Grand Prix Polski na żużlu po raz pierwszy w Polsce w 4K – tylko w nc+

Grand Prix Polski na żużlu po raz pierwszy w Polsce w 4K – tylko w nc+

Opublikowany

Szesnastu zawodników rozpocznie w najbliższy weekend walkę o Indywidualne Mistrzostwo Świata na żużlu. Zawody BOLL Warsaw FIM Speedway Grand Prix Polski rozgrywane na PGE Narodowym pokaże na żywo tylko platforma nc+.  Będzie to pierwsza realizowana w Polsce sportowa produkcja telewizyjna w technologii 4K.

BOLL Warsaw FIM Speedway Grand Prix Polski zainauguruje tegoroczny cykl rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata na żużlu. W zawodach na PGE Narodowym weźmie udział czterech pełnoprawnych uczestników z Polski – Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Przemysław Pawlicki. Dzięki dzikiej karcie wystartuje także Krzysztof Kasprzak, a w roli rezerwowych pojawią się Maksym Drabik oraz Bartosz Smektała.

Widzowie nc+ będą mogli zobaczyć te zawody w technologii 4K. BOLL Warsaw FIM Speedway Grand Prix Polski będzie bowiem pierwszą w Polsce produkcją sportową realizowaną w najwyższej jakości obrazu. „Przeprowadzenie takiej transmisji to ogromne przedsięwzięcie. W sumie wykorzystamy 17 kamer, w tym 11 do transmisji i powtórek w 4K. Cała oprawa graficzna będzie również w 4K.  Na stadionie pojawi się studio, a także specjalne studio do przeprowadzania analiz z wykorzystaniem systemu „Piero” oraz 65 calowym touch screenem.” mówi Rafał Morycz, Dyrektor Produkcji Programów Sportowych w nc+.

Transmisja w 4K rozpocznie się w CANAL+ NOW w sobotę 12 maja o godzinie 19. Zawody będą także pokazywane w CANAL+ (początek studia o 18:00) w jakości HD w ramach pasma odkodowanego dla wszystkich abonentów nc+ nie posiadających opcji dodatkowej CANAL+ w swojej ofercie oraz dla abonentów sieci kablowych, w których oferowany jest CANAL+ i które zdecydowały się odkodować sygnał dla swoich klientów.

BOLL Warsaw FIM Speedway Grand Prix Polski skomentują Tomasz Dryła oraz Mirosław Jabłoński. Gospodarzem studia będzie Daria Kabała-Malarz, gospodarzem studia analiz Michał Łopaciński, a ekspertem Tomasz Bajerski.

BOLL Warsaw FIM Speedway Grand Prix Polski
12 maja, sobota
18:00; CANAL+ (HD)
19:00; CANAL+ NOW (4K)
Komentatorzy: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński Studio: Daria Kabała-Malarz Studio analiz: Michał Łopaciński, Tomasz Bajerski

Udostępnij

Kapituła Ekstraklasy wybrała nominowanych do nagród za sezon 2017/18

Grono piłkarskich ekspertów wybrało piłkarzy i trenerów nominowanych do nagród za kończący się sezon LOTTO Ekstraklasy. Obradująca w siedzibie nc+ 15-osobowa kapituła, po raz pierwszy głosowała także na laureatów, których poznamy 21 maja na Gali Ekstraklasy. Zapraszamy do dyskusji na temat kandydatów pod hashtagiem #topESA.