Weekend z polskim kinem w CANAL+

Weekend z polskim kinem w CANAL+

Opublikowany

W maju CANAL+ zaprasza widzów na rodzime produkcje. Cykl „Polski weekend” odbędzie się od piątku 11 maja do niedzieli 13 maja, a w nim „Człowiek z magicznym pudełkiem” z Olgą Bołądź i Piotrem Polakiem w rolach głównych oraz dwie koprodukcje CANAL+: „Dzikie róże” i „Pewnego razu w listopadzie…”.

Cykl rozpocznie komedia z elementami science fiction w reżyserii Bodo Koxa – „Człowiek z magicznym pudełkiem”. Film w 2018 roku nominowany był do Polskich Nagród Filmowych „Orły” w kategoriach najlepsza muzyka oraz najlepsza scenografia, a w 2017 zdobył Złotego Lwa za najlepszą muzykę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Warszawa, rok 2030. Adam (Piotr Polak) przeprowadza się do stolicy i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Glorię (Olga Bołądź) i szybko zadurza się w kobiecie. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, jednak z czasem romans nabiera rumieńców, aż pewnego dnia chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. i ku swojemu zdziwieniu dowiaduje się, że odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację…
PREMIERA: piątek, 11 maja o godz. 21:00

Kolejnym polskim filmem jest koprodukcja CANAL+ „Dzikie róże” w reżyserii Anny Jadowskiej. W role głównych bohaterów wcielają się Marta Nieradkiewicz („Kamper”) oraz Michał Żurawski („Kruk. Szepty słychać po zmroku”). Produkcja w wyjątkowy sposób opowiada o ciągłym poczuciu samotności, nieprzemyślanych decyzjach i wielkiej życiowej tragedii.

Życie Ewy (Marta Nieradkiewicz) koncentruje się na dzieciach i obowiązkach domowych. Niestety nie może liczyć na wsparcie męża (Michał Żurawski), który na co dzień pracuje w Norwegii. Kobieta pragnie na nowo poczuć się pełnowartościowa i doceniona, więc wplątuje się w niebezpieczny w skutkach romans z nastolatkiem. Nagle do Polski wraca mąż Ewy i zaczyna zauważać zmianę w życiu żony. Gdy wydaje się, że nie może stać się już nic gorszego, na plantacji dzikich róż ginie Jasio – ich dwuletni synek. Czy Ewa pogodzi rolę walczącej o małżeństwo kobiety z rolą matki?  
PREMIERA: sobota, 12 maja o godz. 22:15

Finał cyklu z polskim filmem uwieńczy koprodukcja CANAL+ „Pewnego razu w listopadzie…” w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. To portret przerażającego oblicza współczesnej Polski. Brak solidarności i współczucia jest szczególnie dotkliwy, gdy nagle traci się wszystko. W głównych rolach Agata Kulesza („Ida”) i Grzegorz Palkowski („Szczęście świata”).

Matka (Agata Kulesza) wraz z synem Mareczkiem (Grzegorz Palkowski) mieszkają w przedwojennej warszawskiej kamienicy. Młody mężczyzna zaczyna właśnie studiować prawo na Uniwersytecie Warszawskim, matka nie pracuje, ponieważ po nagłym zwolnieniu, była nauczycielka pogrążyła się w głębokiej depresji. Gdy w wyniku eksmisji tracą mieszkanie, ich życie wywraca się do góry nogami. Ich codziennością staje się tułanie od przytułku do noclegowni, od ogródków działkowych do squatu w centrum miasta.
PREMIERA: niedziela, 13 maja o godz. 21:30

Ponadto, na antenie CANAL+ FILM w maju wyjątkowy cykl „Festiwal Filmowy w Cannes”, a w nim „Ja, Godard” (poniedziałek, 14 maja), „Rodin” (wtorek, 15 maja), „Łagodna” (środa, 16 maja), „Niemiłość” (czwartek, 17 maja), „Podwójny kochanek” (piątek, 18 maja). W sobotę 19 maja o 19:15 transmitowana będzie Gala wręczenia nagród na Festiwalu Filmowym w Cannes, a o godz. 20:30 film „Na pokuszenie” – nagroda za najlepszą reżyserię dla Sofii Coppoli w 2017 roku.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Dzikie 2.jpg

grafika | 345 KB

Pobierz
Dzikie 3.jpg

grafika | 564 KB

Pobierz
Dzikie 4.jpg

grafika | 525 KB

Pobierz
Dzikie.jpg

grafika | 421 KB

Pobierz
Pewnego razu.jpg

grafika | 2,37 MB

Pobierz
Pewnego razu 3.jpg

grafika | 2,01 MB

Pobierz
Pewnego razu 2.jpg

grafika | 2,11 MB

Pobierz
Pewnego razu 4.jpg

grafika | 1,53 MB

Pobierz
Czlowiek z magicznym pudelkiem fot. Bartosz Mrozowski (1).jpg

grafika | 8,67 MB

Pobierz
Czlowiek z magicznym pudelkiem fot. Bartosz Mrozowski (11).jpg

grafika | 9,12 MB

Pobierz
Czlowiek z magicznym pudelkiem fot. Bartosz Mrozowski (10).jpg

grafika | 7,66 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Weekend z American Film Festival w Ale kino+

temu

Ale kino+ już po raz kolejny jest partnerem wrocławskiego American Film Festival (23-28.10). Z tej okazji stacja przygotowała „Weekend z American Film Festival”, w ramach którego odbędzie się „Wieczór z Aleksem Rossem Perrym” oraz „Wieczór z filmami prezentowanymi w sekcji „Ale kino+” w poprzednich edycjach American Film Festival”. W piątek, 19 października, na antenie zaprezentowane zostaną dwa dzieła niezależnego amerykańskiego reżysera Alexa Rossa Perry’ego: „Do ciebie, Philipie” oraz „Królowa Ziemi”. Natomiast w sobotę, 20 października, wielbiciele amerykańskich filmów będą mieli okazję, by zobaczyć oryginalną produkcję z poprzednich edycji wrocławskiej imprezy: „Love & Mercy” w reżyserii Billa Pohlada.
Juliusz Machulski znów na planie! CANAL+ rozpoczął zdjęcia do pierwszego kryminalnego serialu komediowego w karierze twórcy

temu

Padł pierwszy klaps na planie kolejnego serialu premium produkowanego przez CANAL+. "Mały Zgon" to porywająca, trzymająca w napięciu i pełna czarnego humoru komedia kryminalna. Wśród twórców serialu uznani twórcy m.in. Juliusz Machulski, Piotr Domalewski czy Jagna Janicka.
„Pitbull. Ostatni pies” i wiele innych hitów w październiku w CANAL+

temu

W październiku wieczory stają się coraz dłuższe, stwarzając doskonałą atmosferę dla pełnych emocji seansów. W tym miesiącu na antenie CANAL+ poruszający dramat („Pomiędzy nami góry”), prawdziwa historia gwiazd tenisa („Wojna płci”), wyczekiwany polski film sensacyjny („Pitbull. Ostatni pies”), kino familijne („My Little Pony. Film”, „Potworna rodzinka”) i uwielbiany przez rzeszę fanów na całym świecie musical („Pitch Perfect 3”). Kinowe hity po raz pierwszy w telewizji, tylko w CANAL+.
Jak wysoka jest cena sukcesu i szczęścia? Odpowiedzi w cyklu „Kino Mówi: Ekonomia” w październiku w Ale kino+

temu

Wszystko, czego pragniemy w życiu ma swoją cenę. Doskonale rozumieją to filmowcy i w swych dziełach stawiają pytania o koszty, które ponosi człowiek, stąpając po drodze prowadzącej do osiągnięcia założonych celów. W październiku w cyklu „Kino Mówi: Ekonomia” zaprezentowane zostaną filmy badające ludzką gospodarkę emocjonalną. Na antenie: nagrodzony Złotą Palmą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes dramat „Ja, Daniel Blake” („I, Daniel Blake”), sentymentalna podróż do Czechosłowacji w filmie „Nauczycielka” („Ucitelka”), nominowana do Oscara® przewrotna tragikomedia „Toni Erdmann” („Toni Erdmann”) oraz poruszające studium gasnącego uczucia w obrazie „Inwestycja w małżeństwo” („L'économie du couple”). Filmy z cyklu „Kino Mówi: Ekonomia” w czwartki od 4 do 25 października, o godz. 20:10 w Ale Kino+.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.