Weekend mścicieli w CANAL+: „Historia zemsty”, „John Wick 2” i „Wendeta”

Weekend mścicieli w CANAL+: „Historia zemsty”, „John Wick 2” i „Wendeta”

Opublikowany

Zemsta najlepiej smakuje na zimno i… filmowo. W weekend od 2 do 4 lutego CANAL+ zaprosi swoich widzów na wyjątkowy cykl, w którym premierowo zaprezentuje trzy filmy z odwetem w tle. W programie: thriller „Historia zemsty” z Nicolasem Cage’em, sensacyjny „John Wick 2” z Keanu Reevesem oraz rozgrywająca się na niezwykle mrocznym Dzikim Zachodzie „Wendeta”, w której zobaczymy m.in. Dakotę Fanning („Amerykańska sielanka”) oraz znanego z serialu „Gra o tron” Kita Haringtona. Premiery w ramach cyklu „Weekend mścicieli” od piątku 2 lutego do niedzieli 4 lutego, po godzinie 21:00. Tylko w CANAL+.

Spotkanie z zemstą w CANAL+ rozpocznie thriller „Historia zemsty” („Vengeance: A Love Story”). Laureat Oscara® Nicholas Cage w roli bezwzględnego policjanta, który nie cofnie się przed niczym, aby dotrzeć do prawdy.

Teena (Anna Hutchison) jest samotną matką, która wspólnie z córką mieszka w niewielkim amerykańskim miasteczku. Pewnego wieczoru podczas powrotu z wieczornej imprezy u przyjaciół zostaje napadnięta i brutalnie zgwałcona przez czwórkę mężczyzn. Policji udaje się ująć sprawców. Ci jednak nie przyznają się do winy i wynajmują słynącego z bezwzględności, cenionego adwokata Jaya Kirkpatricka (Don Johnson). Ten zaś stara się całkowicie zdyskredytować Teenę i jej zeznania. Prowadzący śledztwo oficer policji John Dromoor (Nicolas Cage) zamierza zrobić wszystko, by sprawiedliwości stało się zadość. Nawet jeśli trzeba będzie wymierzyć ją poza salą sądową.
PREMIERA: piątek, 2 lutego, godz. 21:00

W opowieści o odwecie nie mogłoby zabraknąć również kontynuacji jednego z największych przebojów kina akcji ostatnich lat, czyli „Johna Wicka 2” („John Wick: Chapter 2”). W roli głównej ponownie zobaczymy Keanu Reevesa („Matrix”, „Constantine”). Na ekranie również: laureat Złotego Globu, Ian McShane („Deadwood”), znana z serialu „Orange Is the New Black” Ruby Rose oraz raper Common.

Część druga z Keanu Reevesem w swojej absolutnie najlepszej roli, to prawdziwa uczta dla fanów kina akcji - adrenalinowa rakieta obrazu i dźwięku, która eksploduje w kontakcie z widzem – Peter Travers, „Rolling Stone”

Legendarny super zabójca John Wick (Keanu Reeves) ponownie musi porzucić spokojną emeryturę. Jego dawny wspólnik potrzebuje pomocy w walce z podziemną organizacją włoskich zabójców. Związany ślubami krwi John nie może odmówić. A to znaczy, że znów będzie się działo. Pojawienie się na włoskiej ziemi Johna Wicka będzie dla mafii niczym wybuch Wezuwiusza. Krew poleje się niczym lawa, a najwięksi twardziele będą błagać o litość. W tej grze John Wick znów przeniesie nas o poziom wyżej.
PREMIERA: sobota, 3 lutego, godz. 21:00

Przemoc, morderstwa, kazirodztwo, a wszystko to w imię Boga. Weekend zakończy „Wendeta” („Brimstone”), czyli wstrząsający i niezwykle mroczny dramat w reżyserii holenderskiego twórcy Martina Koolhovena („Ostatnia zima wojny”). Na ekranie m.in.: Dakota Fanning („Amerykańska sielanka”), Guy Pearce („Memento”) oraz znany z serialu „Gra o tron” Kit Harington. Ameryka, XIX wiek. Liz (Dakota Fanning) wraz z mężem, córką i pasierbem należy do niewielkiej społeczności holenderskich osadników. Pewnego dnia w miasteczku zjawia się nowy pastor (Guy Pearce) - zwolennik surowego karania za grzechy i występki, który daje sobie prawo do bycia narzędziem boskiej sprawiedliwości. Ścieżki pastora i Liz przecięły się już przed laty. Teraz kobieta będzie musiała stawić mu czoła, by ochronić swoich bliskich przed krzywdami, których sama doznała w przeszłości.
PREMIERA: niedziela, 4 lutego, godz. 23:00

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

HistoriaZemsty (3).jpg

grafika | 1,99 MB

Pobierz
HistoriaZemsty (1).jpg

grafika | 2,14 MB

Pobierz
Wendeta (1).tiff

grafika | 19,9 MB

Pobierz
Wendeta (2).tiff

grafika | 19,9 MB

Pobierz
JohnWick2 (1).jpg

grafika | 15 MB

Pobierz
JohnWick2 (2).jpg

grafika | 13 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
„Papież, to jest firma!” – sekrety jednego z najpotężniejszych ludzi na ziemi już w październiku w CANAL+

temu

Ojciec Święty – katolikom wydaje się bliski i dobrze znany. Za pośrednictwem kilku kliknięć można dowiedzieć się, co jada na śniadanie, a mimo to od niemal dwóch tysięcy lat Watykan pieczołowicie strzeże tajemnic papieży. Większość informacji na ich temat nigdy nie ujrzała światła dziennego. Najnowsza seria dokumentalna „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła” („Pope: The Most Powerful Man In History”) dociera do tajnych dotychczas źródeł i przybliża widzom najważniejsze okresy w historii papiestwa. Premierowe odcinki już od 1 października tylko w CANAL+.
Weekend z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w CANAL+

temu

Wrzesień to miesiąc polskiego kina - co roku najważniejsze osobistości filmowego świata zjeżdżają się nad malownicze morze, aby świętować tryumfy rodzimej kinematografii. Na zakończenie 43. edycji Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni CANAL+ wyemituje wybrane produkcje wyróżnione w poprzednim roku. Na entuzjastów ambitnego, festiwalowego kina czeka weekend pełen filmowych uniesień.
Plan filmowy na zboczach ośmiotysięcznika w Karakorum – trwają zdjęcia do wyjątkowej koprodukcji CANAL+

temu

Jak się kręci film fabularny na wysokości 5600 m n.p.m.? Jednym z niewielu reżyserów znających odpowiedź na to pytanie jest Leszek Dawid, który w górach Karakorum realizował pierwszą część zdjęć do filmu pt. „Broad Peak”. Kolejny etap prac nad opowieścią o polskim himalaiście, Macieju Berbece, ruszył z początkiem września.
Tajemnice przestępczego świata największych metropolii po dwóch stronach oceanu. Już we wrześniu w CANAL+ i CANAL+ SERIALE

temu

Po wakacyjnej beztrosce czas na sensacyjne serialowe produkcje, które skutecznie podniosą poziom adrenaliny we krwi wszystkim fanom mocnego kina. Brutalność ulic Los Angeles, wstrząsające tajemnice skrywane przed najbliższymi oraz zmagania londyńskiej policji – to wszystko w trzech premierowych hitach na antenie CANAL+ i CANAL+ SERIALE.