezniszczalne” na antenie Ale kino+ pięć filmów o kobietach niezwykłych. Zmuszone do walki, udowodnią, że płeć piękna to także płeć silna. Na antenie: oparty na faktach dramat „Dziewczyna z Brestu” („La fille de Brest”), prezentowana w Konkursie Głównym Festiwalu Filmowego w Cannes „Julieta” Pedro Almodóvara, studium psychologiczne „Co przynosi przyszłość” („L'avenir”) w reżyserii laureatki Srebrnego Niedźwiedzia Mii Hansen-Løve oraz dwie wzruszające produkcje: „Na zawsze twoja” („A Promise”) i „Sierota” („Orpheline”). Filmy z cyklu „Kino Mówi: Niezniszczalne” w czwartki od 2 do 30 sierpnia, o godz. 20:10 w Ale Kino+.

Antenowy cykl w Ale kino+ rozpocznie „Dziewczyna z Brestu” („La fille de Brest”) – oparty na faktach dramat o lekarce, której działania i determinacja uratowały życie wielu ludzi.

Irene Frachon – lekarka pracująca w prowincjonalnym szpitalu - odkrywa związek między zgonami pacjentów, a lekiem na cukrzycę o nazwie Mediator. Osamotniona, staje do walki z koncernem farmaceutycznym oraz służbą zdrowia. W postać bohaterskiej lekarki  wciela się wyróżniona nagrodą Cezara Sidse Babett Knudsen ("Tuż po weselu", serial "Rząd").
Premiera: czwartek, 2 sierpnia, 20:10

Tydzień później widzowie zobaczą prezentowaną w Konkursie Głównym na Festiwalu Filmowym w Cannes „Julietę” Pedro Almodóvara. Produkcja ta jest adaptacją opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro.

Zamiast perwersji, voyeuryzmu, obyczajowej prowokacji, groteskowego tonu, kiczu, wulgarności – napięcie niczym w kryminale, wartka akcja, dystans i, jak przystało na klasyka, wirtuozerski portret pogrążającej się w depresji kobiety

Janusz Wróblewski, Polityka

„Julieta” to przejmująca historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu, trzymająca w napięciu od początku do  końca. Z listów oraz retrospekcji wyłania się tragiczna i tajemnicza historia pełna bólu oraz poczucia winy.
Premiera: czwartek, 9 sierpnia, 20:10

Co przynosi przyszłość” („L'avenir”) w reżyserii nagrodzonej w 2016 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie Mii Hansen-Løve, to studium psychologiczne kobiety po przejściach. Reżyserka podczas pracy nad główną postacią inspirowała się na postaci własnej matki.  

W dobie filmów nastawionych na akcję i cel młoda Francuzka pozwala bohaterom stawiać pytania, na które nie zawsze znajdują odpowiedź. W świecie Hansen-Love „nie wiem” też ma wartość. Meandrujący rytm „Co przynosi” nie nuży ani nie dezorientuje.

Anna Tatarska, Co jest grane 24

Nathalie to nauczycielka filozofii w paryskiej szkole średniej, której postawą życiową jest stoicyzm. Gdy bohaterce przyjdzie zmierzyć się z nową rzeczywistością, niewzruszony spokój okaże się tylko pozą, pod którą skrywa ogromne emocje. Zaborcza matka z dnia na dzień podupada na zdrowiu, a mąż Nathalie  oznajmia jej, że odchodzi do innej kobiety…
Premiera: czwartek, 16 sierpnia, 20:10  

Czy miłość jest w stanie przetrwać wieloletnią rozłąkę i wojenną zawieruchę? Taki dylemat przeżywają bohaterowie filmu „Na zawsze twoja” („A Promise”). W rolach głównych znana z filmu „Vicky Cristina Barcelona” Rebecca Hall, Alan Rickman oraz Richard Madden.

Film zmusza do zastanowienia nad kwestiami, które w dzisiejszym świecie uchodzą raczej za dowód słabości oraz braku zdrowego rozsądku. I właśnie dlatego, że tak bardzo nie pasują one do współczesnej praktyki szybkich związków, wydaje się wart obejrzenia.

Anna Tatarska, Co jest grane 24

Młody mężczyzna zostaje zatrudniony przez bogatego właściciela fabryki i z miejsca zakochuje się w jego żonie. Kobieta na pozór nie odwzajemnia tej miłości. Wszystko zmienia informacja o oddelegowaniu bohatera do Meksyku. Piękna żona wyznaje swoje prawdziwe uczucia i składa obietnicę. Ma czekać na ukochanego, który powróci z wyprawy po 2 latach. Niestety, rozłąka potrwa dłużej, niż planowali,  bowiem świat pogrąży się w chaosie I wojny światowej. Czy obietnica może przetrwać próbę czasu?
Premiera: czwartek, 23 sierpnia, 20:10 

Cykl opowiadający historie silnych i niezniszczalnych przedstawicielek płci pięknej zakończy portret kobiety na czterech różnych etapach życia. W filmie „Sierota” („Orpheline”) tę samą postać grają inne aktorki: Adèle Exarchopoulos, Adèle Haenel, Gemma Arterton oraz Solène Rigot.

Psychicznie skrzywdzona Renée to nauczycielka zajmująca się biedną młodzieżą. Próbuje zajść w ciążę ze swoim chłopakiem, w nadziei na uporządkowanie życia. Tara to uzależniona hazardzistka, mająca niedokończone sprawy z przeszłości. Poznajemy Sandrę – nierozważną dwudziestolatkę, wprowadzaną w świat wyścigów konnych przez starszego od niej Leva. Cofając się w przeszłość jeszcze bardziej, widzimy Karinę – trzynastolatkę uciekającą od brutalnego ojca. Na końcu Kiki - mała dziewczynka, która bierze udział w tragicznej zabawie w chowanego. Te historie splatają się w jedną całość - postać kobiety, która zrobi wszystko by osiągnąć wolność.
Premiera: czwartek, 30 sierpnia, 20:10 

Ponadto, w sierpniu na antenie Ale kino+ dwa premierowe seriale: „Fenix” („Fenix”) od środy 1 sierpnia oraz „Dzień” („De Dag”) od niedzieli 5 sierpnia. Emisja serialu po dwa odcinki w Ale kino+ oraz dostęp do wszystkich odcinków serialu w nc+ GO. By oglądać serial w nc+ GO TV - wystarczy mieć dekoder podłączony do internetu.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Co przynosi przyszłość (3).jpg

grafika | 14,6 MB

Pobierz
Co przynosi przyszłość (4).jpg

grafika | 8,44 MB

Pobierz
Co przynosi przyszłość (2).jpg

grafika | 9,07 MB

Pobierz
Co przynosi przyszłość (1).jpg

grafika | 5,68 MB

Pobierz
Co przynosi przyszłość (5).jpg

grafika | 4,97 MB

Pobierz
Julieta (3).jpg

grafika | 21,7 MB

Pobierz
Julieta (2).jpg

grafika | 19,7 MB

Pobierz
Julieta (6).jpg

grafika | 15 MB

Pobierz
Julieta (4).jpg

grafika | 17,8 MB

Pobierz
Julieta (7).jpg

grafika | 8,96 MB

Pobierz
Julieta (5).jpg

grafika | 8,27 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Weekend z American Film Festival w Ale kino+

temu

Ale kino+ już po raz kolejny jest partnerem wrocławskiego American Film Festival (23-28.10). Z tej okazji stacja przygotowała „Weekend z American Film Festival”, w ramach którego odbędzie się „Wieczór z Aleksem Rossem Perrym” oraz „Wieczór z filmami prezentowanymi w sekcji „Ale kino+” w poprzednich edycjach American Film Festival”. W piątek, 19 października, na antenie zaprezentowane zostaną dwa dzieła niezależnego amerykańskiego reżysera Alexa Rossa Perry’ego: „Do ciebie, Philipie” oraz „Królowa Ziemi”. Natomiast w sobotę, 20 października, wielbiciele amerykańskich filmów będą mieli okazję, by zobaczyć oryginalną produkcję z poprzednich edycji wrocławskiej imprezy: „Love & Mercy” w reżyserii Billa Pohlada.
Juliusz Machulski znów na planie! CANAL+ rozpoczął zdjęcia do pierwszego kryminalnego serialu komediowego w karierze twórcy

temu

Padł pierwszy klaps na planie kolejnego serialu premium produkowanego przez CANAL+. "Mały Zgon" to porywająca, trzymająca w napięciu i pełna czarnego humoru komedia kryminalna. Wśród twórców serialu uznani twórcy m.in. Juliusz Machulski, Piotr Domalewski czy Jagna Janicka.
„Pitbull. Ostatni pies” i wiele innych hitów w październiku w CANAL+

temu

W październiku wieczory stają się coraz dłuższe, stwarzając doskonałą atmosferę dla pełnych emocji seansów. W tym miesiącu na antenie CANAL+ poruszający dramat („Pomiędzy nami góry”), prawdziwa historia gwiazd tenisa („Wojna płci”), wyczekiwany polski film sensacyjny („Pitbull. Ostatni pies”), kino familijne („My Little Pony. Film”, „Potworna rodzinka”) i uwielbiany przez rzeszę fanów na całym świecie musical („Pitch Perfect 3”). Kinowe hity po raz pierwszy w telewizji, tylko w CANAL+.
Jak wysoka jest cena sukcesu i szczęścia? Odpowiedzi w cyklu „Kino Mówi: Ekonomia” w październiku w Ale kino+

temu

Wszystko, czego pragniemy w życiu ma swoją cenę. Doskonale rozumieją to filmowcy i w swych dziełach stawiają pytania o koszty, które ponosi człowiek, stąpając po drodze prowadzącej do osiągnięcia założonych celów. W październiku w cyklu „Kino Mówi: Ekonomia” zaprezentowane zostaną filmy badające ludzką gospodarkę emocjonalną. Na antenie: nagrodzony Złotą Palmą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes dramat „Ja, Daniel Blake” („I, Daniel Blake”), sentymentalna podróż do Czechosłowacji w filmie „Nauczycielka” („Ucitelka”), nominowana do Oscara® przewrotna tragikomedia „Toni Erdmann” („Toni Erdmann”) oraz poruszające studium gasnącego uczucia w obrazie „Inwestycja w małżeństwo” („L'économie du couple”). Filmy z cyklu „Kino Mówi: Ekonomia” w czwartki od 4 do 25 października, o godz. 20:10 w Ale Kino+.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.