101 tys. widzów podczas transmisji ceremonii wręczenia Orłów 2018 w CANAL+

101 tys. widzów podczas transmisji ceremonii wręczenia Orłów 2018 w CANAL+

Opublikowany

Ponad 101 tysięcy widzów – tyle osób zasiadło przed telewizorami w dniu wręczenia najważniejszych Polskich Nagród Filmowych „Orły”. Tegoroczną galę śledziło 96,5 tys. widzów na kanale CANAL+ i ponad 5 tys. widzów w CANAL+1. CANAL+ już drugi raz transmitował wieczór rozdania nagród.

Jesteśmy dumni, że CANAL+ drugi rok z rzędu został oficjalnym nadawcą ceremonii Polskich Nagród Filmowych Orły 2018, szczególnie z powodu jubileuszu. Tegoroczna oglądalność jest o 40 tys. wyższa, niż w ubiegłym roku, a widzowie poznali laureatów nagród prosto z anteny CANAL+. Uczestnictwo w tak prestiżowej gali, jaką są Orły, dodatkowo potwierdza, że nasza kinematografia jest odzwierciedleniem najlepszej jakości i wysokiej klasy

Anna Limbach-Uryn, Dyrektor Działu Programowego nc+.

Niekwestionowanym zwycięzcą wieczoru został film, będący koprodukcją CANAL+  - „Cicha noc” w reżyserii Piotra Domalewskiego, uzyskując aż 11 nominacji i otrzymując 10 statuetek, w tym Orły dla najlepszego filmu 2017 roku, a także za najlepszą reżyserię, scenariusz oraz najlepsze zdjęcia (Piotr Sobociński) i najlepszy dźwięk (Jerzy Murawski, Kacper Habisiak, Marcin Kasiński). Również do aktorów „Cichej nocy” powędrowały nagrody – Dawid Ogrodnik został wyróżniony za pierwszoplanową kreację, Agnieszka Suchora i Arkadiusz Jakubik za role drugoplanowe.

Do tegorocznych nagród nominowane były również produkcje i koprodukcje CANAL+, m.in.: „Dzikie róże” w reżyserii Anny Jadowskiej i „Volta” w reżyserii Juliusza Machulskiego, a w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Fabularny - „BELFER. Sezon 2” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza i Macieja Bochniaka.

Polskie Nagrody Filmowe Orły to jedne z najbardziej prestiżowych oraz pożądanych trofeów rodzimej kinematografii. W tym roku, z okazji dwudziestolecia przyznawania statuetki, Fundacja Legalna Kultura ogłosiła Plebiscyt na Najlepszy Polski Film Dwudziestolecia. Widzowie wyłonili spośród filmów, które zdobyły Orły w kategorii Najlepszy Film w latach 1999-2017 Romana Polańskiego i film „Pianista”.  

Do tegorocznych Polskich Nagród Filmowych kandydowało 61 filmów, w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny, a członkowie Akademii wybierali spośród 48 produkcji, a w kategorii Najlepszy Serial Fabularny spośród 10 tytułów.

Powtórkę gali będzie można obejrzeć w CANAL+ w niedzielę 1 kwietnia o godz. 11:25 oraz w CANAL+ FILM w sobotę 7 kwietnia o godz. 17:45. Zapis ceremonii dostępny jest również w nc+ GO.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Orły2018 (1).jpg

grafika | 2,44 MB

Pobierz
Orły2018 (3).JPG

grafika | 1,58 MB

Pobierz
Orły2018 (4).jpg

grafika | 2,2 MB

Pobierz
Orły2018 (2).JPG

grafika | 929 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
„Papież, to jest firma!” – sekrety jednego z najpotężniejszych ludzi na ziemi już w październiku w CANAL+

temu

Ojciec Święty – katolikom wydaje się bliski i dobrze znany. Za pośrednictwem kilku kliknięć można dowiedzieć się, co jada na śniadanie, a mimo to od niemal dwóch tysięcy lat Watykan pieczołowicie strzeże tajemnic papieży. Większość informacji na ich temat nigdy nie ujrzała światła dziennego. Najnowsza seria dokumentalna „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła” („Pope: The Most Powerful Man In History”) dociera do tajnych dotychczas źródeł i przybliża widzom najważniejsze okresy w historii papiestwa. Premierowe odcinki już od 1 października tylko w CANAL+.
Weekend z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w CANAL+

temu

Wrzesień to miesiąc polskiego kina - co roku najważniejsze osobistości filmowego świata zjeżdżają się nad malownicze morze, aby świętować tryumfy rodzimej kinematografii. Na zakończenie 43. edycji Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni CANAL+ wyemituje wybrane produkcje wyróżnione w poprzednim roku. Na entuzjastów ambitnego, festiwalowego kina czeka weekend pełen filmowych uniesień.
Plan filmowy na zboczach ośmiotysięcznika w Karakorum – trwają zdjęcia do wyjątkowej koprodukcji CANAL+

temu

Jak się kręci film fabularny na wysokości 5600 m n.p.m.? Jednym z niewielu reżyserów znających odpowiedź na to pytanie jest Leszek Dawid, który w górach Karakorum realizował pierwszą część zdjęć do filmu pt. „Broad Peak”. Kolejny etap prac nad opowieścią o polskim himalaiście, Macieju Berbece, ruszył z początkiem września.
Tajemnice przestępczego świata największych metropolii po dwóch stronach oceanu. Już we wrześniu w CANAL+ i CANAL+ SERIALE

temu

Po wakacyjnej beztrosce czas na sensacyjne serialowe produkcje, które skutecznie podniosą poziom adrenaliny we krwi wszystkim fanom mocnego kina. Brutalność ulic Los Angeles, wstrząsające tajemnice skrywane przed najbliższymi oraz zmagania londyńskiej policji – to wszystko w trzech premierowych hitach na antenie CANAL+ i CANAL+ SERIALE.