„Tomek i Przyjaciele” na majówkę w MiniMini+: pięć filmów oraz maraton z najnowszym sezonem serialu 

„Tomek i Przyjaciele” na majówkę w MiniMini+: pięć filmów oraz maraton z najnowszym sezonem serialu 

Opublikowany

Rybka MiniMini zaprasza wszystkie dzieci na majówkowy maraton filmowy z przygodami uwielbianej na całym świecie lokomotywy o imieniu Tomek. Od 29 kwietnia do 3 maja o godzinie 18:30 stacja MiniMini+ będzie pokazywała kolejne filmy z serii „Tomek i Przyjaciele”, a w weekend 5-6 maja dzieci zobaczą aż 12 odcinków najnowszego sezonu serialu.

Przez pięć dni weekendu majowego o godzinie 18:30 najmłodsi widzowie będą mogli oglądać pełnometrażowe animacje z serii „Tomek i Przyjaciele”. Maraton w MiniMini+ rozpocznie się od filmu „Tomek i Przyjaciele: Tajemnica Niebieskiej Góry”, w którym główny bohater będzie starał się rozwikłać wielką tajemnicę i pomóc bardzo przygnębionej lokomotywie. W ostatni dzień kwietnia dowiemy się czy Tomek poradzi sobie w nieznanym otoczeniu w animacji „Tomek i Przyjaciele: Wyprawie poza wyspę Sodor”. Z kolei 1 maja stacja wyemituje produkcję „Tomek i Przyjaciele: Bohater torów”, w której główny bohater będzie musiał wziąć udział w wyścigu i zmierzyć się ze Spencerem, bardzo szybką lokomotywą. Kolejnego dnia maratonu maluchy zobaczą bajkę „Tomek i Przyjaciele: Dzień Diesli” – tu bohaterowie stawią czoła pożarowi, który wybuchnie na wyspie Sodor. „Tomek i Przyjaciele: Wielki Wyścig” to ostatnia wyemitowana w ramach maratonu animacja o przygodach niebieskiej lokomotywy: tym razem Tomek będzie chciał wziąć udział w Wielkim Wyścigu, niestety nie wszyscy będą patrzeć przychylnie na jego plany.

To jeszcze nie koniec przygód Tomka i jego przyjaciół. Już w weekend, 5-6 maja stacja MiniMini+ wyemituje maraton z odcinkami najnowszego, 21. sezonu serialu „Tomek i Przyjaciele”. Tym razem Tomek pozna nowych przyjaciół, m.in. Glynna ­– stary silnik z ekspresu do kawy i Stephena – zapomniany silnik porzucony w zamku. Lokomotywa nr 1 i jego przyjaciele jak zawsze zadbają o to, aby wszystko na stacji przebiegało sprawnie.    

Bajki o Tomku pokazywane są w ponad 130 krajach. Autorem serii o przygodach Tomka jest Wilbert Awdry, który wymyślił i opowiadał historie o pociągach swojemu choremu synkowi Christopherowi. Za namową żony Wilbert zaczął spisywać opowiadania o Tomku i od roku 1947 przez 25 lat ukazywały się drukiem kolejne książki o przygodach pociągów. Syn Wilberta postanowił kontynuować pracę i pasję ojca – opisał dalsze losy wesołych lokomotyw, które ukazały się w kolejnych czterdziestu książeczkach.

Pomysłodawcą i reżyserem serii telewizyjnej jest Britt Alcroft. W oryginalnej wersji serialu w latach 1984–1991 narratorem był muzyk, członek grupy The Beatles Ringo Starr.     

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Tomek i przyjaciele wyprawa na wyspę Sodor1.jpg

grafika | 15,5 MB

Pobierz
Tomek i Przyjaciele_Bohater torow_08.jpg

grafika | 612 KB

Pobierz
Tomek i przyjaciele_Tajemnica niebieskiej gory_01.jpg

grafika | 17,3 MB

Pobierz
Tomek i Przyjaciele_Wielki Wyścig_3.jpg

grafika | 12,8 MB

Pobierz
Tomek i przyjaciele_Dzien Diesli_01.jpg

grafika | 9,49 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Rewolucja w MiniMini+! Obok Rybki MiniMini pojawią się dwaj zupełnie nowi bohaterowie stacji

temu

Stacja MiniMini+ w tym roku obchodzi piętnaste urodziny. Z tej okazji przygotowano niespodziankę dla małych widzów ­- świat Rybki MiniMini został wzbogacony o dodatkowe postacie. Nowymi bohaterami są Delfin oraz Ośmiornica, które idealnie wpisują się w morską stylistykę kanału.
Akacja "Czas na taniec - czas na twój ruch!" spełniła taneczne marzenia dzieci

temu

Akcja „Czas na taniec – czas na twój ruch” zorganizowana przez stację teleTOON+ była kierowana do młodych fanów muzyki i tańca, dzieci między 6 a 14 rokiem życia. Projekt miał formę castingu – widzowie mogli pokazać własne choreografie przed szeroką publicznością. Internauci oddali prawie 35 tysięcy głosów na blisko 300 przesłanych filmików. Celem akcji było zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz nauki ruchów i układów tanecznych.
„Gdzie jest rybka?” – nowa propozycja dla najmłodszych w aplikacji mobilnej MiniMini+ „Rybka Kolekcjonerka”

temu

Zupełnie nowe atrakcje proponuje kanał MiniMini+ użytkownikom swoich aplikacji mobilnych. Aktualizacja „Rybki Kolekcjonerki” wprowadza minigrę, dodatkową lokację, czyli tło graficzne oraz unikalne figurki do kolekcjonowania. Nowa wersja aplikacji jest już dostępna w sklepach App Store i Google Play.
WAKACJE W MINIMINI+ I TELETOON+

temu

Z okazji wakacji stacje MiniMini+ i teleTOON+ przygotowały szereg atrakcji dla najmłodszych widzów. Na dzieci czekają wyjątkowe premiery: edukacyjne bajki „Molang 3” i „Kot Prot na wszystko odpowie w lot 3”, zabawne przygody przedstawione w „Winston i Dudley” i „Kaeloo”, a także kolejny sezon romantycznej historii „Sissi młoda cesarzowa”. We wtorek, 3 lipca startują dwa konkursy, w których dzieci mogą pochwalić się swoimi selfie z wakacji.