„High-Rise”, „Neon Demon” i „Zombie express” w majowym cyklu „Kino Mówi: Legenda”. Tylko w Ale kino+

„High-Rise”, „Neon Demon” i „Zombie express” w majowym cyklu „Kino Mówi: Legenda”. Tylko w Ale kino+

Opublikowany

W majowym cyklu „Kino Mówi: Legenda” Ale kino+ wyemituje filmy odpowiadające na pytania co dziś nazywamy legendą czy jak smakuje zemsta kobiet i dlaczego jest warta legendy? Będą to: „High-Rise” z Tomem Hiddlestonem w głównej roli, pokazywany w konkursie głównym na Festiwalu w Cannes „Neon Demon” w reżyserii Nicolasa Windinga Refna, kontynuacja adaptacji komiksu Franka Millera „Sin City 2: Damulka warta grzechu” oraz azjatyckie „Zombie express” i „Marlina: Zbrodnia w czterech aktach”. Premiery w czwartki od 3 do 31 maja tylko w Ale kino+.

Premierowy cykl rozpocznie „High-Rise” („High- Rise”), adaptacja powieści J.G. Ballarda w reżyserii jednego z najciekawszych twórców brytyjskich, Bena Wheatleya. Główny bohater, doktor Laing (Tom Hiddleston), w poszukiwaniu wewnętrznego spokoju wprowadza się do luksusowego apartamentowca. Nie spodziewa się, że pełen przepychu raj szybko zmieni się w prawdziwe piekło. Problemem okazują się sąsiedzi, którzy nie mają zamiaru zostawić Lainga w spokoju. Mężczyzna z każdym dniem poznaje nowych lokatorów i szybko staje się uczestnikiem niezdrowej rywalizacji, która opanowuje cały budynek. Minie dużo czasu zanim Robert zacznie wreszcie czuć się jak u siebie.
Premiera: czwartek, 3 maja

Kolejną premierą jest film „Neon Demon” („The Neon Demon”), w którym brutalnie pokazana jest walka o marzenia. Jesse (Elle Fanning) przyjeżdża do Los Angeles, aby rozpocząć karierę modelki. Szybko jednak okazuje się, że świat modelingu jednak jest trudny i pełen nieprzychylnych osób. Poznaje chłopaka, który jest nią zafascynowany i koleżanki, które chytrze chcą jej utrudnić drogę do sławy. Kobiety zaczynają żerować na jej młodości i witalności. Czy młoda Jesse poradzi sobie z ciążącą na nią presją? Za kamerą Nicolas Winding Refn, a Fanning partnerują m.in. Christina Hendricks, Keanu Reeves i Jena Malone.
Premiera: czwartek, 10 maja

„Sin City 2: Damulka warta grzechu” (Sin City: A Dame to Kill For) to druga część adaptacji popularnego komiksu Franka Millera, w której w role pierwszoplanowych bohaterów wcielają się m.in. Mickey Rourke („Iron Man 2”) i Jessica Alba („Przebudzenie”). Fotograf specjalizujący się w kompromitujących zdjęciach zdeprawowanych bogaczy (Josh Brolin), jest mieszkańcem Basin City - miasta korupcji, przestępstwa i prostytucji. Jego życie staje na głowie, kiedy na nowo wkracza w nie Ava (Eva Green) - dawna miłość, warta każdego grzechu. Ruszając na pomoc byłej kochance, Dwight szybko odkryje, że znalazł się w środku intrygi i prosi o pomoc nieobliczalnego znajomego -  Marva (Mickey Rourke). Premiera: czwartek, 17 maja

W filmie „Zombie express” („Boo-san-haeng”) rzekomo zwyczajna podróż pociągiem zamienia się w prawdziwy koszmar. Seok Woo (Yoo Gong) jest przepracowanym managerem w dużej seulskiej korporacji. Gdy odeszła od niego żona, a jego córeczka nie chce z nim spędzić swoich urodzin, postanawia wyjechać z nią do matki mieszkającej w portowym miasteczku Pusan. Wsiadają więc do szybkiego pociągu KTX, dumy Korei i ruszają w drogę na południe. Tymczasem, świat szybko zmienia się w piekielny chaos, a  ludzie wokół zaczynają się dziwnie zachowywać - wiele wskazuje na to, że w kraju wybuchła wyjątkowo gwałtowna epidemia zombie. Czy Pusan jest bezpieczne i czy to na pewno zombie są jedynym i największym zagrożeniem dla pasażerów?
Premiera: czwartek, 24 maja

Cykl w Ale kino+ zakończy „Marlina: Zbrodnia w czterech aktach” („Marlina Si Pembunuh Empat Babak”), subtelna i pełna mocy zarazem historia kobiecej zemsty. Reżyserka, Mouly Surya („O czym nie mówimy, kiedy mówimy o miłości”) w intrygujący sposób łączy konwencję westernu z kameralnym dramatem, uzupełniając całość doskonałym poczuciem humoru. Akcja rozgrywa się w urzekających surowym pięknem krajobrazach spalonej słońcem indonezyjskiej wyspy. Dla młodej, samotnie mieszkającej wdowy (Marsha Timothy) nie jest to bezpieczne miejsce. Gdy pewnego razu do jej drzwi zastukają bandyci, nikt nie spodziewa się, że nam ranem kobieta opuści dom z głową jednego z nich zawiniętą w strzęp materiału.
Premiera: czwartek, 31 maja

Wśród majowych premier w Ale kino+ również seriale: „Prawnik”(Advokaten) w niedziele (od 6 maja) od godz. 20:10 i drugi sezon izraelskiego serialu „Dumb” (Metumtemet) w środy (od 2 maja) do godz. 20:10. 

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

zombie_express_06.jpg

grafika | 262 KB

Pobierz
zombie_express_02.jpg

grafika | 297 KB

Pobierz
Neon Demon (1).jpg

grafika | 980 KB

Pobierz
Neon Demon (2).jpg

grafika | 490 KB

Pobierz
HighRise (2).jpg

grafika | 10,2 MB

Pobierz
HighRise (1).jpg

grafika | 3,98 MB

Pobierz
KM_LEGENDA_LOGO_2-white.png

grafika | 31,6 KB

Pobierz
KM_LEGENDA_LOGO_1-black.png

grafika | 36,8 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Życie jednego człowieka może stać się natchnieniem dla tysięcy - czerwcowe wieczory z inspirującymi postaciami w Ale kino+

temu

W czerwcowe poniedziałki Ale kino+ zaprasza widzów na wieczory z postaciami, które od lat inspirują. W cyklu zostaną przedstawione sylwetki nowozelandzkiego konstruktora − Burta Munro, amerykańskiej aktorki uznanej za „najgorszą śpiewaczkę świata” − Marguerite Dumont, francuskiego projektanta mody − Yves’a Saint Laurent’a oraz Davida Wozniaka, który pewnego dnia dowiaduje się, że ma 533 dzieci. Wieczory pełne emocji tylko w Ale kino+.
„Dzieciaki rządzą” w czerwcowe weekendy w CANAL+

temu

Czerwiec to z całą pewnością najważniejszy miesiąc dla najmłodszych - rozpoczyna się Dniem Dziecka i zwiastuje wkrótce rozpoczynające się wakacje. W związku z tym to właśnie w czerwcu CANAL+ zaprasza zarówno młodsze, jak i starsze dzieci, na filmowe weekendy specjalnie dla nich.
Filmy o wielu znaczeniach w cyklu Ale kino+ „Kino Mówi: Alegoria”

temu

W czerwcu w cyklu „Kino Mówi: Alegoria” na antenie Ale kino+ wyemitowane zostaną cztery filmy pełne metafor. Będą to pokazywany na Festiwalu w Cannes w 2015 roku „Cmentarz wspaniałości”(,,Rak ti Khon Kaen’’) nakręcony przez wielkiego wizjonera kina Apichatponga Weerasethakula, turecka „Blokada” (,,Abluka’’) w reżyserii Emina Alpera oraz „Gaspard jedzie na ślub” (,,Gaspard va au mariage’’), czyli wyjątkowa francuska komedia romantyczna. Cykl zakończy ,,Borgman’’ (,,Borgman’’) - kandydat Holandii do nominacji do Oscara© w 2014. Filmy z cyklu „Kino Mówi: Alegoria” w czwartki od 7 do 28 czerwca, o 20:10 w Ale Kino+.
Tydzień z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym w Cannes w CANAL+ FILM

temu

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes to niezwykłe wydarzenie w świecie kina. Do małego nadmorskiego kurortu na Lazurowym Wybrzeżu przyjeżdżają największe gwiazdy i najważniejsi twórcy. Dzięki CANAL+ FILM widzowie będą mogli poczuć klimat kina największego kalibru, ponieważ już od 14 maja rusza cykl „Festiwal Filmowy w Cannes”. W ramach cyklu zostaną pokazane filmy z ubiegłorocznego Konkursu Głównego festiwalu, a 19 maja odbędzie się transmisja gali wręczenia nagród. O Złotą Palmę w tym roku walczy m.in. koprodukcja CANAL+, „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego. Ceremonia zamknięcia tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes tylko w CANAL+ FILM.

Premierowy sezon serialu „Wersal. Prawo krwi” w maju w CANAL+

Francuski król Ludwik XIV powraca w finałowym, trzecim sezonie serialu „Wersal. Prawo krwi” („Versailles 3”). Historyczna ekranizacja powstania Pałacu Wersalskiego i budzącego kontrowersje życia Króla Słońce podbiły serca widzów fantazyjnymi intrygami, manipulacjami i prowokacjami. Finał najdroższego francuskiego serialu wszech czasów po raz pierwszy w telewizji, tylko w CANAL+.