„Tomek i Przyjaciele” na majówkę w MiniMini+: pięć filmów oraz maraton z najnowszym sezonem serialu 

„Tomek i Przyjaciele” na majówkę w MiniMini+: pięć filmów oraz maraton z najnowszym sezonem serialu 

Opublikowany

Rybka MiniMini zaprasza wszystkie dzieci na majówkowy maraton filmowy z przygodami uwielbianej na całym świecie lokomotywy o imieniu Tomek. Od 29 kwietnia do 3 maja o godzinie 18:30 stacja MiniMini+ będzie pokazywała kolejne filmy z serii „Tomek i Przyjaciele”, a w weekend 5-6 maja dzieci zobaczą aż 12 odcinków najnowszego sezonu serialu.

Przez pięć dni weekendu majowego o godzinie 18:30 najmłodsi widzowie będą mogli oglądać pełnometrażowe animacje z serii „Tomek i Przyjaciele”. Maraton w MiniMini+ rozpocznie się od filmu „Tomek i Przyjaciele: Tajemnica Niebieskiej Góry”, w którym główny bohater będzie starał się rozwikłać wielką tajemnicę i pomóc bardzo przygnębionej lokomotywie. W ostatni dzień kwietnia dowiemy się czy Tomek poradzi sobie w nieznanym otoczeniu w animacji „Tomek i Przyjaciele: Wyprawie poza wyspę Sodor”. Z kolei 1 maja stacja wyemituje produkcję „Tomek i Przyjaciele: Bohater torów”, w której główny bohater będzie musiał wziąć udział w wyścigu i zmierzyć się ze Spencerem, bardzo szybką lokomotywą. Kolejnego dnia maratonu maluchy zobaczą bajkę „Tomek i Przyjaciele: Dzień Diesli” – tu bohaterowie stawią czoła pożarowi, który wybuchnie na wyspie Sodor. „Tomek i Przyjaciele: Wielki Wyścig” to ostatnia wyemitowana w ramach maratonu animacja o przygodach niebieskiej lokomotywy: tym razem Tomek będzie chciał wziąć udział w Wielkim Wyścigu, niestety nie wszyscy będą patrzeć przychylnie na jego plany.

To jeszcze nie koniec przygód Tomka i jego przyjaciół. Już w weekend, 5-6 maja stacja MiniMini+ wyemituje maraton z odcinkami najnowszego, 21. sezonu serialu „Tomek i Przyjaciele”. Tym razem Tomek pozna nowych przyjaciół, m.in. Glynna ­– stary silnik z ekspresu do kawy i Stephena – zapomniany silnik porzucony w zamku. Lokomotywa nr 1 i jego przyjaciele jak zawsze zadbają o to, aby wszystko na stacji przebiegało sprawnie.    

Bajki o Tomku pokazywane są w ponad 130 krajach. Autorem serii o przygodach Tomka jest Wilbert Awdry, który wymyślił i opowiadał historie o pociągach swojemu choremu synkowi Christopherowi. Za namową żony Wilbert zaczął spisywać opowiadania o Tomku i od roku 1947 przez 25 lat ukazywały się drukiem kolejne książki o przygodach pociągów. Syn Wilberta postanowił kontynuować pracę i pasję ojca – opisał dalsze losy wesołych lokomotyw, które ukazały się w kolejnych czterdziestu książeczkach.

Pomysłodawcą i reżyserem serii telewizyjnej jest Britt Alcroft. W oryginalnej wersji serialu w latach 1984–1991 narratorem był muzyk, członek grupy The Beatles Ringo Starr.     

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Tomek i przyjaciele wyprawa na wyspę Sodor1.jpg

grafika | 15,5 MB

Pobierz
Tomek i Przyjaciele_Bohater torow_08.jpg

grafika | 612 KB

Pobierz
Tomek i przyjaciele_Tajemnica niebieskiej gory_01.jpg

grafika | 17,3 MB

Pobierz
Tomek i Przyjaciele_Wielki Wyścig_3.jpg

grafika | 12,8 MB

Pobierz
Tomek i przyjaciele_Dzien Diesli_01.jpg

grafika | 9,49 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
AKCJA „ZOSTAŃ GWIAZDĄ FUTBOLU” ZAANGAŻOWAŁA PONAD 60 TYSIĘCY INTERNAUTÓW. POZOSTAŁY JESZCZE TRZY TYGODNIE KONKURSU

temu

Internauci oddali ponad 22 tysiące głosów na filmiki nagrane w ramach akcji „Zostań gwiazdą futbolu” stacji MiniMini+, której celem jest zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej. Do czwartku, 21 czerwca na stronie internetowej casting.miniminiplus.pl można zamieszczać wideo z małymi piłkarzami w roli głównej. Akcja ma formę castingu, a finaliści będą mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami w telewizji.  
NOWE EDUKACYJNE GRY Z RYBKĄ MINIMINI JUŻ W SPRZEDAŻY

temu

Rybka MiniMini zaprasza dzieci i rodziców do wspólnej zabawy przy nowych edukacyjnych grach. Dzięki nim maluchy będą ćwiczyły pamięć, spostrzegawczość oraz znajomość kolorów. Do sklepów trafiły trzy nowe gry z Rybką MiniMini: „Junior Kimble”, „Nie tym razem” oraz „Memory”.
NOWE KOSMETYKI Z DOBRZE ZNANĄ MAŁYM WIDZOM MINIMINI+ MYSZKĄ W PASKI W ROSSMANNIE

temu

Rybka MiniMini zaprasza wszystkie maluchy do poznawania kolorów podczas zabawy w wannie. W drogeriach Rossmann dostępnych jest aż sześć rodzajów kosmetyków oraz akcesoriów kąpielowych z Myszką w Paski, bohaterką programów edukacyjnych emitowanych w stacji MiniMini+. Są to: kąpielowe kredki do rysowania, żele, aksamitna pianka, magiczna sól, żelki do kąpieli oraz gąbka do mycia z Myszką w Paski. Dzieci będą mogły używać ich jak farbek do malowania ciała, a także eksperymentować, mieszając ze sobą barwy.
MUZYCZNE HITY I NAUKA TAŃCA W TELETOON+

temu

teleTOON+ zaprasza wszystkich fanów muzyki i tańca do oglądania nowego, autorskiego formatu stacji pt. „Czas na taniec”. Program spełnia dziecięce marzenia o zaprezentowaniu własnej choreografii w telewizji na oczach setek tysięcy widzów. By spróbować szczęścia, wystarczy wziąć udział w konkursie na stronie czasnataniec.teletoonplus.pl.

Casting do nowego programu sportowego – Rybka MiniMini czeka na piłkarskie triki dzieci z całej Polski

W czerwcu niezapomniane piłkarskie emocje podczas Mistrzostw Świata, a już niebawem Rybka MiniMini zaprasza maluchy z całej Polski do sportowej rywalizacji. Od piątku, 11 maja na stronie internetowej casting.miniminiplus.pl będzie można dodawać filmiki z piłkarskimi popisami dzieci. Autorzy nagrań, które podbiją serca internautów i jury spełnią swoje marzenia i jesienią wystąpią w nowym programie sportowym stacji MiniMini+.