PIERWSZY OD LAT WYWIAD Z ROMANEM POLAŃSKIM NA WYŁĄCZNOŚĆ CANAL+
PIERWSZY OD LAT WYWIAD Z ROMANEM POLAŃSKIM NA WYŁĄCZNOŚĆ CANAL+

PIERWSZY OD LAT WYWIAD Z ROMANEM POLAŃSKIM NA WYŁĄCZNOŚĆ CANAL+

Opublikowany

Roman Polański przyjechał do Polski, by podczas gali POLSKICH NAGRÓD FILMOWYCH ORŁY 2018 odebrać nagrodę dla najlepszego polskiego filmu 20-lecia za obraz „Pianista”. Tylko stacji CANAL+ udzielił ekskluzywnego, pierwszego od kilku lat wywiadu, w którym zdradził, w jaki sposób jego własne aktorskie początki wiążą się z ważną sceną z "Pianisty", dlaczego nie przepada za pisaniem scenariuszy i opowiedział o tangu z dwiema aktorkami w swoim najnowszym filmie "Prawdziwa historia".

„NIE PRZERYWAJ, JEDŹ DALEJ!”

W udzielonym Katarzynie Borowieckiej dla „Aktualności Filmowych+” wywiadzie reżyser wspomina wzruszenie, towarzyszące pracy na planie „Pianisty”:

Wspaniale wspominam to kręcenie, entuzjazm ekipy i statystów. Przy takiej ilości ludzi trzeba ich mieć do dyspozycji przed 4 rano, żeby ich ucharakteryzować. Jak zaczynaliśmy zdjęcia, oni byli gotowi, wczuwali się w te role jakby to przeżywali. Część  z nich przeżyła te momenty, ale nawet młodzi, którzy z pewnością nie mieli o tym pojęcia, słyszeli tylko od rodziców, dziadków - grali jak zawodowi aktorzy. Czasami myślałem „trzeba przerwać na obiad”, ale oni na to „nie nie nie, nie przerywaj, jedź dalej! To pamiętam z niesłychanym wzruszeniem

Roman Polański

O tym, jak z Jerzym Skolimowskim podczas fali upałów w małym łódzkim mieszkaniu przy ul. Narutowicza napisał „Nóż w wodzie”, jak znalazł się na wyścigu Formuły 1 w Monte Carlo oraz do którego filmu czuje „Wstręt”, a który to dla niego „Gorzkie gody”  - cały wywiad z Romanem Polańskim znajdą Państwo tutaj:  

Aktualności filmowe+: Wywiad z Romanem Polańskim (wywiad, Polska, 2018) - CANAL+ Film

Ekskluzywny, jedyny i pierwszy od wielu lat wywiad polskiego reżysera na wyłączność CANAL+.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Złote Lwy dla koprodukcji CANAL+ „Zimna wojna” na Festiwalu w Gdyni

temu

Zakończył się 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jury pod przewodnictwem Waldemara Krzystka (nagrodzonego Złotymi Lwami reżysera „Małej Moskwy”) okrzyknęło „Zimną wojnę” najlepszym filmem festiwalu przyznając produkcji Złote Lwy. Film zdobył również nagrody za najlepszy montaż oraz dźwięk. Koprodukcja CANAL+ podbiła serca jury nie tylko w Polsce – od premierowego pokazu na Festiwalu w Cannes mówi o niej cały świat.
POLSKIE DRUŻYNY W WALCE O FINAL4 – NOWY SEZON LIGI MISTRZÓW PIŁKARZY RĘCZNYCH W NC+

temu

Mecz Motor Zaporoże – Paris Saint Germain zainauguruje w środę 12 września nowy sezon Velux EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych na platformie nc+. W najbliższy weekend pierwsze spotkania rozegrają polskie drużyny PGE Vive Kielce i Orlen Wisła Płock.W nowym sezonie Velux
REWANŻOWE PÓŁFINAŁY PGE EKSTRALIGI TYLKO W NSPORT+

temu

W najbliższy weekend poznamy skład wielkiego finału PGE Ekstraligi –  najlepszej żużlowej ligi świata. W niedzielę w rewanżowych półfinałach  zmierzą się CASH BROKER Stal Gorzów – forBET Włókniarz Częstochowa oraz  FOGO Unia Leszno – BETARD  Sparta Wrocław. Transmisje w
PAWEŁ PAWLIKOWSKI Z NAGRODĄ ZA NAJLEPSZĄ REŻYSERIĘ W CANNES – SUKCES KOPRODUKCJI CANAL+

temu

Zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, ale nie milkną echa sukcesu „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego. Jury pod przewodnictwem Cate Blanchett przyznało polskiemu reżyserowi nagrodę za reżyserię. Koprodukcja CANAL+ podbiła Francję i od premierowego pokazu w konkursie głównym mówi o niej cały świat. Historia miłości kompozytora i artystki zespołu ludowego "Mazurek" tym samym zapisała się w historii kina. Ceremonię wręczenia nagród widzowie mogli zobaczyć na żywo dzięki CANAL+ Film.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.