Siła jest kobietą w cyklu „Kino Mówi: Niezniszczalne”. W sierpniu w Ale kino+

Siła jest kobietą w cyklu „Kino Mówi: Niezniszczalne”. W sierpniu w Ale kino+

Opublikowany

W sierpniu w cyklu „Kino Mówi: Niezniszczalne” na antenie Ale kino+ pięć filmów o kobietach niezwykłych. Zmuszone do walki, udowodnią, że płeć piękna to także płeć silna. Na antenie: oparty na faktach dramat „Dziewczyna z Brestu” („La fille de Brest”), prezentowana w Konkursie Głównym Festiwalu Filmowego w Cannes „Julieta” Pedro Almodóvara, studium psychologiczne „Co przynosi przyszłość” („L'avenir”) w reżyserii laureatki Srebrnego Niedźwiedzia Mii Hansen-Løve oraz dwie wzruszające produkcje: „Na zawsze twoja” („A Promise”) i „Sierota” („Orpheline”). Filmy z cyklu „Kino Mówi: Niezniszczalne” w czwartki od 2 do 30 sierpnia, o godz. 20:10 w Ale Kino+.

Antenowy cykl w Ale kino+ rozpocznie „Dziewczyna z Brestu” („La fille de Brest”) – oparty na faktach dramat o lekarce, której działania i determinacja uratowały życie wielu ludzi.

Irene Frachon – lekarka pracująca w prowincjonalnym szpitalu - odkrywa związek między zgonami pacjentów, a lekiem na cukrzycę o nazwie Mediator. Osamotniona, staje do walki z koncernem farmaceutycznym oraz służbą zdrowia. W postać bohaterskiej lekarki  wciela się wyróżniona nagrodą Cezara Sidse Babett Knudsen ("Tuż po weselu", serial "Rząd").
Premiera: czwartek, 2 sierpnia, 20:10

Tydzień później widzowie zobaczą prezentowaną w Konkursie Głównym na Festiwalu Filmowym w Cannes „Julietę” Pedro Almodóvara. Produkcja ta jest adaptacją opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro.

Zamiast perwersji, voyeuryzmu, obyczajowej prowokacji, groteskowego tonu, kiczu, wulgarności – napięcie niczym w kryminale, wartka akcja, dystans i, jak przystało na klasyka, wirtuozerski portret pogrążającej się w depresji kobiety

Janusz Wróblewski, Polityka

„Julieta” to przejmująca historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu, trzymająca w napięciu od początku do  końca. Z listów oraz retrospekcji wyłania się tragiczna i tajemnicza historia pełna bólu oraz poczucia winy.
Premiera: czwartek, 9 sierpnia, 20:10

Co przynosi przyszłość” („L'avenir”) w reżyserii nagrodzonej w 2016 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie Mii Hansen-Løve, to studium psychologiczne kobiety po przejściach. Reżyserka podczas pracy nad główną postacią inspirowała się na postaci własnej matki.  

W dobie filmów nastawionych na akcję i cel młoda Francuzka pozwala bohaterom stawiać pytania, na które nie zawsze znajdują odpowiedź. W świecie Hansen-Love „nie wiem” też ma wartość. Meandrujący rytm „Co przynosi” nie nuży ani nie dezorientuje.

Anna Tatarska, Co jest grane 24

Nathalie to nauczycielka filozofii w paryskiej szkole średniej, której postawą życiową jest stoicyzm. Gdy bohaterce przyjdzie zmierzyć się z nową rzeczywistością, niewzruszony spokój okaże się tylko pozą, pod którą skrywa ogromne emocje. Zaborcza matka z dnia na dzień podupada na zdrowiu, a mąż Nathalie  oznajmia jej, że odchodzi do innej kobiety…
Premiera: czwartek, 16 sierpnia, 20:10  

Czy miłość jest w stanie przetrwać wieloletnią rozłąkę i wojenną zawieruchę? Taki dylemat przeżywają bohaterowie filmu „Na zawsze twoja” („A Promise”). W rolach głównych znana z filmu „Vicky Cristina Barcelona” Rebecca Hall, Alan Rickman oraz Richard Madden.

Film zmusza do zastanowienia nad kwestiami, które w dzisiejszym świecie uchodzą raczej za dowód słabości oraz braku zdrowego rozsądku. I właśnie dlatego, że tak bardzo nie pasują one do współczesnej praktyki szybkich związków, wydaje się wart obejrzenia.

Anna Tatarska, Co jest grane 24

Młody mężczyzna zostaje zatrudniony przez bogatego właściciela fabryki i z miejsca zakochuje się w jego żonie. Kobieta na pozór nie odwzajemnia tej miłości. Wszystko zmienia informacja o oddelegowaniu bohatera do Meksyku. Piękna żona wyznaje swoje prawdziwe uczucia i składa obietnicę. Ma czekać na ukochanego, który powróci z wyprawy po 2 latach. Niestety, rozłąka potrwa dłużej, niż planowali,  bowiem świat pogrąży się w chaosie I wojny światowej. Czy obietnica może przetrwać próbę czasu?
Premiera: czwartek, 23 sierpnia, 20:10 

Cykl opowiadający historie silnych i niezniszczalnych przedstawicielek płci pięknej zakończy portret kobiety na czterech różnych etapach życia. W filmie „Sierota” („Orpheline”) tę samą postać grają inne aktorki: Adèle Exarchopoulos, Adèle Haenel, Gemma Arterton oraz Solène Rigot.

Psychicznie skrzywdzona Renée to nauczycielka zajmująca się biedną młodzieżą. Próbuje zajść w ciążę ze swoim chłopakiem, w nadziei na uporządkowanie życia. Tara to uzależniona hazardzistka, mająca niedokończone sprawy z przeszłości. Poznajemy Sandrę – nierozważną dwudziestolatkę, wprowadzaną w świat wyścigów konnych przez starszego od niej Leva. Cofając się w przeszłość jeszcze bardziej, widzimy Karinę – trzynastolatkę uciekającą od brutalnego ojca. Na końcu Kiki - mała dziewczynka, która bierze udział w tragicznej zabawie w chowanego. Te historie splatają się w jedną całość - postać kobiety, która zrobi wszystko by osiągnąć wolność.
Premiera: czwartek, 30 sierpnia, 20:10 

Ponadto, w sierpniu na antenie Ale kino+ dwa premierowe seriale: „Fenix” („Fenix”) od środy 1 sierpnia oraz „Dzień” („De Dag”) od niedzieli 5 sierpnia. Emisja serialu po dwa odcinki w Ale kino+ oraz dostęp do wszystkich odcinków serialu w nc+ GO. By oglądać serial w nc+ GO TV - wystarczy mieć dekoder podłączony do internetu.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Co przynosi przyszłość (3).jpg

grafika | 14,6 MB

Pobierz
Co przynosi przyszłość (4).jpg

grafika | 8,44 MB

Pobierz
Co przynosi przyszłość (2).jpg

grafika | 9,07 MB

Pobierz
Co przynosi przyszłość (1).jpg

grafika | 5,68 MB

Pobierz
Co przynosi przyszłość (5).jpg

grafika | 4,97 MB

Pobierz
Julieta (3).jpg

grafika | 21,7 MB

Pobierz
Julieta (2).jpg

grafika | 19,7 MB

Pobierz
Julieta (6).jpg

grafika | 15 MB

Pobierz
Julieta (4).jpg

grafika | 17,8 MB

Pobierz
Julieta (7).jpg

grafika | 8,96 MB

Pobierz
Julieta (5).jpg

grafika | 8,27 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Największe hity światowego kina w gwiazdorskiej obsadzie - jesień w CANAL+

temu

Jesień w CANAL+ rozpocznie się w towarzystwie gwiazd światowego kina. Wrześniowe wieczory upłyną pod znakiem pełnych akcji thrillerów („Atomic Blonde”, „American Assassin”), poruszających biografii („Powiernik królowej” i „Barry Seal: Król przemytu”), mrocznych kryminałów („Pierwszy śnieg”) oraz kina kostiumowego („Tulipanowa gorączka”) i francuskiego humoru („Madame”). Premiery kinowe pierwszy raz w telewizji, tylko w CANAL+.
Czego się wstydzimy i od czego uciekamy? Odpowiedzi w cyklu „Kino Mówi: Wyparcie” w Ale kino+

temu

We wrześniu w cyklu „Kino Mówi: Wyparcie” na antenie Ale kino+ zaprezentowane zostaną cztery filmy zmuszające do refleksji nad najgłębszymi lękami. Na antenie: głośny thriller „Musimy porozmawiać o Kevinie” („We Need to Talk About Kevin”), debiut obiecującego Kantemira Balagova „Bliskość” („Tesnota”), prezentowany w Konkursie Głównym na Festiwalu Filmowym w Cannes „Peterson” („Peterson”) Jima Jarmuscha oraz „Nowa dziewczyna” („Une nouvelle amie”) w reżyserii gwiazdy francuskiego kina François’a Ozona. Filmy z cyklu „Kino Mówi: Wyparcie” we wrześniowe czwartki o godz. 20:10 w Ale kino+.
Polowanie na sycylijską mafię już w sierpniu na antenie CANAL+

temu

Bezwzględna mafia kontra zdeterminowani policjanci – serial „Il Cacciatore. Polowanie na mafię” („Il Cacciatore”) to historia pojmania największych bossów sycylijskiej organizacji przestępczej, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Premierowe odcinki już od czwartku, 2 sierpnia na antenie CANAL+.
Po raz pierwszy w historii Ale kino+ wszystkie odcinki dostępne w dniu premiery. Serial „Dzień” („De Dag”) już w sierpniu na antenie oraz w nc+ GO i nc+ GO TV.

temu

Ale kino+ zaprasza na trzymający w napięciu serial kryminalny "Dzień" („De Dag”), którego narracja została skonstruowana w nietypowy sposób – jest opowiadana z różnych punktów widzenia. Pełna grozy belgijska produkcja będzie emitowana już od niedzieli, 5 sierpnia w Ale kino+. W dniu premiery telewizyjnej  wszystkie odcinki dostępne będą w nc+ GO oraz nc+ GO TV.