„Kino Mówi: W rodzinie”, czyli różne definicje miłości w Ale kino+

„Kino Mówi: W rodzinie”, czyli różne definicje miłości w Ale kino+

Opublikowany

Rodzina to więź pełna wielu emocji, a kino doskonale to rozumie. W lipcowym cyklu „Kino Mówi: W rodzinie” wyemitowane zostaną wyjątkowe produkcje, które pokazują różne oblicza relacji familijnych. Emisja w każdy czwartek od 20:10 tylko w Ale kino+. 

Cykl rozpocznie hit francuskiego kina prezentowany w konkursie głównym festiwalu w Cannes „To tylko koniec świata” („Juste la fin du monde”). W głównych rolach występują Gaspard Ulliel („Eva”), Vincent Cassel („Jason Bourne”) oraz Marion Cotillard („Kobiety mojego życia”).

Koncertowo zagrana, utrzymana w specyficznym, niepokojąco krępującym klimacie, rozgrywająca się głównie w zamkniętej przestrzeni historia jednego − pod wieloma względami szczególnego − dnia z życia rodziny Knipper.

Aleksandra Kumala,   Movies Room

Uznany pisarz Louis (Gaspard Ulliel) wraca do rodzinnego domu po 12 latach nieobecności, by powiadomić rodzinę o swojej nadchodzącej śmierci. Powitanie odbiega jednak od jego wyobrażeń. Zarówno jego matka, jak i rodzeństwo, są zbyt zajęci sobą i swoimi sprawami, by przejąć się jego losem.
EMISJA: czwartek, 5 lipca godz. 20:10  

Kolejną propozycją – tym razem o rodzinie nietypowej -  jest dramat „Komuna” („Kollektivet”). Film w reżyserii Thomasa Vinterberga („Polowanie”) z wyrazistą rolą Trine Dyrholm, nagrodzoną w Berlinie Srebrnym Niedźwiedziem.

Przejmujący i bardzo autentyczny. Wielka w tym zasługa reżysera, który sprawnie opowiedział złożoną i wielowątkową historię, a zarazem precyzyjnie poprowadził aktorów

 Anna Skoczek, Filmoskop Toruński CSF

Anna (Trine Dyrholm) ma dość mieszczańskiego życia i namawia męża na eksperyment: zerwanie z nudą, ustatkowaniem i konserwatyzmem epoki, w której żyją. Małżeństwo wspólnie postanawia założyć w wielkiej willi, którą nieoczekiwanie otrzymali w spadku, hipisowską komunę. Czy stworzona przez nich wspólnota będzie w stanie żyć pod jednym dachem?
EMISJA: czwartek, 12 lipca godz. 20:10

Trzy pokolenia” („3 Generations”) to amerykański dramat z fenomenalną obsadą. W głównej roli Elle Fanning („Na pokuszenie”) wcielająca się w postać dziewczynki chcącej zmienić płeć. Wśród twórców znajdują się również Naomi Watts („Osaczona”) oraz zdobywczyni Oscara® – Susan Sarandon („Infiltrator”).

Ray (Elle Fanning) to nastolatka, która mimo życia w ciele kobiety czuje się mężczyzną. Pewnego dnia postanawia rozpocząć terapię hormonalną, lecz potrzebuje do tego zgody obojga rodziców. Matka (Naomi Watts) wyrusza w poszukiwaniu biologicznego ojca dziecka (Tate Donovan), natomiast babcia nastolatki (Susan Sarandon) nie może zaakceptować faktu, że niedługo będzie miała nie wnuczkę, a wnuka. Czy rodzinie uda się stawić czoła własnej tożsamości i zaakceptować oraz zrozumieć wzajemne potrzeby?
EMISJA: czwartek, 19 lipca godz. 20:10

Kameralny dramat opowiadający o wielkiej młodzieńczej przyjaźni ze świetną obsadą? Mowa o filmie „Mali mężczyźni” („Little Man”) w reżyserii Iry Sachsa („Miłość jest zagadką”).

Wielkie tematy podane jakby mimochodem, bezpretensjonalnie, ulepione z okruchów życia: małych zdarzeń, codziennych rozmów, rutynowych czynności. I ten specyficzny klimat Brooklynu z fasadami brązowych kamienic i zielenią parków. Piękny film!

Piotr Dobry, Esensja

Historia opowiada o losach dwóch trzynastolatków – Jake’a (Theo Taplitz) oraz Tony’ego (Michael Barbieri). Chłopcy poznają się, gdy rodzina Jake’a przeprowadza się do domu niedawno zmarłego dziadka. Młodzieńcy szybko się zaprzyjaźniają, jednak ich znajomość zostanie wystawiona na próbę - rodzinne konflikty i kłopoty w biznesie rodziców.
EMISJA: czwartek, 26 lipca godz. 21:10

Filmem kończącym cykl poświęcony rodzinnym relacjom jest hit norweskiego kina - „Homesick”. Dramat obyczajowy w reżyserii Anne Sewitsky w wyjątkowy sposób przedstawia członków skandynawskiej rodziny.  

Charlotte (Ine Marie Wilmann) i Henrik (Simon J. Birger) to przyrodnie rodzeństwo, które dorastało z dala od siebie w zupełnie różnych domach. Kiedy poznają się jako dorośli, momentalnie się w sobie zakochują. Co będzie silniejsze – rodzinne więzy czy zakazana miłość?
EMISJA: czwartek, 26 lipca godz. 22:30

Wszystkie filmy można zobaczyć również w player+ na dowolnym urządzeniu oraz za pośrednictwem dekodera player+ BOX.

Ponadto, w lipcu w Ale kino+ również cykl „Polskie noce”, czyli polskie kino w najlepszym wykonaniu: „Słońce, to słońce mnie oślepiło” (3 lipca), „Pani z przedszkola” (10 lipca), „Matka” (10 lipca), „Las 4 rano” (17 lipca), „Ederly” (24 lipca), „Płynące wieżowce” (31 lipca) oraz „Ja, Olga Hepnarova” (31 lipca).

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

HOMESICK_Photo by Erik Aavatsmark.jpg

grafika | 1,43 MB

Pobierz
HOMESICK_Photo by Maipo Film.jpg

grafika | 1,52 MB

Pobierz
HOMESICK_Photo by Erik Aavatsmark 2.jpg

grafika | 1,33 MB

Pobierz
Anne Sewitsky_Photo by Pal Laukli.jpg

grafika | 118 KB

Pobierz
To tylko koniec świata (2).jpg

grafika | 3,55 MB

Pobierz
To tylko koniec świata (3).jpg

grafika | 3,13 MB

Pobierz
To tylko koniec świata (1).jpg

grafika | 2,36 MB

Pobierz
To tylko koniec świata (4).jpg

grafika | 2,07 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
„Papież, to jest firma!” – sekrety jednego z najpotężniejszych ludzi na ziemi już w październiku w CANAL+

temu

Ojciec Święty – katolikom wydaje się bliski i dobrze znany. Za pośrednictwem kilku kliknięć można dowiedzieć się, co jada na śniadanie, a mimo to od niemal dwóch tysięcy lat Watykan pieczołowicie strzeże tajemnic papieży. Większość informacji na ich temat nigdy nie ujrzała światła dziennego. Najnowsza seria dokumentalna „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła” („Pope: The Most Powerful Man In History”) dociera do tajnych dotychczas źródeł i przybliża widzom najważniejsze okresy w historii papiestwa. Premierowe odcinki już od 1 października tylko w CANAL+.
Weekend z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w CANAL+

temu

Wrzesień to miesiąc polskiego kina - co roku najważniejsze osobistości filmowego świata zjeżdżają się nad malownicze morze, aby świętować tryumfy rodzimej kinematografii. Na zakończenie 43. edycji Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni CANAL+ wyemituje wybrane produkcje wyróżnione w poprzednim roku. Na entuzjastów ambitnego, festiwalowego kina czeka weekend pełen filmowych uniesień.
Plan filmowy na zboczach ośmiotysięcznika w Karakorum – trwają zdjęcia do wyjątkowej koprodukcji CANAL+

temu

Jak się kręci film fabularny na wysokości 5600 m n.p.m.? Jednym z niewielu reżyserów znających odpowiedź na to pytanie jest Leszek Dawid, który w górach Karakorum realizował pierwszą część zdjęć do filmu pt. „Broad Peak”. Kolejny etap prac nad opowieścią o polskim himalaiście, Macieju Berbece, ruszył z początkiem września.
Tajemnice przestępczego świata największych metropolii po dwóch stronach oceanu. Już we wrześniu w CANAL+ i CANAL+ SERIALE

temu

Po wakacyjnej beztrosce czas na sensacyjne serialowe produkcje, które skutecznie podniosą poziom adrenaliny we krwi wszystkim fanom mocnego kina. Brutalność ulic Los Angeles, wstrząsające tajemnice skrywane przed najbliższymi oraz zmagania londyńskiej policji – to wszystko w trzech premierowych hitach na antenie CANAL+ i CANAL+ SERIALE.