Czy miejsce w którym żyjesz, określa to, kim jesteś? Nowy program Domo+

Czy miejsce w którym żyjesz, określa to, kim jesteś? Nowy program Domo+

Opublikowany

Ludzie podporządkowali sobie Ziemię. Jednak ich doświadczenia z obłaskawianiem i przystosowywaniem środowiska do własnych potrzeb są skrajnie różne. To, jakie życie wiedziemy, jest głównie uwarunkowane miejscem z którego pochodzimy. Temat ten interesuje nie tylko literaturę, ale także socjologię i filozofię. Prowadzący Philippe Simay – doktor filozofii – zabierze widzów w podróż  po najodleglejszych zakątkach świata. Odwiedzi i przyjrzy się miejscom zamieszkania różnych społeczności oraz temu, jaki mają one na nią wpływ. Odcinki nowego programu „Pokaż mi, gdzie mieszkasz” już od poniedziałku, 30 lipca o godz. 21:00 w Domo+.

Jak mieszka lud Hakka, zamieszkujący prowincję Fujian w południowo-wschodnich Chinach? Jak żyje się w największym mieście na świecie do którego nie prowadzi żadna droga? Do położonego w środku amazońskiej dżungli Iquitos można bowiem dostać się wyłącznie łodzią lub samolotem. Jakiej właściwie narodowości jest lud Uru, żyjący na pływających wyspach na jeziorze Titicaca, położonym pomiędzy Peru a Boliwią? Jak wygląda życie w nowoczesnym Tokio – mieście, w którym przypada 13,500 mieszkańców na metr kwadratowy? Na te pytania odpowiedzi poszukuje nowy program „Pokaż mi, gdzie mieszkasz”. Prowadzący zwiedzi także Kandovan, irańskie miasteczko z domami wykutymi w skałach, pozna życie ludu Korowai, zamieszkującego lasy w indonezyjskiej prowincji Papua i żyjącej w kulcie śmierci ludności z doliny Tana Toraja na Bali. Twórcy z zainteresowaniem przedstawią także codzienne życie mieszkańców m.in. Holandii, Grecji, Stanów Zjednoczonych i Hiszpanii.  

Razem z Philippem Simay’em, widzowie odkryją nie tylko nieznane im dotychczas, egzotyczne kultury, będą mieli również okazję przyjrzeć się życiu bliższych i dalszych sąsiadów. Program skupia się na architekturze miast oraz tym, jaki wpływ ma ona na codzienne życie. W odcinkach pojawią się najbardziej charakterystyczne dla danego miejsca budowle, prezentujące bogactwo kulturalne oferowane przez konkretne lokacje.

Premierowe odcinki w każdy poniedziałek, od 30 lipca o godz. 21:00


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Pokaz mi gdzie mieszkasz (5).jpg

grafika | 319 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz.jpg

grafika | 245 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (11).jpg

grafika | 104 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (13).jpg

grafika | 401 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (12).jpg

grafika | 166 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (14).jpg

grafika | 250 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (7).jpg

grafika | 568 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (10).jpg

grafika | 337 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (4).jpg

grafika | 364 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (6).jpg

grafika | 258 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (8).jpg

grafika | 273 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (16).jpg

grafika | 310 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (9).jpg

grafika | 270 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (15).jpg

grafika | 393 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (2).jpg

grafika | 496 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (3).jpg

grafika | 213 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Polski design użytkowy – walka ze smogiem w ramach Domo+ Design Camp

temu

Design i promocja  innowacyjnych rozwiązań dla domu – tym charakteryzuje się i wyróżnia Domo+ już od dekady. Nadchodzące urodziny stacji to doskonały pretekst, aby zwrócić uwagę na kolejny aspekt naszej przestrzeni domowej -  problem zanieczyszczenia powietrza wewnątrz pomieszczeń. Stacja zrobi to jednak w charakterystyczny dla siebie, stylowy sposób – organizując Domo+ Design Camp dla studentów wzornictwa.
Fenomenalny trener Adam Wyrzyk odwiedza zagraniczne tory wyścigowe –  drugi sezon „Życia na wyścigach”

temu

 Hasło „wyścigi konne” przywołuje obrazy z najsłynniejszej brytyjskiej imprezy  towarzysko-sportowej Royal Ascot – wymyślne kapelusze na głowach  arystokratek, milionerzy w staromodnych cylindrach i barwnie ubrana  rodzina królewska, przypatrująca się zmaganiom jeźdźców. Bardziej  wtajemniczonym w tę dyscyplinę na myśl przyjdzie warszawski Służewiec.  To właśnie tu trener Adam Wyrzyk, czarny koń polskich gonitw, odnosi  spektakularne sukcesy. Już wkrótce odwiedzi także zagraniczne tory.  Premierowe odcinki drugiego sezonu produkcji Planete+ w każdą niedzielę,  od 2 września o godz. 22:00.
Cała Polska boki zrywa, czyli „Co za kabaret!” we wrześniu w CANAL+ DISCOVERY

temu

Polski kabaret ponad wszelką wątpliwość różni się od tego, który możemy oglądać w słynnym „Kabarecie” z Lizą Minnelli – trudno szukać w nim tańczących w rewii czy skąpo ubranych kobiet. Nie brakuje mu za to satyry na polską rzeczywistość. Rodzimi kabareciarze mają nadzwyczajny talent do wynajdywania czułych punktów narodowego ego i obśmiewania ich w sposób, który nie uraża, lecz bawi do łez. W jaki sposób pracują nad nowymi skeczami czołowe grupy kabaretowe w kraju? We wrześniu CANAL+ DISCOVERY zajrzy za kulisy programów kabaretowych, które kocha cała Polska.
Pokrzywianka z woj. świętokrzyskiego zwyciężczynią plebiscytu „Twoje miasto z góry”!

temu

Nie rozległa metropolia czy znany park, ale malownicza drobna miejscowość. Plebiscyt „Twoje miasto z góry”, towarzyszący premierze drugiego sezonu „Polski z góry” w Planete+, wygrała Pokrzywianka – niewielka miejscowość z powiatu kieleckiego w województwie świętokrzyskim. Już niebawem, będzie można zobaczyć jej okolice z zapierającej dech w piersiach, lotniczej perspektywy. Zwycięska Pokrzywianka zostanie przedstawiona na antenie Planete+ w ramach odcinka specjalnego programu.