Weekend z polskim kinem w CANAL+

Weekend z polskim kinem w CANAL+

Opublikowany

W maju CANAL+ zaprasza widzów na rodzime produkcje. Cykl „Polski weekend” odbędzie się od piątku 11 maja do niedzieli 13 maja, a w nim „Człowiek z magicznym pudełkiem” z Olgą Bołądź i Piotrem Polakiem w rolach głównych oraz dwie koprodukcje CANAL+: „Dzikie róże” i „Pewnego razu w listopadzie…”.

Cykl rozpocznie komedia z elementami science fiction w reżyserii Bodo Koxa – „Człowiek z magicznym pudełkiem”. Film w 2018 roku nominowany był do Polskich Nagród Filmowych „Orły” w kategoriach najlepsza muzyka oraz najlepsza scenografia, a w 2017 zdobył Złotego Lwa za najlepszą muzykę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Warszawa, rok 2030. Adam (Piotr Polak) przeprowadza się do stolicy i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Glorię (Olga Bołądź) i szybko zadurza się w kobiecie. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, jednak z czasem romans nabiera rumieńców, aż pewnego dnia chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. i ku swojemu zdziwieniu dowiaduje się, że odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację…
PREMIERA: piątek, 11 maja o godz. 21:00

Kolejnym polskim filmem jest koprodukcja CANAL+ „Dzikie róże” w reżyserii Anny Jadowskiej. W role głównych bohaterów wcielają się Marta Nieradkiewicz („Kamper”) oraz Michał Żurawski („Kruk. Szepty słychać po zmroku”). Produkcja w wyjątkowy sposób opowiada o ciągłym poczuciu samotności, nieprzemyślanych decyzjach i wielkiej życiowej tragedii.

Życie Ewy (Marta Nieradkiewicz) koncentruje się na dzieciach i obowiązkach domowych. Niestety nie może liczyć na wsparcie męża (Michał Żurawski), który na co dzień pracuje w Norwegii. Kobieta pragnie na nowo poczuć się pełnowartościowa i doceniona, więc wplątuje się w niebezpieczny w skutkach romans z nastolatkiem. Nagle do Polski wraca mąż Ewy i zaczyna zauważać zmianę w życiu żony. Gdy wydaje się, że nie może stać się już nic gorszego, na plantacji dzikich róż ginie Jasio – ich dwuletni synek. Czy Ewa pogodzi rolę walczącej o małżeństwo kobiety z rolą matki?  
PREMIERA: sobota, 12 maja o godz. 22:15

Finał cyklu z polskim filmem uwieńczy koprodukcja CANAL+ „Pewnego razu w listopadzie…” w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. To portret przerażającego oblicza współczesnej Polski. Brak solidarności i współczucia jest szczególnie dotkliwy, gdy nagle traci się wszystko. W głównych rolach Agata Kulesza („Ida”) i Grzegorz Palkowski („Szczęście świata”).

Matka (Agata Kulesza) wraz z synem Mareczkiem (Grzegorz Palkowski) mieszkają w przedwojennej warszawskiej kamienicy. Młody mężczyzna zaczyna właśnie studiować prawo na Uniwersytecie Warszawskim, matka nie pracuje, ponieważ po nagłym zwolnieniu, była nauczycielka pogrążyła się w głębokiej depresji. Gdy w wyniku eksmisji tracą mieszkanie, ich życie wywraca się do góry nogami. Ich codziennością staje się tułanie od przytułku do noclegowni, od ogródków działkowych do squatu w centrum miasta.
PREMIERA: niedziela, 13 maja o godz. 21:30

Ponadto, na antenie CANAL+ FILM w maju wyjątkowy cykl „Festiwal Filmowy w Cannes”, a w nim „Ja, Godard” (poniedziałek, 14 maja), „Rodin” (wtorek, 15 maja), „Łagodna” (środa, 16 maja), „Niemiłość” (czwartek, 17 maja), „Podwójny kochanek” (piątek, 18 maja). W sobotę 19 maja o 19:15 transmitowana będzie Gala wręczenia nagród na Festiwalu Filmowym w Cannes, a o godz. 20:30 film „Na pokuszenie” – nagroda za najlepszą reżyserię dla Sofii Coppoli w 2017 roku.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Dzikie 2.jpg

grafika | 345 KB

Pobierz
Dzikie 3.jpg

grafika | 564 KB

Pobierz
Dzikie 4.jpg

grafika | 525 KB

Pobierz
Dzikie.jpg

grafika | 421 KB

Pobierz
Pewnego razu.jpg

grafika | 2,37 MB

Pobierz
Pewnego razu 3.jpg

grafika | 2,01 MB

Pobierz
Pewnego razu 2.jpg

grafika | 2,11 MB

Pobierz
Pewnego razu 4.jpg

grafika | 1,53 MB

Pobierz
Czlowiek z magicznym pudelkiem fot. Bartosz Mrozowski (1).jpg

grafika | 8,67 MB

Pobierz
Czlowiek z magicznym pudelkiem fot. Bartosz Mrozowski (11).jpg

grafika | 9,12 MB

Pobierz
Czlowiek z magicznym pudelkiem fot. Bartosz Mrozowski (10).jpg

grafika | 7,66 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Największe hity światowego kina w gwiazdorskiej obsadzie - jesień w CANAL+

temu

Jesień w CANAL+ rozpocznie się w towarzystwie gwiazd światowego kina. Wrześniowe wieczory upłyną pod znakiem pełnych akcji thrillerów („Atomic Blonde”, „American Assassin”), poruszających biografii („Powiernik królowej” i „Barry Seal: Król przemytu”), mrocznych kryminałów („Pierwszy śnieg”) oraz kina kostiumowego („Tulipanowa gorączka”) i francuskiego humoru („Madame”). Premiery kinowe pierwszy raz w telewizji, tylko w CANAL+.
Czego się wstydzimy i od czego uciekamy? Odpowiedzi w cyklu „Kino Mówi: Wyparcie” w Ale kino+

temu

We wrześniu w cyklu „Kino Mówi: Wyparcie” na antenie Ale kino+ zaprezentowane zostaną cztery filmy zmuszające do refleksji nad najgłębszymi lękami. Na antenie: głośny thriller „Musimy porozmawiać o Kevinie” („We Need to Talk About Kevin”), debiut obiecującego Kantemira Balagova „Bliskość” („Tesnota”), prezentowany w Konkursie Głównym na Festiwalu Filmowym w Cannes „Peterson” („Peterson”) Jima Jarmuscha oraz „Nowa dziewczyna” („Une nouvelle amie”) w reżyserii gwiazdy francuskiego kina François’a Ozona. Filmy z cyklu „Kino Mówi: Wyparcie” we wrześniowe czwartki o godz. 20:10 w Ale kino+.
Siła jest kobietą w cyklu „Kino Mówi: Niezniszczalne”. W sierpniu w Ale kino+

temu

W sierpniu w cyklu „Kino Mówi: Niezniszczalne” na antenie Ale kino+ pięć filmów o kobietach niezwykłych. Zmuszone do walki, udowodnią, że płeć piękna to także płeć silna. Na antenie: oparty na faktach dramat „Dziewczyna z Brestu” („La fille de Brest”), prezentowana w Konkursie Głównym Festiwalu Filmowego w Cannes „Julieta” Pedro Almodóvara, studium psychologiczne „Co przynosi przyszłość” („L'avenir”) w reżyserii laureatki Srebrnego Niedźwiedzia Mii Hansen-Løve oraz dwie wzruszające produkcje: „Na zawsze twoja” („A Promise”) i „Sierota” („Orpheline”). Filmy z cyklu „Kino Mówi: Niezniszczalne” w czwartki od 2 do 30 sierpnia, o godz. 20:10 w Ale Kino+.
Polowanie na sycylijską mafię już w sierpniu na antenie CANAL+

temu

Bezwzględna mafia kontra zdeterminowani policjanci – serial „Il Cacciatore. Polowanie na mafię” („Il Cacciatore”) to historia pojmania największych bossów sycylijskiej organizacji przestępczej, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Premierowe odcinki już od czwartku, 2 sierpnia na antenie CANAL+.