Tydzień z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym w Cannes w CANAL+ FILM

Tydzień z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym w Cannes w CANAL+ FILM

Opublikowany

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes to niezwykłe wydarzenie w świecie kina. Do małego nadmorskiego kurortu na Lazurowym Wybrzeżu przyjeżdżają największe gwiazdy i najważniejsi twórcy. Dzięki CANAL+ FILM widzowie będą mogli poczuć klimat kina największego kalibru, ponieważ już od 14 maja rusza cykl „Festiwal Filmowy w Cannes”. W ramach cyklu zostaną pokazane filmy z ubiegłorocznego Konkursu Głównego festiwalu, a 19 maja odbędzie się transmisja gali wręczenia nagród. O Złotą Palmę w tym roku walczy m.in. koprodukcja CANAL+, „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego. Ceremonia zamknięcia tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes tylko w CANAL+ FILM.

Tydzień z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym w Cannes rozpocznie iście filmowa biografia-  „Ja, Godard” („Le Redoutable”), przybliżająca losy jednego z największych francuskich autorów kina, Jean-Luca Godarda. W tytułowej roli wystąpił Louis Garrel („Kobiety mojego życia”).

Louis Garrel kapitalnie oddaje narcystyczną osobowość Godarda oraz jego zaślepienie maoistowską ideologią. Po trwającym nieprzerwanie pół wieku nieznośnym balsamowaniu Godarda niczym lewicowego świętego, wreszcie ktoś odważył się pokazać, że sztuka zaangażowana tworzona przez tracącego admiratorów wielkiego reżysera w założonej przez niego grupie o nazwie Dżiga Wiertow była nic niewartą, propagandową agitką.

Janusz Wróblewski, „Polityka

Paryż 1968. Jean-Luc Godard (Louis Garrel), najsłynniejszy reżyser swojego pokolenia, kręci film „Chinka”. Główną rolę powierza o 17 lat młodszej, eterycznej piękności Anne Wiazemsky (Stacy Martin). Zafascynowani sobą, zakochani po uszy i nie mogący oprzeć się swojemu magnetyzmowi - biorą ślub. Jednak praca nad filmem i jego późniejszy odbiór przez widzów sprawiają, że Jean-Luc poważnie zaczyna zastanawiać się nad swoją dotychczasową twórczością, a postępujący kryzys wartości wstrząsa Godardem, zmieniając go na zawsze. Nierozumiany i krytykowany, odsuwa się coraz dalej od swoich bliskich oraz wiernej publiczności.
PREMIERA: poniedziałek, 14 maja o godz. 20:00

Kolejna propozycja biograficzna to „Rodin” (Rodin). W role głównych bohaterów, wybitnych rzeźbiarzy Auguste'a Rodina i Camille Claudel, wcielają się Vincent Lindon („Miara człowieka”) oraz Izïa Higelin („Piękne lato”). 

(…) opowieść o człowieku, który potrafił pasję, szaleństwo i miłość zamienić w ciało stałe

filmweb

Auguste'a Rodina (Vincent Lindon), francuskiego artystę, prekursora nowoczesnego rzeźbiarstwa,  poznajemy podczas pracy nad dantejską Bramą Piekieł. Realizacja wielkiego dzieła początkowo miała mu zająć kilka lat, jednak zabrała artyście niemal cztery dekady. W filmie poruszony jest również wątek miłosny Rodina z rzeźbiarką Camille Claudel (Izïa Higelin).
PREMIERA: wtorek, 15 maja o godz. 20:00

„Łagodna” („Krotkaya”) Siergieja Loznitsy to idealna propozycja dla fanów dramatu psychologicznego. Obraz inspirowany nowelą Fiodora Dostojewskiego przenosi widza w krainę zbrodni bez kary.

"Łagodna" to traktat o beznadziei czyli podróż przez rosyjskie piekło” Paweł Mossakowski

Gazeta Wyborcza

Na prowincji we współczesnej Rosji kobieta o przykuwającej uwagę, spokojnej twarzy –  Łagodna (Wasilina Makowcewa), otrzymuje zwrot paczki, którą wysłała do męża przebywającego w więzieniu bez żadnego wyjaśnienia. Postanawia odwiedzić ukochanego i trafia do miasta przypominającego więzienie, a urzędnicy odmawiają jej udzielenia jakichkolwiek informacji. Ciągle słyszy jedno stwierdzenie: „tajemnica państwowa”. Jej droga wiedzie przez kolejne kręgi piekła skorumpowanej na wszystkich, zarówno instytucjonalnych, jak i moralnych, poziomach Rosji.
PREMIERA: środa, 16 maja o godz. 20:00 

„Niemiłość” (Nelyubov), w reżyserii Andrieja Zwiagincewa („Lewiatan”), w Konkursie Głównym w Cannes otrzymał Nagrodę Jury, a Europejska Akademia Filmowa dodatkowo przyznała produkcji nagrody w kategoriach Najlepsza Europejska Muzyka 2017 oraz Najlepsze Europejskie Zdjęcia 2017. Obraz rosyjskiego reżysera był również nominowany do Złotego Globu oraz do Oscara® w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

To jest film o środowisku w miarę zamożnych ludzi, mających dobrą pracę, dobre mieszkania, ale jednak nie mogących się wyrwać z wyobcowania, kokonu samotności, na którą sami siebie skazują

Katarzyna Janowska Onet.pl

Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają sobie wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza.
PREMIERA: czwartek, 17 maja o godz. 20:00

„Podwójny kochanek” (L'amant double) to trzymający w napięciu thriller, w reżyserii światowej sławy francuskiego twórcy François’a Ozona („Basen”). Film pełen zwrotów akcji zdobył wiele pozytywnych recenzji na festiwalu w Cannes.

Film pełen stylu, sex appealu i smakowitego szaleństwa – tego było trzeba w sennym zestawie canneńskich filmów konkursowych

The Hollywood Reporter

Młoda, wrażliwa Chloé (Marine Vacth) zakochuje się w swoim terapeucie (Jérémie Renier). Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a zafascynowany nią mężczyzna z czasem również całkowicie się odsłania, przekraczając tym samym granice swojej profesji. Po kilku miesiącach znajomości zamieszkują razem, a Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Odkrywając stopniowo jego kolejne tajemnice, sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.
PREMIERA: piątek, 18 maja o godz. 23:15

Cykl w CANAL+ FILM zamyka adaptacja powieści Thomasa Cullinana ,,Na pokuszenie’’ („The Beguiled”) w reżyserii Sofii Coppoli, która za swoją pracę została nagrodzona w ubiegłym roku na Festiwalu Filmowym w Cannes. W rolach głównych: Nicole Kidman, Kirsten Dunst, Elle Fanning oraz Colin Farrell.

Sofia Coppola sama napisała scenariusz filmu na postawie powieści „The Beguiled” Thomasa Cullinana, która już raz, w 1971 roku, została zekranizowana jako „Oszukany” (żołnierza grał Clint Eastwood). Zrobiła to bardzo po swojemu, skupiając się na pełnym niuansów przedstawieniu relacji między siedmioma kobietami i dziewczynami a mężczyzną, skazanymi na siebie w niebezpiecznym czasie. Po swojemu również film nakręciła – są w nim piękne, malarskie wręcz kadry i duszna, ale nigdy wulgarna atmosfera. I czworo aktorów, od których nie sposób się oderwać

Maja Staniszewska, „Wysokie Obcasy"

Akcja filmu rozgrywa się w czasach wojny secesyjnej, w jednej z południowych szkół dla dziewcząt. Nastolatki  opiekują się rannym żołnierzem wroga, który wraz ze stopniowym, powolnym powrotem do zdrowia wzbudza coraz większe zainteresowanie. Dom zaczyna wypełniać napięcie seksualne i nieoczekiwana rywalizacja, która każe dziewczętom łamać wszelkie tabu.
PREMIERA: sobota, 19 maja o godz. 20:30

Ponadto, na antenie CANAL+ FILM widzowie będą mieli okazję zobaczyć transmisję z uroczystej gali wręczenia nagród 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Filmowe emocje już w sobotę 19 maja o godz. 19:15. 

Powtórki ceremonii: 
niedziela 20 maja w CANAL+ godz. 12:05
sobota 26 maja w CANAL+ FILM godz. 16:15

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

TheBeguiled (1).jpg

grafika | 1,56 MB

Pobierz
TheBeguiled (3).jpg

grafika | 1,62 MB

Pobierz
TheBeguiled (4).jpg

grafika | 1,61 MB

Pobierz
TheBeguiled (2).jpg

grafika | 1000 KB

Pobierz
Podwojny kochanek (2).jpg

grafika | 6,55 MB

Pobierz
Podwojny kochanek (3).jpg

grafika | 5,76 MB

Pobierz
Podwojny kochanek (4).jpg

grafika | 2,1 MB

Pobierz
Podwojny kochanek (1).jpg

grafika | 2,79 MB

Pobierz
NIEMILOSC plakat_net.jpg

grafika | 4,29 MB

Pobierz
niemiłość (2).jpg

grafika | 2,19 MB

Pobierz
niemiłość (1).jpg

grafika | 2,76 MB

Pobierz
niemiłość (3).jpg

grafika | 962 KB

Pobierz
Łagodna - AGC Photo 4 - ©Slot Machine (3).jpg

grafika | 1,64 MB

Pobierz
Łagodna - AGC Photo 4 - ©Slot Machine (2).jpg

grafika | 3,43 MB

Pobierz
Łagodna - AGC Photo 4 - ©Slot Machine (4).jpg

grafika | 1,77 MB

Pobierz
Łagodna - AGC Photo 4 - ©Slot Machine (1).jpg

grafika | 1,52 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Polowanie na sycylijską mafię już w sierpniu na antenie CANAL+

temu

Bezwzględna mafia kontra zdeterminowani policjanci – serial „Il Cacciatore. Polowanie na mafię” („Il Cacciatore”) to historia pojmania największych bossów sycylijskiej organizacji przestępczej, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Premierowe odcinki już od czwartku, 2 sierpnia na antenie CANAL+.
Po raz pierwszy w historii Ale kino+ wszystkie odcinki dostępne w dniu premiery. Serial „Dzień” („De Dag”) już w sierpniu na antenie oraz w nc+ GO i nc+ GO TV.

temu

Ale kino+ zaprasza na trzymający w napięciu serial kryminalny "Dzień" („De Dag”), którego narracja została skonstruowana w nietypowy sposób – jest opowiadana z różnych punktów widzenia. Pełna grozy belgijska produkcja będzie emitowana już od niedzieli, 5 sierpnia w Ale kino+. W dniu premiery telewizyjnej  wszystkie odcinki dostępne będą w nc+ GO oraz nc+ GO TV.
Nowe horyzonty kina z Ale kino+

temu

Już po raz piąty Ale kino+ jest partnerem filmowym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu i zaprasza do własnej specjalnej strefy filmowej. Wyświetlone zostaną nagradzane, wyjątkowe światowe produkcje.
Filmowy sierpień pełen hitów w CANAL+

temu

W sierpniu CANAL+ zaprosi swoich widzów na kino pełne zwrotów akcji. W programie znajdą się: mrożący krew w żyłach dreszczowiec („Porwany”), komedie z kryminalnym zacięciem („Kingsman: Złoty krąg” i „Bodyguard Zawodowiec”) oraz humor po francusku („Rodzina Tuche: Wolność, Równość, Rodzina”). Kinowe hity pierwszy raz w telewizji, tylko w CANAL+.

22 nowe kanały w telewizji mobilnej nc+ GO

Platforma nc+ poszerzyła listę kanałów dostępnych w nc+ GO o kolejne 22 pozycje. Od dziś abonenci nc+ będą mogli oglądać tym samym nawet 118 kanałów na urządzeniach mobilnych oraz komputerach i laptopach.