„High-Rise”, „Neon Demon” i „Zombie express” w majowym cyklu „Kino Mówi: Legenda”. Tylko w Ale kino+

„High-Rise”, „Neon Demon” i „Zombie express” w majowym cyklu „Kino Mówi: Legenda”. Tylko w Ale kino+

Opublikowany

W majowym cyklu „Kino Mówi: Legenda” Ale kino+ wyemituje filmy odpowiadające na pytania co dziś nazywamy legendą czy jak smakuje zemsta kobiet i dlaczego jest warta legendy? Będą to: „High-Rise” z Tomem Hiddlestonem w głównej roli, pokazywany w konkursie głównym na Festiwalu w Cannes „Neon Demon” w reżyserii Nicolasa Windinga Refna, kontynuacja adaptacji komiksu Franka Millera „Sin City 2: Damulka warta grzechu” oraz azjatyckie „Zombie express” i „Marlina: Zbrodnia w czterech aktach”. Premiery w czwartki od 3 do 31 maja tylko w Ale kino+.

Premierowy cykl rozpocznie „High-Rise” („High- Rise”), adaptacja powieści J.G. Ballarda w reżyserii jednego z najciekawszych twórców brytyjskich, Bena Wheatleya. Główny bohater, doktor Laing (Tom Hiddleston), w poszukiwaniu wewnętrznego spokoju wprowadza się do luksusowego apartamentowca. Nie spodziewa się, że pełen przepychu raj szybko zmieni się w prawdziwe piekło. Problemem okazują się sąsiedzi, którzy nie mają zamiaru zostawić Lainga w spokoju. Mężczyzna z każdym dniem poznaje nowych lokatorów i szybko staje się uczestnikiem niezdrowej rywalizacji, która opanowuje cały budynek. Minie dużo czasu zanim Robert zacznie wreszcie czuć się jak u siebie.
Premiera: czwartek, 3 maja

Kolejną premierą jest film „Neon Demon” („The Neon Demon”), w którym brutalnie pokazana jest walka o marzenia. Jesse (Elle Fanning) przyjeżdża do Los Angeles, aby rozpocząć karierę modelki. Szybko jednak okazuje się, że świat modelingu jednak jest trudny i pełen nieprzychylnych osób. Poznaje chłopaka, który jest nią zafascynowany i koleżanki, które chytrze chcą jej utrudnić drogę do sławy. Kobiety zaczynają żerować na jej młodości i witalności. Czy młoda Jesse poradzi sobie z ciążącą na nią presją? Za kamerą Nicolas Winding Refn, a Fanning partnerują m.in. Christina Hendricks, Keanu Reeves i Jena Malone.
Premiera: czwartek, 10 maja

„Sin City 2: Damulka warta grzechu” (Sin City: A Dame to Kill For) to druga część adaptacji popularnego komiksu Franka Millera, w której w role pierwszoplanowych bohaterów wcielają się m.in. Mickey Rourke („Iron Man 2”) i Jessica Alba („Przebudzenie”). Fotograf specjalizujący się w kompromitujących zdjęciach zdeprawowanych bogaczy (Josh Brolin), jest mieszkańcem Basin City - miasta korupcji, przestępstwa i prostytucji. Jego życie staje na głowie, kiedy na nowo wkracza w nie Ava (Eva Green) - dawna miłość, warta każdego grzechu. Ruszając na pomoc byłej kochance, Dwight szybko odkryje, że znalazł się w środku intrygi i prosi o pomoc nieobliczalnego znajomego -  Marva (Mickey Rourke). Premiera: czwartek, 17 maja

W filmie „Zombie express” („Boo-san-haeng”) rzekomo zwyczajna podróż pociągiem zamienia się w prawdziwy koszmar. Seok Woo (Yoo Gong) jest przepracowanym managerem w dużej seulskiej korporacji. Gdy odeszła od niego żona, a jego córeczka nie chce z nim spędzić swoich urodzin, postanawia wyjechać z nią do matki mieszkającej w portowym miasteczku Pusan. Wsiadają więc do szybkiego pociągu KTX, dumy Korei i ruszają w drogę na południe. Tymczasem, świat szybko zmienia się w piekielny chaos, a  ludzie wokół zaczynają się dziwnie zachowywać - wiele wskazuje na to, że w kraju wybuchła wyjątkowo gwałtowna epidemia zombie. Czy Pusan jest bezpieczne i czy to na pewno zombie są jedynym i największym zagrożeniem dla pasażerów?
Premiera: czwartek, 24 maja

Cykl w Ale kino+ zakończy „Marlina: Zbrodnia w czterech aktach” („Marlina Si Pembunuh Empat Babak”), subtelna i pełna mocy zarazem historia kobiecej zemsty. Reżyserka, Mouly Surya („O czym nie mówimy, kiedy mówimy o miłości”) w intrygujący sposób łączy konwencję westernu z kameralnym dramatem, uzupełniając całość doskonałym poczuciem humoru. Akcja rozgrywa się w urzekających surowym pięknem krajobrazach spalonej słońcem indonezyjskiej wyspy. Dla młodej, samotnie mieszkającej wdowy (Marsha Timothy) nie jest to bezpieczne miejsce. Gdy pewnego razu do jej drzwi zastukają bandyci, nikt nie spodziewa się, że nam ranem kobieta opuści dom z głową jednego z nich zawiniętą w strzęp materiału.
Premiera: czwartek, 31 maja

Wśród majowych premier w Ale kino+ również seriale: „Prawnik”(Advokaten) w niedziele (od 6 maja) od godz. 20:10 i drugi sezon izraelskiego serialu „Dumb” (Metumtemet) w środy (od 2 maja) do godz. 20:10. 

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

zombie_express_06.jpg

grafika | 262 KB

Pobierz
zombie_express_02.jpg

grafika | 297 KB

Pobierz
Neon Demon (1).jpg

grafika | 980 KB

Pobierz
Neon Demon (2).jpg

grafika | 490 KB

Pobierz
HighRise (2).jpg

grafika | 10,2 MB

Pobierz
HighRise (1).jpg

grafika | 3,98 MB

Pobierz
KM_LEGENDA_LOGO_2-white.png

grafika | 31,6 KB

Pobierz
KM_LEGENDA_LOGO_1-black.png

grafika | 36,8 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Weekend z American Film Festival w Ale kino+

temu

Ale kino+ już po raz kolejny jest partnerem wrocławskiego American Film Festival (23-28.10). Z tej okazji stacja przygotowała „Weekend z American Film Festival”, w ramach którego odbędzie się „Wieczór z Aleksem Rossem Perrym” oraz „Wieczór z filmami prezentowanymi w sekcji „Ale kino+” w poprzednich edycjach American Film Festival”. W piątek, 19 października, na antenie zaprezentowane zostaną dwa dzieła niezależnego amerykańskiego reżysera Alexa Rossa Perry’ego: „Do ciebie, Philipie” oraz „Królowa Ziemi”. Natomiast w sobotę, 20 października, wielbiciele amerykańskich filmów będą mieli okazję, by zobaczyć oryginalną produkcję z poprzednich edycji wrocławskiej imprezy: „Love & Mercy” w reżyserii Billa Pohlada.
Juliusz Machulski znów na planie! CANAL+ rozpoczął zdjęcia do pierwszego kryminalnego serialu komediowego w karierze twórcy

temu

Padł pierwszy klaps na planie kolejnego serialu premium produkowanego przez CANAL+. "Mały Zgon" to porywająca, trzymająca w napięciu i pełna czarnego humoru komedia kryminalna. Wśród twórców serialu uznani twórcy m.in. Juliusz Machulski, Piotr Domalewski czy Jagna Janicka.
„Pitbull. Ostatni pies” i wiele innych hitów w październiku w CANAL+

temu

W październiku wieczory stają się coraz dłuższe, stwarzając doskonałą atmosferę dla pełnych emocji seansów. W tym miesiącu na antenie CANAL+ poruszający dramat („Pomiędzy nami góry”), prawdziwa historia gwiazd tenisa („Wojna płci”), wyczekiwany polski film sensacyjny („Pitbull. Ostatni pies”), kino familijne („My Little Pony. Film”, „Potworna rodzinka”) i uwielbiany przez rzeszę fanów na całym świecie musical („Pitch Perfect 3”). Kinowe hity po raz pierwszy w telewizji, tylko w CANAL+.
Jak wysoka jest cena sukcesu i szczęścia? Odpowiedzi w cyklu „Kino Mówi: Ekonomia” w październiku w Ale kino+

temu

Wszystko, czego pragniemy w życiu ma swoją cenę. Doskonale rozumieją to filmowcy i w swych dziełach stawiają pytania o koszty, które ponosi człowiek, stąpając po drodze prowadzącej do osiągnięcia założonych celów. W październiku w cyklu „Kino Mówi: Ekonomia” zaprezentowane zostaną filmy badające ludzką gospodarkę emocjonalną. Na antenie: nagrodzony Złotą Palmą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes dramat „Ja, Daniel Blake” („I, Daniel Blake”), sentymentalna podróż do Czechosłowacji w filmie „Nauczycielka” („Ucitelka”), nominowana do Oscara® przewrotna tragikomedia „Toni Erdmann” („Toni Erdmann”) oraz poruszające studium gasnącego uczucia w obrazie „Inwestycja w małżeństwo” („L'économie du couple”). Filmy z cyklu „Kino Mówi: Ekonomia” w czwartki od 4 do 25 października, o godz. 20:10 w Ale Kino+.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.