101 tys. widzów podczas transmisji ceremonii wręczenia Orłów 2018 w CANAL+

101 tys. widzów podczas transmisji ceremonii wręczenia Orłów 2018 w CANAL+

Opublikowany

Ponad 101 tysięcy widzów – tyle osób zasiadło przed telewizorami w dniu wręczenia najważniejszych Polskich Nagród Filmowych „Orły”. Tegoroczną galę śledziło 96,5 tys. widzów na kanale CANAL+ i ponad 5 tys. widzów w CANAL+1. CANAL+ już drugi raz transmitował wieczór rozdania nagród.

Jesteśmy dumni, że CANAL+ drugi rok z rzędu został oficjalnym nadawcą ceremonii Polskich Nagród Filmowych Orły 2018, szczególnie z powodu jubileuszu. Tegoroczna oglądalność jest o 40 tys. wyższa, niż w ubiegłym roku, a widzowie poznali laureatów nagród prosto z anteny CANAL+. Uczestnictwo w tak prestiżowej gali, jaką są Orły, dodatkowo potwierdza, że nasza kinematografia jest odzwierciedleniem najlepszej jakości i wysokiej klasy

Anna Limbach-Uryn, Dyrektor Działu Programowego nc+.

Niekwestionowanym zwycięzcą wieczoru został film, będący koprodukcją CANAL+  - „Cicha noc” w reżyserii Piotra Domalewskiego, uzyskując aż 11 nominacji i otrzymując 10 statuetek, w tym Orły dla najlepszego filmu 2017 roku, a także za najlepszą reżyserię, scenariusz oraz najlepsze zdjęcia (Piotr Sobociński) i najlepszy dźwięk (Jerzy Murawski, Kacper Habisiak, Marcin Kasiński). Również do aktorów „Cichej nocy” powędrowały nagrody – Dawid Ogrodnik został wyróżniony za pierwszoplanową kreację, Agnieszka Suchora i Arkadiusz Jakubik za role drugoplanowe.

Do tegorocznych nagród nominowane były również produkcje i koprodukcje CANAL+, m.in.: „Dzikie róże” w reżyserii Anny Jadowskiej i „Volta” w reżyserii Juliusza Machulskiego, a w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Fabularny - „BELFER. Sezon 2” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza i Macieja Bochniaka.

Polskie Nagrody Filmowe Orły to jedne z najbardziej prestiżowych oraz pożądanych trofeów rodzimej kinematografii. W tym roku, z okazji dwudziestolecia przyznawania statuetki, Fundacja Legalna Kultura ogłosiła Plebiscyt na Najlepszy Polski Film Dwudziestolecia. Widzowie wyłonili spośród filmów, które zdobyły Orły w kategorii Najlepszy Film w latach 1999-2017 Romana Polańskiego i film „Pianista”.  

Do tegorocznych Polskich Nagród Filmowych kandydowało 61 filmów, w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny, a członkowie Akademii wybierali spośród 48 produkcji, a w kategorii Najlepszy Serial Fabularny spośród 10 tytułów.

Powtórkę gali będzie można obejrzeć w CANAL+ w niedzielę 1 kwietnia o godz. 11:25 oraz w CANAL+ FILM w sobotę 7 kwietnia o godz. 17:45. Zapis ceremonii dostępny jest również w nc+ GO.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Orły2018 (1).jpg

grafika | 2,44 MB

Pobierz
Orły2018 (3).JPG

grafika | 1,58 MB

Pobierz
Orły2018 (4).jpg

grafika | 2,2 MB

Pobierz
Orły2018 (2).JPG

grafika | 929 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Weekend z polskim kinem w CANAL+

temu

W maju CANAL+ zaprasza widzów na rodzime produkcje. Cykl „Polski weekend” odbędzie się od piątku 11 maja do niedzieli 13 maja, a w nim „Człowiek z magicznym pudełkiem” z Olgą Bołądź i Piotrem Polakiem w rolach głównych oraz dwie koprodukcje CANAL+: „Dzikie róże” i „Pewnego razu w listopadzie…”.
„Prawnik” i „Dumb 2” - serialowe premiery już w maju na antenie Ale kino+.

temu

W maju na antenę Ale kino+ wraca izraelski hit „Dumb” - już od środy 2 maja drugi sezon sensacyjnego serialu. Miłośnikom kryminalnych rozgrywek Ale kino+ proponuje serial „Prawnik” – po raz pierwszy w telewizji. Premierowe odcinki już od niedzieli 6 maja.
Premierowy sezon serialu „Wersal. Prawo krwi” w maju w CANAL+

temu

Francuski król Ludwik XIV powraca w finałowym, trzecim sezonie serialu „Wersal. Prawo krwi” („Versailles 3”). Historyczna ekranizacja powstania Pałacu Wersalskiego i budzącego kontrowersje życia Króla Słońce podbiły serca widzów fantazyjnymi intrygami, manipulacjami i prowokacjami. Finał najdroższego francuskiego serialu wszech czasów po raz pierwszy w telewizji, tylko w CANAL+.
„High-Rise”, „Neon Demon” i „Zombie express” w majowym cyklu „Kino Mówi: Legenda”. Tylko w Ale kino+

temu

W majowym cyklu „Kino Mówi: Legenda” Ale kino+ wyemituje filmy odpowiadające na pytania co dziś nazywamy legendą czy jak smakuje zemsta kobiet i dlaczego jest warta legendy? Będą to: „High-Rise” z Tomem Hiddlestonem w głównej roli, pokazywany w konkursie głównym na Festiwalu w Cannes „Neon Demon” w reżyserii Nicolasa Windinga Refna, kontynuacja adaptacji komiksu Franka Millera „Sin City 2: Damulka warta grzechu” oraz azjatyckie „Zombie express” i „Marlina: Zbrodnia w czterech aktach”. Premiery w czwartki od 3 do 31 maja tylko w Ale kino+.

„Życie animowane”, „Nieprawi”, „Przez ścianę” i „Kamper” w kwietniowym cyklu „Kino Mówi: Norma”. Tylko w Ale kino+.

Jak dziś definiujemy normalność? Kogo przyjmuje, a kogo odrzuca społeczeństwo? Co nas szokuje, co możemy nazwać tabu? W kwietniu Ale kino+ w cyklu „Kino Mówi: Norma” zaprasza na cztery filmy, które próbują zmierzyć z tymi pytaniami: nominowany do Oscara® dokument „Życie animowane”, dramat „Nieprawi”, komedia romantyczna o ortodoksyjnej Żydówce „Przez ścianę” oraz nominowany do Złotych Lwów „Kamper”. Premiery w każdy czwartek od 5 kwietnia po godzinie 20:10. Tylko w Ale kino+.