Reżyser i pionier francuskiej nowej fali, wielka gwiazda niemego kina oraz Ilsa z „Casablanki” – cykl niesamowitych biografii w lipcu w Planete+!

Reżyser i pionier francuskiej nowej fali, wielka gwiazda niemego kina oraz Ilsa z „Casablanki” – cykl niesamowitych biografii w lipcu w Planete+!

Hedonista i współtwórca oszałamiających karier swoich licznych małżonek – Roger Vadim, namiętna Szwedka z anielską twarzą i hollywoodzkim życiorysem – Ingrid Bergman oraz noszący charakterystyczny melonik aktor niemych filmów – Charlie Chaplin. Już w lipcu Planete+ wyemituje biografie tych niezwykłych postaci kina.

Tak jak w tytule jego filmu - „I Bóg stworzył kobietę” - tak i w życiu Roger Vadim wykreował wiele kobiecych gwiazd, choćby zjawiskową Brigitte Bardot – europejski symbolu seksu lat 50. i 60. Młoda i nieznana wówczas aktorka, a prywatnie żona reżysera, zagrała we wspomnianym obrazie. Paradoksalnie produkcja, która obojgu przyniosła popularność przyczyniła się do rozpadu ich małżeństwa. Reżyser miał jeszcze cztery żony, w tym Annette Strøyberg oraz Jane Fondę, romansował także z Catherine Deneuve. „Roger Vadim – Mister Cool” - pasjonujący dokument o genialnym pionierze francuskiego kina, który do końca pozostał wierny hedonistycznemu stylowi życia już 7 lipca o godz. 22:00.

Kolejny dokument w kinowym cyklu opowie o niezwykłej Ingrid Bergman. W ostatnim udzielonym przez nią wywiadzie powiedziała: "Miałam różnych mężów, różne rodziny, ale coś w środku mnie mówiło, że tak naprawdę należę tylko do show-biznesu". Ta najbardziej rozchwytywana aktorka lat 40. wiele razy stawała na ślubnym kobiercu. Łączenie życia zawodowego z prywatnym nie wychodziło jej jednak najlepiej. Za talent filmowy kochał ją między innymi Alfred Hitchcock, a za romans z Robertem Rossellinim nienawidzili konserwatywni amerykańscy politycy. Jedni podziwiali jej naturalność, inni domagali się np. regulowania brwi. 14 lipca o godz. 22:00 Planete+ wyemituje film o życiu słynnej aktorki – „Ingrid Bergman. Portret utkany ze słów”. Ten intymny i kameralny dokument prezentuje m.in. jej prywatne zdjęcia oraz fragmenty prowadzonego przez nią dziennika.

Dowcipny, zabawny, z charakterystycznym wąsikiem i melonikiem na głowie. Charlie Chaplin wszystkim kojarzy się z rozrywką. Mało  kto wie jednak, że gwiazdor kina niemego przeżył twórczy kryzys spowodowany udźwiękowieniem kina. Znany Brytyjczyk długo zmagał się z tym problemem.  W poszukiwaniu inspiracji i wyciszenia udał się wraz z żoną i bratem na Bali. Kilkumiesięczny pobyt na rajskiej wyspie zmienił w jego życiu wszystko. W pierwszym filmie nakręconym po powrocie – „Modern Times” – nie tylko mówił, a nawet zaśpiewał! Kulisy wyprawy, która przełamała twórczą niemoc geniusza kina już 21 lipca o godzinie 22:00 w filmie „Chaplin na Bali”. Dokument po raz pierwszy w historii pokazuje materiały nakręcone przez Chaplina podczas tej niezwykłej podróży, ukazując nieznany rozdział z jego życia.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Ingrid Bergman (2).jpg

grafika | 1,81 MB

Pobierz
Ingrid Bergman.jpg

grafika | 2,04 MB

Pobierz
Roger Vadim.JPG

grafika | 3,82 MB

Pobierz
Roger Vadim (2).JPG

grafika | 3,01 MB

Pobierz
Roger Vadim (3).JPG

grafika | 1,18 MB

Pobierz
Chaplin na Bali.jpg

grafika | 816 KB

Pobierz
Chaplin na Bali (3).jpg

grafika | 473 KB

Pobierz
Chaplin na Bali (2).jpg

grafika | 91,6 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Włosko-francuski pojedynek na noże – Bitwa na smaki: David vs. Matteo

Francuska finezja Davida Gaboriaud i włoski temperament Matteo Brunetti’ego zmierzą się w kulinarnym pojedynku, w którym wyzwania kucharzom rzucać będą zaproszeni goście. Francuz czy Włoch? Kto wyjdzie z boju zwycięsko? Nowy program, „Bitwa na smaki: David vs. Matteo” za
Świat stworzony na nowo – polskie gry komputerowe

Rynek warty ponad 500 milionów dolarów. Gracze, których zmagania z kolejnymi „levelami” platformówek notują miliony odsłon w serwisie YouTube. To, co początkowo służyło zabawie, przerodziło się w część kultury, ważne ogniwo życia młodych pokoleń oraz prawdziwy biznes. W branży gier komputerowych Polska jest już prawdziwą potęgą. Zatem jak wygląda ten rynek? Które produkcje zyskały rozgłos i którzy twórcy zasłużyli na światowe uznanie? W nowym programie „Twórcy światów” w CANAL+ DISCOVERY nie tylko przyglądamy się zjawisku, analizując rys historyczny oraz sylwetki polskich twórców, lecz także stawiamy pytania o przyszłość tego biznesu. Premiera już we wtorek, 16 października.
Ucieczka z miejskiej dżungli w Domo+

W powakacyjnym natłoku obowiązków i wirze codziennych zajęć nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o ucieczce poza miejską dżunglę, by obcować z naturą. Taką możliwość daje piąty sezon programu „Daleko od miasta”, którego premiera już 6 października o 18:00 w Domo+.
Czy zwierzęta mają prawa? Cykl dokumentalny w Planete+

Szokujące śledztwo w masarniach na całym świecie, historia modyfikowania krowich genów oraz owady jako żywność przyszłości – w październiku w ramach środowego pasma SZOK DOK widzowie poznają wstrząsające fakty na temat globalnego przemysłu spożywczego. Zwierzęta pełnią bardzo istotną rolę w naszym świecie. Jednak czy mają jakiekolwiek prawa? Premiery dokumentów w każdą środę od 3 października o godz. 22:00.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.