Czy miejsce w którym żyjesz, określa to, kim jesteś? Nowy program Domo+

Czy miejsce w którym żyjesz, określa to, kim jesteś? Nowy program Domo+

Opublikowany

Ludzie podporządkowali sobie Ziemię. Jednak ich doświadczenia z obłaskawianiem i przystosowywaniem środowiska do własnych potrzeb są skrajnie różne. To, jakie życie wiedziemy, jest głównie uwarunkowane miejscem z którego pochodzimy. Temat ten interesuje nie tylko literaturę, ale także socjologię i filozofię. Prowadzący Philippe Simay – doktor filozofii – zabierze widzów w podróż  po najodleglejszych zakątkach świata. Odwiedzi i przyjrzy się miejscom zamieszkania różnych społeczności oraz temu, jaki mają one na nią wpływ. Odcinki nowego programu „Pokaż mi, gdzie mieszkasz” już od poniedziałku, 30 lipca o godz. 21:00 w Domo+.

Jak mieszka lud Hakka, zamieszkujący prowincję Fujian w południowo-wschodnich Chinach? Jak żyje się w największym mieście na świecie do którego nie prowadzi żadna droga? Do położonego w środku amazońskiej dżungli Iquitos można bowiem dostać się wyłącznie łodzią lub samolotem. Jakiej właściwie narodowości jest lud Uru, żyjący na pływających wyspach na jeziorze Titicaca, położonym pomiędzy Peru a Boliwią? Jak wygląda życie w nowoczesnym Tokio – mieście, w którym przypada 13,500 mieszkańców na metr kwadratowy? Na te pytania odpowiedzi poszukuje nowy program „Pokaż mi, gdzie mieszkasz”. Prowadzący zwiedzi także Kandovan, irańskie miasteczko z domami wykutymi w skałach, pozna życie ludu Korowai, zamieszkującego lasy w indonezyjskiej prowincji Papua i żyjącej w kulcie śmierci ludności z doliny Tana Toraja na Bali. Twórcy z zainteresowaniem przedstawią także codzienne życie mieszkańców m.in. Holandii, Grecji, Stanów Zjednoczonych i Hiszpanii.  

Razem z Philippem Simay’em, widzowie odkryją nie tylko nieznane im dotychczas, egzotyczne kultury, będą mieli również okazję przyjrzeć się życiu bliższych i dalszych sąsiadów. Program skupia się na architekturze miast oraz tym, jaki wpływ ma ona na codzienne życie. W odcinkach pojawią się najbardziej charakterystyczne dla danego miejsca budowle, prezentujące bogactwo kulturalne oferowane przez konkretne lokacje.

Premierowe odcinki w każdy poniedziałek, od 30 lipca o godz. 21:00


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Pokaz mi gdzie mieszkasz (5).jpg

grafika | 319 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz.jpg

grafika | 245 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (11).jpg

grafika | 104 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (13).jpg

grafika | 401 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (12).jpg

grafika | 166 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (14).jpg

grafika | 250 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (7).jpg

grafika | 568 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (10).jpg

grafika | 337 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (4).jpg

grafika | 364 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (6).jpg

grafika | 258 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (8).jpg

grafika | 273 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (16).jpg

grafika | 310 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (9).jpg

grafika | 270 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (15).jpg

grafika | 393 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (2).jpg

grafika | 496 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (3).jpg

grafika | 213 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Talent czy szaleństwo? Tajemnice wizjonera sztuki - wieczór odsłaniający geniusz Van Gogha już 22 lipca w CANAL+ DISCOVERY

temu

Malował słoneczniki, portrety i pejzaże, ale przede wszystkim kreślił na płótnie studium swojego obłędu. Niedoceniany za życia, nie tylko przez szeroką publiczność, ale zwłaszcza przez swoją rodzinę - dziś uważany za jednego z największych malarzy. Jego krótkie, 37-letnie życie, jako materiał badawczy dla historyków sztuki, pisarzy oraz filmowców, obrosło w wiele tajemnic i niejasności. Sylwetce Vincenta Van Gogha przyjrzą się twórcy „Twojego Vincenta” i „Ucha Van Gogha” – już 22 lipca od godz. 17:00 w CANAL+ DISCOVERY.
Praca – jak jej nie szukać, a ją stworzyć. CANAL+ DISCOVERY przedstawia dokument o polskich start-upach

temu

Wizja, motywacja i upór. To na start. Uzupełnione o trafnie dokonany wybór modelu biznesowego i często własny kapitał, mogą oznaczać wielki sukces. Ale czy tak jest zawsze? Czy liczy się tylko wyjątkowy pomysł i zbudowanie bazy kontaktów? A może potrzebna jest jeszcze odrobina szczęścia? W nowej serii dokumentalnej CANAL+ DISCOVERY twórcy przyjrzeli się najpopularniejszemu zjawisku ostatnich lat – start-upom. Premiera „Pokolenie start-upu” już 8 lipca o godz. 12:30
George Clarke w Domo+ remontuje Wielką Brytanię i jej historyczne budynki

temu

Od gotyku przez epokę georgiańską po styl wiktoriański i Art Deco. Na brytyjskiej ziemi stoi wiele historycznych budynków, pamiętających kluczowe w historii Królestwa momenty. Powoli jednak nadgryza je ząb czasu. Brytyjski architekt George Clarke doskonale wie, jak sprawić, aby dom z historią zyskał drugie życie. Stosuje przy tym nowoczesne rozwiązania na miarę XXI wieku. Premiera mini serii „George Clarke - stary nowy dom” w Domo+ już 14 lipca o godzinie 21:00!
Reżyser i pionier francuskiej nowej fali, wielka gwiazda niemego kina oraz Ilsa z „Casablanki” – cykl niesamowitych biografii w lipcu w Planete+!

temu

Hedonista i współtwórca oszałamiających karier swoich licznych małżonek – Roger Vadim, namiętna Szwedka z anielską twarzą i hollywoodzkim życiorysem – Ingrid Bergman oraz noszący charakterystyczny melonik aktor niemych filmów – Charlie Chaplin. Już w lipcu Planete+ wyemituje biografie tych niezwykłych postaci kina.

„Gdzie jest rybka?” – nowa propozycja dla najmłodszych w aplikacji mobilnej MiniMini+ „Rybka Kolekcjonerka”

Zupełnie nowe atrakcje proponuje kanał MiniMini+ użytkownikom swoich aplikacji mobilnych. Aktualizacja „Rybki Kolekcjonerki” wprowadza minigrę, dodatkową lokację, czyli tło graficzne oraz unikalne figurki do kolekcjonowania. Nowa wersja aplikacji jest już dostępna w sklepach App Store i Google Play.