NOWY SZPIEGOWSKI SERIAL „NIELEGALNI” JUŻ JESIENIĄ W CANAL+

NOWY SZPIEGOWSKI SERIAL „NIELEGALNI” JUŻ JESIENIĄ W CANAL+

Opublikowany

Prawdziwe życie szpiegów, presja podwójnej tożsamości i międzynarodowy rozmach – to znaki rozpoznawcze nowej, oryginalnej produkcji CANAL+, która zadebiutuje na antenie już tej jesieni. „NIELEGALNI” to adaptacja bestsellerowych powieści szpiegowskich Vincenta V. Severskiego, byłego pułkownika polskiego wywiadu, który osobiście konsultował scenariusz serialu. W Warszawie trwają zdjęcia do tej wyczekiwanej produkcji. Serial produkowany jest w technologii 4K.

Wkrótce na ekranie pojawią się postacie, które stworzyłem, więc czeka mnie jedna z najważniejszych chwil życiu. Coś już wiem, bo miałem okazję zobaczyć dwa pierwsze odcinki. Mogę śmiało powiedzieć, że to mój serial, chociaż jest tylko na motywach tetralogii. Znam scenariusz sezonu i dalej jest jeszcze lepiej. Fani spotkają swoich bohaterów, idealnie oddanych przez scenarzystów i zagranych przez świetnych aktorów polskich i zagranicznych. Nieraz byłem na planie i mogłem obserwować produkcję z bliska. Akcja serialu nie pokrywa się dokładnie z moją historią, ale to wyszło mu tylko na dobre. Widzowie będą mieć trochę niespodzianek, które w mojej opinii wzbogacają opowieść. Miałem wpływ na powstawanie scenariuszy, a nawet produkcję i ani razu nie zaprotestowałem. Więcej - jestem nieco zazdrosny o nowe pomysły! Będzie się działo!

Vincent V. Severski 

„Nielegalni” to pierwszy polski serial o życiu szpiegów  od czasu słynnej „Stawki większej niż życie”. 50 lat po premierze pierwszego odcinka słynnej sagi widzowie poznają Konrada Wolskiego (w tej roli znany z „Belfra” Grzegorz Damięcki). To już kolejna, po serialu „KRUK. Szepty słychać po zmroku” i dwóch sezonach „Belfra”, oryginalna produkcja CANAL+.

Jakiś czas temu obiecywaliśmy 2 polskie seriale rocznie na antenie CANAL+. Bardzo się cieszę, że konsekwentnie realizujemy założoną strategię. Po świetnym "Belfrze" i wspaniale przyjętym serialu „KRUK. Szepty słychać po zmroku”, do którego należała ta wiosna – możemy dać widzom prawdziwą serialową petardę na jesień. "NIELEGALNI" to serial szpiegowski, którego produkcja realizowana jest na naprawdę światowym poziomie. 

Anna Limbach-Uryn, dyrektor programowa platformy nc+

NIE UFAJ NIKOMU

Konrad Wolski, szef wydziału Q, elitarnej komórki polskiego wywiadu, przejmując w Stambule białoruskiego handlarza bronią, dowiaduje się o planowanym w Szwecji zamachu terrorystycznym. Broń, która zostanie użyta w zamachu, ma pochodzić z sowieckiego arsenału ukrytego na Białorusi. Konrad natychmiast uruchamia Travisa, polskiego szpiega zakonspirowanego w mińskim KGB, by zdobył informacje wywiadowcze, które udaremnią plan terrorystów. Sprawę komplikuje fakt, że Travis został właśnie zdekonspirowany przez jednego z białoruskich oficerów KGB. Poddany finansowemu szantażowi nie utrzyma się długo na swojej pozycji – z misją jego natychmiastowej ewakuacji rusza do Mińska Sara, oficer polskiej Agencji Wywiadu. Równocześnie w Warszawie emerytowany generał białoruskich służb szantażuje Premiera Rządu RP. Oficerowie Agencji Wywiadu muszą za wszelką cenę przejąć archiwalne materiały obciążające szefa polskiego rządu. Wszystkie drogi prowadzą więc do Mińska. Rozpoczyna się mordercza gra z czasem.
„NIELEGALNI” to mocne aktorskie nazwiska. Obok Grzegorza Damięckiego ("Belfer") na ekranie w zupełnie nowej roli Sylwia Juszczak („Odwróceni"), Filip Pławiak („Czerwony pająk”), Agnieszka Grochowska („Obce niebo”), Adam Woronowicz („Pakt”), Tomasz Schuchardt („Cicha noc”), Ireneusz Czop ("Pokłosie"), Jan Frycz ("Baby blues"), Arkadiusz Detmer („Symetria”) oraz Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina”). Z obsady międzynarodowej warto wymienić  norweską aktorkę Synnøve Macody Lund („The Girl in the Spider's Web”) rosyjskiego aktora Sergeya Frolova („Devushka s kosoy”) czy ukraińską gwiazdę filmu „Dedushka” - Fatimę Gorbenko.
Pieczątką jakości serialu są wybitni twórcy: reżyserzy Leszek Dawid (odcinki 1-5) i Jan P. Matuszyński (odcinki 6-10), oraz operatorzy Piotr Sobociński jr i Kacper Fertacz, Za scenariusz do „NIELEGALNYCH” odpowiadają Maciej Kubicki, Bartosz Staszczyszyn oraz Dorota Jankojć-Poddębniak . Producentem wykonawczym serialu jest firma TELEMARK Anna Kępińska i Maciej Kubicki („Bez tajemnic”, „Pakt”, „Uwikłani”).
Ekipa zakończyła zdjęcia na Białorusi i w Turcji. Trwają prace na planie w Warszawie, ostatnia transza zdjęć powstanie w lipcu w Szwecji.
Premiera serialu jesienią 2018 tylko w CANAL+ i CANAL+ 4K Ultra HD

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

NL2_180511_3079_PL.JPG

grafika | 1,92 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Szpiegowski klimat w centrum Warszawy na uroczystej premierze najnowszego serialu produkcji CANAL+ „Nielegalni”

temu

Po sukcesach takich produkcji jak „BELFER” czy „KRUK. Szepty słychać po zmroku”, CANAL+ zaprasza widzów na pierwszy od czasów „Stawki większej niż życie” serial szpiegowski „Nielegalni”. Dziś w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie spotkali się twórcy serialu oraz przedstawiciele świata filmu i show-biznesu, by przedpremierowo obejrzeć dwa odcinki produkcji na podstawie książek Vincenta V. Severskiego.
Odkodowany CANAL+ w dniu premiery serialu szpiegowskiego „Nielegalni”

temu

Najnowsza oryginalna produkcja CANAL+ pt. „Nielegalni” wystartuje 21 października o 21:30. Dwa premierowe odcinki pierwszego od pół wieku polskiego serialu szpiegowskiego, będzie można obejrzeć w ramach pasma odkodowanego. Tzw. otwarte okno CANAL+ dotyczy abonentów platformy nc+ oraz operatorów sieci kablowych.
NIELEGALNI. CANAL+ prezentuje pierwszy teaser szpiegowskiego serialu. Kogo poznają widzowie?

temu

CANAL+ zaprasza do obejrzenia teasera promującego długo oczekiwany szpiegowski serial NIELEGALNI. To pierwszy materiał video ukazujący bohaterów oryginalnej produkcji stacji. Premiera serialu w CANAL+ i CANAL+ 4K Ultra HD zaplanowana jest na jesień tego roku.
„NIELEGALNI” – nowy sensacyjny serial szpiegowski CANAL+, w jednej z głównych ról – Grzegorz Damięcki

temu

„NIELEGALNI” to kolejny serial premium, który szykuje dla swoich widzów CANAL+. Po „BELFRZE” i serialowym thrillerze „KRUK. Szepty słychać po zmroku”, czas na adaptację misternie skonstruowanych szpiegowskich powieści Vincenta V. Severskiego. Fabuła została osadzona we współczesnych realiach polskich służb specjalnych. Zdjęcia do produkcji ruszyły jesienią 2017 roku.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.