PIERWSZY OD LAT WYWIAD Z ROMANEM POLAŃSKIM NA WYŁĄCZNOŚĆ CANAL+
PIERWSZY OD LAT WYWIAD Z ROMANEM POLAŃSKIM NA WYŁĄCZNOŚĆ CANAL+

PIERWSZY OD LAT WYWIAD Z ROMANEM POLAŃSKIM NA WYŁĄCZNOŚĆ CANAL+

Opublikowany

Roman Polański przyjechał do Polski, by podczas gali POLSKICH NAGRÓD FILMOWYCH ORŁY 2018 odebrać nagrodę dla najlepszego polskiego filmu 20-lecia za obraz „Pianista”. Tylko stacji CANAL+ udzielił ekskluzywnego, pierwszego od kilku lat wywiadu, w którym zdradził, w jaki sposób jego własne aktorskie początki wiążą się z ważną sceną z "Pianisty", dlaczego nie przepada za pisaniem scenariuszy i opowiedział o tangu z dwiema aktorkami w swoim najnowszym filmie "Prawdziwa historia".

„NIE PRZERYWAJ, JEDŹ DALEJ!”

W udzielonym Katarzynie Borowieckiej dla „Aktualności Filmowych+” wywiadzie reżyser wspomina wzruszenie, towarzyszące pracy na planie „Pianisty”:

Wspaniale wspominam to kręcenie, entuzjazm ekipy i statystów. Przy takiej ilości ludzi trzeba ich mieć do dyspozycji przed 4 rano, żeby ich ucharakteryzować. Jak zaczynaliśmy zdjęcia, oni byli gotowi, wczuwali się w te role jakby to przeżywali. Część  z nich przeżyła te momenty, ale nawet młodzi, którzy z pewnością nie mieli o tym pojęcia, słyszeli tylko od rodziców, dziadków - grali jak zawodowi aktorzy. Czasami myślałem „trzeba przerwać na obiad”, ale oni na to „nie nie nie, nie przerywaj, jedź dalej! To pamiętam z niesłychanym wzruszeniem

Roman Polański

O tym, jak z Jerzym Skolimowskim podczas fali upałów w małym łódzkim mieszkaniu przy ul. Narutowicza napisał „Nóż w wodzie”, jak znalazł się na wyścigu Formuły 1 w Monte Carlo oraz do którego filmu czuje „Wstręt”, a który to dla niego „Gorzkie gody”  - cały wywiad z Romanem Polańskim znajdą Państwo tutaj:  

Aktualności filmowe+: Wywiad z Romanem Polańskim (wywiad, Polska, 2018) - CANAL+ Film

Ekskluzywny, jedyny i pierwszy od wielu lat wywiad polskiego reżysera na wyłączność CANAL+.

Udostępnij

Powiązane artykuły
KOPRODUKCJA CANAL+ Z SZANSĄ NA ZŁOTĄ PALMĘ W CANNES

temu

„Zimna wojna” laureata Oscara® Pawła Pawlikowskiego znalazła się w konkursie głównym 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. To pierwsza polska od 37 lat produkcja, która powalczy o Złotą Palmę podczas najbardziej prestiżowej imprezy filmowej świata.
Andrzej Bargiel pokonał Śnieżną Panterę. Polak pobił dotychczasowy rekord świata!

temu

14 sierpnia o godzinie 8:35 rano czasu polskiego Andrzej Bargiel stanął na szczycie Pobiedy, ostatnim z pięciu wierzchołków Śnieżnej Pantery. Tym samym pobił dotychczasowy rekord w szybkości zdobycia tego prestiżowego wyróżnienia, zdobywając je w czasie poniżej 30 dni. Całej wyprawie towarzyszyła ekipa filmowa głównego partnera wyprawy – kanału CANAL+ DISCOVERY. Już jesienią na antenie stacji będzie można obejrzeć serię dokumentalną „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”, prezentującą blisko miesięczne zmagania polskiego skialpinisty.
Weekend z polskim kinem w CANAL+

temu

W maju CANAL+ zaprasza widzów na rodzime produkcje. Cykl „Polski weekend” odbędzie się od piątku 11 maja do niedzieli 13 maja, a w nim „Człowiek z magicznym pudełkiem” z Olgą Bołądź i Piotrem Polakiem w rolach głównych oraz dwie koprodukcje CANAL+: „Dzikie róże” i „Pewnego razu w listopadzie…”.
Półfinały Ligi Mistrzów UEFA w nc+

temu

Emocje w Lidze Mistrzów UEFA sięgają zenitu. W najbliższy wtorek i środę rozegrane zostaną pierwsze półfinały najbardziej prestiżowych rozgrywek Starego Kontynentu, w których Liverpool zagra z AS Roma, a Bayern Monachium z Realem Madryt.

Premierowe seriale: „Kto zabił Kiri?”, „Zmowa milczenia”, „Niewinny”. Już w kwietniu, tylko w Ale kino+

W kwietniu Ale kino+ zaprasza widzów na trzy premierowe seriale z wątkiem sensacyjnym. Fanów dramatu obyczajowego z pewnością przyciągnie angielski serial „Kto zabił Kiri?”, a miłośników kryminału ,,Zmowa milczenia’’. W programie również produkcja ,,Niewinny’’, za którą