„Kino Mówi: W rodzinie”, czyli różne definicje miłości w Ale kino+

„Kino Mówi: W rodzinie”, czyli różne definicje miłości w Ale kino+

Rodzina to więź pełna wielu emocji, a kino doskonale to rozumie. W lipcowym cyklu „Kino Mówi: W rodzinie” wyemitowane zostaną wyjątkowe produkcje, które pokazują różne oblicza relacji familijnych. Emisja w każdy czwartek od 20:10 tylko w Ale kino+. 

Cykl rozpocznie hit francuskiego kina prezentowany w konkursie głównym festiwalu w Cannes „To tylko koniec świata” („Juste la fin du monde”). W głównych rolach występują Gaspard Ulliel („Eva”), Vincent Cassel („Jason Bourne”) oraz Marion Cotillard („Kobiety mojego życia”).

Koncertowo zagrana, utrzymana w specyficznym, niepokojąco krępującym klimacie, rozgrywająca się głównie w zamkniętej przestrzeni historia jednego − pod wieloma względami szczególnego − dnia z życia rodziny Knipper.

Aleksandra Kumala,   Movies Room

Uznany pisarz Louis (Gaspard Ulliel) wraca do rodzinnego domu po 12 latach nieobecności, by powiadomić rodzinę o swojej nadchodzącej śmierci. Powitanie odbiega jednak od jego wyobrażeń. Zarówno jego matka, jak i rodzeństwo, są zbyt zajęci sobą i swoimi sprawami, by przejąć się jego losem.
EMISJA: czwartek, 5 lipca godz. 20:10  

Kolejną propozycją – tym razem o rodzinie nietypowej -  jest dramat „Komuna” („Kollektivet”). Film w reżyserii Thomasa Vinterberga („Polowanie”) z wyrazistą rolą Trine Dyrholm, nagrodzoną w Berlinie Srebrnym Niedźwiedziem.

Przejmujący i bardzo autentyczny. Wielka w tym zasługa reżysera, który sprawnie opowiedział złożoną i wielowątkową historię, a zarazem precyzyjnie poprowadził aktorów

 Anna Skoczek, Filmoskop Toruński CSF

Anna (Trine Dyrholm) ma dość mieszczańskiego życia i namawia męża na eksperyment: zerwanie z nudą, ustatkowaniem i konserwatyzmem epoki, w której żyją. Małżeństwo wspólnie postanawia założyć w wielkiej willi, którą nieoczekiwanie otrzymali w spadku, hipisowską komunę. Czy stworzona przez nich wspólnota będzie w stanie żyć pod jednym dachem?
EMISJA: czwartek, 12 lipca godz. 20:10

Trzy pokolenia” („3 Generations”) to amerykański dramat z fenomenalną obsadą. W głównej roli Elle Fanning („Na pokuszenie”) wcielająca się w postać dziewczynki chcącej zmienić płeć. Wśród twórców znajdują się również Naomi Watts („Osaczona”) oraz zdobywczyni Oscara® – Susan Sarandon („Infiltrator”).

Ray (Elle Fanning) to nastolatka, która mimo życia w ciele kobiety czuje się mężczyzną. Pewnego dnia postanawia rozpocząć terapię hormonalną, lecz potrzebuje do tego zgody obojga rodziców. Matka (Naomi Watts) wyrusza w poszukiwaniu biologicznego ojca dziecka (Tate Donovan), natomiast babcia nastolatki (Susan Sarandon) nie może zaakceptować faktu, że niedługo będzie miała nie wnuczkę, a wnuka. Czy rodzinie uda się stawić czoła własnej tożsamości i zaakceptować oraz zrozumieć wzajemne potrzeby?
EMISJA: czwartek, 19 lipca godz. 20:10

Kameralny dramat opowiadający o wielkiej młodzieńczej przyjaźni ze świetną obsadą? Mowa o filmie „Mali mężczyźni” („Little Man”) w reżyserii Iry Sachsa („Miłość jest zagadką”).

Wielkie tematy podane jakby mimochodem, bezpretensjonalnie, ulepione z okruchów życia: małych zdarzeń, codziennych rozmów, rutynowych czynności. I ten specyficzny klimat Brooklynu z fasadami brązowych kamienic i zielenią parków. Piękny film!

Piotr Dobry, Esensja

Historia opowiada o losach dwóch trzynastolatków – Jake’a (Theo Taplitz) oraz Tony’ego (Michael Barbieri). Chłopcy poznają się, gdy rodzina Jake’a przeprowadza się do domu niedawno zmarłego dziadka. Młodzieńcy szybko się zaprzyjaźniają, jednak ich znajomość zostanie wystawiona na próbę - rodzinne konflikty i kłopoty w biznesie rodziców.
EMISJA: czwartek, 26 lipca godz. 21:10

Filmem kończącym cykl poświęcony rodzinnym relacjom jest hit norweskiego kina - „Homesick”. Dramat obyczajowy w reżyserii Anne Sewitsky w wyjątkowy sposób przedstawia członków skandynawskiej rodziny.  

Charlotte (Ine Marie Wilmann) i Henrik (Simon J. Birger) to przyrodnie rodzeństwo, które dorastało z dala od siebie w zupełnie różnych domach. Kiedy poznają się jako dorośli, momentalnie się w sobie zakochują. Co będzie silniejsze – rodzinne więzy czy zakazana miłość?
EMISJA: czwartek, 26 lipca godz. 22:30

Wszystkie filmy można zobaczyć również w player+ na dowolnym urządzeniu oraz za pośrednictwem dekodera player+ BOX.

Ponadto, w lipcu w Ale kino+ również cykl „Polskie noce”, czyli polskie kino w najlepszym wykonaniu: „Słońce, to słońce mnie oślepiło” (3 lipca), „Pani z przedszkola” (10 lipca), „Matka” (10 lipca), „Las 4 rano” (17 lipca), „Ederly” (24 lipca), „Płynące wieżowce” (31 lipca) oraz „Ja, Olga Hepnarova” (31 lipca).
Załączniki

Pobierz wszystkie

HOMESICK_Photo by Erik Aavatsmark.jpg

grafika | 1,43 MB

Pobierz
HOMESICK_Photo by Maipo Film.jpg

grafika | 1,52 MB

Pobierz
HOMESICK_Photo by Erik Aavatsmark 2.jpg

grafika | 1,33 MB

Pobierz
Anne Sewitsky_Photo by Pal Laukli.jpg

grafika | 118 KB

Pobierz
To tylko koniec świata (2).jpg

grafika | 3,55 MB

Pobierz
To tylko koniec świata (3).jpg

grafika | 3,13 MB

Pobierz
To tylko koniec świata (1).jpg

grafika | 2,36 MB

Pobierz
To tylko koniec świata (4).jpg

grafika | 2,07 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
„Snowden”, „Planetarium” i „Zagubieni” w listopadzie w cyklu „Miesiąc z historią” w Ale kino+

W listopadzie stacja Ale kino+ zaprasza na filmowy cykl przybliżający widzom nietuzinkowe epizody z historii – te powszechnie znane i te, które mogą zaskoczyć polską publiczność. Na ekranach telewizorów pojawi się biografia Karola Marksa („Młody Karol Marks”), opowieść o
„Czas mroku” i „Donbas” w cyklu „Wolność zagrożona” tylko w CANAL+

W listopadzie CANAL+ zaprasza widzów do refleksji nad tym, w jaki sposób człowiek odnajduje się w sytuacji destabilizacji i zagrożenia wolności. Zaprezentowane na antenie filmy dokumentalne i fabularne ukażą przypadki z historii XX wieku i tej najnowszej, gdy ludzie musieli walczyć o zachowanie swej niezależności w najmniej sprzyjających okolicznościach. W ramach cyklu wyemitowany zostanie film o staraniach Reagana, aby zapobiec nuklearnej katastrofie („The Reagan Show”), dokument poświęcony pierwszym damom PRL („Pierwsze damy PRLu”), zapis śledztwa dziennikarza rozpracowującego środowiska ultraprawicowe („Undercover in the Alt-Right”) i dokument odsłaniający kulisy powstawania fake newsów („Fabryka trolli”). Ponadto, po raz pierwszy w telewizji uhonorowane prestiżowymi nagrodami, prosto z kina „Czas mroku” i „Donbas”. [GA1]Czekamy jeszcze na polski tytuł
„Listy do M. 3” oraz „Fernando” w listopadzie w CANAL+

W listopadzie w CANAL+ nominowany do Oscara® film animowany „Fernando”, przerażający horror „Piła: Dziedzictwo”, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale 2017 obraz Małgorzaty Szumowskiej „Twarz” i trzecia część uwielbianej przez Polaków komediowej serii „Listy do M.”. Kinowe hity po raz pierwszy w telewizji, tylko w CANAL+.
„Nieznajoma dziewczyna” i „Fikser” w listopadzie. Cykl „Kino Mówi” tylko w Ale kino+

Czasami krótkie chwile determinują całe życie. Filmowcy w swoich kinowych narracjach często zastanawiają się, jak radzić sobie z traumami. W październiku w cyklu „Kino Mówi: Trauma” zaprezentowane zostaną filmy przedstawiające sytuacje kryzysowe, które prześladują przez
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.