Przyroda na pierwszym miejscu – nowy program „Ekopatrol” w Planete+

Przyroda na pierwszym miejscu – nowy program „Ekopatrol” w Planete+

Opublikowany

Spokojna, dobra, bezbronna – natura nie obroni się sama. Na szczęście jest wielu ludzi, którym leży na sercu stan naszej planety. Bohaterowie nowego serialu dokumentalnego Planete+ - „Ekopatrol” - poruszają trudne tematy, prowadzą własne śledztwa, współpracują z prokuraturą i podejmują się ryzykownych interwencji, by chronić polską faunę i florę. Premierowe odcinki zmagań ekologów w każdy poniedziałek od 18 czerwca o godz. 18:00.

Swoje działania i interwencje muszą nierzadko filmować z ukrycia. Nie boją się kontrowersji, ale to nie na nich im zależy. Ich celem jest przede wszystkim edukacja i uświadamianie ludziom, jak może – i powinien - wyglądać nasz świat.

Pierwszy odcinek serii porusza dobrze wszystkim znany problem smogu. Rokrocznie w Polsce coraz więcej ludzi umiera na choroby płuc związane z zanieczyszczeniem powietrza. Najgorzej jest na Śląsku, gdzie kiedyś dymiły kominy fabryk, a dzisiaj głównym sprawcą niekorzystnego dla zdrowia powietrza są gospodarstwa domowe. Mimo wielu regulacji i wciąż zmieniających się przepisów, sytuacja nadal jest nie najlepsza. Bohaterami odcinka jest grupa aktywistów, którzy poprzez rożne działania - od edukacji po prywatne śledztwa - chcą wpłynąć na świadomość mieszkańców Górnego Śląska.

Program podejmie także dyskusję na temat kłusownictwa, połowów na dziko, ochrony lasów czy proaktywnych działań wegan w trosce o dobro całego ekosystemu. W „Ekopatrolu” pojawią się również inspirujące historie, takie jak działalność 18-latka spod Lublina, który prowadzi Ośrodek Rehabilitacji Bocianów i pomaga tym pięknym ptakom w powrocie do zdrowia.

Premierowe odcinki w każdy poniedziałek od 18 czerwca o godzinie 18:00.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Ekopatrol (4).jpeg

grafika | 1,31 MB

Pobierz
Ekopatrol (6).jpeg

grafika | 1,05 MB

Pobierz
Ekopatrol (3).jpeg

grafika | 1,25 MB

Pobierz
Ekopatrol (5).jpeg

grafika | 1,12 MB

Pobierz
Ekopatrol (2).jpeg

grafika | 1,27 MB

Pobierz
Ekopatrol.jpeg

grafika | 1,26 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Polski design użytkowy – walka ze smogiem w ramach Domo+ Design Camp

temu

Design i promocja  innowacyjnych rozwiązań dla domu – tym charakteryzuje się i wyróżnia Domo+ już od dekady. Nadchodzące urodziny stacji to doskonały pretekst, aby zwrócić uwagę na kolejny aspekt naszej przestrzeni domowej -  problem zanieczyszczenia powietrza wewnątrz pomieszczeń. Stacja zrobi to jednak w charakterystyczny dla siebie, stylowy sposób – organizując Domo+ Design Camp dla studentów wzornictwa.
Fenomenalny trener Adam Wyrzyk odwiedza zagraniczne tory wyścigowe –  drugi sezon „Życia na wyścigach”

temu

 Hasło „wyścigi konne” przywołuje obrazy z najsłynniejszej brytyjskiej imprezy  towarzysko-sportowej Royal Ascot – wymyślne kapelusze na głowach  arystokratek, milionerzy w staromodnych cylindrach i barwnie ubrana  rodzina królewska, przypatrująca się zmaganiom jeźdźców. Bardziej  wtajemniczonym w tę dyscyplinę na myśl przyjdzie warszawski Służewiec.  To właśnie tu trener Adam Wyrzyk, czarny koń polskich gonitw, odnosi  spektakularne sukcesy. Już wkrótce odwiedzi także zagraniczne tory.  Premierowe odcinki drugiego sezonu produkcji Planete+ w każdą niedzielę,  od 2 września o godz. 22:00.
Cała Polska boki zrywa, czyli „Co za kabaret!” we wrześniu w CANAL+ DISCOVERY

temu

Polski kabaret ponad wszelką wątpliwość różni się od tego, który możemy oglądać w słynnym „Kabarecie” z Lizą Minnelli – trudno szukać w nim tańczących w rewii czy skąpo ubranych kobiet. Nie brakuje mu za to satyry na polską rzeczywistość. Rodzimi kabareciarze mają nadzwyczajny talent do wynajdywania czułych punktów narodowego ego i obśmiewania ich w sposób, który nie uraża, lecz bawi do łez. W jaki sposób pracują nad nowymi skeczami czołowe grupy kabaretowe w kraju? We wrześniu CANAL+ DISCOVERY zajrzy za kulisy programów kabaretowych, które kocha cała Polska.
Pokrzywianka z woj. świętokrzyskiego zwyciężczynią plebiscytu „Twoje miasto z góry”!

temu

Nie rozległa metropolia czy znany park, ale malownicza drobna miejscowość. Plebiscyt „Twoje miasto z góry”, towarzyszący premierze drugiego sezonu „Polski z góry” w Planete+, wygrała Pokrzywianka – niewielka miejscowość z powiatu kieleckiego w województwie świętokrzyskim. Już niebawem, będzie można zobaczyć jej okolice z zapierającej dech w piersiach, lotniczej perspektywy. Zwycięska Pokrzywianka zostanie przedstawiona na antenie Planete+ w ramach odcinka specjalnego programu.