Reżyser i pionier francuskiej nowej fali, wielka gwiazda niemego kina oraz Ilsa z „Casablanki” – cykl niesamowitych biografii w lipcu w Planete+!

Reżyser i pionier francuskiej nowej fali, wielka gwiazda niemego kina oraz Ilsa z „Casablanki” – cykl niesamowitych biografii w lipcu w Planete+!

Opublikowany

Hedonista i współtwórca oszałamiających karier swoich licznych małżonek – Roger Vadim, namiętna Szwedka z anielską twarzą i hollywoodzkim życiorysem – Ingrid Bergman oraz noszący charakterystyczny melonik aktor niemych filmów – Charlie Chaplin. Już w lipcu Planete+ wyemituje biografie tych niezwykłych postaci kina.

Tak jak w tytule jego filmu - „I Bóg stworzył kobietę” - tak i w życiu Roger Vadim wykreował wiele kobiecych gwiazd, choćby zjawiskową Brigitte Bardot – europejski symbolu seksu lat 50. i 60. Młoda i nieznana wówczas aktorka, a prywatnie żona reżysera, zagrała we wspomnianym obrazie. Paradoksalnie produkcja, która obojgu przyniosła popularność przyczyniła się do rozpadu ich małżeństwa. Reżyser miał jeszcze cztery żony, w tym Annette Strøyberg oraz Jane Fondę, romansował także z Catherine Deneuve. „Roger Vadim – Mister Cool” - pasjonujący dokument o genialnym pionierze francuskiego kina, który do końca pozostał wierny hedonistycznemu stylowi życia już 7 lipca o godz. 22:00.

Kolejny dokument w kinowym cyklu opowie o niezwykłej Ingrid Bergman. W ostatnim udzielonym przez nią wywiadzie powiedziała: "Miałam różnych mężów, różne rodziny, ale coś w środku mnie mówiło, że tak naprawdę należę tylko do show-biznesu". Ta najbardziej rozchwytywana aktorka lat 40. wiele razy stawała na ślubnym kobiercu. Łączenie życia zawodowego z prywatnym nie wychodziło jej jednak najlepiej. Za talent filmowy kochał ją między innymi Alfred Hitchcock, a za romans z Robertem Rossellinim nienawidzili konserwatywni amerykańscy politycy. Jedni podziwiali jej naturalność, inni domagali się np. regulowania brwi. 14 lipca o godz. 22:00 Planete+ wyemituje film o życiu słynnej aktorki – „Ingrid Bergman. Portret utkany ze słów”. Ten intymny i kameralny dokument prezentuje m.in. jej prywatne zdjęcia oraz fragmenty prowadzonego przez nią dziennika.

Dowcipny, zabawny, z charakterystycznym wąsikiem i melonikiem na głowie. Charlie Chaplin wszystkim kojarzy się z rozrywką. Mało  kto wie jednak, że gwiazdor kina niemego przeżył twórczy kryzys spowodowany udźwiękowieniem kina. Znany Brytyjczyk długo zmagał się z tym problemem.  W poszukiwaniu inspiracji i wyciszenia udał się wraz z żoną i bratem na Bali. Kilkumiesięczny pobyt na rajskiej wyspie zmienił w jego życiu wszystko. W pierwszym filmie nakręconym po powrocie – „Modern Times” – nie tylko mówił, a nawet zaśpiewał! Kulisy wyprawy, która przełamała twórczą niemoc geniusza kina już 21 lipca o godzinie 22:00 w filmie „Chaplin na Bali”. Dokument po raz pierwszy w historii pokazuje materiały nakręcone przez Chaplina podczas tej niezwykłej podróży, ukazując nieznany rozdział z jego życia.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Ingrid Bergman (2).jpg

grafika | 1,81 MB

Pobierz
Ingrid Bergman.jpg

grafika | 2,04 MB

Pobierz
Roger Vadim.JPG

grafika | 3,82 MB

Pobierz
Roger Vadim (2).JPG

grafika | 3,01 MB

Pobierz
Roger Vadim (3).JPG

grafika | 1,18 MB

Pobierz
Chaplin na Bali.jpg

grafika | 816 KB

Pobierz
Chaplin na Bali (3).jpg

grafika | 473 KB

Pobierz
Chaplin na Bali (2).jpg

grafika | 91,6 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Polski design użytkowy – walka ze smogiem w ramach Domo+ Design Camp

temu

Design i promocja  innowacyjnych rozwiązań dla domu – tym charakteryzuje się i wyróżnia Domo+ już od dekady. Nadchodzące urodziny stacji to doskonały pretekst, aby zwrócić uwagę na kolejny aspekt naszej przestrzeni domowej -  problem zanieczyszczenia powietrza wewnątrz pomieszczeń. Stacja zrobi to jednak w charakterystyczny dla siebie, stylowy sposób – organizując Domo+ Design Camp dla studentów wzornictwa.
Fenomenalny trener Adam Wyrzyk odwiedza zagraniczne tory wyścigowe –  drugi sezon „Życia na wyścigach”

temu

 Hasło „wyścigi konne” przywołuje obrazy z najsłynniejszej brytyjskiej imprezy  towarzysko-sportowej Royal Ascot – wymyślne kapelusze na głowach  arystokratek, milionerzy w staromodnych cylindrach i barwnie ubrana  rodzina królewska, przypatrująca się zmaganiom jeźdźców. Bardziej  wtajemniczonym w tę dyscyplinę na myśl przyjdzie warszawski Służewiec.  To właśnie tu trener Adam Wyrzyk, czarny koń polskich gonitw, odnosi  spektakularne sukcesy. Już wkrótce odwiedzi także zagraniczne tory.  Premierowe odcinki drugiego sezonu produkcji Planete+ w każdą niedzielę,  od 2 września o godz. 22:00.
Cała Polska boki zrywa, czyli „Co za kabaret!” we wrześniu w CANAL+ DISCOVERY

temu

Polski kabaret ponad wszelką wątpliwość różni się od tego, który możemy oglądać w słynnym „Kabarecie” z Lizą Minnelli – trudno szukać w nim tańczących w rewii czy skąpo ubranych kobiet. Nie brakuje mu za to satyry na polską rzeczywistość. Rodzimi kabareciarze mają nadzwyczajny talent do wynajdywania czułych punktów narodowego ego i obśmiewania ich w sposób, który nie uraża, lecz bawi do łez. W jaki sposób pracują nad nowymi skeczami czołowe grupy kabaretowe w kraju? We wrześniu CANAL+ DISCOVERY zajrzy za kulisy programów kabaretowych, które kocha cała Polska.
Pokrzywianka z woj. świętokrzyskiego zwyciężczynią plebiscytu „Twoje miasto z góry”!

temu

Nie rozległa metropolia czy znany park, ale malownicza drobna miejscowość. Plebiscyt „Twoje miasto z góry”, towarzyszący premierze drugiego sezonu „Polski z góry” w Planete+, wygrała Pokrzywianka – niewielka miejscowość z powiatu kieleckiego w województwie świętokrzyskim. Już niebawem, będzie można zobaczyć jej okolice z zapierającej dech w piersiach, lotniczej perspektywy. Zwycięska Pokrzywianka zostanie przedstawiona na antenie Planete+ w ramach odcinka specjalnego programu.