Reżyser i pionier francuskiej nowej fali, wielka gwiazda niemego kina oraz Ilsa z „Casablanki” – cykl niesamowitych biografii w lipcu w Planete+!

Reżyser i pionier francuskiej nowej fali, wielka gwiazda niemego kina oraz Ilsa z „Casablanki” – cykl niesamowitych biografii w lipcu w Planete+!

Opublikowany

Hedonista i współtwórca oszałamiających karier swoich licznych małżonek – Roger Vadim, namiętna Szwedka z anielską twarzą i hollywoodzkim życiorysem – Ingrid Bergman oraz noszący charakterystyczny melonik aktor niemych filmów – Charlie Chaplin. Już w lipcu Planete+ wyemituje biografie tych niezwykłych postaci kina.

Tak jak w tytule jego filmu - „I Bóg stworzył kobietę” - tak i w życiu Roger Vadim wykreował wiele kobiecych gwiazd, choćby zjawiskową Brigitte Bardot – europejski symbolu seksu lat 50. i 60. Młoda i nieznana wówczas aktorka, a prywatnie żona reżysera, zagrała we wspomnianym obrazie. Paradoksalnie produkcja, która obojgu przyniosła popularność przyczyniła się do rozpadu ich małżeństwa. Reżyser miał jeszcze cztery żony, w tym Annette Strøyberg oraz Jane Fondę, romansował także z Catherine Deneuve. „Roger Vadim – Mister Cool” - pasjonujący dokument o genialnym pionierze francuskiego kina, który do końca pozostał wierny hedonistycznemu stylowi życia już 7 lipca o godz. 22:00.

Kolejny dokument w kinowym cyklu opowie o niezwykłej Ingrid Bergman. W ostatnim udzielonym przez nią wywiadzie powiedziała: "Miałam różnych mężów, różne rodziny, ale coś w środku mnie mówiło, że tak naprawdę należę tylko do show-biznesu". Ta najbardziej rozchwytywana aktorka lat 40. wiele razy stawała na ślubnym kobiercu. Łączenie życia zawodowego z prywatnym nie wychodziło jej jednak najlepiej. Za talent filmowy kochał ją między innymi Alfred Hitchcock, a za romans z Robertem Rossellinim nienawidzili konserwatywni amerykańscy politycy. Jedni podziwiali jej naturalność, inni domagali się np. regulowania brwi. 14 lipca o godz. 22:00 Planete+ wyemituje film o życiu słynnej aktorki – „Ingrid Bergman. Portret utkany ze słów”. Ten intymny i kameralny dokument prezentuje m.in. jej prywatne zdjęcia oraz fragmenty prowadzonego przez nią dziennika.

Dowcipny, zabawny, z charakterystycznym wąsikiem i melonikiem na głowie. Charlie Chaplin wszystkim kojarzy się z rozrywką. Mało  kto wie jednak, że gwiazdor kina niemego przeżył twórczy kryzys spowodowany udźwiękowieniem kina. Znany Brytyjczyk długo zmagał się z tym problemem.  W poszukiwaniu inspiracji i wyciszenia udał się wraz z żoną i bratem na Bali. Kilkumiesięczny pobyt na rajskiej wyspie zmienił w jego życiu wszystko. W pierwszym filmie nakręconym po powrocie – „Modern Times” – nie tylko mówił, a nawet zaśpiewał! Kulisy wyprawy, która przełamała twórczą niemoc geniusza kina już 21 lipca o godzinie 22:00 w filmie „Chaplin na Bali”. Dokument po raz pierwszy w historii pokazuje materiały nakręcone przez Chaplina podczas tej niezwykłej podróży, ukazując nieznany rozdział z jego życia.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Ingrid Bergman (2).jpg

grafika | 1,81 MB

Pobierz
Ingrid Bergman.jpg

grafika | 2,04 MB

Pobierz
Roger Vadim.JPG

grafika | 3,82 MB

Pobierz
Roger Vadim (2).JPG

grafika | 3,01 MB

Pobierz
Roger Vadim (3).JPG

grafika | 1,18 MB

Pobierz
Chaplin na Bali.jpg

grafika | 816 KB

Pobierz
Chaplin na Bali (3).jpg

grafika | 473 KB

Pobierz
Chaplin na Bali (2).jpg

grafika | 91,6 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Talent czy szaleństwo? Tajemnice wizjonera sztuki - wieczór odsłaniający geniusz Van Gogha już 22 lipca w CANAL+ DISCOVERY

temu

Malował słoneczniki, portrety i pejzaże, ale przede wszystkim kreślił na płótnie studium swojego obłędu. Niedoceniany za życia, nie tylko przez szeroką publiczność, ale zwłaszcza przez swoją rodzinę - dziś uważany za jednego z największych malarzy. Jego krótkie, 37-letnie życie, jako materiał badawczy dla historyków sztuki, pisarzy oraz filmowców, obrosło w wiele tajemnic i niejasności. Sylwetce Vincenta Van Gogha przyjrzą się twórcy „Twojego Vincenta” i „Ucha Van Gogha” – już 22 lipca od godz. 17:00 w CANAL+ DISCOVERY.
Praca – jak jej nie szukać, a ją stworzyć. CANAL+ DISCOVERY przedstawia dokument o polskich start-upach

temu

Wizja, motywacja i upór. To na start. Uzupełnione o trafnie dokonany wybór modelu biznesowego i często własny kapitał, mogą oznaczać wielki sukces. Ale czy tak jest zawsze? Czy liczy się tylko wyjątkowy pomysł i zbudowanie bazy kontaktów? A może potrzebna jest jeszcze odrobina szczęścia? W nowej serii dokumentalnej CANAL+ DISCOVERY twórcy przyjrzeli się najpopularniejszemu zjawisku ostatnich lat – start-upom. Premiera „Pokolenie start-upu” już 8 lipca o godz. 12:30
Czy miejsce w którym żyjesz, określa to, kim jesteś? Nowy program Domo+

temu

Ludzie podporządkowali sobie Ziemię. Jednak ich doświadczenia z obłaskawianiem i przystosowywaniem środowiska do własnych potrzeb są skrajnie różne. To, jakie życie wiedziemy, jest głównie uwarunkowane miejscem z którego pochodzimy. Temat ten interesuje nie tylko literaturę, ale także socjologię i filozofię. Prowadzący Philippe Simay – doktor filozofii – zabierze widzów w podróż  po najodleglejszych zakątkach świata. Odwiedzi i przyjrzy się miejscom zamieszkania różnych społeczności oraz temu, jaki mają one na nią wpływ. Odcinki nowego programu „Pokaż mi, gdzie mieszkasz” już od poniedziałku, 30 lipca o godz. 21:00 w Domo+.
George Clarke w Domo+ remontuje Wielką Brytanię i jej historyczne budynki

temu

Od gotyku przez epokę georgiańską po styl wiktoriański i Art Deco. Na brytyjskiej ziemi stoi wiele historycznych budynków, pamiętających kluczowe w historii Królestwa momenty. Powoli jednak nadgryza je ząb czasu. Brytyjski architekt George Clarke doskonale wie, jak sprawić, aby dom z historią zyskał drugie życie. Stosuje przy tym nowoczesne rozwiązania na miarę XXI wieku. Premiera mini serii „George Clarke - stary nowy dom” w Domo+ już 14 lipca o godzinie 21:00!

Czy wszyscy jesteśmy astronautami na statku kosmicznym Ziemia?

Kula zawieszona w przestrzeni kosmicznej,  łukowaty horyzont otoczony błękitną barwą, statek dryfujący we  wszechświecie – Ziemia. Podążając za ostatnią metaforą, jeśli trzecia  planeta układu słonecznego jest pojazdem kosmicznym to ludzie są jego  pasażerami. Co jednak jest silnikiem, co stanowi jego paliwo napędowe i  kto pełni rolę nawigatorów? I przede wszystkim, jak ludzkie działania  wpływają na stan naszego statku? Z odpowiedziami na te pytania mierzy  się nowy serial dokumentalny w Planete+ „Statek kosmiczny Ziemia. Czy  grozi nam zagłada?”. Premiera już 3 lipca o godzinie 22:00.