101 tys. widzów podczas transmisji ceremonii wręczenia Orłów 2018 w CANAL+

101 tys. widzów podczas transmisji ceremonii wręczenia Orłów 2018 w CANAL+

Ponad 101 tysięcy widzów – tyle osób zasiadło przed telewizorami w dniu wręczenia najważniejszych Polskich Nagród Filmowych „Orły”. Tegoroczną galę śledziło 96,5 tys. widzów na kanale CANAL+ i ponad 5 tys. widzów w CANAL+1. CANAL+ już drugi raz transmitował wieczór rozdania nagród.

Jesteśmy dumni, że CANAL+ drugi rok z rzędu został oficjalnym nadawcą ceremonii Polskich Nagród Filmowych Orły 2018, szczególnie z powodu jubileuszu. Tegoroczna oglądalność jest o 40 tys. wyższa, niż w ubiegłym roku, a widzowie poznali laureatów nagród prosto z anteny CANAL+. Uczestnictwo w tak prestiżowej gali, jaką są Orły, dodatkowo potwierdza, że nasza kinematografia jest odzwierciedleniem najlepszej jakości i wysokiej klasy

Anna Limbach-Uryn, Dyrektor Działu Programowego nc+.

Niekwestionowanym zwycięzcą wieczoru został film, będący koprodukcją CANAL+  - „Cicha noc” w reżyserii Piotra Domalewskiego, uzyskując aż 11 nominacji i otrzymując 10 statuetek, w tym Orły dla najlepszego filmu 2017 roku, a także za najlepszą reżyserię, scenariusz oraz najlepsze zdjęcia (Piotr Sobociński) i najlepszy dźwięk (Jerzy Murawski, Kacper Habisiak, Marcin Kasiński). Również do aktorów „Cichej nocy” powędrowały nagrody – Dawid Ogrodnik został wyróżniony za pierwszoplanową kreację, Agnieszka Suchora i Arkadiusz Jakubik za role drugoplanowe.

Do tegorocznych nagród nominowane były również produkcje i koprodukcje CANAL+, m.in.: „Dzikie róże” w reżyserii Anny Jadowskiej i „Volta” w reżyserii Juliusza Machulskiego, a w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Fabularny - „BELFER. Sezon 2” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza i Macieja Bochniaka.

Polskie Nagrody Filmowe Orły to jedne z najbardziej prestiżowych oraz pożądanych trofeów rodzimej kinematografii. W tym roku, z okazji dwudziestolecia przyznawania statuetki, Fundacja Legalna Kultura ogłosiła Plebiscyt na Najlepszy Polski Film Dwudziestolecia. Widzowie wyłonili spośród filmów, które zdobyły Orły w kategorii Najlepszy Film w latach 1999-2017 Romana Polańskiego i film „Pianista”.  

Do tegorocznych Polskich Nagród Filmowych kandydowało 61 filmów, w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny, a członkowie Akademii wybierali spośród 48 produkcji, a w kategorii Najlepszy Serial Fabularny spośród 10 tytułów.

Powtórkę gali będzie można obejrzeć w CANAL+ w niedzielę 1 kwietnia o godz. 11:25 oraz w CANAL+ FILM w sobotę 7 kwietnia o godz. 17:45. Zapis ceremonii dostępny jest również w nc+ GO.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Orły2018 (1).jpg

grafika | 2,44 MB

Pobierz
Orły2018 (3).JPG

grafika | 1,58 MB

Pobierz
Orły2018 (4).jpg

grafika | 2,2 MB

Pobierz
Orły2018 (2).JPG

grafika | 929 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
„Snowden”, „Planetarium” i „Zagubieni” w listopadzie w cyklu „Miesiąc z historią” w Ale kino+

W listopadzie stacja Ale kino+ zaprasza na filmowy cykl przybliżający widzom nietuzinkowe epizody z historii – te powszechnie znane i te, które mogą zaskoczyć polską publiczność. Na ekranach telewizorów pojawi się biografia Karola Marksa („Młody Karol Marks”), opowieść o
„Czas mroku” i „Donbas” w cyklu „Wolność zagrożona” tylko w CANAL+

W listopadzie CANAL+ zaprasza widzów do refleksji nad tym, w jaki sposób człowiek odnajduje się w sytuacji destabilizacji i zagrożenia wolności. Zaprezentowane na antenie filmy dokumentalne i fabularne ukażą przypadki z historii XX wieku i tej najnowszej, gdy ludzie musieli walczyć o zachowanie swej niezależności w najmniej sprzyjających okolicznościach. W ramach cyklu wyemitowany zostanie film o staraniach Reagana, aby zapobiec nuklearnej katastrofie („The Reagan Show”), dokument poświęcony pierwszym damom PRL („Pierwsze damy PRLu”), zapis śledztwa dziennikarza rozpracowującego środowiska ultraprawicowe („Undercover in the Alt-Right”) i dokument odsłaniający kulisy powstawania fake newsów („Fabryka trolli”). Ponadto, po raz pierwszy w telewizji uhonorowane prestiżowymi nagrodami, prosto z kina „Czas mroku” i „Donbas”. [GA1]Czekamy jeszcze na polski tytuł
„Listy do M. 3” oraz „Fernando” w listopadzie w CANAL+

W listopadzie w CANAL+ nominowany do Oscara® film animowany „Fernando”, przerażający horror „Piła: Dziedzictwo”, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale 2017 obraz Małgorzaty Szumowskiej „Twarz” i trzecia część uwielbianej przez Polaków komediowej serii „Listy do M.”. Kinowe hity po raz pierwszy w telewizji, tylko w CANAL+.
„Nieznajoma dziewczyna” i „Fikser” w listopadzie. Cykl „Kino Mówi” tylko w Ale kino+

Czasami krótkie chwile determinują całe życie. Filmowcy w swoich kinowych narracjach często zastanawiają się, jak radzić sobie z traumami. W październiku w cyklu „Kino Mówi: Trauma” zaprezentowane zostaną filmy przedstawiające sytuacje kryzysowe, które prześladują przez
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.