„Kino Mówi: W rodzinie”, czyli różne definicje miłości w Ale kino+

„Kino Mówi: W rodzinie”, czyli różne definicje miłości w Ale kino+

Opublikowany

Rodzina to więź pełna wielu emocji, a kino doskonale to rozumie. W lipcowym cyklu „Kino Mówi: W rodzinie” wyemitowane zostaną wyjątkowe produkcje, które pokazują różne oblicza relacji familijnych. Emisja w każdy czwartek od 20:10 tylko w Ale kino+. 

Cykl rozpocznie hit francuskiego kina prezentowany w konkursie głównym festiwalu w Cannes „To tylko koniec świata” („Juste la fin du monde”). W głównych rolach występują Gaspard Ulliel („Eva”), Vincent Cassel („Jason Bourne”) oraz Marion Cotillard („Kobiety mojego życia”).

Koncertowo zagrana, utrzymana w specyficznym, niepokojąco krępującym klimacie, rozgrywająca się głównie w zamkniętej przestrzeni historia jednego − pod wieloma względami szczególnego − dnia z życia rodziny Knipper.

Aleksandra Kumala,   Movies Room

Uznany pisarz Louis (Gaspard Ulliel) wraca do rodzinnego domu po 12 latach nieobecności, by powiadomić rodzinę o swojej nadchodzącej śmierci. Powitanie odbiega jednak od jego wyobrażeń. Zarówno jego matka, jak i rodzeństwo, są zbyt zajęci sobą i swoimi sprawami, by przejąć się jego losem.
EMISJA: czwartek, 5 lipca godz. 20:10  

Kolejną propozycją – tym razem o rodzinie nietypowej -  jest dramat „Komuna” („Kollektivet”). Film w reżyserii Thomasa Vinterberga („Polowanie”) z wyrazistą rolą Trine Dyrholm, nagrodzoną w Berlinie Srebrnym Niedźwiedziem.

Przejmujący i bardzo autentyczny. Wielka w tym zasługa reżysera, który sprawnie opowiedział złożoną i wielowątkową historię, a zarazem precyzyjnie poprowadził aktorów

 Anna Skoczek, Filmoskop Toruński CSF

Anna (Trine Dyrholm) ma dość mieszczańskiego życia i namawia męża na eksperyment: zerwanie z nudą, ustatkowaniem i konserwatyzmem epoki, w której żyją. Małżeństwo wspólnie postanawia założyć w wielkiej willi, którą nieoczekiwanie otrzymali w spadku, hipisowską komunę. Czy stworzona przez nich wspólnota będzie w stanie żyć pod jednym dachem?
EMISJA: czwartek, 12 lipca godz. 20:10

Trzy pokolenia” („3 Generations”) to amerykański dramat z fenomenalną obsadą. W głównej roli Elle Fanning („Na pokuszenie”) wcielająca się w postać dziewczynki chcącej zmienić płeć. Wśród twórców znajdują się również Naomi Watts („Osaczona”) oraz zdobywczyni Oscara® – Susan Sarandon („Infiltrator”).

Ray (Elle Fanning) to nastolatka, która mimo życia w ciele kobiety czuje się mężczyzną. Pewnego dnia postanawia rozpocząć terapię hormonalną, lecz potrzebuje do tego zgody obojga rodziców. Matka (Naomi Watts) wyrusza w poszukiwaniu biologicznego ojca dziecka (Tate Donovan), natomiast babcia nastolatki (Susan Sarandon) nie może zaakceptować faktu, że niedługo będzie miała nie wnuczkę, a wnuka. Czy rodzinie uda się stawić czoła własnej tożsamości i zaakceptować oraz zrozumieć wzajemne potrzeby?
EMISJA: czwartek, 19 lipca godz. 20:10

Kameralny dramat opowiadający o wielkiej młodzieńczej przyjaźni ze świetną obsadą? Mowa o filmie „Mali mężczyźni” („Little Man”) w reżyserii Iry Sachsa („Miłość jest zagadką”).

Wielkie tematy podane jakby mimochodem, bezpretensjonalnie, ulepione z okruchów życia: małych zdarzeń, codziennych rozmów, rutynowych czynności. I ten specyficzny klimat Brooklynu z fasadami brązowych kamienic i zielenią parków. Piękny film!

Piotr Dobry, Esensja

Historia opowiada o losach dwóch trzynastolatków – Jake’a (Theo Taplitz) oraz Tony’ego (Michael Barbieri). Chłopcy poznają się, gdy rodzina Jake’a przeprowadza się do domu niedawno zmarłego dziadka. Młodzieńcy szybko się zaprzyjaźniają, jednak ich znajomość zostanie wystawiona na próbę - rodzinne konflikty i kłopoty w biznesie rodziców.
EMISJA: czwartek, 26 lipca godz. 21:10

Filmem kończącym cykl poświęcony rodzinnym relacjom jest hit norweskiego kina - „Homesick”. Dramat obyczajowy w reżyserii Anne Sewitsky w wyjątkowy sposób przedstawia członków skandynawskiej rodziny.  

Charlotte (Ine Marie Wilmann) i Henrik (Simon J. Birger) to przyrodnie rodzeństwo, które dorastało z dala od siebie w zupełnie różnych domach. Kiedy poznają się jako dorośli, momentalnie się w sobie zakochują. Co będzie silniejsze – rodzinne więzy czy zakazana miłość?
EMISJA: czwartek, 26 lipca godz. 22:30

Wszystkie filmy można zobaczyć również w player+ na dowolnym urządzeniu oraz za pośrednictwem dekodera player+ BOX.

Ponadto, w lipcu w Ale kino+ również cykl „Polskie noce”, czyli polskie kino w najlepszym wykonaniu: „Słońce, to słońce mnie oślepiło” (3 lipca), „Pani z przedszkola” (10 lipca), „Matka” (10 lipca), „Las 4 rano” (17 lipca), „Ederly” (24 lipca), „Płynące wieżowce” (31 lipca) oraz „Ja, Olga Hepnarova” (31 lipca).

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

HOMESICK_Photo by Erik Aavatsmark.jpg

grafika | 1,43 MB

Pobierz
HOMESICK_Photo by Maipo Film.jpg

grafika | 1,52 MB

Pobierz
HOMESICK_Photo by Erik Aavatsmark 2.jpg

grafika | 1,33 MB

Pobierz
Anne Sewitsky_Photo by Pal Laukli.jpg

grafika | 118 KB

Pobierz
To tylko koniec świata (2).jpg

grafika | 3,55 MB

Pobierz
To tylko koniec świata (3).jpg

grafika | 3,13 MB

Pobierz
To tylko koniec świata (1).jpg

grafika | 2,36 MB

Pobierz
To tylko koniec świata (4).jpg

grafika | 2,07 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Polowanie na sycylijską mafię już w sierpniu na antenie CANAL+

temu

Bezwzględna mafia kontra zdeterminowani policjanci – serial „Il Cacciatore. Polowanie na mafię” („Il Cacciatore”) to historia pojmania największych bossów sycylijskiej organizacji przestępczej, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Premierowe odcinki już od czwartku, 2 sierpnia na antenie CANAL+.
Po raz pierwszy w historii Ale kino+ wszystkie odcinki dostępne w dniu premiery. Serial „Dzień” („De Dag”) już w sierpniu na antenie oraz w nc+ GO i nc+ GO TV.

temu

Ale kino+ zaprasza na trzymający w napięciu serial kryminalny "Dzień" („De Dag”), którego narracja została skonstruowana w nietypowy sposób – jest opowiadana z różnych punktów widzenia. Pełna grozy belgijska produkcja będzie emitowana już od niedzieli, 5 sierpnia w Ale kino+. W dniu premiery telewizyjnej  wszystkie odcinki dostępne będą w nc+ GO oraz nc+ GO TV.
Nowe horyzonty kina z Ale kino+

temu

Już po raz piąty Ale kino+ jest partnerem filmowym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu i zaprasza do własnej specjalnej strefy filmowej. Wyświetlone zostaną nagradzane, wyjątkowe światowe produkcje.
Filmowy sierpień pełen hitów w CANAL+

temu

W sierpniu CANAL+ zaprosi swoich widzów na kino pełne zwrotów akcji. W programie znajdą się: mrożący krew w żyłach dreszczowiec („Porwany”), komedie z kryminalnym zacięciem („Kingsman: Złoty krąg” i „Bodyguard Zawodowiec”) oraz humor po francusku („Rodzina Tuche: Wolność, Równość, Rodzina”). Kinowe hity pierwszy raz w telewizji, tylko w CANAL+.

Kulinarna podróż po Polsce z Aleksandrem Baronem i Damianem Kordasem – „Widelcem po mapie 2”

Podróż kulinarna najczęściej przywodzi na myśl dalekie miejsca, orientalne potrawy i niespotykane smaki. Prowadzący drugiego sezonu programu „Widelcem po mapie” pokażą, że interesujące gastronomicznie mogą być także różne zakątki naszego kraju! Aleksander Baron i Damian Kordas tworzą nową mapę Polski – z najciekawszymi restauracjami, klimatycznymi lokalami i inspirującymi szefami kuchni. Premierowy odcinek już 21 czerwca o godzinie 22:30 tylko na antenie Kuchni+.