Przyroda na pierwszym miejscu – nowy program „Ekopatrol” w Planete+

Przyroda na pierwszym miejscu – nowy program „Ekopatrol” w Planete+

Opublikowany

Spokojna, dobra, bezbronna – natura nie obroni się sama. Na szczęście jest wielu ludzi, którym leży na sercu stan naszej planety. Bohaterowie nowego serialu dokumentalnego Planete+ - „Ekopatrol” - poruszają trudne tematy, prowadzą własne śledztwa, współpracują z prokuraturą i podejmują się ryzykownych interwencji, by chronić polską faunę i florę. Premierowe odcinki zmagań ekologów w każdy poniedziałek od 18 czerwca o godz. 18:00.

Swoje działania i interwencje muszą nierzadko filmować z ukrycia. Nie boją się kontrowersji, ale to nie na nich im zależy. Ich celem jest przede wszystkim edukacja i uświadamianie ludziom, jak może – i powinien - wyglądać nasz świat.

Pierwszy odcinek serii porusza dobrze wszystkim znany problem smogu. Rokrocznie w Polsce coraz więcej ludzi umiera na choroby płuc związane z zanieczyszczeniem powietrza. Najgorzej jest na Śląsku, gdzie kiedyś dymiły kominy fabryk, a dzisiaj głównym sprawcą niekorzystnego dla zdrowia powietrza są gospodarstwa domowe. Mimo wielu regulacji i wciąż zmieniających się przepisów, sytuacja nadal jest nie najlepsza. Bohaterami odcinka jest grupa aktywistów, którzy poprzez rożne działania - od edukacji po prywatne śledztwa - chcą wpłynąć na świadomość mieszkańców Górnego Śląska.

Program podejmie także dyskusję na temat kłusownictwa, połowów na dziko, ochrony lasów czy proaktywnych działań wegan w trosce o dobro całego ekosystemu. W „Ekopatrolu” pojawią się również inspirujące historie, takie jak działalność 18-latka spod Lublina, który prowadzi Ośrodek Rehabilitacji Bocianów i pomaga tym pięknym ptakom w powrocie do zdrowia.

Premierowe odcinki w każdy poniedziałek od 18 czerwca o godzinie 18:00.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Ekopatrol (4).jpeg

grafika | 1,31 MB

Pobierz
Ekopatrol (6).jpeg

grafika | 1,05 MB

Pobierz
Ekopatrol (3).jpeg

grafika | 1,25 MB

Pobierz
Ekopatrol (5).jpeg

grafika | 1,12 MB

Pobierz
Ekopatrol (2).jpeg

grafika | 1,27 MB

Pobierz
Ekopatrol.jpeg

grafika | 1,26 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Talent czy szaleństwo? Tajemnice wizjonera sztuki - wieczór odsłaniający geniusz Van Gogha już 22 lipca w CANAL+ DISCOVERY

temu

Malował słoneczniki, portrety i pejzaże, ale przede wszystkim kreślił na płótnie studium swojego obłędu. Niedoceniany za życia, nie tylko przez szeroką publiczność, ale zwłaszcza przez swoją rodzinę - dziś uważany za jednego z największych malarzy. Jego krótkie, 37-letnie życie, jako materiał badawczy dla historyków sztuki, pisarzy oraz filmowców, obrosło w wiele tajemnic i niejasności. Sylwetce Vincenta Van Gogha przyjrzą się twórcy „Twojego Vincenta” i „Ucha Van Gogha” – już 22 lipca od godz. 17:00 w CANAL+ DISCOVERY.
Praca – jak jej nie szukać, a ją stworzyć. CANAL+ DISCOVERY przedstawia dokument o polskich start-upach

temu

Wizja, motywacja i upór. To na start. Uzupełnione o trafnie dokonany wybór modelu biznesowego i często własny kapitał, mogą oznaczać wielki sukces. Ale czy tak jest zawsze? Czy liczy się tylko wyjątkowy pomysł i zbudowanie bazy kontaktów? A może potrzebna jest jeszcze odrobina szczęścia? W nowej serii dokumentalnej CANAL+ DISCOVERY twórcy przyjrzeli się najpopularniejszemu zjawisku ostatnich lat – start-upom. Premiera „Pokolenie start-upu” już 8 lipca o godz. 12:30
Czy miejsce w którym żyjesz, określa to, kim jesteś? Nowy program Domo+

temu

Ludzie podporządkowali sobie Ziemię. Jednak ich doświadczenia z obłaskawianiem i przystosowywaniem środowiska do własnych potrzeb są skrajnie różne. To, jakie życie wiedziemy, jest głównie uwarunkowane miejscem z którego pochodzimy. Temat ten interesuje nie tylko literaturę, ale także socjologię i filozofię. Prowadzący Philippe Simay – doktor filozofii – zabierze widzów w podróż  po najodleglejszych zakątkach świata. Odwiedzi i przyjrzy się miejscom zamieszkania różnych społeczności oraz temu, jaki mają one na nią wpływ. Odcinki nowego programu „Pokaż mi, gdzie mieszkasz” już od poniedziałku, 30 lipca o godz. 21:00 w Domo+.
George Clarke w Domo+ remontuje Wielką Brytanię i jej historyczne budynki

temu

Od gotyku przez epokę georgiańską po styl wiktoriański i Art Deco. Na brytyjskiej ziemi stoi wiele historycznych budynków, pamiętających kluczowe w historii Królestwa momenty. Powoli jednak nadgryza je ząb czasu. Brytyjski architekt George Clarke doskonale wie, jak sprawić, aby dom z historią zyskał drugie życie. Stosuje przy tym nowoczesne rozwiązania na miarę XXI wieku. Premiera mini serii „George Clarke - stary nowy dom” w Domo+ już 14 lipca o godzinie 21:00!

„Kino Mówi: W rodzinie”, czyli różne definicje miłości w Ale kino+

Rodzina to więź pełna wielu emocji, a kino doskonale to rozumie. W lipcowym cyklu „Kino Mówi: W rodzinie” wyemitowane zostaną wyjątkowe produkcje, które pokazują różne oblicza relacji familijnych. Emisja w każdy czwartek od 20:10 tylko w Ale kino+.