Przyroda na pierwszym miejscu – nowy program „Ekopatrol” w Planete+

Przyroda na pierwszym miejscu – nowy program „Ekopatrol” w Planete+

Spokojna, dobra, bezbronna – natura nie obroni się sama. Na szczęście jest wielu ludzi, którym leży na sercu stan naszej planety. Bohaterowie nowego serialu dokumentalnego Planete+ - „Ekopatrol” - poruszają trudne tematy, prowadzą własne śledztwa, współpracują z prokuraturą i podejmują się ryzykownych interwencji, by chronić polską faunę i florę. Premierowe odcinki zmagań ekologów w każdy poniedziałek od 18 czerwca o godz. 18:00.

Swoje działania i interwencje muszą nierzadko filmować z ukrycia. Nie boją się kontrowersji, ale to nie na nich im zależy. Ich celem jest przede wszystkim edukacja i uświadamianie ludziom, jak może – i powinien - wyglądać nasz świat.

Pierwszy odcinek serii porusza dobrze wszystkim znany problem smogu. Rokrocznie w Polsce coraz więcej ludzi umiera na choroby płuc związane z zanieczyszczeniem powietrza. Najgorzej jest na Śląsku, gdzie kiedyś dymiły kominy fabryk, a dzisiaj głównym sprawcą niekorzystnego dla zdrowia powietrza są gospodarstwa domowe. Mimo wielu regulacji i wciąż zmieniających się przepisów, sytuacja nadal jest nie najlepsza. Bohaterami odcinka jest grupa aktywistów, którzy poprzez rożne działania - od edukacji po prywatne śledztwa - chcą wpłynąć na świadomość mieszkańców Górnego Śląska.

Program podejmie także dyskusję na temat kłusownictwa, połowów na dziko, ochrony lasów czy proaktywnych działań wegan w trosce o dobro całego ekosystemu. W „Ekopatrolu” pojawią się również inspirujące historie, takie jak działalność 18-latka spod Lublina, który prowadzi Ośrodek Rehabilitacji Bocianów i pomaga tym pięknym ptakom w powrocie do zdrowia.

Premierowe odcinki w każdy poniedziałek od 18 czerwca o godzinie 18:00.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Ekopatrol (4).jpeg

grafika | 1,31 MB

Pobierz
Ekopatrol (6).jpeg

grafika | 1,05 MB

Pobierz
Ekopatrol (3).jpeg

grafika | 1,25 MB

Pobierz
Ekopatrol (5).jpeg

grafika | 1,12 MB

Pobierz
Ekopatrol (2).jpeg

grafika | 1,27 MB

Pobierz
Ekopatrol.jpeg

grafika | 1,26 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Włosko-francuski pojedynek na noże – Bitwa na smaki: David vs. Matteo

Francuska finezja Davida Gaboriaud i włoski temperament Matteo Brunetti’ego zmierzą się w kulinarnym pojedynku, w którym wyzwania kucharzom rzucać będą zaproszeni goście. Francuz czy Włoch? Kto wyjdzie z boju zwycięsko? Nowy program, „Bitwa na smaki: David vs. Matteo” za
Świat stworzony na nowo – polskie gry komputerowe

Rynek warty ponad 500 milionów dolarów. Gracze, których zmagania z kolejnymi „levelami” platformówek notują miliony odsłon w serwisie YouTube. To, co początkowo służyło zabawie, przerodziło się w część kultury, ważne ogniwo życia młodych pokoleń oraz prawdziwy biznes. W branży gier komputerowych Polska jest już prawdziwą potęgą. Zatem jak wygląda ten rynek? Które produkcje zyskały rozgłos i którzy twórcy zasłużyli na światowe uznanie? W nowym programie „Twórcy światów” w CANAL+ DISCOVERY nie tylko przyglądamy się zjawisku, analizując rys historyczny oraz sylwetki polskich twórców, lecz także stawiamy pytania o przyszłość tego biznesu. Premiera już we wtorek, 16 października.
Ucieczka z miejskiej dżungli w Domo+

W powakacyjnym natłoku obowiązków i wirze codziennych zajęć nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o ucieczce poza miejską dżunglę, by obcować z naturą. Taką możliwość daje piąty sezon programu „Daleko od miasta”, którego premiera już 6 października o 18:00 w Domo+.
Czy zwierzęta mają prawa? Cykl dokumentalny w Planete+

Szokujące śledztwo w masarniach na całym świecie, historia modyfikowania krowich genów oraz owady jako żywność przyszłości – w październiku w ramach środowego pasma SZOK DOK widzowie poznają wstrząsające fakty na temat globalnego przemysłu spożywczego. Zwierzęta pełnią bardzo istotną rolę w naszym świecie. Jednak czy mają jakiekolwiek prawa? Premiery dokumentów w każdą środę od 3 października o godz. 22:00.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.