PIERWSZY OD LAT WYWIAD Z ROMANEM POLAŃSKIM NA WYŁĄCZNOŚĆ CANAL+
PIERWSZY OD LAT WYWIAD Z ROMANEM POLAŃSKIM NA WYŁĄCZNOŚĆ CANAL+

PIERWSZY OD LAT WYWIAD Z ROMANEM POLAŃSKIM NA WYŁĄCZNOŚĆ CANAL+

Opublikowany

Roman Polański przyjechał do Polski, by podczas gali POLSKICH NAGRÓD FILMOWYCH ORŁY 2018 odebrać nagrodę dla najlepszego polskiego filmu 20-lecia za obraz „Pianista”. Tylko stacji CANAL+ udzielił ekskluzywnego, pierwszego od kilku lat wywiadu, w którym zdradził, w jaki sposób jego własne aktorskie początki wiążą się z ważną sceną z "Pianisty", dlaczego nie przepada za pisaniem scenariuszy i opowiedział o tangu z dwiema aktorkami w swoim najnowszym filmie "Prawdziwa historia".

„NIE PRZERYWAJ, JEDŹ DALEJ!”

W udzielonym Katarzynie Borowieckiej dla „Aktualności Filmowych+” wywiadzie reżyser wspomina wzruszenie, towarzyszące pracy na planie „Pianisty”:

Wspaniale wspominam to kręcenie, entuzjazm ekipy i statystów. Przy takiej ilości ludzi trzeba ich mieć do dyspozycji przed 4 rano, żeby ich ucharakteryzować. Jak zaczynaliśmy zdjęcia, oni byli gotowi, wczuwali się w te role jakby to przeżywali. Część  z nich przeżyła te momenty, ale nawet młodzi, którzy z pewnością nie mieli o tym pojęcia, słyszeli tylko od rodziców, dziadków - grali jak zawodowi aktorzy. Czasami myślałem „trzeba przerwać na obiad”, ale oni na to „nie nie nie, nie przerywaj, jedź dalej! To pamiętam z niesłychanym wzruszeniem

Roman Polański

O tym, jak z Jerzym Skolimowskim podczas fali upałów w małym łódzkim mieszkaniu przy ul. Narutowicza napisał „Nóż w wodzie”, jak znalazł się na wyścigu Formuły 1 w Monte Carlo oraz do którego filmu czuje „Wstręt”, a który to dla niego „Gorzkie gody”  - cały wywiad z Romanem Polańskim znajdą Państwo tutaj:  

Aktualności filmowe+: Wywiad z Romanem Polańskim (wywiad, Polska, 2018) - CANAL+ Film

Ekskluzywny, jedyny i pierwszy od wielu lat wywiad polskiego reżysera na wyłączność CANAL+.

Udostępnij

Powiązane artykuły
PAWEŁ PAWLIKOWSKI Z NAGRODĄ ZA NAJLEPSZĄ REŻYSERIĘ W CANNES – SUKCES KOPRODUKCJI CANAL+

temu

Zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, ale nie milkną echa sukcesu „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego. Jury pod przewodnictwem Cate Blanchett przyznało polskiemu reżyserowi nagrodę za reżyserię. Koprodukcja CANAL+ podbiła Francję i od premierowego pokazu w konkursie głównym mówi o niej cały świat. Historia miłości kompozytora i artystki zespołu ludowego "Mazurek" tym samym zapisała się w historii kina. Ceremonię wręczenia nagród widzowie mogli zobaczyć na żywo dzięki CANAL+ Film.
KOPRODUKCJA CANAL+ „ZIMNA WOJNA” JUŻ W TEN WEEKEND POWALCZY O ZŁOTĄ PALMĘ W CANNES

temu

Tegoroczny Festiwal Filmowy w Cannes ma szczególne znaczenie dla polskiego kina. Wśród najwybitniejszych światowych filmów o statuetkę walczy „Zimna wojna”, koprodukcja CANAL+, w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Wzruszenie Julianne Moore, gratulacje od Benicio del Toro,  entuzjazm publiczności i międzynarodowych mediów – to reakcje po pokazie produkcji, o której mówi cały świat. Dzięki CANAL+ FILM widzowie będą mogli poczuć na żywo klimat filmowego Cannes i kina największego kalibru, ponieważ już 19 maja na tym kanale odbędzie się transmisja ceremonii wręczenia nagród. Czy laureat Oscara©, Paweł Pawlikowski, wróci z Cannes ze Złotą Palmą?
KOPRODUKCJA CANAL+ Z SZANSĄ NA ZŁOTĄ PALMĘ W CANNES

temu

„Zimna wojna” laureata Oscara® Pawła Pawlikowskiego znalazła się w konkursie głównym 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. To pierwsza polska od 37 lat produkcja, która powalczy o Złotą Palmę podczas najbardziej prestiżowej imprezy filmowej świata.
Rewolucja w MiniMini+! Obok Rybki MiniMini pojawią się dwaj zupełnie nowi bohaterowie stacji

temu

Stacja MiniMini+ w tym roku obchodzi piętnaste urodziny. Z tej okazji przygotowano niespodziankę dla małych widzów ­- świat Rybki MiniMini został wzbogacony o dodatkowe postacie. Nowymi bohaterami są Delfin oraz Ośmiornica, które idealnie wpisują się w morską stylistykę kanału.