„Tomek i Przyjaciele” na majówkę w MiniMini+: pięć filmów oraz maraton z najnowszym sezonem serialu 

„Tomek i Przyjaciele” na majówkę w MiniMini+: pięć filmów oraz maraton z najnowszym sezonem serialu 

Opublikowany

Rybka MiniMini zaprasza wszystkie dzieci na majówkowy maraton filmowy z przygodami uwielbianej na całym świecie lokomotywy o imieniu Tomek. Od 29 kwietnia do 3 maja o godzinie 18:30 stacja MiniMini+ będzie pokazywała kolejne filmy z serii „Tomek i Przyjaciele”, a w weekend 5-6 maja dzieci zobaczą aż 12 odcinków najnowszego sezonu serialu.

Przez pięć dni weekendu majowego o godzinie 18:30 najmłodsi widzowie będą mogli oglądać pełnometrażowe animacje z serii „Tomek i Przyjaciele”. Maraton w MiniMini+ rozpocznie się od filmu „Tomek i Przyjaciele: Tajemnica Niebieskiej Góry”, w którym główny bohater będzie starał się rozwikłać wielką tajemnicę i pomóc bardzo przygnębionej lokomotywie. W ostatni dzień kwietnia dowiemy się czy Tomek poradzi sobie w nieznanym otoczeniu w animacji „Tomek i Przyjaciele: Wyprawie poza wyspę Sodor”. Z kolei 1 maja stacja wyemituje produkcję „Tomek i Przyjaciele: Bohater torów”, w której główny bohater będzie musiał wziąć udział w wyścigu i zmierzyć się ze Spencerem, bardzo szybką lokomotywą. Kolejnego dnia maratonu maluchy zobaczą bajkę „Tomek i Przyjaciele: Dzień Diesli” – tu bohaterowie stawią czoła pożarowi, który wybuchnie na wyspie Sodor. „Tomek i Przyjaciele: Wielki Wyścig” to ostatnia wyemitowana w ramach maratonu animacja o przygodach niebieskiej lokomotywy: tym razem Tomek będzie chciał wziąć udział w Wielkim Wyścigu, niestety nie wszyscy będą patrzeć przychylnie na jego plany.

To jeszcze nie koniec przygód Tomka i jego przyjaciół. Już w weekend, 5-6 maja stacja MiniMini+ wyemituje maraton z odcinkami najnowszego, 21. sezonu serialu „Tomek i Przyjaciele”. Tym razem Tomek pozna nowych przyjaciół, m.in. Glynna ­– stary silnik z ekspresu do kawy i Stephena – zapomniany silnik porzucony w zamku. Lokomotywa nr 1 i jego przyjaciele jak zawsze zadbają o to, aby wszystko na stacji przebiegało sprawnie.    

Bajki o Tomku pokazywane są w ponad 130 krajach. Autorem serii o przygodach Tomka jest Wilbert Awdry, który wymyślił i opowiadał historie o pociągach swojemu choremu synkowi Christopherowi. Za namową żony Wilbert zaczął spisywać opowiadania o Tomku i od roku 1947 przez 25 lat ukazywały się drukiem kolejne książki o przygodach pociągów. Syn Wilberta postanowił kontynuować pracę i pasję ojca – opisał dalsze losy wesołych lokomotyw, które ukazały się w kolejnych czterdziestu książeczkach.

Pomysłodawcą i reżyserem serii telewizyjnej jest Britt Alcroft. W oryginalnej wersji serialu w latach 1984–1991 narratorem był muzyk, członek grupy The Beatles Ringo Starr.     

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Tomek i przyjaciele wyprawa na wyspę Sodor1.jpg

grafika | 15,5 MB

Pobierz
Tomek i Przyjaciele_Bohater torow_08.jpg

grafika | 612 KB

Pobierz
Tomek i przyjaciele_Tajemnica niebieskiej gory_01.jpg

grafika | 17,3 MB

Pobierz
Tomek i Przyjaciele_Wielki Wyścig_3.jpg

grafika | 12,8 MB

Pobierz
Tomek i przyjaciele_Dzien Diesli_01.jpg

grafika | 9,49 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Innowacyjny projekt „KinoMagica” już w kinach - ucz się, baw i przeżywaj niesamowite przygody z Rybką MiniMini!

temu

Stacja MiniMini+ oraz sieć Multikino we współpracy z firmą Verne Vision przygotowały niespodziankę dla najmłodszych fanów podwodnego świata Rybki MiniMini. Dzięki projektowi „KinoMagica” widzowie będą mogli doświadczyć kina przyszłości – porozmawiać na żywo ze swoją ulubienicą na dużym ekranie. Od października wybrane Multikina zapraszają na weekendowe pokazy tego wyjątkowego, interaktywnego show. Twórcy przygotowali trzy różne przedstawienia.
Dzień Przyjaciół Rybki MiniMini w warszawskim ZOO. Poznaj nowych bohaterów stacji!

temu

W niedzielę, 16 września w warszawskim ogrodzie zoologicznym odbędzie się Dzień Przyjaciół Rybki MiniMini, podczas którego dzieci będą mogły poznać Delfina Finka i Ośmiornicę Lolę. Impreza organizowana przez stację MiniMini+ rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 16:00. Na uczestników czekać będą niezwykłe atrakcje, mnóstwo zabawy i dużo interesujących ciekawostek na temat podwodnego świata.
Mecz Finałowy akcji "Zostań gwiazdą futbolu"

temu

W niedzielę, 9 września na boisku sportowym „Agrykola” w Warszawie odbędzie się Mecz Finałowy akcji „Zostań gwiazdą futbolu” zorganizowanej przez stację dziecięcą MiniMini+. Podczas imprezy na małych fanów piłki nożnej będzie czekało wiele sportowych atrakcji i mnóstwo zabawy. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.
Rewolucja w MiniMini+! Obok Rybki MiniMini pojawią się dwaj zupełnie nowi bohaterowie stacji

temu

Stacja MiniMini+ w tym roku obchodzi piętnaste urodziny. Z tej okazji przygotowano niespodziankę dla małych widzów ­- świat Rybki MiniMini został wzbogacony o dodatkowe postacie. Nowymi bohaterami są Delfin oraz Ośmiornica, które idealnie wpisują się w morską stylistykę kanału.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.