Czy miejsce w którym żyjesz, określa to, kim jesteś? Nowy program Domo+

Czy miejsce w którym żyjesz, określa to, kim jesteś? Nowy program Domo+

Ludzie podporządkowali sobie Ziemię. Jednak ich doświadczenia z obłaskawianiem i przystosowywaniem środowiska do własnych potrzeb są skrajnie różne. To, jakie życie wiedziemy, jest głównie uwarunkowane miejscem z którego pochodzimy. Temat ten interesuje nie tylko literaturę, ale także socjologię i filozofię. Prowadzący Philippe Simay – doktor filozofii – zabierze widzów w podróż  po najodleglejszych zakątkach świata. Odwiedzi i przyjrzy się miejscom zamieszkania różnych społeczności oraz temu, jaki mają one na nią wpływ. Odcinki nowego programu „Pokaż mi, gdzie mieszkasz” już od poniedziałku, 30 lipca o godz. 21:00 w Domo+.

Jak mieszka lud Hakka, zamieszkujący prowincję Fujian w południowo-wschodnich Chinach? Jak żyje się w największym mieście na świecie do którego nie prowadzi żadna droga? Do położonego w środku amazońskiej dżungli Iquitos można bowiem dostać się wyłącznie łodzią lub samolotem. Jakiej właściwie narodowości jest lud Uru, żyjący na pływających wyspach na jeziorze Titicaca, położonym pomiędzy Peru a Boliwią? Jak wygląda życie w nowoczesnym Tokio – mieście, w którym przypada 13,500 mieszkańców na metr kwadratowy? Na te pytania odpowiedzi poszukuje nowy program „Pokaż mi, gdzie mieszkasz”. Prowadzący zwiedzi także Kandovan, irańskie miasteczko z domami wykutymi w skałach, pozna życie ludu Korowai, zamieszkującego lasy w indonezyjskiej prowincji Papua i żyjącej w kulcie śmierci ludności z doliny Tana Toraja na Bali. Twórcy z zainteresowaniem przedstawią także codzienne życie mieszkańców m.in. Holandii, Grecji, Stanów Zjednoczonych i Hiszpanii.  

Razem z Philippem Simay’em, widzowie odkryją nie tylko nieznane im dotychczas, egzotyczne kultury, będą mieli również okazję przyjrzeć się życiu bliższych i dalszych sąsiadów. Program skupia się na architekturze miast oraz tym, jaki wpływ ma ona na codzienne życie. W odcinkach pojawią się najbardziej charakterystyczne dla danego miejsca budowle, prezentujące bogactwo kulturalne oferowane przez konkretne lokacje.

Premierowe odcinki w każdy poniedziałek, od 30 lipca o godz. 21:00


Załączniki

Pobierz wszystkie

Pokaz mi gdzie mieszkasz (5).jpg

grafika | 319 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz.jpg

grafika | 245 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (11).jpg

grafika | 104 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (13).jpg

grafika | 401 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (14).jpg

grafika | 250 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (7).jpg

grafika | 568 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (10).jpg

grafika | 337 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (6).jpg

grafika | 258 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (16).jpg

grafika | 310 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (9).jpg

grafika | 270 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (15).jpg

grafika | 393 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (3).jpg

grafika | 213 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (12).jpg

grafika | 166 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (4).jpg

grafika | 364 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (8).jpg

grafika | 273 KB

Pobierz
Pokaz mi gdzie mieszkasz (2).jpg

grafika | 496 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Włosko-francuski pojedynek na noże – Bitwa na smaki: David vs. Matteo

Francuska finezja Davida Gaboriaud i włoski temperament Matteo Brunetti’ego zmierzą się w kulinarnym pojedynku, w którym wyzwania kucharzom rzucać będą zaproszeni goście. Francuz czy Włoch? Kto wyjdzie z boju zwycięsko? Nowy program, „Bitwa na smaki: David vs. Matteo” za
Świat stworzony na nowo – polskie gry komputerowe

Rynek warty ponad 500 milionów dolarów. Gracze, których zmagania z kolejnymi „levelami” platformówek notują miliony odsłon w serwisie YouTube. To, co początkowo służyło zabawie, przerodziło się w część kultury, ważne ogniwo życia młodych pokoleń oraz prawdziwy biznes. W branży gier komputerowych Polska jest już prawdziwą potęgą. Zatem jak wygląda ten rynek? Które produkcje zyskały rozgłos i którzy twórcy zasłużyli na światowe uznanie? W nowym programie „Twórcy światów” w CANAL+ DISCOVERY nie tylko przyglądamy się zjawisku, analizując rys historyczny oraz sylwetki polskich twórców, lecz także stawiamy pytania o przyszłość tego biznesu. Premiera już we wtorek, 16 października.
Ucieczka z miejskiej dżungli w Domo+

W powakacyjnym natłoku obowiązków i wirze codziennych zajęć nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o ucieczce poza miejską dżunglę, by obcować z naturą. Taką możliwość daje piąty sezon programu „Daleko od miasta”, którego premiera już 6 października o 18:00 w Domo+.
Czy zwierzęta mają prawa? Cykl dokumentalny w Planete+

Szokujące śledztwo w masarniach na całym świecie, historia modyfikowania krowich genów oraz owady jako żywność przyszłości – w październiku w ramach środowego pasma SZOK DOK widzowie poznają wstrząsające fakty na temat globalnego przemysłu spożywczego. Zwierzęta pełnią bardzo istotną rolę w naszym świecie. Jednak czy mają jakiekolwiek prawa? Premiery dokumentów w każdą środę od 3 października o godz. 22:00.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.